Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

kola01

Well-known member
Bez reklam
A jak z responsywnością Chromecast 4? Działa płynnie? Masz może porównanie do Mi Boxa S, który często jest tu polecany a w rzeczywistości jest on mocno zmulony i wymaga dużej cierpliwości od użytkownika?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
A jak z responsywnością Chromecast 4? Działa płynnie? Masz może porównanie do Mi Boxa S

Moim zdaniem działa lepiej od Mi Boxa (żona się zgadza, bo to ona używała), a z pewnością o niebo lepiej od Mi Sticka, którego niektórzy polecają zamiast Chromecasta 4, bo tańszy o 200 zł.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
@ 2up:
Dlaczego lepiej zasilać z sieci? Przecież wygodniej z portu USB tv. Fora i testy mówią, że swobodnie uciągnie.

W nowszych odbiornikach tak, bo na USB podają większy prąd niż starsze. Niektóre starsze mają, niestety ok. 800 mA i to jest mało.

Jest też kwestia włączania, gdy chcesz używać tylko wygodnego pilota Chromecasta.
 

negatyw001

Member
Zatem, gdy podepnę pod "słabszy port", to po prostu nie odpali się, czy objawy będą inne? Pewnie ta wersja 4 ma większe wymogi prądowe?
Generalnie będę z tego korzystać w hotelach i to nie z najwyższej półki...
 

radoskur

New member
Od siebie polecam przygodę z Raspberry Pi4B. Nawet najtańszą wersję z obudową pasywną Instalacja najnowszego libreellec (KODI). Działa 4k, hdr, hd audio passthrough. Może nie jest to aż tyle co dobrej klasy Android TV - ale całość wychodzi jakieś 400zł.
 

negatyw001

Member
Ale ja w chacie mam shielda. Zależy mi na lekkim i małym rozwiązaniu do tv w pokoju hotelowym.
Tak więc Twoja propozycja (w mojej sytuacji) - to przerost formy nad treścią...
 

radoskur

New member
Dzisiaj w polskim Amazonie znalazłem Nokia 8000 za 249zł z przesyłką (niedawno cena regularna 449zł). Nie wiem czy cena była podyktowana tym, że mam wykupioną usługę Prime.

Natomiast w porównaniu do Xiaomi Mi Box ten Box jest sporo bardziej ogatnięty.

Certyfikacja Google i Netflix, Amazon itd.

W porównaniu do Xiaomi ma passthrough Dolby Atmos oraz czyta z USB pliki z DTS HD/X (tylko zamienia je na podstawowy DTS 5.1 (zawsze coś).

Moim skromnym zdaniem w cenie do 250zł najlepsza przystawka. Nie wiem jeszcze jak z obsługą Player, Canal+ Polsat Box. Sprawdzę jak przyjdzie.
 

jordan

New member
Szukam czegoś co puści mi pliki w atmosie w 4k z serweru NAS i Netflix w atmosie. Mam zidoo x9s ale nie ma netflixa w atmosie a mój Philips 903 OLED nie ma atmosa w Netflix

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Dwa dobre sprzęty. Mam Zidoo Z10 pro i jestem zadowolony (bliźniaczy model do Z1000 pro). Jako odtwarzcz spisuje się bardzo dobrze. HDR, HDR10+, HLG, Dolby Vision odtwarza. Dźwięk tak samo Dolby Atmos, DTS-X itp. Można zainstalować Kodi i z wtyczkami śmiga wszystko. Świetna aplikacja Home Theatre - kataloguje bibliotekę filmów, pobiera okładki, info o aktorach, podaje dane pliku z media info.
Bardzo częste aktualizacje, kopalnia wiedzy na forum. Jedna uwaga nie nadaje się do odtwarzania serwisów typu Netflix, Prime Video - brak licencji.
Dune nie używałem, także nie mam bezpośredniego porównania.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Przede wszystkim nalezałoby zacząć od pytania - jak szybkie masz łącze ?
Jeżeli 100mb< to śmiało możesz przejśc całkowicie na streaming a tu pod wzgledem funkcjonalnosci Nvidia Shield nie ma sobie równych.
Ma wszystkie certyfikaty wszelkich platform streamingowych ,android działa płynnie i bez żadnych zwiech-mozesz na tym postawić cenntrum multimedialne i na dobrą sprawę nic więcej nie będzie Ci potrzebne.

