Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Ethar

New member
Jak dla mnie najlepsze sprzęt to Xtreamer Ultra 2, bo tak naprawdę zwykły pecet z dyskiem SSD i przeinstalowanym OpenElec. Jak dla mnie żaden odtwarzacz nie może się równać z takim sprzętem. Z prostej przyczyny.
Nie musimy się martwić czy producent będzie rozwijał soft i poprawiał błędy, bo możemy zainstalować cokolwiek chcemy.
Ma niestety wadę - cenę. Samemu da się zbudować takiego peceta taniej.
 

Ethar

New member
Możliwość takich playerów są ograniczone, coraz rzadziej sprzętowo, coraz częściej software'owo. Producent plajtuje, a Ty pozostajesz bez supportu, w świecie PC też to się zdarza, ale istnieje środowisko Open Source, a podaj mi producenta odtwarzaczy, który udostępnia kod źródłowy oprogramowania. :]
 

zwierzak11

New member
masz rację ale ja wolę wersję tańszą dostosowaną do formatów i rozszerzeń terazniejszych bo za kilka lat do odtwarzania streamu np.8k trzeba będzie i nowego PC jak i softu
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
witam jest ktoś wstanie mi doradzić jaki warto teraz nabić player. Obecnie posiadam Philips HMP 3000, brakuje mi w nim DTS HD, jedno USB i to tylko z boku co mnie drażni bo wygląda to niechlujnie jak tak kabel jest widoczny, ten philips jakoś nie zgrywa się moim ampli, gubi czasem dźwięk na chwile bądź obraz i gdy szperam po menu czasami są zakłócenia typu dziwnej kaszy na obrazie i migotanie obrazu, nie zawsze ale czasami tak się dzieje, drażnią mnie małe napisy w nim, jest on dobrym playerem dla mało wymagających, a ja szukam takiego który był by bardzo dobrym uzupełnieniem multimedialności w niebawem nowym TV, był szybki, posiadał kilka wejść USB i chociaż jedno z tyłu, mile widziane USB 3.0 za czym idzie możliwość zamontowania dysku i żeby się ładnie prezentował. Zakup planuje w odległym czasie, ale chcę już być w temacie i wiedzieć co mi się podoba i w ogóle. Cena tak do 600zł (no chyba że będzie coś na prawdę innego wartego zakupu to mogę trochę nagiąć budżet. Już kilkakrotnie zostałem zlany w tej kwestii. Może teraz będzie inaczej ;)
 

wolfikx

New member
Cyfrowy DVR, odtwarzacz

Po niemiłych przejściach z Playon!HD nareszcie się go pozbyłem.
Na szczęście gwarancja uznana i zwrot kasy.

Jednak mam dylemat co teraz ??

Spogląda m na Asusa o!play TV PRO.
Ale może coś poradzicie, jakaś porada co wybrać ??

Zależy mi na:

- DVR czyli dekoder DVBT
- Dysk wewnętrzny 3.5"
- możliwość streamingu z serwera dlna
- biblioteka multimediów
- bardzo dobre katalogowanie plików audio i photo
- sieć wifi + lan 1gb

Jakieś propozycje ??
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Kompletnie nieużyteczny gadżet, szkoda pieniędzy. Mułowaty procesor Cortex A5 nie daje większych możliwości. Jeżeli chcesz bawić się czymś w tym rodzaju z telewizorem, to lepiej dołóż kilka złotych i kup chiński tablet 7 cali z wyjściem HDMI (w chińskich sklepach internetowych 75-100 dolarów) - są na mocniejszych układach i masz znacznie więcej możliwości.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam

bobik007

New member
Bez reklam
Kirek, a możesz polecić coś konkretnego, albo inaczej bo stacjonarny odtwarzacz też może być, ale zależy mi na jak największej ilości internetowych widgetów jak ipla,iplex(to przede wszystkim), tvn player, tvp vod itp. co mogłoby spełnić moje oczekiwania?
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Kirek, a możesz polecić coś konkretnego, albo inaczej bo stacjonarny odtwarzacz też może być, ale zależy mi na jak największej ilości internetowych widgetów jak ipla,iplex(to przede wszystkim), tvn player, tvp vod itp.

