Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fakt, jest. Sprawdzę potem.

Przy okazji, jak to jest ze sterowaniem YT (na shieldzie) z poziomu smartfona?
YT loguje na TV za pomocą smartfona, bodajże podaję się kod z tv lub kod QR (jak pamietam). Potem, jak oglądamy coś na YT na tv (na swoim profilu), to na smartfonie pojawia się z automatu "player" w którym możemy pauzowac, mutować i przełączać filmy. Tylko dlaczego kurna, innym użytkownikom domostwa ; ) zalogowanym do tego samego wifi w domu, pojawia się też ten "player" na ich smartfonach?
Konto na YT jest moje i nikt nie powinien mieć dostępu do sterowania tym co oglądam na YT z poziomu innego telefonu, mimo, że każdy korzysta z tego samego wifi, bez jaj.
Nie muszę tłumaczyć, jak to wygląda w praktyce, jak jeden domownik wyłącza drugiemu to co ogląda ; )

Ktoś wie jak to permanentnie wyłączyć?
W ustawieniach konta YT na TV nic nie widzę, jest zakładka "połączone urzadzenia", ale jest info "brak urządzeń".

Chce mieć możliwości kontynuowania oglądania tego co zakończę na telefonie na tv (historia itp.), ale nie chce żeby cokolwiek pojawiało się na innych telefonach w domu. W ogóle po cholere pojawia się jakiś player na smartfonie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sugerujesz, że to wina tych wszystkich kombinacji (kompilacji) i za dużo kombinujemy? Bez przesady, to tylko 12 kompilacja w tym sezonie ; )

No, ale do rzeczy :-D
Zainstalowałem tego Foo, fakt, zaczęły wyskakiwać jakieś błędy, ale po kilku restartach pojawiła się w końcu kopia z Nexusa Mavena.
Po za kolorem, trzeba było jeszcze zmienić język napisów i załączyć passthrough łącznie z settingiem audio.
Myślałem też, że ten FOO nałoży się na Nexusa, a zainstalował się niezależnie. Także mam już... 3 kodi na pulpicie.

Generalnie, jak dla mnie nie ma różnicy, czy to stare poczciwe Kodi z 2022.03, Foo, Nexus oficjal 2023.01.15 itd.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Czytali?
Spadnie im sprzedaż telewizorów... ;)
 

Miikee77

Member
Przy okazji, jak to jest ze sterowaniem YT (na shieldzie) z poziomu smartfona?
YT loguje na TV za pomocą smartfona, bodajże podaję się kod z tv lub kod QR (jak pamietam). Potem, jak oglądamy coś na YT na tv (na swoim profilu), to na smartfonie pojawia się z automatu "player" w którym możemy pauzowac, mutować i przełączać filmy. Tylko dlaczego kurna, innym użytkownikom domostwa ; ) zalogowanym do tego samego wifi w domu, pojawia się też ten "player" na ich smartfonach?
Konto na YT jest moje i nikt nie powinien mieć dostępu do sterowania tym co oglądam na YT z poziomu innego telefonu, mimo, że każdy korzysta z tego samego wifi, bez jaj.
Nie muszę tłumaczyć, jak to wygląda w praktyce, jak jeden domownik wyłącza drugiemu to co ogląda ; )

Ktoś wie jak to permanentnie wyłączyć?
W ustawieniach konta YT na TV nic nie widzę, jest zakładka "połączone urzadzenia", ale jest info "brak urządzeń".
Mam to samo, myślałem że to tylko u mnie takie hece są. Po zakupie Shielda, stary box poszedł piętro niżej i tam inni domownicy korzystają. Jak włączą YT to dzieje się tak jak piszesz - u mnie na smartfonie wyskakuje player. Żeby było śmieszniej to po tej zamianie boxów wymieniłem swój telefon na nowy i na nim też się to dzieje. Konta na telefonie i boxie zupełnie inne (konta google). Podejrzewam że ma to coś wspólnego z siecią WIFI w której się znajdują urządzenia ale bez przesady - siedzę na górze na telefonie i ciągle mam skrót do playera i tego co ktoś piętro niżej ogląda. Będę musiał powalczyć z tym w weekend.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Myślę, że znalazłem rozwiązanie, a raczej na pewno.
Wchodzimy w ustawienia Shielda > ustawienia urządzenia > chromecast built-in > pozwól innym sterować multimediami > NIGDY ! ; )
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Czytali?
Według wypowiedzi przedstawicieli Sony, chodzi o przede wszystkim o nielegalne rozpowszechnianie IPTV.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Jak tam u Was z polskimi napisami do Tar,Fabelmanowie i Królowa wojownik ?
Mi znalazło tylko do tego pierwszego (a4kSubtitles) choć nieidealne i przesunięte.
 

EMR9

Member
Wszystko fajnie ale jak te wigety się ustawia to nie mogę rozkminić.Chodzi o to żeby po odpaleniu kodi okładki się pokazały hmm.
 

EMR9

Member
Witam może ktoś miał kiedyś tą skórkę Aeon MQ 5 chodzi mi o tą wersję najnowszą pod Matrixa i Nexusa jak tu się ustawia wigety będę wdzięczny za pomoc
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
W repozytorium kodi jest aeon nox silvo lub tajo.
Ty zainstalowales reanimowanego trupa z przed kilku lat a w niej nietsety widzety jakie są takie są. Predefiniowane. Jedyne co mozesz zrobic to zmienic pozycje widzetu na wyzej, nizej lub ukryc w ogóle.
 
Do góry