Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie 24 podświetlona. 20 widoczna z góry.
EN tradycyjnie zamula, żeby nie powiedzieć, że w ogóle potrafi się nie otworzyć.
 

ludwickik

Member
Zarejestrowałem się bez płacenia i mam dostępny klucz dla zewnętrznych aplikacji. Sprawdzić muszę 2 rzeczy: czy dobrze działa zewnętrzny player i czy chodzi to dobrze na moim łączu 100Mbs do 160 Mbs (tyle realnie mam max).
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
W Stremio też można wybrać zewnętrzny player,no,ale ogólnie chodzi to wolniej od Kodi.
Z ciekawości podpiąłem tam EN i nie znajduje wrzutki od Tekno3D.
Polish_20240104_175149175.png
 
Ostatnia edycja:

ludwickik

Member
Ok to działa już ok z zewnterznym playerem. niestety moje lacze jest za slabe do 4k i przycina. Jak dziala funkcja download? czy to dziala jakos w tle jak kodi jest wlaczone?
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Na łączu 100-160 mb nie powinno Ci przycinać ,to kwestia ustawień.Powinno bez problemowo odtwarzać materiał o wadze ok 40GB/h.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam

ludwickik

Member
Nie wiem. Na wbudowanym playerze Kodi też buforuje non stop. Dziwne bo na ookla speed teście mam 120 mbits. Jak ściągam film 40gb z real debird z linka też pokazuje 4-5 godzin. Czyli by się zgadzało.
 

ludwickik

Member
Wiem skąd ten problem ale nie mam pojęcia jak go rozwiązać. Otóż na komputerze który obsługuje Kodi po prostu wolno ściąga z RD pojedynczy plik. Nie wiem czemu tak jest bo na innych kompach jest bajka. Przeinstalowałem system i to samo. Kable przełączałem do innych gniazdek - nic. Ciekawe jest że jak włącze ściąganie pliku z RD to idzie 1MB/s. Ale mogę właczyć 10 takich ściągań równolegle i każde trzyma te 1MB/s. Więc co tu jest grane?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Dziś ponownie zacząłem testować Seren i Gaia, maja inne scrapery niż FEN i dają inne wyniki.
Myślę ,że warto je miec zainstalowane jako alternatywy przy wyszukiwaniu.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Testowało się,testowało ;)

A ja wróciłem z ciekawości do M-TVGuide,ponieważ kiedyś nie chciało mi za bardzo banglać.
Odpaliłem listę,no,ale nie działa ona tak sprawnie jak na Tivimate,chociaż atrakcyjną dla niektórych opcją,mogą być wyświetlane obrazki z programów,przy najechaniu na te w przewodniku (pamiętam,że WP Pilot miał coś podobnego).
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Instalowałem niedawno FEN w wersji 3.2.17.
Pojawiło mi się info o aktualizacji,ale coś za bardzo nie chce jej wykonać.
Tutaj nowe pliki :

Edit :
Dobra,poszło przez FEN/Tools/Check for Updates/
Widzę,że coś tam jeszcze jest w Settings FEN/General/
 
Ostatnia edycja:

ludwickik

Member
Panowie, Wiecie który skin dobrze obsługuje myszkę (oprócz tego standardowego oczywiście). Instalowałem ten Zephyr ale tam myszka leży.
Dodatkowo nie wiem czy tak powinno być ale w FEN jak wejdę w set view to nie mam nic do wyboru. Skąd wziąć różne widoki układu w Fen? Dzięki.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Zapamiętaj który chcesz widok,wejdź w Set views,spróbuj wywołać którymś z przycisków opcje widoku,wybierz ten który Cię interesuje i kliknij zębatki ;)
 
Ostatnia edycja:

ludwickik

Member
Niestety nie mam pilota. To mi chodzi pod win11 i obsługuje myszką. Tak mi najwygodniej w salce kinowej mam HTPC z MadVr i serwerem. Filmy obsługuje poprzez Kodi ale operuje sobie myszką siedząc wygodnie w fotelu.
 
Do góry