Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

aarecki1

New member
Witam ponownie.
Zamowilem Sidewinder'a 3.

Przekonala mnie jednak "ladnosc interface'u" nad himedia...

Dziekuje za pomoc w wyborze.
Pozdrawiam
 

lovelypl

New member
Witam serdecznie,

Nadejszła wiekopomna chwila na wymianę mojego wysłużonego Ferdka, który działa, ale zestarzał się technologicznie, bo nie odtwarza mkv, BR, materiałow HD itd.

Co ma mieć:
- odtwarzanie "wszystkiego", ale głównie chodzi o filmy, divx, xvid, mkv, zgranie br itd.
- muzyka: mp3,ogg,flac
- możliwość wrzucenia dysku
- ethernet+wifi (jakby chciał go przenieść do miejsca gdzie nie mam kabla)
- klient samby
- klient BT
- jakiś FTP by też mógł być
- czytnik kart
- usb
- tuner DVB-T

Pierwszy wybór: Xtreamer - ale po przeczytaniu opinii i problemów z niedopracowanym softem - odpada
Potem HiMedia - to samo
Manta :) DVBT05 - niby fajna, ale też mnóstwo narzekań na soft i brak chęci jego poprawy
Znalazłem nawet jakieś Hyundai'e, ale jakoś nie ma nowych modeli.

W końcu zacząłem czytać o Asus'ach i zaciekawił mnie model O!Play TV Pro. Ma wszystko co potrzebuję, a na dodatek nie jest to (mam nadzieję) "coś z Chin" gdzie bebechy wszyscy mają takie same, tylko obudowę zmieniają i logo :)

Niestety - materiałów o tym O!Play TV Pro nie ma za dużo, więc nie wiem, czy się nie wpakuję w jakieś inne bagienko.
Do firmy znowu mam zaufanie - w pracy mamy sporo ich laptopów, problemów z nimi nie było. Serwis też już jest ok.
Jakie są wasze wrażenia z użytkowania tego modelu? Warto to kupować?
Nie znalazłem jeszcze nigdzie alternatywnego softu do niego (tak, na wszelki wypadek) pomimo, że na stronach widzę źródła do zassania (co nie jest popularne wśród innych producentów).
 

meriox

Member
Odtwarzacz z dvbt

Witam,
Jaki odtwarzacz multimedialny możecie polecić, który w standardzie posiada tuner dvb-t i obsługuje tvn playera lub inne polskie widgety np. Ipla?
 

lovelypl

New member
Jest to "coś z Chin", podobnie jak prawie 99 procent playerów na rynku. Jeżeli chcesz autorskie konstrukcje to kupuj Popcorn Hour, Oppo lub Dune.

Wiesz, co miałem na myśli :) Wiadomo, gdzie się to wszystko składa, ale liczę na to, że Asus będzie miał lepsze podejście do swojego sprzętu niż ci, których wymieniałem wcześniej. No i te źródła softu mnie trochę przekonują.
Zresztą - zamówiłem tego Asusa i zobaczymy jak przyjdzie co to za sprzęt.
 

janusz

New member
Bez reklam
Poszukuję czegoś dla dzieci. Pokój sąsiadujący z pokojem w którym jest router i komputer. W salonie mam TV i Arivę 210 połączoną lanem z routerem (z uwagi na odległość obaiałem sie, że wifi może słabo działać). W pokoju dzieci może być zarówno urządzenie na wifi jak i lan.
Teraz wymagania:
1. ma działać w sieci i odtwarzać filmy z komputera i dysku w Arivie,
2. przeglądarka internetowa,
3. możliwość grania w sieci (nigdy mnie to nie interesowało, ale dzieci...) więc chyba Android z którym nie miałem do czynienia (odnośnie tego punktu proszę o opinię bo może to całkowicie bez sensu),
4. czy takie urządzenie na Androidzie może odtworzyć film z pliku 3D SBS (lub OU) i połączyć obrazy w jeden (oczywiście do 2D) tak jak to robi komputer (np. power DVD) - być może ten punkt to zupełna abstrakcja.
5. Przystępność cenowa, bo nie jestem do końca zdecydowany.

Czy takie zabawki jak np. Cabletech URZ0193 są warte zainteresowania, nie są ważne walory typowego odtwarzacza (ilość formatów, napisy itp.), nie będzie podłączony do niczego poza TV przez HDMI i sieci,.
 
