Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

pebe86

Member
Bez reklam
Nie napisałeś tylko czy zależy Ci na obsłudze 3d, czy niekoniecznie. Jeśli nie, to (biorąc pod uwagę wymagania odnośnie intuicyjnego interefejsu) polecam Xtreamer Elvira- bardzo intuicyjna obsługa, bez przesadnych wodotrysków, a odtworzy Ci praktycznie wszystko.

Nie wiem czy jest sens ładowania się w Sidewinder 3 przy takich wymaganiach- moim skromnym zdaniem to nie jest sprzęt jakoś intuicyjny, i jednak dla bardziej zaawansowanych userów (ze względu na możliwości, które jednak często okupione są wieloma godzinami ustawień ;))
A pisze to zadowolony użytkownik tego sprzętu :)

Aha, i z doświadczenia- ajk chcesz zamontować w środku dysk twardy, to czasem bywają z tym problemy- więc nie wiem czy w Twoim przypadku nie lepiej to odpuścić, i kupić duży dysk zewnętrzny.
 

puszkuzks

New member
Witam,

Drodzy forumowicze mam pytanie, szukam odtwarzacza multimedialnego...

moje wymagania:

+ odtwarzanie plików m2ts o rozmiarze 10-20 gb - materiały z kamery sony hdr-cx160e (chciałbym uzyskać taki obraz jak po podłączeniu kamery do tv przez kabel hdmi)
+ pliki z którymi nie radzi sobie mój telewizor(sony) po podłączeniu przez usb (np mkv, rmvb)
+ prosty odtwarzacz do przeglądania rodzinnych zdjęć i filmów i odtwarzania różnych plików w najpopularniejszych formatach (avi,rmvb,mkv)
+ współpraca z dyskiem NTFS

- nie potrzebuje wifi i dysku w środku
- zbędnych bajerów


Mam na oku kilka odtwarzaczy:

Asus OPlay MINI
Philips HMP 3000
WD LIVE Tv
Xtreamer Sidewinder 2

może jakiś inny ?

A może moje dotychczasowe poszukiwania sprzętu to błąd i doradzicie mi inny odtwarzacz ? Proszę doradźcie mi coś bo zastanawiam się od kilku dni a im więcej o tym poczytam to mam coraz większe dylematy ..
 
Ostatnia edycja:

vonski

New member
Nie napisałeś tylko czy zależy Ci na obsłudze 3d, czy niekoniecznie. Jeśli nie, to (biorąc pod uwagę wymagania odnośnie intuicyjnego interefejsu) polecam Xtreamer Elvira- bardzo intuicyjna obsługa, bez przesadnych wodotrysków, a odtworzy Ci praktycznie wszystko.
No i to jest również bardzo dobra informacja, bo Elvira jest sporo tańsza. 3D nie chcę- nie lubię, męczy mi wzrok itd. Poza tym odtwarzacz jest podpięty do rzutnika a tam trzeba drogich okularów do 3D.

Aha, i z doświadczenia- ajk chcesz zamontować w środku dysk twardy, to czasem bywają z tym problemy- więc nie wiem czy w Twoim przypadku nie lepiej to odpuścić, i kupić duży dysk zewnętrzny.
Mam jakis stary HDD 500GB który leży i się kurzy, więc pomyślałem, że warto by go wykorzystać, ale to nie jest mus. Zewnętrzny 1,5TB tez już mam i on jest priorytetem.

W każdym razem dzięki, poczytam o Elvirze.
 

nizurg

New member
Witam.
Było tutaj wiele wątków dotyczących tematu "co wybrać"...
Ze mną jest podobnie.

Moje wymagania to:
- czytanie "prawie" wszystkich formatów i ciężkich wagowo plików
- WiFi + LAN
- 3D niekoniecznie
- możliwość podłączenia dwóch dysków zewnętrznych przez USB
- łatwośc obsługi/ewentualnej konfiguracji, nie potrzebne mi żadne wodotryski
- fajnie by było, gdyby obsługiwał popularne serwisy internetowe, przede wszystkim Youtube

Po przeczytaniu wielu postów/wątków mam kilka propozycji. Może pomożecie mi w podjęciu decyzji, który wybrać?