Napisz jeszcze z jakim sprzętem ma to wspólpracować.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli Nvidia odtwarza kopie plików ISO z menu, oraz obraz z Dolby Vision to faktycznie zacny sprzęt.
Ja graczem nigdy nie bylem, kupilem Zidoo, potem kolejny odtwarzacz Zidoo...
Być może Nvidia też spelni wymagania pytajacego.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Powiem tak- z Real Debrid odtwarza wszystko.Może z wyłaczeniem DV w mp4 bo tu w streamingu jest czkawka.
Dolby Vision odtwarza w streamingu z mkv i wszystkich platform streamingowych.Owszem -nie ma HDR10+ ale mam również Fire sticka 4k ,który to potrafi i własnie przed chwilą zrobiłem porównanie.Zwykły HDR10 na Nvidii od HDR10+ na Fire sticku z tego samego materiału z Prime Video ciężko odróznić ,wydaje mi sie że wieksze róznice są pomiedzy HDR10 a Dolby Vision.
Graczem również nigdy nie byłem, żadnej gry na Nvidii nie odpaliłem i raczej nigdy nie odpalę.
To po prostu komputer wpiety w sieć i mozna powiedziec poruszający się po niej błyskawicznie w dodatku w pełni konfigurowalny i posiadający wszelkie certyfikaty umozliwiające odpalenie wszelkich usług streamingowych w pełnej jakosci.(wyjatek HDR10+ dla Prime Video).

W tej chwili mam na Nvidii oparte całe centrum multimedialne czyli:
Tivimate z IPTV (telewizja)
Netflix-pełna jakosc
Prime Video - HDR10 Dolby Atmos
Player TVN- spatchowana wersja apki wycinająca reklamy
TVP VOD - spatchowana wersja apki wycinająca reklamy
Canal+- pełna jakość w zakresie przysługujacego pakietu (podpiete do abonamentu w n-ce)
Poniewaz mieszkam w UK a i łącze mam niestety tylko 80mb,tak więc wszystko pracuje na przemian na 3 VPN-ach w zaleznosci od tego czy priorytetem jest lokalizacja czy prędkość serwera.
Wszystko śmiga bez zacięć i jest responsywne bez uwag.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
mat74
No to faktycznie zacny sprzęt. A powiedz, czy Nvidia ma jaką apkę do katalogowania posiadanych zbiorów na dysku?
Zidoo ma Home Theatre - świetna sprawa, skanuje dyski. kataloguje filmy, pobiera okładki, informacje o filmie, aktorach. Z media info podaje parametry pliku.
Odtwarza praktycznie wszystko z wszelkimi najnowszymi formatami audio-video.

A przeprasza, nie odtwarza plików divix. Ktoś kiedyś pytał. Nawet tego nie wiedziałem, bo divixy to używałem lata temu. Nawet nie miałem takiego pliku.

Teraz to wszystko w 4K i to z bardzo dużym bitrate. I tutaj Zidoo sprawdza się bardzo dobrze.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jako podstawowej apki uzywam Kodi ,który jak wiadomo jest kombajnem multimedialnym więc własciwie nie tylko mozna miec wszystie okładki opisy etc. a nawet trailery.
Jednak prawde mówiąc nie zagłebiałem sie w to nawet zbytnio , bo od czasu podpięcia do RD z dysku własciwie nic nie odtwarzam a przynajmniej żadnych filmów -po prostu nie widze takiej potrzeby.
Ogromnym plusem jest to ,ze nie trzeba sie przełaczać pomiędzy urządzeniami w zaleznosci od treści którą chcemy odpalić- po zainstalowaniu odpowiednich wtyczek nawet nie trzeba wychodzić z Kodi.
Dla przykładu- mam TV ,Oled Panasa który dla apki Netfiksa mam specjalnie skalibrowany tryb a i tak wolę ogladać Netflix na Nvidii na wtyczce do Kodi ,bo po pierwsze mam wrażenie że skalowanie materiału nie 4k jest lepsze przez Nvidie a po drugie daje mi to pełną swobodę w ustawieniu formatu wyswietlania napisów no i pozwala dokleić napisy do produkcji ,które polskich napisów w oryginale nie posiadają.
Co do divix-nie mam pojecia , kto tego jeszcze uzywa ?!:shock:
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No tymi divixami też mnie gość zaskoczył! Do głowy mi nie przyszło aby takie pliki odtwarzać...być może ktoś ma jakieś swoje archiwum prywatne, nie wiem.


Ale wracając do tematu, wynika z tego, że Nvidia to bardzo dobry sprzęt. Zidoo też (jeżeli ktoś nie potrzebuje oryginalnych apek typu Netfix w tym odtwarzaczu).


Także kolega lukaszek1983, musi zobaczyć co mu najbardziej odpowiada i wybrać sprzęt dla siebie.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Muszę sprawdzić, z tym, że używam ZDMC. Jest to aplikacja od Zidoo na bazie Kodi. Praktycznie to to samo. Ale to będzie 64 bit.
 
Do góry