Porady - komputer a HDTV

deftones9

New member
chciałbym sie dowiedziec co jest przyczyną tego że na moim tv ledowym panaosnica obraz czy to z dvd5 czy z dvd9 albo z bluray-a jest jak żyleta zaś na monitorze widac kaszke i obraz jest siwawy w ciemniejszych scenach.Mam podłaczony tv z pc za pmocą kabla hdmi.Nie instalowałem żadnych sterów HD.Jedyne co to stery z płyty do płyty głównej plus to co ściagnełem razem z vlc bo przez niego odtwarzam filmy.Czy to może byc problem odtwarzacza czy może sterowników? pc jaki posiadam to i5 2500k geforce gtx 480 8GB ramu na płycie asrocka p67 extreme 4 gen3
 

Smilli

New member
Witam,
Jaki media serwer najlepiej współpracuje z telewizorami LG do stremowanie mkv? Mam jeden stary komputer który mógłby działać jako serwer, parametry: intel celeron(chyba D) 2.0GHz, 1,5GB Ram, jakas grafa 256MB. Czy nadawałby się on na serwer do takiego streamowania? Czy trzeba by coś mocniejszego?
Pozdrawiam
 

SzuMip

New member
Radeon HD5770 - Brak HDMI 1.4

Witam!
Mam następujący problem:
Posiadam monitor obsługujący technologię 3D. Zakupiłem do niego kabel HDMI 1.4 z myślą o użytkowaniu technologii obrazu trójwymiarowego. Całość podłączyłem do PC który posiada kartę graficzną Radeon HD5770. Gdy wszedłem w ustawienia karty graficznej zorientowałem się, że nie mogę uzyskać odświeżania na poziomie 120Hz, a przyczyną okazało się, że mój Radeon nie posiada złącza HDMI 1.4, zamiast niego posiada przestarzałe HDMI 1.3.
Moje pytanie brzmi:
Czy jest jakiś sposób abym przy pomocy tej karty graficznej uzyskał 120Hz i mógł w pełni cieszyć się technologią 3D?

Karta graficzna: HIS HD 5770 Fan 1GB (128bit) GDDR5 PCIe (DirectX 11/ Eyefinity)

Monitor: LG DM2780D-PZ

Kabel: Kabel HDMI v1.4 Logilink 2m
 

Seelk

New member
Jakość obrazu DVI, HDMI i HDTV

Witam wszystkich
Mam dość duży problem z jakością obrazu. Może na wstępie wymienię sprzęt którym dysponuję:
TV - Sony KDL-55EX720 (nowy zakup- przez niego proszę o pomoc), karta graficzna Radeon HD4870, Kablówka Aster, kable dość dobrej jakości. Otóż telewizor podłączony do karty za pośrednictwem kabla hdmi 7 m przez przejściówkę DVI do karty. Filmy odtwarzane z komputera W FullHD 1080p nie powalają jakością. Obraz ma podobne wady jak na monitorze. Dodatkowo Telewizja cyfrowa przez Aster również, może trochę lepsza niż analog w drugim pokoju. Oglądałem film w Full HD u znajomego na 3 letnim LG, reszta sprzętu podobna i obraz był igła. Co robić ? Trochę mnie to przeraża bo wydałem na TV dużo kasy i po prostu mam większy telewizor :sad:

Z góry dzięki za pomoc :blagam:
 

Trezor

New member
UP

7m kabla ??? Najpierw podłącz jakiś odtwarzacz blu przez HDMI żebyś wykluczył telewizor. Co do odtwarzania filmów z PC to chyba lepszego playera jak KMPlayer to nie ma i kodeki do tego ffdshow żeby używać dxva.
 

infinitimind

New member
UP

7m kabla ??? Najpierw podłącz jakiś odtwarzacz blu przez HDMI żebyś wykluczył telewizor. Co do odtwarzania filmów z PC to chyba lepszego playera jak KMPlayer to nie ma i kodeki do tego ffdshow żeby używać dxva.

sa lepsze, np Splash Pro

Nowe sterownik, Splash Pro i zobacz inny kabel.A jak nie to zmień kartę na GF
 
Ostatnia edycja:

Darkeners

New member
Telewzor i przesyłanie mediów przez DLNA z komputera.

Witam.

Proszę o pomoc w ogarnięciu DLNA

Mam:
Komputer z Windows 7 64bit
Telewizor Sony 40EX720

Co chce osiągnąć:
Chce oglądać filmy HD .avi i .mkv WRAZ z napisami na telewizorze.

