Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

ralfik77

Member
Bez reklam
Sam używam Real Debrid z dużą przyjemnością, ale jeżeli chodzi o napisy wcale nie jest tak różowo. Najpopularniejszy język obcy jest mi nieobcy, ale moja żona potrzebuje napisów i niestety z ich wyszukiwaniem przez moduł Kodi bywa kiepsko. O ile nowsze pozycje da się w miarę dobrać i (gdy trzeba) zsynchronizować, o tyle w przypadku starszych pozycji wyszukiwanie nie do końca się sprawdza (napiprojekt,opensubtitles,napisy24, podnapisi). O dziwo, ręczne wyszukiwanie w przeglądarce komputerowej napisy znajduje, choć czasem trzeba je "dopracować". Niestety nie mam pojęcia czy i jak można takie zrobione napisy użyć w Real Debrid i w tym momencie przydaje się możliwość ściągnięcia filmu na dysk i fizyczne dodanie napisów.
Też używam RD od niedawna, w sumie dzięki koledze Mat74.

Ale używam po swojemu.
RD i wyszukiwarka na Kodi albo na aplikacji Cinema HD znajduje torrenty, które dodaję (lub tylko linkuję, bo są już na RD), do swojego konta, a potem ściągam z RD prosto na serwer.
Leci ładnie, na pełnej prędkości mojego łącza, 25-27MB/sek.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Też używam RD od niedawna, w sumie dzięki koledze Mat74.

Ale używam po swojemu.
RD i wyszukiwarka na Kodi albo na aplikacji Cinema HD znajduje torrenty, które dodaję (lub tylko linkuję, bo są już na RD), do swojego konta, a potem ściągam z RD prosto na serwer.
Leci ładnie, na pełnej prędkości mojego łącza, 25-27MB/sek.
Czyli nie streamujesz prosto z RD, tylko pierd... się z dyskami. Zaraz Cię Mat pojedzie :D U mnie to wygląda podobnie, ale nie korzystam z RD, a samo wrzucenie torrenta trwa kilka sekund z poziomu telefonu, który ściąga się na NAS.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
U mnie tak samo, wszystko z telefonu, wcześniej robiłem tak jak Ty, tylko teraz dołożyłem RD, bo przez niego szybciej leci.
Bezpośrednio torrent leci max 12MB/sek (przy dobrych źródłach), przez RD 25-27 MB/sek, taką mam prędkość łącza.
Bezpośrednie streamowanie, mi jakoś nie podeszło, wolę z NASa.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
U mnie tak samo, wszystko z telefonu, wcześniej robiłem tak jak Ty, tylko teraz dołożyłem RD, bo przez niego szybciej leci.
Bezpośrednio torrent leci max 12MB/sek (przy dobrych źródłach), przez RD 25-27 MB/sek, taką mam prędkość łącza.
Bezpośrednie streamowanie, mi jakoś nie podeszło, wolę z NASa.
Może te źródła nie są za dobre? U mnie idzie całym łączem z torrentów. Zresztą jak RD śmiga to po co mieszać. Jedynie do polskim wstawek się przydają dobre trackery jak PS czy PT.

 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Kodi.
Nigdy, go nie lubiłem.
Wolę natywny odtwarzacz zidoo, lub Apple TV, których mam 3, (w każdym pokoju z telewizorem).


Więc używasz tylko z tego względu , że nie możesz się zaprzyjażnić z Kodi ;-).
Rozumiem ,nie każdy potrzebuje tak rozbudowanego kombajnu multimedialnego.
W takim razie możesz spróbowac tej aplikacji https://apkresult.com/real-debrid-apk/download?avid=8243 służy wyłącznie do szybkiego dostępu do konta RD , odtwarzanie też można (o ile dobrze pamietam) przekierować na wybrany player (może to być natywny danego urządzenia).
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Więc używasz tylko z tego względu , że nie możesz się zaprzyjażnić z Kodi ;-).

