Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

ong

New member
Witam

Czego oczekuje:

- bezproblemowe odtwarzanie mkv wraz z napisami
- odtwarzanie obrazów BD
- obsługę weeb.tv
- nie pogardził bym klientem sieci torrent

Może znajdą się jeszcze jakieś inne modele w podobnej cenie które łączą ze sobą dobry hardware i sfotware???

Ja od jakiegoś pół roku jestem posiadaczem HD600A...
Poza weeb.tv pasuje do twoich wymagań.

Obecnie gdybym wybierał co kupić to zdecydowałbym się na Xtreamer SideWinder3

Ze względu przede wszystkim na soft - na moim HD600A mam firmware od Xtreamer'a i mimo że używanie go wymaga pewnych wyrzeczeń... i tak warto.
/ong
 

kegan

New member
Szukam odtwarzacza który z dysku zewnętrznego odtworzy materiał z kamery cyfrowej 1080/50p bez zacięć.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Ja mam takie nagrania z kamery i Wiwa HD-5 łyka to bez problemu, problem w tym że jest już praktycznie nie do dostania.
 

alienv

New member
Witam

Szukam playera, najlepiej na RTD 1186, ale może być też 1185 lub coś podobnego, ważne żeby :

Posiadał tuner dvb-t
Posiadał wejście na wewnętrzny dysk 3,5''
Posiadał w miarę bogatą ofertę online (youtube xl to raczej standard, celuję tutaj raczej w stronę np ipla/iplex/weebtv etc)
Wbudowany klient torrenta dawał radę z plikami ~4GB

Zatrzymałem się na evolve blade - wystarczy czy jest coś lepszego ? Soft w nim niby nadal rozwijany, ale za bardzo nie widzę listy zmian a niektórzy mieli jakiś czas temu mieszane uczucia wobec niego (np klient bt nie dawał rady z plikami >1,5GB, z serwisów online chyba tylko youtube etc)

Jest może coś takiego jak HiMedia 900 z dvb-t ? :)
 

basa

New member
Jaki sprzęt by zrobić streaming audio WiFi do Amplitunera

Witam

Chciałbym zapytać Was o opinie w temacie który chciałbym wypróbować zrobić w domu ale nie wiem czy zadziała i jaki sprzęt należy do tego dokupić.

Posiadam w domu Amplituner Pioneer VSX-1019 , ampli nie posiada niestety wejścia sieciowego
ani wi-fi a chciałbym słuchać muzyki z ipoda / komórki poprzez wi-fi właśnie na tym amplitunerze.
Wpadłem więc na pomysł by zrobić coś takiego (nie wiem niestety czy to zda egzamin).

Kupić urządzenie typu Ariva HD Player i połączyć go przez hdmi do ampitunera (hdmi <--> hdmi)
oraz podłączyć playera sieciowo z routerem wifi (router Wi-Fi Thomson z UPC).
Zainstalować jakieś oprogramowanie (nie wiem niestety jakie jeszcze i czy wogóle takie istnieje)
które bedzie wysyłać muzykę z ipoda lub smartfona (android) siecią wi-fi do playera który puści dalej to do amplitunera.

Czy jest to możliwe do wykonania ? Jeżeli tak to jaki player musiałbym kupić (opcjonalnie dobrze by było by od razu sam player obslugiwał DTS-HD zeby w pełni wykorzystac zalety amplitunera w przypadków filmów hd) i czy istnieje jakieś oprogramowanie na wyżej wymienione urządzenia przenośne które puszczą muzykę / radio internetowe siecią wi-fi.

Liczę na opinie i ewentualne pomysły. Dzięki

Pozdrawiam
Basa
 

frych47

New member
Mam pytanko, jaki odtwarzacz HD odtwarza HDRipy.x264.mkv bo mój Asmax tego nie może dźwignąć.
 
