Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

skylight

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cześć,
szukam jakiegoś media boxa, który zastąpi wysłużonego dziadka Fergusona (Ariva 210 ale mam tam wciśnięty soft mede8er). Chodzi o to żeby czytał jak najwięcej formatów z dysku usb i miał HDMI passthrough (także dla dźwięku "HD"). Apki streamingowe mam w konsoli więc to nie jest priorytet.
Widziałem np. CoreElec TX3 (sorry, jako świeżak nie mogę dodać linku) ale widzę, że to po prostu tani android box TX3 z innym oprogramowaniem. Nie mam o tym bladego pojęcia więc nie wiem czy to się sprawdzi ? Na papierze wszystko prezentuje się znakomicie.
Ogólnie czy jest sens przekopywać się przez te tanie (do 500zł) zabawki czy lepiej od razu dołożyć i kupić np. nvidię shield pro v2019 (zakładam, że tu wsparcie producenta będzie dłuższe) ?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Z tymi tanimi boxami jest rożnie. Ja kilka testowałem i w każdym coś szwankowało.
Być może teraz są lepsze i działa wszystko OK. Może któryś z kolegów jakiś dobry tani Ci poleci. Nvidia shield pro to zacny sprzęt. Możesz też zobaczyć coś ze sprzętu Dune HD Vision, czy też np. Zidoo Z9x.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Porady kolegi u góry jak najbardziej zgodne z moimi odczuciami. Ja bym do tego zestawu (jeżeli faktycznie nie zależy Ci na aplikacjach streamingowych) dołożył jeszcze HiMedia Q10 Pro. Tańsza od wymienionych powyżej i "łyka" praktycznie wszystko - z zadowoleniem używam od kilku lat.
 

skylight

Klub HDTV.com.pl
VIP
Q10 Pro byby idealny bo ma też kieszeń na dysk 3,5 cala, który mógłbym z ferdka przełożyć ale wygląda na to, że sprzętu nie można już kupić.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nie maja obsługi DRM więc się nie mylisz i to nie tylko w przypadku Netfliksa ale wszystkich,oficjalnych serwisów streamingowych.
 

Setoj2323

New member
Witam. Używam od kilku lat Himedia Q10 pro. Czy przesiadka na Zidoo Z10 pro ma sens. Głównie chodzi mi o jakość odtwarzacznia filmow 4k hdr ?
 

woytaski

New member
Bez reklam
Streamer Cambidge Audio 851N czy CXN?

cześć ekipo...

Po latach wracam z pytaniem o odtwarzacz strumieniowy.
Czy ktoś z Was ma? Ew. testował...
Zasadniczo poszukuję opinii w sprawie dwóch urządzeń CA:
- CXN (v2) 2
- Azur 851N.
Głównie zależy mi na możliwości obsługi serwera NAS (flac) oraz Spotify/ Tidal.
Sterowanie smatfonem dedykowaną aplikacją.


Ewentualnie jakie są ograniczenia obu urządzeń?
Obecnie CNC jest w fajnej cenie. Z kolei 851N wychodzi już z produkcji, więc jest to ostatni moment na ewentualny zakup...
 

Setoj2323

New member
Coś tu słabo ostatnio grupa aktywna. Zapytałem niedawno o porównanie odtwarzaczy Himedia Q10 pro vs Zidoo Z10 pro i cisza, a wiedza grupowiczow wielka.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Himedia Q10 nie miałem, ale z tego co wiem to dobry odtwarzacz, choć ma już swoje lata.
Mam za to Zidoo Z10 pro. Jako odtwarzacz wszelkiej masci plików spisuje się bardzo dobrze. Nie odtwarza divix, ale raczej nie do tego został stworzony. Obsluguje bardzo dobrze pliki Full HD, 4K z HDR i DV. Bardzo wysoki bitrate nie stanowi tutaj problemu.
Zidoo ma bardzo przydatną aplikacę Home Theatre. Kataloguje pliki z podłączonych dysków ( ma wejście na dysk wewnętrzny) i cztery wejšcia USB, w tym dwa 3.0. Wedlug producenta obsługuje dyski do 14TB. Ja mam 10 TB największy i wszystko działa dobrze.
Do tego masa ustawień i wsparcie, częste aktualizacjie.
Co do dźwięku też wszystkie nowe formaty działają, Dolby Atmos i DTS X.
Jedna uwaga nie jest to odtwarzacz przeznaczony do obslugi serwisów VOD typu Netfix, HBO Max itp. Tutaj działanie jest takie sobie, tzn. nie obsluguje wysokich rozdzielczości. Ale tego dokładnie Ci nie napiszę, gdyż do tego mam inne urządzenia.
W Zidoo można zainstalować Kodi, lub firmowe ZDMC. Są to kombajny multimedialne, które po odpowiednim ustawieniu i konfigurcji zdecydowanie poszerzają funkcjonalność.
Także podsumowując Zidoo to bardzo dobry odtwarzacz plików, dający bardzo dobrej jakości obraz i dźwięk.
 

Setoj2323

New member
Bardzo dziękuję za praktyczne info o Zidoo z10 pro. Mam Himedia q10 pro, wszystko odtwarza, interesuje mnie tylko 4k hdr z dysku oraz korzystam z Realdebrid. Cuekawi mnie przesiadka na zidoo, czy zyskam na jakości obrazu. Mam B. Dobry tv.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jakość obrazu z Zidoo jest bardzo dobra. 4K z HDR super. Bardzo duży bitrate plików nie stanowi problemu. Z RD też bardzo dobrze wszystko działa.
 

Setoj2323

New member
Mam już Zidoo Z10 Pro więc mam okazję porównać z Himedia Q10 pro. Krótkie wniski: Odtwarzacz Zidoo rewelacyjnie odtwarza wszystkie pliki z dysku lub USB rewelacyjnie dobiera rozdzielczość i rodzaj hdr do filmu 4k. Natomiast odtwarzanie z chmury RD kicha. KODI 19.3 zawiesza dźwięk dolby Atmos i rozjezdza obraz z dźwiękiem. Himedia jest lepsza w tym zakresie. Tylko żeby mieć dolby Atmos online z RD, trzeba z kodi odtwarzać innym playerem, bo kodi na Himedia, nie przekazuje Atmos, ograniczając wyjście do dolby digital i dts. Z kolei kodi na Zidoo wszystko puszczą ale się zacina. No i tak.
 
Do góry