Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Witam,
Czy ktoś z Was może zetknął się z odtwarzaczami z Androidem? Są to prawdziwe kombajny multimedialne. Zastanawiam się nad kupnem takiego odtwarzacza

Panowie, bądźmy racjonalni - 99 procent tzw. odtwarzaczy opartych na Androidzie to gadżety i należy je potraktować jako zabawki. Jeżeli ktoś ma zamiar używać takiego sprzętu, aby bezproblemowo dekodował pliki filmowe Full HD z przyzwoitym bitrate i chce mieć jakościowy komfort oglądania, to musi się liczyć z zakupem urządzenia opartego minimum na dwurdzeniowym nVidia Tegra 2 lub naprawdę dobrych, minimum dwurdzeniowych procesorach innych renomowanych producentów (a do takich nie zaliczam Rockchipa, gdy mowa o MK808 ). Zwykłe ARM Cortex A9 800 - 1500 Mhz (a w takie są wyposażane chińskie gadżety pod Androidem) po prostu są do tego za słabe.
Chyba, że komuś chodzi o zabawę z takim minikomputerkiem na ekranie telewizyjnym... Ale to jest forum o HDTV!
 

czarnuch

New member
Popcorn A-400 jest chyba narazie bezkonkurencyjny jeśli chodzi o procesor. Czy ktoś z forumowiczów ma już może a-400 ? Jesetm ciekawy jak się sprawuje i o co chodzi z tą Cinavią ?
 

pebe86

Member
Bez reklam
Miałem obydwa- generalnie sprzęty bardzo podobne, więc kwestia preferencji. W HDP-R3 menu jest moim zdaniem bardziej przejrzyste i wygodniejsze. W MINI odrobinę lepsza edycja napisów.
Ale nie wiem czemu, lecz MINI z poziomu menedżera plików nie wyświetlało mi zdjęć w pełnej rozdzielczości (W R3 nie miałem z tym problemów).

Generalnie w tej cenie to naprawdę fajne urządzenia, które powinny dać radę w większości przypadków przeciętnego użytkownika. Ale z tej dwójki bardziej polecam HDP-R3.
 

marceliusz

New member
Potrzebuje Waszej pomocy w wyborze odtwarzacza.

Co musi miec:

- cena do 350zł
- plynne odtwarzanie FullHD
- obsluge polskich napisow w formacie txt (najlepiej gdyby mozna bylo ustawic obwódkę, ale niekoniecznie)
- analogowe wyjscie/a audio, abym mogl do niego podpiac zwykle komputerowe glosniki 2.1, gdyz moj nowy tv nie ma takiego wyjscia, a w najblizszej przyszlosci nie bede mial porzadnego wzmacniacza i kolumn
- obsluge dyskow zew. i pendrive

Ogladam glownie DivXy i filmy w mkv.

Dziekuje z gory za pomoc :)
 

lukaszb01

New member
Odtwarzacz 3D, fullHD do SONY BRAVIA 40''

Witam.
Do swojego telewizora SONY HX 751 planuje dokupic zewnętrzny odtwarzacz. Do tej pory filmy puszczalem przez PS3Media server z komputera stacjonarnego, ale jest to malo wygodne.
Na czym mi zalezy:
1. najlepiej coś bezgłośnego, pasywnie chłodzonego
2. Odtwarzanie wszelkiej masci filmow SD, HD, 3D (!): z SAMBY i z dysku USB, wiec 2 x USB + GIGABIT LAN
3. nie potrzebuje zadnych udogodnien typu ANDROID, WIFI, smart tv. To co mam w TV wystarcza mi w zupelnosci
4. wygodny pilot, fajnie gdyby byl podswietlany
5. miejsce na dysk 2,5; 3,5 cala - może być, jeśli będzie dobrze dzialac w połączeniu z NASem po LANie to miejsca na dysk być nie musi.
6. Zeby to dzialalo plynnie
7.Cena do 600/650 zł
W temacie playerów sieciowych nie jestem zbyt oblatany. Rzucil mi sie w oczy XTREAMER SIDEWINDER 3, ale nie wiem jak sie sprawuje.
Co możecie polecić? Za wszystkie propozycje z góry dziękuję.
Łukasz
 

mielnia

New member
Witam.
Do swojego telewizora SONY HX 751 planuje dokupic zewnętrzny odtwarzacz. Do tej pory filmy puszczalem przez PS3Media server z komputera stacjonarnego, ale jest to malo wygodne.
Na czym mi zalezy:
1. najlepiej coś bezgłośnego, pasywnie chłodzonego
2. Odtwarzanie wszelkiej masci filmow SD, HD, 3D (!): z SAMBY i z dysku USB, wiec 2 x USB + GIGABIT LAN
3. nie potrzebuje zadnych udogodnien typu ANDROID, WIFI, smart tv. To co mam w TV wystarcza mi w zupelnosci
4. wygodny pilot, fajnie gdyby byl podswietlany
5. miejsce na dysk 2,5; 3,5 cala - może być, jeśli będzie dobrze dzialac w połączeniu z NASem po LANie to miejsca na dysk być nie musi.
6. Zeby to dzialalo plynnie
7.Cena do 600/650 zł
W temacie playerów sieciowych nie jestem zbyt oblatany. Rzucil mi sie w oczy XTREAMER SIDEWINDER 3, ale nie wiem jak sie sprawuje.
Co możecie polecić? Za wszystkie propozycje z góry dziękuję.
Łukasz
zobacz Mede8er MED600X3D cena 599zł
www.Mede8er.eu :. The Greatest Show on Earth..
 