Generalnie jestem zielony, probowałem czytać w internecie coś na ten temat, ale męczyłem się z Windows Media Player oraz TVersity i ciągle wyskakuje mi monit na temat nieobsługiwanych kodeków.

Jaki programu użyć, co by działało mi to jakby miror np. pulpitu kompa?

Czy pozostaje mi przebijać kabel HDMI przez ściane?
 

deftones9

New member
Jakie optymalne ustawienia w Splash pro

Mam pytanie,chodzi mi o motion2.Ta funcja tak naprawde do czego służy?mam ogormny dylemat czy jej używać(jeśli tak to w jakiej skali) czy darować sobie jej uzywanie.Wydaje mi sie że filmach przyrodniczych jak ustawie na maks 5 to jeszcze da sie ogldać.Ale jak włacze film fabularny to spotęgowane zostaje wrażenie teatru przez co nie da sie teog oglądać.Korzystacie z tej funkcji wogóle?wiem że twórcy programu zalecają korzystanie z tego ale mnie po 5 min oglądania poprsotu zaczynają boleć oczy.Nie ogarniam tej szybkości..fukcja jest niby ważna ale obraz staje sie nienaturalny
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Ta funkcja jest odpowiednikiem 100 Hz, 200 Hz itp. w obecnych telewizorach, głównie w LCD, jeżeli taki obraz ci nie odpowiada to nie używaj. Jeżeli chcesz osiągnąć naturalną płynność dla filmów musisz ustawić sygnał 1080 24Hz na wyjściu komputera. TV oczywiście musi taki sygnał przyjmować.
 

deftones9

New member
Dzięki za odpowiedz.Ja mam ustawione detail boost na 10 i light boost na 7 i oczywiście tryb best quality załączony.Na wyjściu komputera?tzn jak? telewizor to panasonic TX-L42E30E,do komputera nie mam zastrzeżeń bo jest bardzo dobry(i7 2600k,gtx 580,8Gb ram).Połączone wszystko oczywiscie za pomoca kabla hdmi.Wiesz jak ustawie motion na 5 to nie jest az tak zle ale wzrok sie meczy.Chciałbym uzyskac płynność idealną a wydaje mi sie że przy wyłaczonym motion płynnośc jest ok.Co jeszcze radzisz?
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Radziłem sygnał na wyjściu wideo z komputera, czyli rozdzielczość którą wymusza na telewizorze -> 1920x1080x24Hz. Większość filmów hd jest kręcona w 24 klatkach na sekundę, stąd jak wymusisz taki sygnał, to płynność powinna być lepsza, telewizor ma specjalny tryb dla takiego sygnału. Po szczegóły odsyłam do google. Komputer oczywiście bardzo dobry, chociaż do filmów wystarcza obecnie nawet atom z odpowiednim układem graficznym.
 

in5ane

New member
Zagadka dla prawdziwego speca od TV :)

Witajcie.

Potrzebuje porady w temacie skalowana obrazu przez TV. Zajmuje się montażem filmów i mam 3 monitory LCD z czego trzeci to właśnie podgląd wideo na moim montażu. Mam zakupiony spliter VGA po to by móc pomnożyć obraz wychodzący na monitor podglądowy tak, żeby kopia tego co widzę na 3cim LCD wyświetlała się jednocześnie na Plaźmie/LCD który jest za moimi plecami o patrzy sobie w niego reżyser.

Jaki mam problem?

Rozdzielczość mojego 3ciego podglądowego monitora to 1280 x 1024 a więc 4:3 i na taką właśnie rozdzielczość też muszę podawać na duży telewizor który oczywiście jest 16:9 i obraz nie wypełnia go w całości. Dla zobrazowania problemu nakręciłem krótki filmik wideo w którym pokazuje moją montażownie i mój problem :)

Poniżej link do YT, niestety nie wolno mi tutaj linkow podawać, bo nie mam jeszcze 5 postów więc trochę obchodzę to obostrzenie i podaje najważniejszą część linku ;)

youtube.com/watch?v=jXO305CETns

Proszę Was, o wskazanie jaki telewizor, jaki model ma na tyle rozbudowane funkcje, aby pozwolić mi na "doskalowanie" obrazu podawanego po kablu VGA -uwaga to ważne, sygnał nie idzie po HDMI tylko właśnie VGA i tak musi zostać. Podkreślam kwestię VGA ponieważ telewizory dają różne możliwości "dopasowania" obrazu w zależności od sposoby jego podania - źródła.

