Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

DonAndress

New member
Najlepszy BOX to taki, który oczywiście poza pełną funkcjonalnością oferuje także:
- jest mały (łatwo go schować za TV na ścianie, w małej szafce pod TV, czy przenieść do innego TV),
- bezgłośny,
- pobiera mało prądu,
- ma pilota (najlepiej podświetlanego) i nie wymaga użycie klawiatury czy myszy (szczególnie w sypialni),
- ma system zoptymalizowany pod multimedia z wygodnym interfejsem dedykowanym pod obsługę pilotem,
- kosztuje niewiele

Sam kiedyś używałem mini PC podpiętego do TV ale mnogość wad, jakie niesie ze sobą takie rozwiązanie spowodowała, że szybko przesiadłem się na TVBOXa i nie wyobrażam sobie już powrotu.

- komp faktycznie jest trochę większy, ale za to jak dostałem prośbę w trakcie oglądania filmu, że na teraz trzeba otworzyć Worda czy innego Excela, to nie było żadnego problemu. Poza tym ja szafkę pod tv robiłem sam i tak ją zaprojektowałem, że nie było problemu zmieścić małej obudowy.
- PC może być bezglośny. Do HTPC nie potrzeba najsilniejszych procesorów, a zatem i wiatraki nie przeszkadzają. U mnie tylko HDD czeka na wymianę, ale ceny jeszcze muszą spaść. No bo jakby nie patrzeć, to przy HTPC siedzi się dużo dalej niż 50 cm, czyli wentylator jest nieslyszalny.
- z prądem racja, pobiera trochę więcej.
- do HTPC można podpiąć tzw airmouse, czyli w rezultacie mieć pilota. Ja mam z przyzwyczajenia klawiaturę, ale ona ma 20 cm. Do prostego włączania filmów mała myszka jest ok. Sprzęt do oglądania filmów w sypialni? Nie-e. W sypialni się śpi.
- HTPC ma system do wszystkiego, a nie tylko do multimediów. Mówicie, że fajnie, że zidoo daje aktualizacje co kilka miesięcy. Tylko, że na Windowsa nie trzeba aktualizacji i wszystko działa. A interface, czyli co, wielkie ikony? W win8 już były. Kaman. W boxach najczęściej android nie ma roota i ciężko albo nie da się go zrobić. Ja nie lubię takich ograniczeń.
- HTPC faktycznie kosztuje więcej, ale też i więcej daje. Windowsa można dostać z MSDN albo tanio z jakiejś wyprzedaży. Poza tym uważam takie urządzenie HTPC za bezproblemowe, a na grupie co chwilę czytam, że coś Wam nie działa. A co zrobicie, jak się w boxie coś zepsuje? Bo ja w PC najwyżej wymienię jakąś część, a nie całego za drogiego shielda...

Każde urządzenie ma wady i zalety...
Jasne, jestem tutaj, bo chętnie kupiłbym takiego małego boxa, ale cena shielda to gruba przesada jak dla mnie, bo nigdy nie służył by mi do gier, a tańsze boxy w dalszym ciągu są niedopracowane.

A ja jeszcze chętnie poczytam o wadach HTPC, skoro już go miałeś, czyli wydałeś na niego kasę razem z systemem, a potem wydałeś drugi raz kasę na boxa.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Na podobnych zasadach mógłbym się rozpisać o zaletach zakupu autobusu na codzienne dojazdy do pracy czy zakupy. Takie rozwiązanie też miałoby swoje zalety i wady ale wszyscy wiemy, że tak na prawdę nie byłby to dobry pomysł.

