Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

gandi77

New member
Do bezproblemowego oglądania filmów z napisami polecam tylko jakiegoś media playera.W PS3 trzeba wmuxować napisy a przy mkv zmieniać format.Media serwery to też nie dla mnie,komp ma nie chodzić i ma być cicho przy oglądaniu:)
Oczywiście nastaw się na format napisów srt,te każdy player obsługuje,txt to przeżytek.
Pozdrawiam
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Kolejne pytanie laika. Czy na powyższym sprzęcie nie ma problemów z dyskami na USB 3.0?
Nie ma żadnych problemów czy lepiej dać sobie spokój i kupić HDD na usb 2.0?

Jeśli to ma być dysk 2.5 cala bez własnego zasilania to kopić z interfejsem usb 2.0

Jeśli to dysk 3,5 cala z własnym zasilaniem to i powinien działać z interfejsem usb 3.0
ale nie gwarantuje :) wiec bierz na usb 2
 

juzik

New member
Domowe odtw. multimedialne prośba o poradę

Mam w domu Liveboxa tego nowego z możliwością podłączenia dysku pod USB. Myślałem, żeby podłączyć tam jakiś dysk 1TB zgrać sobie filmy i mieć możliwość przez WiFi oglądać je na telewizorach w całym domu. Potrzebny byłby jednak odtwarzacz multimedialny który ma WiFi i obsługuje wszystkie formaty wraz z napisami najlepiej TXT. Czy możecie doradzić coś sensownego w dobrej cenie? Ostatnio zastanawiałem się nad WD Tv.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Czy jest odtawarzacz który:
-kosztuje w granicach 400zł
-ma port ethernet i nie ma problemu z odczytem duzych plikow mkv po sieci (1080p)
-wifi w opcji
-możliwość podpiecia duzych dyskow po usb, ewentulanie miejsce na montaz wewn. dysku
-stabilny i nie wieszający się
-oblsuguje iple i youtube
-możliwosc postawienia klienta torrent
?
 

gringoo_zg

New member
Prosze o pomoc w wyborze playera do TV. Filmy i muzykę mam na dysku zew widocznym w sieci (mogę włączyć sambę). Z wymagań to:

- Czytanie filmów i muzyki po sieci (ethernet lub wifi)
- Płynne odtwarzanie 1080p po sieci
- odsługa nowych formatów dźwięku w filmach np dts.
- ładne menu (np. jak w XMBC)
- dysk wew. nie jest wymagany

Myślałem o xtreamer prodigy ale nie wiem czy to dobry pomysł. Generalnie może to być player może być nettop z xmbc. Obojętnie. Chce aby wszystko ładnie chulało i kosztowało do 700zł.

Bardzo proszę o pomoc.
 

gringoo_zg

New member
//wdc.com/pl/products/products.aspx?id=330]WD TV Live

mam i działa bez zarzutów ok.420pl mozna taniej

Całkiem ciekawy sprzęt i za całkiem małe pieniądze. A gdybym do wymagań dołożył jeszcze:

- ściaganie opisów i okładek filmów i muzyki z np. filmweb.
- obługę Dolby True HD i DTS-HD
No i może obsługę *.iso (dvd i br) ??
 
Ostatnia edycja:

dakota12

New member
Jeśli to ma być dysk 2.5 cala bez własnego zasilania to kopić z interfejsem usb 2.0

Jeśli to dysk 3,5 cala z własnym zasilaniem to i powinien działać z interfejsem usb 3.0
ale nie gwarantuje :) wiec bierz na usb 2

LG BD660 odtwarza bez najmniejszego problemu 1080p po lanie więc dysku jednak nie będę kupował.
Przynajmniej na razie.
Dzięki za odpowiedź i... pozdrawiam.
 

VenomX

New member
Tivx - Xroid A1 - polskie znaki ?

Witam,

Czy ktoś orientuje się czy najnowszy odtwarzacz Tivx - Xroid A1 odtwarza bez najmniejszych problemów polskie znaki/literki ?
Jestem zainteresowany kupnem tego odtwarzacza, gdyż podobno jest bardzo dobry, jednak praktycznie żadnych informacji u nas na polskich stronach nie widać..

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

VenomX

New member
Mede8er MED500X2 VS HiMedia HD900B

Witam,

Przymierzam się do kupna odtwarzacza sieciowego, waham się pomiędzy : Mede8er MED500X2 a HiMedia HD900B. Czy ktoś z wam mógłby podpowiedzieć który odtwarzacz wybrać, jaki byłyby lepszy ? Obra produkty wydają się być dobre..Zależy mi na tym aby odtwarzacz miał dobru suport oraz aby aktualizacje były wypuszczane dość często..Aktualnie posiadam Popcorn Hour A-200, chciałbym kupić coś bardziej nowocześniejszego..

