Porady odnośnie SONY 55W829B

hnd1

New member
Witam zostałem posiadaczem tv SONY 55W829B niestety jestem kompletnym laikiem w kwesti tv, z tąd kieruję do was pytania, dodam że na forum spędziłem cały dzień i nic konkretnego nie wyczytałem a mianowicie instrukcja obslugi, podstawowe ustawienia a nawet zaawansowane które warto włączyć by wydobyć jak najlepsze wlaściwości telewizora itp. W jaki sposób podlączyć telewizję cyfrową CYFROWEGO POLSATU bezpośrednio do tv pomijając dekoder. Dzięki z góry
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Musisz załatwić w Polsacie moduł oraz kartę zamiast dekodera zewnętrznego. Co do ustawień, to najlepiej jak będziesz miał już moduł.
 

hnd1

New member
A czy jest jakaś różnica w jakości obrazu dekoder a podłączenie przez CI+ pozatym nigdzie nie mogę znaleźć instrukcji obsługi prócz tej co jest w kartonie a ta co jest w kartonie to można w kominku rozpalić bo nic w niej nie ma prócz ogólnych info takich jak w jaki sposob używać ale nic o ustawieniach obrazu itp. Walccze z ustawieniami a dla laika jak ja to nic prostego
 

gwidongwidon

New member
Bez reklam
A czy jest jakaś różnica w jakości obrazu dekoder a podłączenie przez CI+ pozatym nigdzie nie mogę znaleźć instrukcji obsługi prócz tej co jest w kartonie a ta co jest w kartonie to można w kominku rozpalić bo nic w niej nie ma prócz ogólnych info takich jak w jaki sposob używać ale nic o ustawieniach obrazu itp. Walccze z ustawieniami a dla laika jak ja to nic prostego

ja odbieram z modulu cp w moim 50w829 , odbior znakomity :eek:k: oczywiscie po skalibrowaniu obrazu
 
Ostatnia edycja:

Diwad

New member
Też zamierzam kupić model 55W828B (to samo co w829).

Czy w tej cenie znajdzie się coś z lepszą płynnością obrazu?
 

michalk1

New member
W829 - to pewnie 829A, więc starszy model z innym typem matrycy, w nich 3D jest chyba pasywne.
W829B - to modele na rok 2014, aktywne 3D.
 

cruzier

New member
Witam. Oglądałem wczoraj i dziś w829 ale w 50 calach w sony center. Nie wiem czemu TV nie mógł odtworzyć zdjęć JPG :(. Co prawda były to zdjęcia do testów zgrane z forum od kolegi dtx. Głupie pytanie - czy ten TV czyta pliki jpg ? - może coś Pan w salonie nie umiał włączyć ?
 

bluray

Banned
SONY musi zablokować media.

Uważam, że SONY ma pełne uzasadnienie dla pobierania opłat za odtwarzanie mp3, mkv, ISO BD, LPCM 5.1 24/96 tego podobne formaty.

Macie inne zdanie ?
 

_drobny

New member
cześć. mam problem ze swoim 55W829. mianowicie nie moge zamontować .... podstawki do matrycy. W zestawie w kartonie sa 4 srubki - 2 dokrecamy do metalowej plytki i do podstawy a dwie dokrecamy do matrycy. Problem jest taki ze te sruby w zestawie sa za krotkie. Ktos pomoze bo zwariowac mozna ;)
 

student

New member
Sony Center to porażka.
Kobieta, która ze mną rozmawiała nie miała pojęcia o czym mowa.
To nie jest żaden techniczny dział wsparcia tylko bezmyślne czytanie instrukcji.
Myliła wyjście z wejściem i wiecznie powtarzała "dzisiaj rozmawiałam właśnie z kolegą na ten temat i on też tak mówił".
Na koniec miała iść się upewnić odnośnie odpowiedzi i zwyczajnie się rozłączyła...
 

cruzier

New member
Sony Center to porażka.
Kobieta, która ze mną rozmawiała nie miała pojęcia o czym mowa.
To nie jest żaden techniczny dział wsparcia tylko bezmyślne czytanie instrukcji.
Myliła wyjście z wejściem i wiecznie powtarzała "dzisiaj rozmawiałam właśnie z kolegą na ten temat i on też tak mówił".
Na koniec miała iść się upewnić odnośnie odpowiedzi i zwyczajnie się rozłączyła...

Można to odnieść nie tylko do Sony Center ale także do innych sklepów rtv. Radko kiedy spotyka się sprzedawcę, który wie o czym mowa i umie doradzić. U mnie w Częstochowie akurat Sony Center to sklep w którym sprzedawcy są po prostu dobrzy - wiedzą o czym mówią jeśli chodzi o ich telewizory. Pod tym względem jeśli chodzi o wiedzę i rzetelność sprzedawcy to najbardziej prof. sklep - dlatego też poleciłem aby kolega _drobny tam zadzwonił. Jeśli brał w Salonie Sony - może sobie wyszukać Salon w Częstochowie i tam zadzwonić :)
 

melerro

New member
Clouding?

Cześć

Kupiłem 55W829B, wszystko gra z wyjątkiem jasnej plamy, którą widać na ciemnym tle już pod niewielkim kątem (10-20st), zarówno w lewo jak i prawo. Możecie rzucić okiem na to zdjęcie i ocenić tę chmurę?

L1mJBm.jpg


TV do wymiany? :???:

Pozdrawiam
Mel
 
Do góry