Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Chyba bardziej psioczyłem na samo RD,któremu nadal trzeba pomagać :grin:

ps. Walczyłem prawie tydzień w temacie buforowania ,kluczowy okazał się współczynnik ładowania bufora.
Defaultowe i zalecane przez Kodi Wiki to 4- własciwe okazało się 25.....:-D
Co tam wykminiłeś ? ;)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Bawił się tu ktoś a4kStreaming ?
Podpiąłem tam RD,pojawiły się pozycje,które wrzuciłem w chmurę RD,ale nie chcą się odpalić.
Wtyczka znajduje nowości,jednak przy próbie ich uruchomienia,wyskakuje info o braku zainstalowanego providera.
W zakładce provider,zaznaczona jest opcja recommended,ale jest też pozycja install provider from file/url,gdzie chce zipa.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Scraper a4kStreaming możesz podpiąć pod Serem.Tylko wiesz,że jest on mniej więcej tak szybki jak EN......
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Scraper a4kStreaming możesz podpiąć pod Serem.
To to jest do podpinania pod coś innego,a nie,aby podpinać do tego ? ;)
Jak to spiąć ? :grin:

Tylko wiesz,że jest on mniej więcej tak szybki jak EN......
Ta zabawa z buforowaniem,pozwoli mi odpalać szybciej wrzutki EN na FEN i FEN Lite ?
Na EZRA,remuxy UHD uruchamiają mi się średnio po 3-4 sekundach.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Okazało się,że kiedyś podczas instalacji Seren,wpisywałem adres do tego a4kStreaming,ale to dzisiaj,wyglądało na coś grubszego ;)
 

leszekgd

Active member
Znalazłem w końcu czemu najnowsze wersje Fen nie wyszukują mi wszystkich źródeł. Przyczyna tego buga jest prozaiczna: od wersji z końcówką "11" ustawienie "metadata language" na polski powoduje ten błąd. Po przestawieniu na angielski i restarcie Kodi wszystko wraca do normy. Sprawdźcie serial "Love and Death". Powinno wyszukać trzy źródła 4k a pokazuje jedno. Sprawdźcie to, bo wydaje mi się, że u każdego to występuje (sprawdziłem to na Kodi na kilku platformach). Jedyne rozwiązanie, które znam to albo downgrade Fen do wersji "10" albo pozostawienie języka angielskiego.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Cały czas miałem ustawiony angielski. Ten serial co podałeś sprawdziłem i wyszukał trzy źródła 4K. Ważą - 8.9, 8.9, 8.17 GB - odcinek pierwszy.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Zgadza się.
U mnie na angielskim znalazło 3 pozycje w 4K,a tylko jedną na polskim.

Widzę,że w EZRA,do niektórych providerów torrentów,wymagany jest VPN w UK.

P.S.
Mój RD ma dziś urodziny :mrgreen:
May-Recipes-25.jpg


Sprawdziłem z ciekawości co Wy tam macie ;)
View attachment 21032
 
Ostatnia edycja:

andrzeej

Member
Znalazłem w końcu czemu najnowsze wersje Fen nie wyszukują mi wszystkich źródeł. Przyczyna tego buga jest prozaiczna: od wersji z końcówką "11" ustawienie "metadata language" na polski powoduje ten błąd. Po przestawieniu na angielski i restarcie Kodi wszystko wraca do normy. Sprawdźcie serial "Love and Death". Powinno wyszukać trzy źródła 4k a pokazuje jedno. Sprawdźcie to, bo wydaje mi się, że u każdego to występuje (sprawdziłem to na Kodi na kilku platformach). Jedyne rozwiązanie, które znam to albo downgrade Fen do wersji "10" albo pozostawienie języka angielskiego.
Również potwierdzam.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Znalazłem w końcu czemu najnowsze wersje Fen nie wyszukują mi wszystkich źródeł. Przyczyna tego buga jest prozaiczna: od wersji z końcówką "11" ustawienie "metadata language" na polski powoduje ten błąd. Po przestawieniu na angielski i restarcie Kodi wszystko wraca do normy. Sprawdźcie serial "Love and Death". Powinno wyszukać trzy źródła 4k a pokazuje jedno. Sprawdźcie to, bo wydaje mi się, że u każdego to występuje (sprawdziłem to na Kodi na kilku platformach). Jedyne rozwiązanie, które znam to albo downgrade Fen do wersji "10" albo pozostawienie języka angielskiego.

Co prawda zawsze uzywałem Metadata ustawione na English ale kazda , sprawdzona informacja jest przydatna.
(y)

Mój RD ma dziś urodziny

Jaki masz Gb przemielonego materiału ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ta zabawa z buforowaniem,pozwoli mi odpalać szybciej wrzutki EN na FEN i FEN Lite ?
Raczej nie. Ja musiałem rozwiazywać problemy,których Wy nie macie.
Mam słabe łącze i gdy przychodziła np. wiadomosć na messangerze to mi materiał w DV potrafił zgubić klatki :(.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Zainstalowałem Aeon Tajo i widok Shelf 3D bardzo przypadł mi do gustu,chociaż można byłoby tam jeszcze trochę pozmieniać.
Gdy ustawimy język polski,to z tyłu pudełka (0:09) opis też jest po polsku :-D
Ciekawe są te motywy z muzyką,przy wybraniu danej pozycji.

Fajna jest też kręcąca się w pudełku płyta.
Wie ktoś jak to ustawić ?

Animowane postery też robią wrażenie,ale tu chyba jest więcej roboty (gify itp.) :
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Jest.

Fajna jest też kręcąca się w pudełku płyta.
Wie ktoś jak to ustawić ?
Znalazłem coś podobnego w Aeon Nox/widok MyFlix/OpenCase.
Może trzeba bardziej poszukać w Aeon MQ 9...
Armanig,kręciła Ci się tutaj płyta w pudełku ? :-D
Tak wygląda w Kodi, ale ja korzystam głównie z SPMC i jak wspomniałem, pytam o zakładkę w konkretnym menu (czyli zupełnie innym skinie, a taki mam tam akurat).
Dokładnie tym które widać u mnie na zdjęciu + strzałka. Tutaj brakuje mi rozwiązania na "ulubione" i dokładnie w tym układzie, na dole.
Ja mam KODI i SPMC, z SPMC korzystam jak chce szybko i przejrzyście - dla mnie ten układ który wkleiłem jest najlepszy, natomiast w KODI mam skina zupełnie innego - czyli już tego gdzie mam pięknie przedstawioną całą bibliotekę filmową z animacjami, wysuwana kręcąca się płyta, otwierane animacją pudełko, animowane tapety, czyli wybuchy w tle itp. Coś co cieszy oko.

















 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widzę, że moje stare foty odkopałeś. Ile to już temu było, 5 lat widzę ; )
W niektórych skórkach to cuda się działy, pamiętam, że nawet grafika na pudełkach była animowana, tapeta z tylu też, ba, pamiętam, że na którejś chodziła jakaś kobitka. Leciala też kręcąca się plyta przez ekran i wpadała do otwartego pudełka. Generalnie problem wówczas był taki - w kilku przypadkach, że nie można było zmienić widoku samego menu na pionowy.

Dla mnie, dziś po tych wszystkich testach idealem byłoby to prostackie menu Estuarego (czyli super intuicyjne), a wyświetlanie samej biblioteki już np. z Aeona.
 
Do góry