Pozdrawiam.
 

frantic6

New member
witam
zastanawiam się nad kupnem odwtarzacza multimedialnego, zależy mi głównie na odtwarzaniu filmów full hd mkv, z dobrym dźwiękiem przez gniazdo optyczne do kina domowego 5.1 na necie mi niezależy zabardzo, wacham się nad Philips HMP3000 a Ferguson Ariva 210, bo oba nie przekraczają granicy 300zł, więc liczyłbym na waszą sugestie.
z góry dzięki i pozdro
 

blazgi

New member
Witam,

od tygodnia wertuję strony i czytam i czym więcej czytam tym mniej wiem :), potrzebny mi odtwarzacz najlepiej z miejscem na dysk 3.5 głównie do oglądania mkv, jak i 3d, komputer jt za stary i nie daje rady. dobrze jakby czytał większość dostępnych na tę chwilę plików. Nie musi być wifi bo i tak nie jestem przekonany o dobrym przesyle dużych plików.
 

pazuzu54

New member
Poszukuje odtwarzacza multimedialnego z możliwością odtwarzania z dysku sieciowego.

Witam Szanownych !

Mam pytanie, czy są dostępne jakieś odtwarzacze multimedialne które są w stanie odtwarzać materiał umieszczony na dyskach sieciowych ?

Mówię o takiej sytuacji:
Nettop ściąga i przygotowuje pliki na dysk sieciowy, a odtwarzacz multimediów odtwarza materiał z dysku sieciowego (dobrze by było gdyby się dało wybrać konkretną lokalizację) i sygnał wysyła do telewizora.

Jestem wyjątkowo zielony w tym temacie, a w opisach odtwarzaczy nie ma takich informacji jednoznacznych.
Bardzo bym prosił o ewentualne sugestie, jeżeli taki sprzęt oczywiście istnieje - pracowałby z P50G30E.

Druga opcja jest taka coby postawić serwer DLNA na tym nettopie - jednak nie wiem jakie są wymagania co do takich urządzeń, czy trzeba dokupywać zewnętrzne (takie do PCI) dekodery HD aby taki mały sprzęt wydolił ?
Spotkał się ktoś już z takimi konfiguracjami ?

Będę wdzięczny za odpowiedzi
Pozdrawiam
 

jfkjfk

New member
Realtek 1283DD czy 1185DD

Witam

Który procesor jest lepszy, nowszy?

Czy warto zakupić odtwarzacz TVIX HD Slim S1 czy Mede8er 450?
 

pietras6v

New member
Jak nagrywać z TV

Witajcie. To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.
Mój problem jest w temacie nagrywania kanałów z TV cyfrowej. Mam sygnał cyfrowy podpięty bezpośrednio do TV (Samsung LE40B650) . Potrzebuję podczas mej nieobecności w domu nagrywać wcześniej zaprogramowane programy telewizyjne, wiadomości itp. Jaki sprzęt do tego służy ?? Czy mam szukać nagrywarek z tunerem, czy może odtwarzaczy z HDD. Jak najprościej to zrobić?:idea: Dodam że w grę wchodzi nawet zewnętrzny HDD na usb bo takowy właśnie posiadam. Aha no i dodam też, że niebawem będę potrzebował odtwarzacza BD więc może jakieś urządzenie wielofunkcyjne? Jakoś sam nie mogę się w tym połapać i pomyślałem ze tutaj ktoś mi pomorze.
Za pomoc z góry dziękuję.
 

Ziomall

New member
Witam,

Zastanawiam się nad zakupem odtwarzacza Novatron NTR 82 na chipcecie Realtek RTD1283DD 400MHz. Nie wiem jednak czy ten sprzęt nie jest już "wiekowy" i może w podobnej ( max 600zl) cenie znajdę coś lepszego co by posiadało: wyświetlacz LCD, możliwość instalacji HDD i dodatkowo tuner DVB-T? To ostatnie nie konieczne.
 

zychu87

New member
Odtwarzacze MKV, MP4 itd.

Witam. Na allegro można znaleźć sporo odtwarzaczy plików wideo w formatach mkv, mp4 (xvid oczywiście). Moje pytanie brzmi czy ktoś orientuje się czy w odtwarzaczach tego typu będzie możliwość przełączenia w plikach MKV ścieżki audio czy też włączenie napisów ? Bo posiadam filmy z Dual Audio w MKV i nie wiem czy odtwarzacze będą w stanie przełączać ścieżkę audio czy będzie tylko możliwość odtworzenia pliku z domyślną ścieżka dźwiękowa. Pozdrawiam
 
Do góry