Ze stacjonarnymi odtwarzaczami, które miałyby to, co chcesz jest problem. Moim zdaniem do tego celu najlepszym rozwiązaniem jest zakup taniego, używanego odtwarzacza Blu-ray Samsunga z Internet@TV. Na Allegro znajdziesz takiego bez problemu. Sam kupiłem do drugiego telewizora bez Internet@TV Samsunga BD-C5500 za 200 zł i wszystko pięknie działa.
 

unaffected

New member
witam

mam pytanie odnosnie odtwarzaczy:

czy jakos obrazu odtworzonego poprzez odtwarzacz bedzie tak samo dobra (lepsza?) niz poprzez odtworzenie filmu z dysku usb podpietego bezposrednio do tv?
 

zwierzak11

New member
potwierdzam - egreat może mieć polskie menu- ja jestem zadowolony z niego - jeżeli będziesz odtwarzał z nosników lub z sieci domowej (u mnie podłaczony pod router kablem)- łyka wszystko (przez moją sieć domową streaming do 20Mb/s)
 

darekguma

New member
Bez reklam
Jaki odtwarzacz po ICY BOX?

Koledzy, proszę o podpowiedz jaki odtwarzacz sobie sprawić, kwota jaką chce przeznaczyć to 600-800zł max. Napisze co mnie skłoniło do zmiany odtwarzacza. Problemy z dzwiękiem DTS-HDMA w mkv jak i BD, dzwięk się urywał, zanikał a czasani się nie pojawiał i to mnie bardzo irytowało, poza tym Icek był całkiem spoko sprzętem, nie był demonem prędkości lecz do tego można było się przyzwyczaić, działał stabilnie, dysk 3,5' zabudowany w Icku działał poprawnie, połaczenie z kompem i kozystanie z jego zasobów po sieci bezproblemowe, pasywne chodzenie to kolejny plus, no i wygląd, jak dla mnie, bardzo fajny. Oczekuje od nastepcy stabilnej pracy, a z tym jest różnie, przynajmniej tak wynika z wpisów użytkowników różnych odtwarzaczy, bezproblemowa obsłuba plików BD iso i z katalogu, mkv no i DTS-HDMA, możliwośc podpięcia dysku 3,5', no i fajnie by było jak by wyświetlał menu z struktury BD, ale z tego co się doczytałem to to się nie uda. Znalazłem coś takiego, kilka przykładów.
Odtwarzacz Mede8er MED1000x3D
Evolve Infinity - sieciowy odtwarzacz 3D
Odtwarzacz multimedialny PopBox v8 nie wiem co to za wynalazek.
Odtwarzacz Dune HD TV-301
Może coś z Xtreamer. Jeszcze raz proszę o podpowiedz. Dziękuję. Pozdrawiam.
 

wolfikx

New member
HD DVR Asus O!Play TV Pro - czy warto

Po ostatnich przebojach AC Ryan DVR i pozbyciu się tego szmelcu przymierzam się do zakupu innego urządzenia.

Pryzgladam się modelowi Asusa O!Play TV Pro.
Jakieś doświadczenia?? Opinie ??
Może wybrać coś innego??
 

fargo1980

New member
Ja jednak po zapoznaniu się z opiniami na forach itd zdecydowałem się na xtreamera prodigy black, jak na razie "odpukać" odtwarza wszystko bez zająknięcia. Chodzi stabilnie i się nie zawiesza. polecam
 

wolfikx

New member
Moim zdaniem powinien zainteresować się Evolve Blade Dualcorder. Testowałem niedawno, bardzo sprawny sprzęt, ma wszystko czego potrzebujesz.

Test Evolve Blade DualCorder HD - Chip.pl

Mogłaby też być Manta DVBT05 Emperor Hybrid, ale firmware pozostawia jeszcze sporo do życzenia, choć społeczność z forum sporo robi... Cenowo jest bardzo OK.

DVBT05 Emperor Hybrid
W podanym przez ciebie teście Asus wypadł jeszcze lepiej :)

Jakoś mam awersję do sprzętu na M :p
 
Do góry