EGREAT R6S PRO
GENIATECH ATV1200 (ANDROID MYGICA ENJOY TV ATV1200
DUNE HD TV-102
THE LITTLE BLACK BOX - na ten temat mało tutaj informacji
 

sampek

New member
Jaki player 600-800pln menu iso, praca w sieci

witam proszę o poradę w wyborze mediaplayera odpowiedniego do moich wymagań


Priorytet:
* Idealna płynność i jakość obrazu dla dotwarzania 1080p z mkv, iso bluray i DVD i katalogów z plikami (BDMV, VIDEO_TS) zgranymi bezpośrednio z płyt
* Pełne menu w iso dvd i bluray
* Bezwzględnie bezproblemowość z każdym formatem napisów
* Podawanie DTS przez HDMI
* Ethernet sieciowy z łatwą możliwościa "dostania się" z kompa i zarządzania tym co podłaczone przez USB
* 2 porty USB
* obsługa NTFS
* Szybkie, płynne przeglądanie zdjęć, nawet takich po dobrych kilka MB
* Odtwarzanie flac
* Cichy, chłodzenie pasywne albo naprawde cichy wiatrak

Dość ważne:
* Dostęp do tvnplayer i weeb.tv
* Obsługa wbudowanych napisów w mkv
* Możliwość wyboru wbudowanych ścieżek audio w mkv

Najmniej istotne:
* 3D
* Dysk bez znaczenia, najchętniej bez wbudowanego.


Cena wiadomo im mniej tym lepiej, ale zdaje sobie sprawę, że nie kupie czegoś takiego za 300zł więc myśle o granicy jakiś 800zł.

Punktem znaczącym pewni będzie to pełne menu w iso i dostęp po sieci z kompa...
Czyli mam plan ściągać z netu zasoby bezpośrednio do folderu w sieci (czyli na dysk podłączony do mediaplayera). Chodzi mi o to żeby oglądać film już "lokalnie" na playerze po usb a nie po sieci z kompa (dlna itd).
 
witam, playery mają opcje torrentów np. transmission, które działają bardzo dobrze tak że nie trzeba ich ściągać na komputer tylko bezpośrednio do playera. Wiekszość dobrej klasy odtwaraczy w cenie>600-700 zł spełnia te oczkiwania , za wyjątkiem pełnego menu BD, tylko BD lite. weeb tv wymaga modowanego softu. 99% tych wymogów spełni np. HiMedia 900c lub 910B , znajdzie się też parę innych playerów droższcych(PCHA400 czy któryś Dune) .
 

sampek

New member
witam, playery mają opcje torrentów np. transmission, które działają bardzo dobrze tak że nie trzeba ich ściągać na komputer tylko bezpośrednio do playera. Wiekszość dobrej klasy odtwaraczy w cenie>600-700 zł spełnia te oczkiwania , za wyjątkiem pełnego menu BD, tylko BD lite. weeb tv wymaga modowanego softu. 99% tych wymogów spełni np. HiMedia 900c lub 910B , znajdzie się też parę innych playerów droższcych(PCHA400 czy któryś Dune) .

Dzięki za odpowiedź. Akurat nie korzystam z torrentów, więc ściąganie na 100% na komputerze.

Tak właśnie zauważam, że z tym menu BD to problem będzie, ale na dobrą sprawę obejdę się bez tego.

Czyli pozostaje kwestia obsługi po sieci. Raz czy jest możliwość dostania sie po sieci z komputera, dwa czy transfer nie będzie jakiś tragiczny. Net mam 60Mbit więc, gigabitowej karty nie potrzebuje, ale żeby nie okazało się że zapis jest jakiś mizerny.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
witam proszę o poradę w wyborze
* Pełne menu w iso dvd i bluray

Żaden z obecnie dostępnych playerów HD nie obsługuje (i raczej nie będzie obsługiwał) pełnego menu w plikach .ISO BD. Jeżeli to konieczność, to można zamienić .ISO na katalog, a takie menu obsłuży kilka playerów. Najlepiej te, które są wyposażone w napęd BD, czyli z serii Dune, Popcorn...

Wszystkie pozostałe warunki spełnia Xtreamer Sidewinder 3.
 

sampek

New member
Wszystkie pozostałe warunki spełnia Xtreamer Sidewinder 3.

Na jakie transfery można liczyć dostając się na niego poprzez lan?