Z racji że sygnał nie jest Full HD a jedynie 1280x1024 to w gre wchodzą również telewizory HD Ready - jakość wyświetlanego obrazu nie jest tutaj super ważna, ten telewizor służy jedynie do "merytorycznego podglądu" - jakość / kolory oceniam na moim 3cim małym monitorze o matrycy PVA firmy EIZO - stąd własnie moje przywiązanie do niego, gdyby nie to to bym kupił splitter HDMI oraz nowy monitor z rozdzielczością FullHD i by nie było kłopotu a tak muszę kombinować ;)
 

cezar073

New member
Problem z udostępnianiem plików z komputera na WDTVlive

Witam.O to moja konfiguracja:Komputer z windows 7 podłączony kablem ethernet do routera cisco ep 2425,następnie kablem eternet łaczę z routera do urządzenia multimedialnego WDTVlive,następnie kablem hdmi do telewizora.Próbowałem na wszelkie sposoby udostepnić pliki i nic!WDTVLIVE widzi komputer,adres Ip,DNS,MASKA.Wszystko jest tylko plikow nie widzi.Czy ktoś się spotkał z takim problemem?
 

timbot

New member
Bez reklam
sprobój przez DLNA, zamiast przez udostepnianie katalogów/plików.
najprosciej w windows media player wybierz "biblioteka/dodaj do biblioteki" i dodaj katalogi z multimediami, a potem "biblioteka/udostepnianie multimediów". Potem możesz juz wyłączyć media player. Natomiast na WD jak wejdziesz np. w video, to dodaj nowe źródło "media server".
 

biedrek

New member
Laptop za 2 tyś który ma problem z 1080p bez DXVA

Witam serdecznie.
Chciałem zapytać jaki sprzęt (nie mam na myśli odtwarzaczy multimedialnych typu wiwa hd-5, dune itp) wystarczy aby w pełni płynnie bezproblemowo odtwarzał filmy mkv 1080p ?

W każdym programie jakiego używałem filmy chodziły paskudnie, jakość obrazu była bardzo fajna ale bez włączonej akceleracji DXVA, sama akceleracja mi nie pasuje jako, że strasznie pogarsza obraz, który z kolei strasznie mi wtedy nie pasuje siedząc 2,5 m od telewizora (toshiba vl748, połączenie HDMI), widać straszną różnicę w jakości. (oczywiście z dxva chodzi płynnie)

Notebook: specyfikacja
procesor AMD Athlon II P340 Dual Core 2,20 Ghz
Pamięć 4 GB
Grafika: ATI Radeon 5470 mobility

Aktualnie używam programu do odtwarzania filmów: PotPlayer.
Przerabiałem, subedit, media player classic, vlc, bestplayer, XBMC.

Jeżeli wiecie jak ruszyć te filmy full hd bez DXVA będe wdzięczny za pomoc.


Wiecie dlaczego dxva tak pogarsza jakość ?
 
Ostatnia edycja:

tomasi

New member
A spróbuj z kodekiem Coreavc. Ja jego używam i daje mi całkiem niezłą jakość. No i to coś dziwnego, że przycina, w końcu nie jest sprzęt taki słaby. A jakie są ustawienia zasilania? Daj może na maksymalną wydajność.
 

biedrek

New member
Nic ten coreavc nie daje.
Nie da się jednak chyba skonfigurować tak programu, by odtwarzał w takiej samej jakości jak bez DXVA. Kilka dni zabawy i lipa. :/
 

djtrebor

New member
modernizacja komputera czyli jaką kartę do filmów 3D ?

Witam wszystkich od tygodnia posiadam nowy projektor optoma hd33 używam go do grania w ps3/xbox 360 ,filmy 2d odtwarza poprawnie niestety problem jest z odtworzeniem filmów 3D side by side.Posiadam kabel hdmi 1,4 niestety moja karta Radeon X1300 posiada tylko 2 wyjscia DVI i VGA sygnał hdmi wypuszczałem przez przejsciówkę DVI-HDMI . Więc pytanie jaka kartę powinienem kupić wasze propozycje . Komputer składałem 4 lata temu kiedy jeszcze nie było hdmi 1,4, wiec wiem że muszę zainwestować w swój media center z pc, aby odtwarzać filmy 3d . Jakiego używacie playera do filmów 3d oraz czy na rynku jest coś prostszego do odtwarzania filmów 3d z dysku twardego ? W projektorze Opoma hd 33 w menu jak odtwarzam gierki z ps3 funkcje side by side i over-under są aktywne natomiast jak puszczam sygnał z swojego PC przez przejscówke dvi-hdmi niestetyfunkcje 3d są nie aktywne i nie mogę odtworzyć filmu w 3d .Kożystałem z playera -stereoscopic player. Czekam na wasze sugestie i rady pozdrawiam. Gry w 3D które testowałem to Killzone 3 ,Resistance-3 wyglądają bardzo fajnie i efekt 3 d na dużym ekranie robi wrażenie.
 

tourdeartur

New member
Odświeżanie w TV a w laptopie

Witam.