Rozumiem ,nie każdy potrzebuje tak rozbudowanego kombajnu multimedialnego.

W takim razie możesz spróbowac tej aplikacji https://apkresult.com/real-debrid-apk/download?avid=8243 służy wyłącznie do szybkiego dostępu do konta RD , odtwarzanie też można (o ile dobrze pamietam) przekierować na wybrany player (może to być natywny danego urządzenia).
Nie przekrecaj moich słów.
Nie lubię kodi a lubię Apple TV i w miarę lubię natywny odtwarzacz zidoo.
Apple TV lubię najbardziej, jako odtwarzacz plików.
Kodi raz, że nie potrzebnie tak rozbudowany, do tego obsługa myszką, bo pilotem to totalna porażka, no nie lubię i już.

Aplikację mam na telefonie, bo jest potrzebna w moim łańcuchu obsługi. Dodany do konta RD link torrentta, muszę w niej kliknąć i polecić otwarcie w aplikacji ściągającej na serwer.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kodi raz, że nie potrzebnie tak rozbudowany, do tego obsługa myszką, bo pilotem to totalna porażka, no nie lubię i już.

Piszesz o Kodi na Shieldzie, lub jakimś boxie?
Mam wrażenie, że mowa tu o zupełnie innym sofcie.

Nigdy nie korzystałem z myszki na Kodi, odpalam pilotem Shielda, klikam na Kodi, wchodzę w filmy i oglądam co chce. Tyle i aż tyle, prościej się nie da.

Film dodaje w świetnej apce na telefonie, coś na wzór IMDB, po kliknięciu "dodaj" pojawia się z automatu na Kodi. Włączam play i oglądam. Banał, niczym Netflix.

Obsługa pilotem abstrakcyjnie prosta, play, pauza, przewijanie. Nic więcej.

Nie neguje wyborów, niech każdy korzysta z czego chce i jak chce, ale nie rozumiem o czym mowa.
Może trafiłeś na jakąś przekombinowaną skórkę/player?

Owszem, Kodi jest rozbudowany, trzeba mu początkowo poświęcić kilkanaście minut na personalizacje, ale właśnie te możliwości dają niezliczony wybór, jak chociażby możliwości dopasowania napisów do ekranu 21:9 przy seansach projekcyjnych, animowane postery filmowe, czy banalnie intuicyjne i proste playery.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Piszesz o Kodi na Shieldzie, lub jakimś boxie?

Mam wrażenie, że mowa tu o zupełnie innym sofcie.



Nigdy nie korzystałem z myszki na Kodi, odpalam pilotem Shielda, klikam na Kodi, wchodzę w filmy i oglądam co chce. Tyle i aż tyle, prościej się nie da.



Film dodaje w świetnej apce na telefonie, coś na wzór IMDB, po kliknięciu "dodaj" pojawia się z automatu na Kodi. Włączam play i oglądam. Banał, niczym Netflix.



Obsługa pilotem abstrakcyjnie prosta, play, pauza, przewijanie. Nic więcej.



Nie neguje wyborów, niech każdy korzysta z czego chce i jak chce, ale nie rozumiem o czym mowa.

Może trafiłeś na jakąś przekombinowaną skórkę/player?



Owszem, Kodi jest rozbudowany, trzeba mu początkowo poświęcić kilkanaście minut na personalizacje, ale właśnie te możliwości dają niezliczony wybór, jak chociażby możliwości dopasowania napisów do ekranu 21:9 przy seansach projekcyjnych, animowane postery filmowe, czy banalnie intuicyjne i proste playery.
Kodi na zidoo z9x.
Ale i tak najbardziej lubię Infuse na Apple TV, więc Kodi nie dla mnie.
W Infuse, też można dowolnie zmieniać czcionkę, przesuwać, powiększać, zmieniać kolory napisów.
 
Do góry