Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Mat74 na android tv w tv Sony Twoja kompilacja będzie działać ?
Jak będzie działać to i ja poproszę.

Będzie działać ,prawdopodobnie jednak ze względu na mniejszą pamięć operacyjną trzeba będzie zmodyfikować jeden parametr ale trzeba to sprawdzić w praktyce.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
To może jeszcze jakąś generkę do Copycase,aby odpaliło przez RD
a może jeszcze pierdnąć w oponki ? ;)

Ok- backup zrobiony ,linki zaraz polecą na PW, jak ktos jeszcze chętny-dawać znać.

Przede wszystkim sugeruję zainstalować tą kompilację :
dla Nvidii pro wersja 64-bit

dla wszystkich pozostałych sprzętów (w tym TV ) kompilacja 32-bit

Powyższe kompilację instalują się obok i niezależnie od jakiejkolwiek posiadanej wersji Kodi !

Po zainstalowaniu , w ustawieniach systemowych włączamy tryb "ekspert" , instalujemy z oficjalnego repozytorium Kodi dodatek "Backup". (dla ułatwienia mozna sobie od razu przestawic regionalizację na język polski w ustawieniach interfejsu)
W konfiguracji dodatku wskazujemy lokalizację pobranego pliku (czyli zipa ode mnie) i zaznaczamy wszystkie pozycje (może prócz "saved games") , następnie włączamy "uruchom". "przywróć kopię".
Kodi zgłosi że kopia została wykonana na innej kompilacji,można to zignorować, następnie zgłosi ,że powinien być przywrócony plik advancedsetup.xml i zrestartowane Kodi, ignorujemy to (klikamy "nie") , wyskoczy okno z pozycjami , które mają być przywrócone ,zaznaczamy wszystko.
Potwierdzamy , wyskoczy okno , po chwili backup będzie się ładował.
Po zakończeniu wyskoczy okienko o błedzie dodatku Backup, restartujemy Kodi ,ponownie wchodzimy w dodatek Backup , ponownie włączamy przywrócenie kopi , tym razem przy informacji o instalacji pliku advancedsetup.xml potwierdzamy i restartujemy Kodi.
Po restarcie Kodi zapyta o kontunuację przywracania kopii , potwierdzamy , następuje ponowne załadowanie kopii.

Teraz oczywiscie musicie się zalogować do swoich kont- w FEN ,co kto ma RD/AD/EN i Trakt , w TMDB helper Trakt, w dodatkach napisów do swoich kont Napisy 24, i opensubtitles (w obydwu) a4Ksubtitles nie wymaga logowania) , kto ma wygenerowany API do YT to ładuje to również.
Teraz w ustawieniach interfejsu .możemy przełączyć skórkę na Titan Bingie Mod i gotowe- jest "torrentowy Netflix".

ps
.W ustawieniach systemowych powinna się załadować biała lista ale jak wiadomo z Kodi nigdy nic nie wiadomo do końca ,więc zerknijcie czy jest aktywowana.
Te kompilację mają opcję "zgodnośći Dolby Vision" to aktywuje się na pewno , natomiast poniżej jest zakładka w której wyłącza się HDR10+ , w przypadku Nvidii oczywiście to wyłączamy bo i tak tego nie obsługuje , w przypadku innych urządzeń wybieramy w zaleznosci od tego co obsługuje wyświetlacz.Jest to funkcja szczególnie przydatna dla urzadzeń Fire (możliwe że sytuacja jest podobna z jeszcze innymi urzadzeniami) gdy pliki zawierające oibydwa typy metadanych generują błedy.
Zasugerowana przeze mnie forma napisów załaduje się automatycznie jednak ich położenie na ekranie trzeba sobie ustalić własnoręcznie , dla pozycji "manualna" kalibrację nalezy przeprowadzić dla każdej rozdzielczosci i czestotliwosci osobno. Uwaga ! dostep do tej funkcji jest tylko na defaultowej skórce , oczywiście ustawienia zostają zachowane po załadowaniu skórki Titan.
(moja sugestia to 1118 z maginesem pionowym 1065 dla interfejsu ustawionego na 1080 i 745 z marginesem pionowym 710 dla interfejsu720)
Dla zauważalnej poprawy szybkosci i responsywnosci ja mam ustawiony u siebie interfejs na 720 , nie ustawiałem go w ten sposób w kopii nie chcąc wprowadzać zamieszania -po pierwszym załadowaniu w ten sposób skonfigurowanego backup ,na ekranie potrfiło wyświetlac sie tylko 1/4 obrazu Kodi) .
W każdym razie osoboście polecam przestawić interfejs na 720 , jakościowa róznica prawie niezauważalna a w szybkosci działania jak najbardziej.

ps2.
Oczywiscie mogłem o czymś zapomnieć podając powyzsze informacje , w razie jakiś niejasności prosze dopytywać.
Układ widzetów mozna dowolnie zmieniać z drobnym zastrzeżeniem- spotlight dla 3 widzetu strony startowej musi być własnie na tej pozycji i nie próbujcie go "klonować" -nie uda się.;)
 
Ostatnia edycja:

EMR9

Member
mat74
nie widzi mi tego beckapu folder ustawiłem w wtyczce backup wrzuciłem plik zip mam też ustawione w uprawnieniach aplikacji w kodi na zawsze zezwalaj
a może temu że pamięć urządzenia mam przeniesioną na usb
jak utworzę swój beckup to wtedy go widzi ten mój wrzucam go do /storage/emulated/0/Download/
 

Attachments

  • 20231009_201940.jpg
    20231009_201940.jpg
    144,8 KB · Wyś: 15
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ładuje ponownie kopię na Dysk, zaraz podesle poprawiony link.Teraz wejdzie na pewno, wchodzi nawet na Kodi pod Windowsem.

btw.Mozna wyłaczyć logo Kodi wyświetlane przy starcie ,tak by od razy startowało z intro Netflix-a (gdyby ktos chciał np.kogoś wkręcić ,ze ma Netflix w full opcji ;))
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Że tak zapytam, bo już swoje przerobiłem (głównie nerwów), czego właściwie wam brakuje?
Z tego co widzę, Piramida podpuszcza, bo mu się nudzi, a chłopaki się męczą.
Jak dobrze, że u mnie wszystko działa i nic więcej do szczęścia nie potrzeba ; )
 

EMR9

Member
armanig A tak człowiek chciał zobaczyć jak u innych to wygląda może coś by się nauczył nowego w ustawieniach. Parę stron wcześniej pokazywałeś ustawienia wigetów jaka to była wersja extuary
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Że tak zapytam, bo już swoje przerobiłem (głównie nerwów), czego właściwie wam brakuje?
Z tego co widzę, Piramida podpuszcza, bo mu się nudzi, a chłopaki się męczą.
Jak dobrze, że u mnie wszystko działa i nic więcej do szczęścia nie potrzeba ; )
Poczekaj tylko,aż płyta przestanie Ci się kręcić :grin:
Sam wiesz,że trzeba testować ;)
Ja np. ustawiłbym sobie w Kodi coś takiego na retro niedzielę i w tym małym okienku leciałby film :grin:
nn04n661ajq51.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiadomo, kręcąca się płyta podstawa ; )

armanig A tak człowiek chciał zobaczyć jak u innych to wygląda może coś by się nauczył nowego w ustawieniach. Parę stron wcześniej pokazywałeś ustawienia wigetów jaka to była wersja extuary

Estuary Mod V2, w tej prostocie jest klucz (spokój).
Oczywiście względny, bo każde Kodi prędzej czy później się zbuntuje.
Nie zniechęcam do zabawy, bo też uważam, że trzeba testować, ale finalnie uważam, że nie ma nic lepszego i stabilniejszego (do czasu), a miałem już chyba wszystko.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Estuary Mod V2, w tej prostocie jest klucz (spokój).
Oczywiście względny, bo każde Kodi prędzej czy później się zbuntuje.
Nie zniechęcam do zabawy, bo też uważam, że trzeba testować, ale finalnie uważam, że nie ma nic lepszego i stabilniejszego (do czasu), a miałem już chyba wszystko.

Na obecną chwilę nie mam właściwie problemów ze stabilnością na Titan Bingie Mod ,przy czym Kodi mam okrojone tylko do rzeczy właściwie niezbędnych prócz TMDB Helper i YT.
Problemem u mnie jest prędkosć internetu i zeby móc ogladać remux-y musiałem wycisnąć max z Kodi. Pozwoliło mi to przy łaczu 72mb/s na odpalanie materiału do 28 GB/h.
 
Do góry