Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

ralfik77

Member
Bez reklam
Powiem tak- z Real Debrid odtwarza wszystko.Może z wyłaczeniem DV w mp4 bo tu w streamingu jest czkawka.
Dolby Vision odtwarza w streamingu z mkv i wszystkich platform streamingowych.Owszem -nie ma HDR10+ ale mam również Fire sticka 4k ,który to potrafi i własnie przed chwilą zrobiłem porównanie.Zwykły HDR10 na Nvidii od HDR10+ na Fire sticku z tego samego materiału z Prime Video ciężko odróznić ,wydaje mi sie że wieksze róznice są pomiedzy HDR10 a Dolby Vision.
Graczem również nigdy nie byłem, żadnej gry na Nvidii nie odpaliłem i raczej nigdy nie odpalę.
To po prostu komputer wpiety w sieć i mozna powiedziec poruszający się po niej błyskawicznie w dodatku w pełni konfigurowalny i posiadający wszelkie certyfikaty umozliwiające odpalenie wszelkich usług streamingowych w pełnej jakosci.(wyjatek HDR10+ dla Prime Video).

W tej chwili mam na Nvidii oparte całe centrum multimedialne czyli:
Tivimate z IPTV (telewizja)
Netflix-pełna jakosc
Prime Video - HDR10 Dolby Atmos
Player TVN- spatchowana wersja apki wycinająca reklamy
TVP VOD - spatchowana wersja apki wycinająca reklamy
Canal+- pełna jakość w zakresie przysługujacego pakietu (podpiete do abonamentu w n-ce)
Poniewaz mieszkam w UK a i łącze mam niestety tylko 80mb,tak więc wszystko pracuje na przemian na 3 VPN-ach w zaleznosci od tego czy priorytetem jest lokalizacja czy prędkość serwera.
Wszystko śmiga bez zacięć i jest responsywne bez uwag.
A masz telewizor z HDR 10+, żeby testować różnicę między materiałem z HDR 10 a HDR 10+.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
lukaszek1983 - "Rozumiem że jeśli chodzi o procesor obrazu to oba są takie same dune czy zido "


Mam Zidoo także mogę Ci odpowiedzieć, że jest tam procesor - Realtek RTD1619DR. Z tego co sprawdziłem w sieci w Dune jest ten sam procesor.
https://www.dune-hd.com/products/dune-hd-pro-vision-4k-solo


Mogę Ci jeszcze napisać, że Zidoo Z1000 pro to praktycznie to samo co Z10 pro. Tylko ten pierwszy ma inną obudowę, pasującą wymiarowo do innych komponentów sprzętów - amplitunera czy odtwarzacza Blu-Ray. Różnią się też układem menu po odpaleniu. Możliwości techniczne mają takie same. Ten sam procesor i ta sama grafika.



mat74 - "Rozumiem ,że wtyczki są dokładnie wszystkie te same (w tej samej wersji) co do Kodi ?"


Tak wszystko dokładnie to samo.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
O Zidoo się już wypowiadałem. Mam mogę polecić. Który lepszy z tych dwóch podanych, nie wiem. Niigdy nie miałem Dune, może wypowie się ktoś kto posiada taki sprzęt.
 

garibaldi

Member
Odtwarzacz strumieniowy do 4K

Witajcie
Mam mały problem.
Posiadam Dysk sieciowy NAS a na nim sporo filmów swojej roboty i ripow s 4K BD DTS HD 7.1. Niestety niektóre zajmują po 90GB i Sony Brava hx9096 z zainstalowanym Kodi strasznie tnie dźwięk zwłaszcza w 5.1. Za audio odpowiada zewnętrzny amplituner Yamaha a1080. Posiadam też sporo albumów z https://audiophilemusic.io/ wysokiej jakości FLAC.
Jaki odtwarzacz polecacie do filmów 4K z wysokimi bitrate oraz muzyki by nie było problemów z dotwarzaniem. Siec mam 1Gbit oraz Wifi 6. Cena tak do 3K może ciut więcej.
Pozdrawiam
 

jordan

New member
Mam zidoo i Apple 4k 2021r

Ale zidoo do filmów wymiata bez problemu filmy po 100GB w atmosie też mam NAS

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka
 

castel

Member
Witajcie
Mam mały problem.
Posiadam Dysk sieciowy NAS a na nim sporo filmów swojej roboty i ripow s 4K BD DTS HD 7.1. Niestety niektóre zajmują po 90GB i Sony Brava hx9096 z zainstalowanym Kodi strasznie tnie dźwięk zwłaszcza w 5.1. Za audio odpowiada zewnętrzny amplituner Yamaha a1080. Posiadam też sporo albumów z https://audiophilemusic.io/ wysokiej jakości FLAC.
Jaki odtwarzacz polecacie do filmów 4K z wysokimi bitrate oraz muzyki by nie było problemów z dotwarzaniem. Siec mam 1Gbit oraz Wifi 6. Cena tak do 3K może ciut więcej.
Pozdrawiam

Bierz Zidoo Z1000Pro nie pożałujesz.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Podstawowa przewaga Nvidii nad tymi urządzeniami to obsługa w pełnej jakości wszystkich platform streamingowych*.Co w praktyce oznacza ,że można oprzeć na tylko jednym urządzeniu całe centrum multimedialne ,bez potrzeby przełączania się między urządzeniami i przy pomocy jednego pilota.


*wyjątek HDR10+ dla Prime Video
 

garibaldi

Member
Polecacie jakiś pewny polski sklep gdzie to Zidoo Z100Pro można kupić ? Widzę duże różnice cenowe sięgające 700 zł ale nie znam tych sklepów gdzie on jest najtaniej.
 

garibaldi

Member
Na koniec jeszcze jedno pytanie. W cenie by się zmieścił jeszcze Dune HD Max Vision 4K i od biedy Zidoo UHD3000 - czy była by jakaś odczuwalna różnica w stosunku do Z1000 pro ?? Na dyskach mi nie zależy bo mam nasa.
Pozdrawiam
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Po co chcesz kupić te wysokie modele? one niczym się***nie różnią***w kwestii jakości obrazu w stosunku do najtańszych modeli, a już tym bardziej skoro masz nasa.

Wszystkie nowe czy to duny czy zidoo są na RTD1619..

Zidoo z9x lub Dune HD Real Vision 4K ci wystarczy.
 

karpiq

New member
Cześć,


Potrzebuję odtwarzacz do odtwarzania filmów z dysku sieciowego, idealnie byłoby jeśli łykałby jak najwięcej formatów przez SMB. Do tego obsługa dolby atmos, rozdzielczość 4k. Potrzebuję go spiąć z tv i soundbarem. Serwisy streamingowe to sprawa drugorzędna, jak będą to ok, jak nie to nie ma tragedii. Jeśli chodzi o budżet to jestem w stanie wyłożyć około 2000. Coś polecicie?


Z góry dzięki
 
Do góry