Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

darekguma

New member
Bez reklam
A czy któraś z przystawek oferuje platformę Disney+?. Wiem ze w Polsce jeszcze brak ale tak pytam z ciekawości.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 
Polecam
https://www.rtvmaniak.pl/9589050/canal-box-4k-test/
Daje 2 gie życie PDP ST60. Pełne wsparcie DRM 1.
Możliwość podłączenia LAN, dodatkowo 1, a może nawet 3 miesiące za darmo Canal +

Używam dosyć intensywnie 1,5 miesiąca i jest ok. Oceniłbym tak 4-4,5 na 5. Działa, nie zawiesza się, jakość obrazu jest dobra. Pilot wygodny (na BT) - tylko trzeba kliknąć ze 3 razy żeby z głównego menu przejść do wyboru aplikacji. Netflix śmiga, YT też, Player również...
 

1piotr13

New member
Zidoo Z9X lub Nvidia Shield (ewentualnie jakiś inny polecicie). Mam pytanie do właścicieli lub znawców tego tematu. Czy któryś z nich odtworzy AV z folderów BMDV i VIDEO_TS ? Czy pokażą całe menu dysku z takich folderów?
 

SDman

Banned
Używam dosyć intensywnie 1,5 miesiąca i jest ok. Oceniłbym tak 4-4,5 na 5. Działa, nie zawiesza się, jakość obrazu jest dobra. Pilot wygodny (na BT) - tylko trzeba kliknąć ze 3 razy żeby z głównego menu przejść do wyboru aplikacji. Netflix śmiga, YT też, Player również...
Mam pytanie czy możesz się zalogować na swoje konto, a potem wejść do menu "Moje konto" mnie wyrzuca do ponownego logowania.
Faktem jest że w cenie urządzenia zadziałał pełny pakiet na 3 miesiące, a to czyni Boxa jeszcze lepszym zakupem.
 

_arek_

New member
Potrzebuję pomocy w zakupie jakiegoś "magicznego pudełka", a w temacie całkiem zielony. Za stary już chyba jestem i nie ogarniam tych wszystkich technologicznych nowinek ;-)

Generalnie to muszę pozbyć się lapka jako źródła sygnału dla projektora SONY HW65es. Głownie jest to Netflix, HBO GO czy YT. Szukam czegoś co mógłbym postawić na regale obok proja. Dlatego do głowy przyszedł mi magiczny box.

Co wymagań to na pewno musi posiadać wyjście optyczne np SPDIF do przekazania dźwięku do amplitunera stereo. No i HDMI żeby spiąć go z projektorem. Poza tym chyba nic więcej do szczęścia nie potrzebuję... no oczywiście, żeby działało płynnie i dawało dobry raz :cool:
 

fiskomp

New member
Jak netflix, to nie masz wyjścia i tylko "certyfikowane" pudełka.
Chińszczyzna odpada, bo Netflix i np Primevideo, będą w 480p. Chyba, że coś się zmieniło, ale nie sądzę.
Użytkuję Shield'a 2019 Pro i poza niestety brakiem obsługi HDR10(+) nie mam się do czego przyczepić.
 

lukasz9401

New member
Odtwarzacz do NETFLIX 4k jakość/Atmos

Witam, chciałem zapytać czy ktoś porównywał jakość obrazu z różnych urządzeń ?

Osobiście miałem okazje korzystać z netflixa przez:
- laptopa, (i7-9750h,1660ti) zarówno przeglądarkę jak i aplikacje, przez wbudowana aplikacje
- tv w sony xe9005
- konsole ps4 pro.
-amplituner Denon x2400h (5.1 )
-projektor epson tw-9400w + ekran 100"
-Himedia q10pro
Wszystkie urządzenia po wifi. Internet od UPC 300 Mb/s router doyśc blisko duża moc sygnału.

Ogólnie najwygodniej ogląd mi się na konsoli bo mam ją podłączoną do amplitunera a dalej do projektora, z tv nie mam tej możliwości, poza dźwiękiem puszczonym na amplituner (dźwięk 5.1 )
Zauważyłem że z z konsoli obraz jest lepszej jakości, bardziej ostry tak jak by był większy bitrate/większa rozdzielczość.

Myślę o dołożeniu głośników ATMOS w suficie by uzyskać dźwięk 5.1.2 Niestety ATMOS obsługuję tylko tv gdzie nie mam możliwości przesłania obrazu na projektor. a na Laptopie z aplikacja bo tylko ta obsługuje ATMOS jakość była dla mnie gorsza, porównując fragment odcinka z serialu wiedźmin.
Posiadam jeszcze Himedia q10pro ale ta nie ma wsparcia dla netflix wyższej rozdzielczości niż FHD

Mam następująca pytania "
1. Czy jest możliwość wymuszenia na ps4 pro dźwięku 5.1.2 atmos?
2 Czy porównywaliście jakość obrazu (4k hdr) z netflix na różnych urządzeń?
3. Czy jest jakaś inna alternatywa / urządzenie które mogę podłączyć do amplitunera które obsługuję aplikację netflix w 4k hdr i z dźwiękiem ATMOS ?
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Shield tv 2019 , apple tv 4K.

