Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Zasuwają te Aeony na Series X,ale nie widzę HDR...
Trochę się dąsało Kodi podczas instalacji zależności do FEN ;)
 

morlinel92

New member
@mat74 polecał mi przerzucenie się na trakt itp. ale jeszcze do tego nie dojrzałem wiec mam parę pytań o Kodi dla plików z lokalnego NAS po SMB i DLNA.
Korzystam ze standardowej skórki, kodi v21 beta 1 (Omega).
1) Czy można zastosować dla Filmów "Movies" jako źródło DLNA, a nie SMB tak aby był etykietowane i prezentowane jako biblioteka?
2) Używam dodatku Filmweb v2.5.4 do pobierania danych o filmach, jednak czasami źle dopasuje film i pokazuje głupoty. Jest możliwość ręcznej edycji źle dopasowanego filmu?
3) Czy jest możliwość ustawienia auto-usuwania pozycji z biblioteki, które zostały już usunięte z NASa?
 
Ostatnia edycja:

szaula

Member
Nvidia Shield Pro - w KODI 20.2 nie mogę dodać plików przez otoczenie sieciowe windows smb, natomiast w SMPC wszystko poszło w smb. Skórki i inne rzeczy pomału daję radę dzięki waszemu forum.
 

szaula

Member
Widzę, że moje stare foty odkopałeś. Ile to już temu było, 5 lat widzę ; )
W niektórych skórkach to cuda się działy, pamiętam, że nawet grafika na pudełkach była animowana, tapeta z tylu też, ba, pamiętam, że na którejś chodziła jakaś kobitka. Leciala też kręcąca się plyta przez ekran i wpadała do otwartego pudełka. Generalnie problem wówczas był taki - w kilku przypadkach, że nie można było zmienić widoku samego menu na pionowy.

Dla mnie, dziś po tych wszystkich testach idealem byłoby to prostackie menu Estuarego (czyli super intuicyjne), a wyświetlanie samej biblioteki już np. z Aeona.
armanig jaka to była skóra w SPMC ta 5 lat temu?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hmm, szczerze mówiąc już nie pamiętam.
Wiem, że coś było oparte na Aeonie.
Sporo tam było zabawy i cudowania.
Tylko pamiętaj, że to dosyć obciążające skórki byly.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Miałem kiedyś Premiumize,ale za bardzo mnie nie porwało.
AD i RD mają praktycznie te same źródła,chociaż mogą zachowywać się trochę inaczej podczas wrzucania torków w chmury.

I nadal nie widać Rebel Moon w 4K...

Armanig mówi,że na tureckich kontach,nie ma info o gospodarstwie domowym ;)

Edit :
Coś tam mi znalazło na telefonie.
To chyba ktoś znajomy,ale nie wiem,czy to nie samoróbka...
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Zasób w AD minimalnie rózni się od tego w RD , jest jednak chyba troche mniejszy choć zdarza się ,że są w nim pozycje których nie ma w RD.
Nie maiłem również przypadku by jakis link w AD nie odpalił a w RD ostatnio mi sie to zdarzało.
Najlepiej mieć AD/RD w połączeniu z En.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zdarza się też, że EN ma to, czego nie ma RD/AD, lub AD ma na samym końcu.
EN na pewno działa najwolniej. Różnice się robią przy starszych (niszowych) pozycjach.
Jak chociażby 2, 3 część jakiegoś filmu, Oszukać przeznaczenie 2, Hostel 3 itd.
Tu jest w kratkę, a przykładów dziesiątki. W topowych pozycjach, pokroju Interstellar, BladeRunner2049, Wilk z WS itd. RD/AD zazwyczaj to samo i bez różnicy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
...ale, żeby być uczciwym, takie Prawdziwe Kłamstwa z Arnim, to już najlepiej wypada AD.
Jednym słowem loteria.

Co rozbiera, jak, gdzie? Są już takie, co rozbierają z dowolnego zdjęcia ; )
 
Do góry