Ostatnia edycja:

meriox

Member
Hey, odkopuję temat... pokazało się coś nowego w rozsądnych pieniądzach?
Chodzi mi o playerek z DVB-T z możliwością nagrywania.
 

bartekts

New member
Witam,

szukam odtwarzacza w miarę rozsądnych pieniądzach dla Mojego Taty na urodziny. Przede wszystkim poszukuję czegoś z YouTube i BitTorrentem, cena fajnie gdyby oscylowała w granicach 300zł (+/-). Zależy mi na płynnym odtwarzaniu HD, tv ma 50cali chociaż nie wiem czy ma to znaczenie. Player ma głownie służyć do oglądania filmów z internetu, usb 3.0 mile widziane ale nie konieczne.

Pozdrawiam

PS. Mi w oko wpadł Ferguson Ariva 210 tylko jako dla laika w tych kwestiach średnio mi leży umoczenie kasy w jakiś sprzęt dlatego pytam ;)
 

kogutko21

New member
Synology USB Station 2 vs WD TV LIVE

Znam dokładną specyfikację każdego z urządzeń i wiem, że to porównanie jest nie na miejscu. Ale...
Podstawową rzeczą na jakiej mi zależy to ominięcie noszenia dysku USB od SMART TV do laptopa (głównie filmy HD)
Synology:
+ serwer plików + drukarki
+ strumieniowanie przez DLNA (w tej opcji to podstawa)
+ dostęp FTP
+ hibernacja HDD podczas nieużywania
+ download bez użycia komputera
+ niski pobór prądu
+ oczywiści dysk USB zmapowany pod PC
+ wiele innych

WD TV LIVE
+ strumieniowanie przez HDMI
+ praca dysku podczas pracy samego WD
- dodatkowy pilot
- dysk widoczny w LAN (tylko podczas pracy WD)

Jakie macie zdanie na ten temat?
 

Bushiken

New member
Poszukuję zarówno odtwarzacza multimedialnego oraz kolejnego dysku twardego.

Nie potrzebuję funkcji internetowych a jedynie aby odtwarzacz poradził sobie z kontenerem MKV zawierającym film z dźwiękiem 5.1 DTS CORE ew. serialami które mają dźwięk w DD.5.1 czytaj AC3.

I tu wyjściem okazuje sie WD Elements Play 2 TB za 465 zł.
Sam dysk zewnętrzny WD 2 TB z USB 2.0 to koszt 370 zl a z USB 3.0 ponad 400.

Niestety nie znalazłem oddzielnego tematu dla Western Digital Elements Play generacja 2. a w temacie o generacji 1 nie poruszono w ogóle sprawy następcy.

1 Generacja nie radziła sobie z DTS'em, posiadąła generalnie słabe bebechy z 2010 roku. Długo szukałem informacji o 2 generacji.
Nie ma nigdzie dokładnych specyfikacji, co odtwarza, recenzji itd.
Po stronie producenta udało mi się dojść że nowa wersja obsługuje dźwięk Dolby True HD oraz DTS 2.0 Plus digital out.
Nie posiada w środku beznadziejnego Amlogica ale dobrą Sigmę z 2011 roku, a więc na pewno daje rade większości rzeczy, kolokwialnie to ujmując.
Długo nie mogłem też znaleźć co oznacza samo DTS. 2.0

Czy oznaczenie to dotyczy samego DTS Core czy także DTS Descrete oraz DTS HD Master Audio??
Obsługa Dolby True HD i DTS HD Master Audio nie jest mi tak naprawdę potrzebna.
Filmy które chcę posiadać w najwyższej jakości obrazu i dźwięku oglądam z płyt Blu-Ray na kinie domowym.

Przy moich wymaganiach: obsługa konteneru MKV z dźwiękiem DTS 5.1 Core wydaje się to idealnym rozwiązaniem.
Za jedyne 100 zł ponad cenę samego dysku posiadam odtwarzacz obsługujący to co potrzebuje.
Serwisy internetowe i streaming nie są mi potrzebne stąd zbyteczność modemu WIFI w odtwarzaczu.

Alternatywą jest kupno dysku zewnętrznego za minimum 370 oraz kolejnych 300 na WD TV Live lub jakiegoś ASUSA.
Musiałbym nadpłacać około 300 zł za możliwość łączenia się z netem co nie jest mi potrzebne.
Co polecacie zakupić??
Zaznaczę, że dysk tak czy siak muszę kupić.

Stąd pytanie o 2 Generację Elements Play.

Ktoś miał z nią do czynienia??
Jakieś problemy awaryjność??