Jako kompa podpiętego pod TV miałem małego gotowego nettopa na i5 z fabrycznie zainstalowanym Win 10 Pro. Kupiłem go jako używanego (rocznego) za ok 1k a taki nowy kosztował prawie 3k zł.
Po miesiącu używania go z TV uznałem, że nie jest wygodny do obsługi wyłącznie multimediów "z kanapy" i taka NVIDIA Shield potrafi praktycznie to samo a jest dużo wygodniejsza, poręczniejsza i bardziej komfortowa w działaniu. Obsługa wszystkiego małym i w dodatku podświetlanym pilotem jest bezcenna. Interface systemu też musi być przystosowany do obsługi pilotem. Wtedy to dopiero ma sens. Na PC z Windows tego nie masz.
 
Ostatnia edycja:

mareskor

New member
Podświetlany pilot (air mouse) do pc kupisz za 30 zł. Bez jaj.
MINIX MINI PC NEO J50C-4
To jest mój aktualny faworyt. Bez wentylatora, vesa, dwa wyjscia wideo, bt. Kładzie na łopatki wszystko. Włącznie z nvidia. I w cenie nvidii. Gdybym był geekiem to bym instalował linuxa. Ale nie jestem. Jak słyszę android tv to mi się flaki wywracają.
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Gdzie interfejs tej maszyny multimedialnej? ikony na pulpicie? proszę cię...
Gdzie uruchamianie z kanapy z całkowitego wyłączenia ?
Gdzie Hdmi cec?
Gdzie Dolby Vision?


Mógł bym tak do jutra... htpc to była zawsze nisza a teraz już całkowicie została postawiona na nich kreska, jedyny powód dla którego ktoś by miał składać htpc to odpalenie tam madvr co wiąże się z tym że żaden cichy z tego komputer nie będzie ani mały...
 
Ostatnia edycja:

mareskor

New member
I jeszcze takie spostrzeżenie - mini pc jest lepsze dla użytkowników projektorów, bo telewizory przeważnie radzą sobie z netflixem i takimi tam.
 

mareskor

New member
Gdzie interfejs tej maszyny multimedialnej? ikony na pulpicie? proszę cię...
Gdzie uruchamianie z kanapy z całkowitego wyłączenia ?
Gdzie Hdmi cec?
Gdzie Dolby Vision?

Faktycznie to są jakieś argumenty. I to wszystko czy coś jeszcze?


Mógł bym tak do jutra... htpc to była zawsze nisza a teraz już całkowicie została postawiona na nich kreska, jedyny powód dla którego ktoś by miał składać htpc to odpalenie tam madvr co wiąże się z tym że żaden cichy z tego komputer nie będzie ani mały...

Dlatego lepszy mini pc bez wiatraka a nie htpc. A jaki to interfejs mają boxy?
Jak włączam to znaczy, że będzie oglądane, więc opuszczam ekran albo włączam telewizor.
 

DonAndress

New member
Gdzie interfejs tej maszyny multimedialnej? ikony na pulpicie? proszę cię...
Gdzie uruchamianie z kanapy z całkowitego wyłączenia ?
Gdzie Hdmi cec?
Gdzie Dolby Vision?


Mógł bym tak do jutra... htpc to była zawsze nisza a teraz już całkowicie została postawiona na nich kreska, jedyny powód dla którego ktoś by miał składać htpc to odpalenie tam madvr co wiąże się z tym że żaden cichy z tego komputer nie będzie ani mały...

No nie wiem, może ja po prostu mam mniejsze wymagania.
Jeszcze raz zapytam - co to jest interface maszyny multimedialnej? Duże ikony?
Nie jest dla mnie problemem włączyć kompa idąc z napojem na sofę.
Nie jest dla mnie problemem użyć myszki albo mini klawiatury. Stąd wniosek, że nie potrzebuje hdmi cec.
Dolby vision - chodzi o większą rozpiętość tonalną barw? Szczerze mówiąc ja mam tv ustawiony na stonowane barwy, coś jak filmy amerykańskie z lat 80. Uważam je za najprzyjemniejsze dla oka i nie męczą.
A sam tv jest dla mnie tylko monitorem, nie używam jego funkcji Smart, bo one w porównaniu z PC są po prostu ułomne.

