Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

towalski

Member
Zidoo Z9X w zupełności wystarcza do oglądania filmów. Bebechy z 10Pro, tylko bez obudowy na dysk, ale od tego jest serwer.
 

a13

New member
jaki i po co

Jestem raczej laikiem w tej branży i mam takie pytanie:
Jaki wybrać odtwarzacz strumieniowy (a może nie potrzeba żadnego).
Cena do 3 000 zł

Co mam:
Wzmacnicz Stereo Rotel +kolumny B&W, Sony playstation 4,
Radio internetowe Hama, Sony UBP-X800M2,
LG 65G13, LG SN11R, Synology (serwer plików).

Cel polepszenie i zwiększenie możliwości zestawu.
 

negatyw001

Member
Chromecast 3 czy 4 ?

Myślę o zakupie, głównie pod kątem delegacji i hoteli.
Mam dylemat: warto dopłacić do 4K? Cenowo zbliżone.
W hotelach i tak max Full HD, a jakość wi-fi nie porywa...
W chacie mam shielda z 4K, choć odbiorników 4K póki co nie posiadam.

1) Czy wersja 4 ma lepsze parametry w samym strumieniowaniu (mniej zrywa, stabilniejszy itp)?
2) Czy się bardziej nagrzewa od 3 i jest przez to skazany na szybsze zajechanie?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Chromecast 4 masz z pilotem. Kupisz kilka kont w Indiach, wklepiesz hasla na tv i sprawa zalatwiona. Ludziska maja dostap do Netflixa czy youtube normalnie z pilota.

Zakuo chromecasta bez pilota wydaje mi sie bez sensu. Bo o ile mlodzi wysla sobie obraz na TV to starzy juz slabo.

Jak chcesz taniej to moze Xiaomi mi TV stick. Ma niby chromecasta oraz aplikacje z androida.
 

negatyw001

Member
Pilotem ma być smartfon. Wersja podstawowa 4 jest bez pilota.
Mi chodzi tylko o hotele i tylko dla jednej osoby. W chacie temat mam ogarnięty.
 

negatyw001

Member
A co masz na myśli i czego oczekujesz? Bo ja mam 4kę na pokładzie shielda i nie narzekam. Dodam tylko, że mi zależy na dobrym stereo. Z kina domowego nie korzystam.
 

lukasz9401

New member
tak dokładnie chodziło mi o urządzenie Google Chromecast 4.0 czy się sprawdzi w kinie domowym np. do streamingu z netflixa z dźwiękiem 5.1.2 ?
i czy samo urządzenie ma wpływ tez na jakość obrazu?
Pytam bo kiedyś porównywałem streaming z ps4pro/ pc i zdecydowanie obraz był lepszej jakości z ps4pro niż komputera
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Szanowni dyskutanci. Widzę, że niektórzy faktycznie nie wiedzą, o co chodzi. Chromecast 4 z systemem Google TV (ten system to taki autorski, firmowy fork Androida TV) możemy porównać w tej wersji do sticka Amazon Fire. To taki "okrągły stick", podłączany do odbiornika tv lub monitora przez HDMI, który zasilamy ze złącza USB lub (lepiej) po prostu z sieci przy pomocy ładowarki z gniazdem USB. Jest to idealny zakup dla posiadaczy starszych telewizorów, którzy chcą mieć szybki i aktualny Smart Tv. Kupiłem urządzenie zaraz, gdy ukazało się na rynku dla mojej żony, która korzysta ze starszego odbiornika Samsunga ze świetną matrycą, ale reakcje interfejsu Smart TV zrobiły się naprawdę śimacze i oczywiście Samsung nie raczy udostępniać nowych aplikacji (choćby Apple TV). Chromecast 4 podłączony do tv dał mu drugie życie, praktycznie są wszystkie aplikacje streamingowe i z pewnością będą dochodziły (już dochodzą) nowe. Jakość obrazu świetna, responsywność perfekcyjna, sporo możliwości ustawień. Pilot może niektórym wydawać się ubogi, ale w praktyce sprawdza się znakomicie.

Pod tym adresami możemy poczytać więcej.

https://spidersweb.pl/2021/01/chromecast-z-google-tv-opinie.html

https://geex.x-kom.pl/recenzje/chromecast-4-0-z-google-tv-test-i-recenzja-przystawki-multimedialnej/
 
Do góry