Jak to jest z tym "dodatkowym" wbudowanym androidem? Faktycznie to działa, jest szansa używać z przyjemnością tego właśnie do aplikacji typu tvn player czy weeb.tv?
 

f.ryta

New member
Multimedialny serwer NAS z DLNA i obsługą napisów

Witam!

Od dłuższego czasu szukam informacji o kompatybilności dlna w serwerach NAS, obsługą napisów przez serwery i klienty... i jestem w kropce bo często czytałem sprzeczne opinie.

A więc sprawa wygląda tak, że poszukuje serwera który będzie streamował filmy z napisami (przede wszystkim pliki w formacie MKV z kodekiem x264, a napisy txt lub srt w osobnym pliku) bezpośrednio do telewizora Samsung UE46f5300 Smart TV.

oraz starszego panasonica, ale to poprzez XMBC na RasberryPi, który jest kompatybilny praktycznie ze wszystkim w tym ze SAMBą i siecią Windows.

Wiele osób pisało że dlna nie obsługuje napisów, albo że jedynie klient jest odpowiedzialny za problemy z odtwarzaniem napisów i twierdze że to nie prawda bo przetestowałem mój telewizor na różnych serwerach, i mój Samsung odtwarzał film z napisami (MKV z kodekiem x264, a napisy txt lub srt w osobnym pliku) jeśli serwer był postawiony na PCie z Universal Media Server 3.0.0-a3, natomiast jeśli te same filmy próbowałem odtworzyć przez wbudowany serwer z routera, to te same filmy działały ale już bez napisów, dlatego przed zakupem szukam 100% opini że NAS streamuje film z napisami, a Smart Tv sobie z nim radzi...

Pieniądze jakie jestem w stanie wydać na NAS bez dysków to max 500zł

Macie jakieś propozycje?
 

s1m

New member
czy do 600pln znajdę coś lepszego niż HD600B ? Myślałem też nad Xtreamer Sidewinder 3 ale z tego co czytam himedia lepiej wypada jeśli chodzi o niezawodność.
 

MarcinGD

New member
Witam. Moj TV Samsung nie odtwarza filmow z kamery 1080/50p. Czy w/w odtwarzacze pomoglyby mi ominac ten problem ? Interesowalo by mnie takze sterowanie wszystkim z ipada.

W kregu zainteresowan mam takze np. oppo blu-ray player.
 
Ostatnia edycja:

Gicbern

New member
Odtwarzacz/nagrywarka BluRay z HDD - LG z DVB-C ?

Witam. Jestem obecnie na etapie poszukiwania odtwarzacza/nagrywarki z dyskiem twardym i z obsługą najlepiej DVB-T plus DVB-C. Tuner DVB-C chciałem wykorzystać do korzystania z kablówki INEA przez moduł cyfrowy CAM aby móc nagrywać w postaci cyfrowej programy. Znalazłem takie modele takich urządzeń LG: HR570C, HR923C czy HR925N które niby mają takie funkcje, ale wolałbym się upewnić profesjonalistów obecnych na tym forum czy faktycznie w Polsce te urządzenia będą poprawnie działać zarówno poprzez tuner DVB-C i DVB-T ? Informacje na LG.com są trudno dostępne, przeważnie w innych językach niż polski, nie wiem czy wynika to z tego, że nie nadają się na polski rynek czy też są to archiwalne produkty. Linków niestety nie mogę zamieścić bo mam za mało wypowiedzi :) przepraszam
Bardzo dziękuję za pomoc
 

cactusek

New member
Bez reklam
Tani player HD z siecią i TVN playerem

Witam
Potrzebuję dla żony playerka. Jedyne wymagania to gniazdko ethernetowe i mozliwosc odpalenia na nim tvn playera. Co możecie polecić ? Tylko żeby sie nie wieszał co 15minut i nie kosztował tysiąc zł...
 

Gulasz1

New member
Odtwarzacz multimedialny z Bley Ray,HD,3D,WiFii i HDD

Witam wszystkich!
Bardzo proszę o pomoc i podpowiedz w wyborze kupna dobrego lecz nie bardzo drogiego odtwarzacza multimedialnego. Bede potrzebował ściągać filmy DVD , BlueRay. Co ważne dużo oglądam filmów w 3 D więc to konieczność! Poza tym musi mieć WiiFii. Proszę o podpowiedzi i sugestie!
Pozdrawiam,
Marek
 
Do góry