Co do Xboxa bardzo głupie rozwiązanie ponieważ X przy włączonym hdr i dv wyświetla materiały SDR w trybie hdr/dv czyli forsuje na stałe te formaty, nie ma automatycznego wykrycia. Już nie wspomnę jaki jest on wolny i ile rzre prądu.
 
Ostatnia edycja:

_arek_

New member
Jak netflix, to nie masz wyjścia i tylko "certyfikowane" pudełka.
Chińszczyzna odpada, bo Netflix i np Primevideo, będą w 480p. Chyba, że coś się zmieniło, ale nie sądzę.
Użytkuję Shield'a 2019 Pro i poza niestety brakiem obsługi HDR10(+) nie mam się do czego przyczepić.

Patrzyłem na tego shielda, jak tam jest dźwięk realizowany np z amplitunerem ? Tylko po hdmi ?

Do tyłu człowiek strasznie z tymi nowinkami ;)

Rozumiem ze kolejny Netflixoplayer to Apple tv

Tutaj jeżeli dobrze kombinuje mógłbym połączyć się z ampli Yamahy za pomocą Airplay ?

Cały czas z tylu głowy miałem ciągnięcie kabla żeby był dźwięk a przecież nie jest to konieczność. Nie mam kina tylko zestaw stereo.
 
Ostatnia edycja:

negatyw001

Member
Ja też nie mam kina domowego i musialem kupić audio extractor, który z hdmi wyciąga audio i wyprowadza na 2xchinch lub toslink wzmachola stereo.
Shield podaje mi obraz na projektor i na tv.
Z efektu jestem zadowolony.
 
Ostatnia edycja:

Hanibal

New member
Witam serdecznie
Chciałbym spytać co bardziej polecacie za odtwarzacz Zidoo Z10 czy Zidoo Z10 pro ?
Szukam nowego odtwarzacza zamiast Himedia Q10 pro, może ktoś używa zidoo któregoś i się wypowie jaka jest różnica między jednym a drugim i czy warto się interesować tym odtwarzaczem ?
Pozdrawiam wszystkich.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Przesiadka z Himedia Q10 pro to na Zidoo Z10 pro. Tam nowszy procesor jest. Działa szybciej, plynniej no i ogarnia Dolby Vision w plikach MKV. Caly czas nad tym pracują. Wczoraj pojawiła się kolejna aktualizacja (do Z9x - także na dniach będzie do Z10 pro).
 

Hanibal

New member
A jak wygląda odpalanie Menu z plików BDMV i filmów iso blu-ray UHD ?
Czy wszystkie formaty audio kina odpala pass-through bez problemu z Dolby Atmos i DTS-X ?
Też czytałem, że wyszedł jakiś klon chinski Oppo tyle że nie ma tam kieszeni na dysk.
Dzięki wielkie za odpowiedz.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Wszystko działa dobrze. Dźwięk gęstych formatów jest przekazywany - Dolby Atmos i DTS-X bez problemów. Pliki ISO i BDMV są odtwarzane.
 

Hanibal

New member
A nie ma problemu z wejściem do menu, struktury filmu ? Lub z filmu ISO do menu filmu ? Pytanie jeszcze co lepsze Zidoo Z10 pro czy może Dune nowy co sądzicie ?
A jak działa lista plakatów filmów żeby znaleźć i sobie ładnie poukładać i czy działa też dobrze ?
A porównywał ktoś Zidoo z10 pro vs Zidoo z1000 pro czym jest jedno lepsze od drugiego ?
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Zidoo Z10 pro i Zidoo Z1000 pro to praktycznie to samo tylko w innej obudowie.
Home Theatre to świetna aplikacja kataloguje wszystkie filmy. Dodaje okładki. Piękna sprawa. Do tego można dodać ręcznie okładki jakby co. Jedno co zepsuli w ostatniej aktualizacji 4.0 to to, że opis filmu jest po angielsku. Można wybrać kilkanaście języków, ale zabrakło polskiego. Wcześniej był.
 

miroski

Member
Chromecast Google TV czy Nokia Sreaming Box 8000?

Potrzebuję małego Android Boxa do wpięcia w amplituner. Priorytetem jest najlepsza jakość obrazu i dźwięku Netflixa, także innych serwisów z treściami 4k/HDR/Atmos. Pod tym wzlędem oba są dobre. Bardziej się skłaniam ku Nokii bo ma port lan i usb, co może się przydać. Jedna rzecz jednak mnie niepokoi - włączony na stale HDR. W swoim Samsungu mam funkcję HDR+, którą można włączyć i czasami z niej korzystam. Nie wyłącza się ona automatycznie gdy zaczniemy oglądać film z HDR na Netflix albo z playera podłączonego do TV. Dwa HDR'y się nakładają i obraz jest słaby więc HDR+ wyłączam. Czy ktoś miał okazję potestować tę Nokię i może powiedzieć jak jest z tym HDR?
 
Do góry