Porownajcie mi prosze 3 modele

Dante99

New member
Witam. Szukam tv 55-60". Obecnie posiadam Toshibe 46SV685 i chce zmienic na cos wiekszego. Ponizej przedstawiam co powinien miec przyszly tv.

Zauwazalna roznica w obrazie w porownaniu do SV685. Zarowno kanaly sd jak i hd.
Maly input lag. Sporo grania na konsoli.
Matryca mniej blyszczaca niz w SV685.
Musi czytac napisy filmow z pena lub z kompa.

Modele ktore mam na mysli to:

Toshiba 55YL863. Nie jestem zachwycony metalowa ramka ale ma Meta Brain, okulary itd w przeciwenstwie do 55WL863.

Sharp LC-60LE831E.

Sony 55HX923. Choc tu cena jest sporo wieksza.
 

don111

Banned
co tu porównywać
edge led vs full led (Sony), choć jeśli nie oglądasz w zaciemnieniu to obojętne którego wybierzesz, wszystkie mają dobry procesor ruchu
a tv wcale nie musi nic czytać z usb, to byłby debilizm wybierać tv za takie pieniądze i warunkować to takimi bzdetami... trzeba kupić coś zewnętrznego, koszt w granicach 100zł i przeczyta więcej od każdego playera wbudowanego w tv, niezależnie od marki...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do jakiej kwoty max zakup ?
Kiedy planujesz zakup ?
Jaką masz odległość od ekranu ?
Jak słońce świeci w mieszkaniu ?
 

Dante99

New member
Z kwota to sprawa jest w sumie otwarta i tak pewnie bede bral czesciowo na raty. Choc Sony HX jest ciut drogi.
Odleglosc od ekranu ok. 3,5m.
Jak znajde dobra oferte i sprzedam moja Toske to moze niedlugo zakupie nowy.
Pokoj nie jest bardzo jasny( mam drzewa przed oknami) ale mimo wszystko w Toshibie ktora mam odbija sie okno i to co za nim i w ciagu dnia ogladanie jest czasami dokuczliwe.

Don wiem ze full led bedzie lepszy od edge. Zastanawiam sie czy np.YL/WL863 mimo ze edge moze byc lepszy obraz niz w SV685? W koncu SV juz jest kilka lat na rynku. A YL/WL to swieze modele, nowe procesory itd.

Czy moze jest tak ze przez ostatnie kilka lat dokladaja tylko bajery a obrazu i tak nie uzyskam lepszego(zauwazalnego) niz w SV685?
 

Dante99

New member
Wymysliliscie panowie na ktore telewizory powinienem zwrocic uwage?

Priorytety sa w pierwszym poscie.

Czy jest zauwazalna roznica w obrazie pomiedzy YL863 a WL863? YL jest ponoc wyzszym modelem a wszedzie sa testy(bardzo pozytywne) WL-ki. A o YL zupelnie nic.

Czy mial ktos do czynienia z tym gadzetem do kalibracji od Toshiby TPA1? Warte uwagi?
 

Mixmich

New member
WL i YL jest tym samym telewizorem - oprócz ramki i dodatkowych okularów do YL. Ale różnica w cenie między nimi przeważnie odpowiada cenom okularów. Obraz z Toshiby jest świetny, ale takiej czerni ja w sv685 w edge led to nie uzyskasz. Co do TPA1- dostępność niemal zerowa. Zainteresuj się kalibracją przez jakiegoś fachowca - zrobi to lepiej i trochę taniej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie nie ma różnic między tymi Toshibami.
Sprawa Twoja wcale nie jest taka łatwa. Miałeś SV 685 Toshiby - super telewizor, więc chodzi o to żebyś nie zamienił go na gorszy bo i po co.
Ja bym poczekał na nowości które pojawią się najpóźniej za miesiąc.

Ale jeśli nie masz ograniczenia to może Toshiba 55ZL1 ???
8d424f99d89f2f8cmed.jpg


http://www.hdtv.com.pl/forum/toshib...ormacje-wszystko-na-temat-serii-zl1-55-a.html
 

Dante99

New member
Myslalem o Toshibie ZL-1 ale tu cena troszke zwala z nog. Chyba ze cos zeszlo z ceny. Jaki mniej wiecej jest teraz koszt tego telewizora?

Jesli chodzi o nowosci to na co mialbym zwrocic uwage. Niestety nie mam pojecia jakie modele maja sie wkrotce ukazac.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Myslalem o Toshibie ZL-1 ale tu cena troszke zwala z nog. Chyba ze cos zeszlo z ceny. Jaki mniej wiecej jest teraz koszt tego telewizora?

Jesli chodzi o nowosci to na co mialbym zwrocic uwage. Niestety nie mam pojecia jakie modele maja sie wkrotce ukazac.

Kolego Dante99 . Powiem Ci tylko tyle , że jak masz tą Toshibe to nie ma na rynku telewizora który się choćby do niej zbliżył w jakości obrazu . Jak mi załatwisz na dzień dzisiejszy tylko model tej Toshiby co masz w 55 calach nówke to kupuje odrazu bez zastanowienia . Jak powiedział Ci Kiki ( co zrobił bardzo asekuracyjnie :) Twój obecny telewizor to wzór jakości obrazu praktycznie jeśli chodzi o świat telewizorów LCD , o LCD LED czy nawet FULL HD nie wspomne bo te to złom nad złomy łącznie z Toshibą ZL1 która przy Twojej poprostu wysiada ) . Więc jedyne co Ciebie zadowoli z jakością obrazu to tylko plazma i to znajwyższej półki . A o nowinkach tego rocznych które to poszły w stronę zamiast jakości obrazu w multimedia i inne pierdoły to zapomnij jeśli masz takie porównanie jakie masz czyli juz słynny model Toshiba SV685 :) Pozdrawiam
 
Do góry