No nie wiem, może nie jestem na czasie...
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
No nie wiem, może ja po prostu mam mniejsze wymagania.
Jeszcze raz zapytam - co to jest interface maszyny multimedialnej? Duże ikony?
Nie jest dla mnie problemem włączyć kompa idąc z napojem na sofę.
Nie jest dla mnie problemem użyć myszki albo mini klawiatury. Stąd wniosek, że nie potrzebuje hdmi cec.
Dolby vision - chodzi o większą rozpiętość tonalną barw? Szczerze mówiąc ja mam tv ustawiony na stonowane barwy, coś jak filmy amerykańskie z lat 80. Uważam je za najprzyjemniejsze dla oka i nie męczą.
A sam tv jest dla mnie tylko monitorem, nie używam jego funkcji Smart, bo one w porównaniu z PC są po prostu ułomne.

No nie wiem, może nie jestem na czasie...

No jak ty nie wiesz, co to jest Dolby Vision i gotowy interface pod pilota (wcale nie chodzi o duże ikony) to jesteś mocno nie na czasie.
 
Ostatnia edycja:

magiks33

Member
a udało wam się puścić dzwiek atmos z firesticka 4k bo włączałem filmy oraz z yt testy atmos i lipa soundbar samsung q70 ma atmosa i podłączylem przez hdmi do soundbara ale soundbar nie wykrywał atmosa nawet w menu firestica nie ma zmiana na atmos
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Youtube atmos i dźwięk przestrzenny pogratulować pomysłu na testy.
Pomogę Ci żebyś nie błądził na YT nie ma dzwięku 2.1 3.1 5.1. 7.1 i ani żadnego atmosa...
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Atmosa może nie ale 5.1 na YT można spokojnie znaleźć.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Faktycznie już nie można odtworzyć 5.1 ale kiedyś było na bank.

https://www.youtube.com/channel/UC5z5Pc2YXDPHTF1VdFP4oFw

Na tym kanale koleś wrzuca klipy i jeszcze 2 lata temu te klipy chodziły w 5.1 Dolby Digital. Pamiętam że byłem wręcz w szoku jak zobaczyłem że moja Yamaha dekoduje faktycznie prawdziwy strumień 5.1 AC3 z YT.

W komentarzach nawet autor pisze:

"I think YouTube may have removed the ability to play back videos with 5.1 audio. When I uploaded all these videos they would play back correctly in 5.1 but they won’t anymore if I try now. Real shame if that’s the case."

Wpis z przed 7 miesięcy i potwierdza że jego klipy były odtwarzane w 5.1

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Kadajo

New member
Bez reklam
P.s. Jeszcze trochę poczytałem komentarze i ciekawostkę taka znalazłem od autora:

"Download the video with youtube-dl and it will include the 5.1 track I originally uploaded the clip in"

Ciekawy jestem co się stało że YT przestał odtwarzać te klipy w 5.1
Czy to był zamierzony ruch czy przypadek razem z jakas aktualizacją platformy.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Ok kiedy pamiętam yt na apkach nie dział to musiał byś jakiś incydentalny przypadek przez jakiś czas, aktualnie aby uzyskać 5.1 trzeba użyć komputera i zmodyfikować lekko przeglądarkę Chrome.
Oficjalnie YT nie obsługuje 5.1 takie jest ich stanowisko.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
O tyle to było dziwne że odtwarzałem te klipy bezpośrednio z olda LG, z apki YT z webos.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

filipdm

New member
Amazon TV Stick Lite vs Xiaomi Mi TV Stick czy może Chromecast

Witam,
Co będzie lepsze do starego TV 32"- Amazon TV Stick Lite vs Xiaomi Mi TV Stick czy może Chromecast 3? Zależy mi głównie na Netflix, Youtube i ewentualnie HBO. Fajne jak by to wszystko płynnie działało bez zawieszek i zacinania.

z góry dzięki
 
Do góry