Ostatnia edycja:

gringoo_zg

New member
Wybór odtwarzacza sieciowego

Witam,

Poszukuje odwarzacza multimeialnego który spełniałby wymagania:
- obsługa plików z sieci domowej (przez lan lub wifi n)
- dekodowanie dźwieku DTS, True HD)
- 1080p
- pobieranie opisów i okładek filmów z filmweb
- stabilne oprogramowanie
- mkv

- 3D - fajnieby było ale niekoniecznie
- obsługa napisów txt - fajnieby było ale niekoniecznie
- montaż dysku wew - niekoniecznie

Co byście polecili bo szukami i nie mogę nic znaleźć. W sumie największy problem mam z wtyczką do filmweba. W XBMC jest takie rozwiązanie, ale z playeró z xbmc znalazłem tylko xtreamer ultra a to troche za drogie rozwiazanie. Nie potrzebuje XTPC.

Proszę o podpowiedź.
 

garibaldi

Member
Dune HD TV-301AW VS WD TV Live HD

Witam
Posiadam odtwarzać WD TV live hd jednak mam problemy z odtwarzaniem napisów po DLNA. Nie dawno pojawił się nowy odtwarzacz Dune HD TV-301AW. Czy ktoś w stanie jest mi powiedzieć czy będę miał korzyści z przesiadki na niego ? Wszystkie treści będą oglądane wyłącznie przez sieć przewodową lan z udostępnienia przez sambe lub dlna.
 

kostuch28

New member
Jaki odtwarzacz do kamery PANASONIC HDC-SDT750?

Witam,

od jakiegoś czasu jestem posiadaczem kamery PANASONIC HDC-SDT750 i szukam odtwarzacz multimedialnego który bez problemu odtwarzał by pliki nagrywane przez tą kamera, w szczególności zapis w formacie 1080/60p (progresywny, Full HD 1920 x 1080 pikseli, 60 kl./s) oczywiście bez przerabiania. Zależy mi też na tym aby można w nim zainstalować dyska twardy, na obsłudze sieci (szczególnie torrent-ów). Czy są jakiś które moglibyście polecić?

Z góry dziękuję za pomoc i jakiekolwiek sugestie.
 

kostuch28

New member
Prośba o radę jaki odtwarzacz poradzi sobie z plikami zapisane w formacie 1080/60p

Witam, mam pytanie na temat odtwarzacz który bez problemu odtwarzał by pliki zapisane w formacie 1080/60p (progresywny, Full HD 1920 x 1080 pikseli, 60 kl./s) nagrane przez kamerę Panasonic HDC-SDT750. Czy Dune HD MAX , popcorn c 200 poradzą sobie?
A może jakiś inny tańczy byle z możliwością instalacji dysku twardego?
Z góry dziękuje za pomoc.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Wystarczy poszukać i będziesz wiedział, że ten plik 50p to nie jest jakieś nie wiadomo co, żeby sobie nie poradzić, nawet starszej generacji odtwarzacze nie mają z tym problemu.
 

zbychu93

New member
Odtwarzacz multimedialny do 250 PLN.

Cześć.
Chcę kupić odtwarzacz multimedialny do 250 PLN. Będę oglądał tylko 720p i 1080p (powyżej 4 GB) z pendrive'a na telewizorze Samsung LE46A553 46 cali.
Według mnie dobrym wyborem będzie Philips HMP3000/12.

Czekam na inne propozycje.
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
jeśli nie zależy Ci na dźwięku HD to jest do dobry player już wytestowany i sprawnie działa i jest strasznie intuicyjny i prosty w obsłudze po prostu odpalasz włączasz film i heja, u mnie śmiga z dyskiem 2T, oglądam materiały tylko w HD 4gigowe, 10, a nawet i ponad 50 gigowe
 

zbychu93

New member
jeśli nie zależy Ci na dźwięku HD to jest do dobry player już wytestowany i sprawnie działa i jest strasznie intuicyjny i prosty w obsłudze po prostu odpalasz włączasz film i heja, u mnie śmiga z dyskiem 2T, oglądam materiały tylko w HD 4gigowe, 10, a nawet i ponad 50 gigowe

O taką odpowiedź mi chodziło. Akurat o dźwięk mi nie chodzi, ale o obraz. Mam jeszcze pytanie - mój pendrive ma odczyt na poziomie 17 MB/s, to nie za mało? Czy to działa tak, że film się "buforuje" (coś jak na YouTube)?

Na tym philipsie nawet 50 GB mkv działają :D? Spoko. Kupuję :D.
 
Ostatnia edycja:
Do góry