Jest to mój pierwszy temat na tym forum, więc jeśli zamieściłem go w złej kategorii to z góry przepraszam i mam nadzieję, że nie dostanę bana :)

A teraz do rzeczy.
Otóż mam telewizor Panasonic 42VT20 czyli plazma 3D Full HD (odświażanie 600Hz) a laptop z którego korzystam do Asus X57Vn (Intel Core 2 Duo 2x2,0 Ghz, 3GB DDR2, nVidia Geforce 9650 1024MB pamięci dedykowanej, Windows 7, wgrane wszystkie kodeki itp.)

Mój problem i jednocześnie pytanie brzmi następująco, czy po podłączeniu laptopa do telewizora jest możliwość korzystania z odświeżania 600 Hz, w laptopie mam ustawione max. odświeżanie 60Hz, nigdzie nie ma opcji by je zwiększyć, zarówno w ustawieniach ekranu jak i karty graficznej). Jak podłączam laptopa do TV przez HDMI to wyskakuje mi informacja 1080p/60Hz czyli 10 razy mnie niż ten telewizor może z siebie wyciągnąć. Opcja smużenie ustawiona jest na maksimum.
Jestem teraz po obejrzeniu AVATARA w wersji blue-ray przyznam szczerze, że oczy mam dość zmęczone.

Proszę o pomoc, ewentualne wyjaśnienie jak to działa.
Wesołych świąt
 

mietka

New member
Witajcie.

Potrzebuje porady w temacie skalowana obrazu przez TV. Zajmuje się montażem filmów i mam 3 monitory LCD z czego trzeci to właśnie podgląd wideo na moim montażu. Mam zakupiony spliter VGA po to by móc pomnożyć obraz wychodzący na monitor podglądowy tak, żeby kopia tego co widzę na 3cim LCD wyświetlała się jednocześnie na Plaźmie/LCD który jest za moimi plecami o patrzy sobie w niego reżyser.

Jaki mam problem?

Rozdzielczość mojego 3ciego podglądowego monitora to 1280 x 1024 a więc 4:3 i na taką właśnie rozdzielczość też muszę podawać na duży telewizor który oczywiście jest 16:9 i obraz nie wypełnia go w całości. Dla zobrazowania problemu nakręciłem krótki filmik wideo w którym pokazuje moją montażownie i mój problem :)

Poniżej link do YT, niestety nie wolno mi tutaj linkow podawać, bo nie mam jeszcze 5 postów więc trochę obchodzę to obostrzenie i podaje najważniejszą część linku ;)

youtube.com/watch?v=jXO305CETns

Proszę Was, o wskazanie jaki telewizor, jaki model ma na tyle rozbudowane funkcje, aby pozwolić mi na "doskalowanie" obrazu podawanego po kablu VGA -uwaga to ważne, sygnał nie idzie po HDMI tylko właśnie VGA i tak musi zostać. Podkreślam kwestię VGA ponieważ telewizory dają różne możliwości "dopasowania" obrazu w zależności od sposoby jego podania - źródła.

Z racji że sygnał nie jest Full HD a jedynie 1280x1024 to w gre wchodzą również telewizory HD Ready - jakość wyświetlanego obrazu nie jest tutaj super ważna, ten telewizor służy jedynie do "merytorycznego podglądu" - jakość / kolory oceniam na moim 3cim małym monitorze o matrycy PVA firmy EIZO - stąd własnie moje przywiązanie do niego, gdyby nie to to bym kupił splitter HDMI oraz nowy monitor z rozdzielczością FullHD i by nie było kłopotu a tak muszę kombinować ;)
Obawiam się,że nie znajdziesz takiego tv
Wydaje mi się,że za wyświetlanie rozdzielczości odpowiada karta graficzna skoro jak napisałeś nasz spliter vga na którym wypuszczasz stałą rozdzielczość 1280x1024 to tv taką będzie wyświetlał czyli mając tv nawet fullHD on wyświetli obraz na 1280x1024 pikselach o na około będzie czarna ramka nie przeskaluje ci tego.Sprawdzałem to na moim tv jaką rozdzielczość podałem z karty taką miałem na ekranie.
 
Do góry