yogi85

New member
Witam! mk808 rzeczywiscie wyglada jak zabawka, ale czy jest jakis odtwarzacz z androidem na ktorego warto zwrocic uwage? tak zeby przesylal pelne 1080p i dobry dzwiek po hdmi. Dlaczego zalezy mi na androidzie? Moj brat ma stary model GoClever z androidem, pobiera on 8W :) odpala na nim tTorrenta i idzie do pracy a wieczorem ma pobrane filmy na zewnetrzny dysk. Przy tym urzadzenie nie wydaje dzwieku wentylatorami itp wiec spokojnie moze pracowac w nocy gdy sie spi. On twierdzi ze te nowe powinny miec lepsza jakosc bo sa dwurdzeniowe, ja w chinczykow nie wierze, ale chcialbym miec androida lub inny podobny system (sa odtwarzacze z windowsem?). Pozdro i czekam na odpowiedzi!!!!
 

mirek71

New member
też jestem zainteresowany androidowym wynalazkiem mk 808 , ponoć nowszy model 809 ma lepszą grafikę - czy to coś zmienia (i) w kwestii jakości filmów hd ...
 

yogi85

New member
moze zapytam inaczej... czy jest ktos z okolic Wroclawia gdzie moglbym porownac jakosc odtwarzanych filmow z mk809/808 i jakiegos innego "dobrego sprzetu"? A moze ktos z innej czesci Polski juz to robil i moze napisac wrazenia i czym sie rozni wyswietlany obraz i dzwiek (u mnie i tak wszystko poleci po hdmi).

A teraz z innej beczki:
Moge sie mylic ale: zmiana bit rate zabiera mnostwo mocy procesora wiec dlaczego niby najtansze odtwarzacze mialy by zmieniac (zmniejszac) jakosc/bit rate itp.? To nie jest tak ze po prostu wysylaja film do tv po hdmi bez zbednego przetwarzania go? Bo nie bardzo to rozumiem.
I zeby nie bylo nie zachwalam zabawek :smile:
 

broda1725

New member
Bez reklam
A czy ten Mede8er MED600X3D z parę postów wyżej nie będzie lepszy od tych małych urządzonek jak MK 808 czy URZ0193 ? zależy mi aby posiadał lub była możliwość nagrać jakiegoś clienta torrent i pobierać np. w nocy a zarazem dobrze odbierał filmy hd. A może Egreat czy HiMedia ? dobrze żeby miał Realteka bo z tego co widzę to z tym prockiem odbiera filmy z mojej kamery.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
a mi moze ktos odpowiedziec, pomoc z wyborem odpowiedniego odtwarzacza, wczoraj bawilem sie yamaha bd-s473 i MKV fajnie chodzily, dzwiek DTS MA HD i TrueHD dociera do amplitunera, wiec to co bylo najwazniejsze spelnia, ale zapomnialem sprawdzic czy idzie zmieniac sciezki oraz czy czyta napisy txt oraz srt, wie ktos jak to wyglada, bo dzis natarfilem na posta, ktory wlasnie ma problem z przeczytaniem napisow.
 

connexion

New member
Player z HDD który nie potrzebuje TV do odtwarzania muzyki

Witam,
czy jest jakiś sprzęt, który byłby podobny w funkcjonalności do Xtreamer Sidewinder 3, ale miałby wyjście na głośniki i można by z niego odtwarzać muzykę bez potrzeby włączania TV?
Chodzi trochę o zastąpienie mikrowieży, która niestety wczoraj odmówiła posłuszeństwa :(
 

connexion

New member
Witam,
poszukuję odtwarzacza który by miał następujące funkcje:
-Samba
-Torrent
-Możliwość wsadzenia HDD
-Analogowe wyjście audio na głośniki (minijack?)
-serwer iTunes

Ze znanych odtwarzaczy najlepiej przypadł mi do gustu Asus O!Live HD2. Ma wszystko czego potrzebuję, ale jak przeczytałem opinie, to mi się odechciało Asusa.
Znacie jakieś alternatywy?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Wyjścia na głośniki nie ma żaden player HD. Są w każdym wyjścia audio analog (chinch), w większości są też cyfrowe: coaxial i SPDIF. I oczywiście HDMI. Chinche może podłączyć do aktywnych głośników, kina domowego itp. Reszta wiadomo.

Ale telewizor i tak musisz włączyć, bo poza kilkoma egzemplarzami playerów z wyświetlaczami, w przypadku innych trzeba jednak na jakimś ekranie wybrać i ustawić pliki do grania...

A które mają wyświetlacze? To już proszę samodzielnie pogadać z "wujkiem Google"... :}
 
Do góry