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

outcold

Member
Witam, od kilku dni śledzę forum w poszukiwaniu urządzenia multimedialnego, jednak więcej tutaj pytań niż odpowiedzi choć może się uda. Zakup typowego odtwarzacza BR wydaje mi się bezsensowny, gdyż nie posiadam nagrywarki ani płyt z w takim formacie. Obecnie oglądam filmy mkv (z lektorem) z dysku podpiętego przez USB do TV Samsunga (C650), szukam urządzenia które będzie posiadać:
- polskie menu
- kieszeń na HDD 3,5" (opcjonalnie)
- odtwarza mkv, DTS
- czyta przenośne dyski zewnętrzne 1-2TB
- USB 3.0 (opcjonalnie)
- HDMI 1.4 – tutaj nie jestem pewien czy może wystarczy 1.3
- gniazdo RJ-45
Nie potrzebuję: tunera DVB-T, wi-fi, formatu txt

Najlepiej gdyby było to coś w stylu :
Dune HD MAX (miejsce na dysk + BR) – 1500zł
Asus O!PLAY TV PRO - miejsce na dysk – 750zł

Z bardziej budżetowych znalazłem topowe modele:
Wiwa HD-5 - nie osiągalny
Philips HMP3000 - dostępny
Asus O!Play Mini - dostępny

Jednak są to już stosunkowo stare modele, czy z nowych coś by się znalazło równie dobrego. Z uwagi, iż nie w każdym modelu można mieć wszystko wytypowałem:
Egreat EG-R300 PRO WIFI – ok. 800zł
HiMedia HD900C – ok. 800zł
HiMedia HD910B – ok. 700zł
Egreat R200S / Egreat R200-II
Egreat R6S – ok. 400zł

Zastanawiam się jeszcze nad zakupem:
Zyxel NSA310 - sieciowy serwer plików + dysk 1TB
Synology DS112j - serwer plików NAS N + dysk 1TB
Wszystkie opinie mile widziane zarówno dot. urządzeń lub opcji z wykorzystaniem serwera (zyxel, synology) co sobie z góry odpuścić, może jakieś inne propozycje cenowe do max 800zł. Zakup planuję dopiero po nowym roku jednak już teraz chciałbym zebrać potrzebne informacje, pozdrawiam.
 

mirek71

New member
witajcie
mam tv panasonic plasma 50g30 i chcę kupić do tego tv (i do projektora multimedialnego, który planuję kupić w przyszłym roku ) jakiś pleyer do odtwarzania filmów tj. głównie w mkv hd + duże i wyraźne napisy Pl , szukam niedrogiego playera bez bajerów typu wifi, wbudowany dysk - coby można podpiąć pod niego dysk 2,5 cala 1 terabajt)- jakich używacie i polecacie ???
 

krazy777

Member
Bez reklam
Dylemat! Odtwarzacz HDD czy BluRay do 700zł?

Witam. Potrzebuję pomocy w wyborze odtwarzacza multimedialnego lub BluRay. Wcześniej miałem sprzęt Wiwa HD-5, który sprawował się idealnie do momentu aż się zepsuł. Odtwarzał wszystko co mu się podało i tego oczekuje od nowego sprzętu także.

Sprzęt do jakiego będzie to podpięte to Panasonic 50VT30 i Denon 1911, więc sprzęt powinien odtwarzać 3D. Przy BluRayu to niekonieczne ponieważ posiadam dwie konsole PS3 i na nich mogę odtwarzać filmy 3D.

Czego oczekuje od sprzętu:
- jak najwyższa jakość wyświetlanego obrazu,
- odtwarzanie możliwie wszystkiego, głównie MKV i XVID 720P od 4GB do 20GB,
- odtwarzanie BD-ISO,
- odtwarzanie FLAC itd.,
- obsługa napisów w formatach TXT i SRT oraz ich regulacja (przesunięcie czasu, zmiana rozmiaru itd.),
- bezproblemowe odtwarzanie plików z kamery Sony CX-730 w formacie m2ts (zarówno 50i jak i 50p),
- internet jest sprawą drugorzędną, jest tego trochę w TV a i tak rzadko używam,
- bezproblemowa współpraca z dyskami po USB,
- obsługa DTS HD MA i Dolby TrueHD,
- łatwej i intuicyjnej obsługi,
- bezawaryjności (nie chcę się wkurzać i wysyłać co pół roku na reklamację).
- wiadomo że wejścia USB, na kartę, LAN itd.

Budżet 300-700zł max.

Zastanawia mnie jak wygląda napęd BluRay w Playstation 3 w odniesieniu do stacjonarnych w założonej kwocie. Będzie zauważalna różnica na plus na moim TV? Ogólnie obraz z PS3 z płyt BluRay mi odpowiada, ale jest jeden problem. Nagrywane płyty z własnymi filmami z kamery CX-730. Play nie odtwarza wszystkich płynnie i obraz jest odczuwalnie gorszy niż te same nagrania puszczone bezpośrednio z kamery albo surowe pliki na Wiwie HD-5. Czy jak kupię stacjonarny BluRay to będzie lepiej? I czy odtworzy on przez USB sporo formatów?

