Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

mat74

Well-known member
Bez reklam
Teraz mając dwa dzienniki debugowania mozna porównać.
Więc według mnie ,wyglada na to ,że w przyapdku adroida na telewizorze jest zaimplementowana defaultowa biała lista.Materiał z odtwarzacza idzie w 4k.

Nie zapędzał bym sie tak z tym 2/3 telecine ;)
Mój panel obsługuje 120hz. 5x24=120

Co jak widzisz nie ma znaczenia bo i tak pokazuje Ci fps pomiedzy 48-60 ;)
 

leszekgd

Member
Mam pytanie z innej beczki. Czemu repozytorium kodiwpigulce nie widzi u mnie ostatniej wersji napiprojekt katalog z końcówką 10 tylko 9? Pytam z ciekawości, bo nie widzę problemu z instalacją dodatku z zipa.
 

FullObcyk

Member
Działa wam real-debrid z FEN w KODI?Mi nie chce odpalić żadnego źródła?Ponowna autoryzacja nie pomogła. Otrzymuje komunikat, że jedna lub więcej pozycji nie została odtworzona?Leci sobie po poszczególnych źródłach z listy ale nic nie otwiera i wywal powyższy komunikat?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Działa.Ostatnio było kilka aktualizacji FEN dzień po dniu,może tu trzeba szukać przyczyny.Aktualizowales ?
 

FullObcyk

Member
Wersja 3.052. Na kompie i obu TV ten sam komunikat. Pokazuje źródła ale nie odpala. Na konto real-debrid normalnie wchodzę z przeglądarki. Oblukam jutro, może to jakieś chwilowe problemy.
 
Ostatnia edycja:

FullObcyk

Member
I konto premium nie wygasło?
Konto ważne do maja, odinstalowałem całe kodi na PC. Postawiłem nowe, zainstalowałem FEN i dalej to samo. Bana na koncie nie mam bo normalnie wchodzę, zero komunikatów. Zauważyłem, że czasami załapie jakieś źródło ale większości nie potrafi zainicjować. Widzę. że przeskakuje poszczególne źródła i dopiero np. na 10 załapie. Nie jest to problem FEN bo na The Promise i Kingpin mam to samo.
1677915856260.png
 
Ostatnia edycja:

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie jesteś sam. Dużo postów na Reddit ze im RD nie działa. W logach 503 przy próbie odtwarzania.
Spróbuj pobrać na kompie prosto z strony w zakładce pobrania.
 

FullObcyk

Member
Nie jesteś sam. Dużo postów na Reddit ze im RD nie działa. W logach 503 przy próbie odtwarzania.
Spróbuj pobrać na kompie prosto z strony w zakładce pobrania.
Dzięki, zrobiłem już wszystkie manewry. Faktycznie w logach 503. No nic, trza czekać. Co ciekawe chcąc pobrać z real debrid z zakładki pobrane klikając na link debrida otrzymuję komunikat:
You are not allowed to download this file !
Your current IP adress is i tu nr IP
 
Ostatnia edycja:

FullObcyk

Member
Kliknij w ten link https://real-debrid.com/vpn i zobacz czy nie blokują Twojego ip
IP nie jest blokowane. Debrid zaczął działać po zrestartowaniu modemu. Odłączyłem tez adapter usb-rj45 z tv za pomocą którego miałem połączony tv z netem. Teraz wszystko działa ale tylko na pc. Problem chyba tkwi w zbyt dużej ilości urządzeń podłaczonych do jednego konta. Choć wiem, że przy tym samym ip nie powinno być problemu. Być może ten adapter ma jakąś kartę sieciową która coś miesza i wtedy debrid widzi jakby dwa różne ip.
 
Ostatnia edycja:

leszekgd

Member
@mat74 @Borygo77 dzisiaj w końcu jestem w domu i zrobiłem test z białą listą na TV 4k i Shield. Oczywiście Tv przełącza się na rozdzielczości i fpsy zgodne z materiałem odtwarzanym. Jednak na Shieldzie nie ma to większego sensu, ponieważ jeśli Shield wypuści np 1080p na TV to oczywiście traci się wtedy możliwość korzystania z upscalingu AI. Szkoda, że nie zrobiłem tego testu na TV TCL 4k z androidem. Będę jeszcze miał do niego dostęp, ale Kodi na nim ledwo chodzi (niskobudżetowy TV także pewnie procek i pamięć wzięte są z suszarki).
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście Tv przełącza się na rozdzielczości i fpsy zgodne z materiałem odtwarzanym. Jednak na Shieldzie nie ma to większego sensu, ponieważ jeśli Shield wypuści np 1080p na TV to oczywiście traci się wtedy możliwość korzystania z upscalingu AI.

Chodzi Ci o to ,żeby materiał w 720p był upscalowany przez Shield ? Wciagnij ten format na białą listę.
 

leszekgd

Member
@mat74 chciałem sprawdzić jak zachowuje się TV, bo nigdy nie ruszałem białej listy. Nie widzę sensu jej stosowania, ponieważ traci się wtedy skalowanie dla 1080p. Natomiast nie wciągnę 720p na białą listę, ponieważ żaden z moich TV nie obsługuje trybu 720p@23.97/24/25. Gdyby obsługiwał to wtedy też nie byłoby możliwości skalowania. Nie zmienia to faktu, że TV przy wypuszczeniu sygnału 720p odtwarza go w 4k z prawidłowym fps. Wszystko to co napisałem dotyczy Shielda.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
@mat74 chciałem sprawdzić jak zachowuje się TV, bo nigdy nie ruszałem białej listy. Nie widzę sensu jej stosowania, ponieważ traci się wtedy skalowanie dla 1080p.

Szczerze mówiąc u mnie lepiej w skalowaniu lepiej sprawdza się TV więc najlepszy efekt uzyskuję podając mu sygnał natywny.

To skalowanie w ogóle działa wedle jakis swoich własnych niesprecyzowanych reguł. np. sygnał podany z Tivimate nie jest obsługiwany.Mimo ,że teoretycznie spełnia warunki.
 

leszekgd

Member
Ooo a jaki masz telewizor, bo u mnie jest duża różnica na korzyść Shielda pod względem ostrości. Fakt, miałem kilka filmów odtwarzanych w Kodi, które spełniały wymagania ale skalowanie było niedostępne.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Panas GZ950

ps.Skalowanie w Nvidii mam ustawione na średnie(domyślne),przestawiłem kiedyś na wysokie ale obraz był przeostrzony z artefaktami w scenach z duża ilością szczegółów.
 

memko

New member
Czy przy korzystaniu z RD korzystacie z vpn'a ? Nie działa on na sieci torrent'a, z tego co czytałem to RD niby też używa szyfrowania E2E między ich serwerami a naszym urządzeniem. Ale czy faktycznie bezpieczne jest korzystanie z RD bez vpn ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Przy korzystaniu z RD nie jest potrzebne używanie VPN. Nie łaczysz się z siecia bittorrent, niczego nie wysyłasz ,niczego nie udostępniasz.
 
Do góry