Budżet rozpięty, wiadomo im mniej tym lepiej, ale jeśli coś ma być zauważalnie lepsze od reszty do górny pułap też wchodzi w grę. Po kilkunastu dniach czytania wybrałem mniej więcej:

Bluray:

Sony BDP-S590 Odtwarzacz Blu-Ray, 3D, WiFi, 2x USB (2807933783) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

SUPER OKAZJA !!! Blu-ray SONY BDP-S490B (2827040929) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Blu-ray PANASONIC DMP-BDT320EG Wysyłka 24h! (2842643897) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.


Odtwarzacze HDD:


Odtwarzacz 8LEVEL MediaTHOR HD FULL 1080p H264 MKV (2809432989) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

ODTWARZACZ WD ELEMENTS PLAY + DYSK 2000GB FULL HD (2808780556) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

OKAZJA! DUNE HD SMART B1 ODTWARZACZ Z BLU-RAY ! (2835328065) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (to jest chyba ciekawy sprzęt, szkoda tylko że używany)

ODTWARZACZ MULTIMEDIALNY DUNE HD TV 301 TV-301WIFI (2817697431) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

@@@ HiMedia HD900B 3D ODTWARZACZ Z ANDROIDEM @@@ (2809456922) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Wiem, że dużo tego ale sam już mam mętlik w głowie. Może jeszcze inne propozycje np. Egreat. Wszystko w założonym budżecie, im mniej tym lepiej to może na kawałek dysku zostanie albo na pampersy dla dzieciaczka. Dziękuje za wszelkie podpowiedzi.
 

mirek71

New member
a co sądzicie o playerze Natec Extreme Media Player HD - 200 ??? jest do kupienia w jednym ze sklepów internetowych za 159 zł ... - moje potrzeby opisałem 2 posty wyżej - ewentualnie co radzicie kupić tak do 250 zł ??? zależy mi głównie na sprawnej obsłudze filmów w mkv 720p i 1080 z napisami i polską czcionką oraz DTS
bardzo proszę o poradę - mam dość muxowania filmów, z którym i tak mój tv często sobie nie radzi - gdyby nie super obraz jaki daje plazma to wywałiłbym go przez okno :oops:
 

krazy777

Member
Bez reklam
Który wybrać? Dune 301, Xtreamer Sidewinder 3 czy Egreat 200 lub 300 Pro? Co jest lepsze? Sigma czy Realtek?

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
 

Soryu

New member
Bez reklam
Sigma - większa szansa, że obsłuży bardziej wymagające pliki (bitrate), ale Realtek może obsługiwać więcej formatów (tych dziwnych zwłaszcza, np. txt).

Jeśli zależy ci na "pełnym 3D" to pozostają: Realtek 1186 lub najnowsza Sigma 891x (tylko PCH A400).

Dune 101/301 ma problem z HD-Audio i wygląda na to, że firma olała to i zajęła się wypuszczeniem nowych modeli.

Ogólnie rzecz biorąc (wg mnie), jeśli zależy Ci na bdb jakości obrazu z dużych plików - to sigma (najlepiej 8642/8643 bo już dobrze oprogramowana i od-bugowana, lub najnowsza 891x), jeśli zależy Ci na różnorodności divx/xvid/rmvb/i-co-tam-popadnie i 3D - to realtek (najlepiej 1186).

Edit: Ten Egreat R300 wygląda na całkiem spoko.
 
Ostatnia edycja:

krazy777

Member
Bez reklam
No i kurde teraz to już nie wiem bo Dune był moim faworytem bo na Sigmie. Przebolalbym brak 3d ale problemy z dźwiękiem HD to zła wiadomość. Chcę oglądać xvid 720p, mkv 1080p i bd ISO. Do tego filmy z kamery 50p i żeby flac chodziły.

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
 

Soryu

New member
Bez reklam
Odtwarzacze na Sigmie są zwykle drogie, ale z tych tańszych warte polecenia są: PCH A210, Dune Smart B1/H1/D1 czy Egreat'y.
Z realtekowych to np. ostatnie Mede8ery: 400/450/500x2 - porządne wykonanie i oprogramowanie.
 

krazy777

Member
Bez reklam
W weekend posiedze i cos wybiorę. W zasadzie wiwa miała Realtek 1185 i pięknie odtwarzala wszystko co jej podałem. ISO avatara 47gb bez zajakniecia.

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry