Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Hanibal

New member
Witam wszystkich
Zastanawiam się nad wymianą mojego odtwarzacza na coś lepszego, obecnie mam HiMedia Q10pro.

Co możecie polecić do 2tyś z obsługą 4k HDR i z menu filmów iso, bdmv ?
 

Hanibal

New member
Nie chodzi że nie wyrabia szukam czegoś lepszego bo q10pro daje rade dobrze ale chciałbym sprawdzić i zobaczyć jak działają te na realteku i czy są szybsze sprawniejsze i stabilniejsze.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Różnice dla mnie osobiście nieistotne. Testowałem Zidoo Z1000 i Z10. Owszem, rozbudowany i efektowny interfejs użytkownika, mnóstwo "wodotrysków", ciutkę więcej możliwości dźwiękowych... Ale wyżej możliwości procesora nie podskoczysz, a Realtek RTD1296 to praktycznie ta sama generacja co, Hisilicon w HiMedia. Pamięć ROM i RAM też tej samej wielkości. U mnie HiMedia z customowym firmware nie zawodzi, więc nie widzę powodu, aby wydawać ponad 1,5 tys zł (przeliczam z funtów) za Z1000 lub dwie - trzy stówy mnie za Z10.
 

Szlachtus

Member
Witam :) Poszukuję odtwarzacza sieciowego który płynnie bez przycięć będzie mi odtwarzał przede wszystkim filmy z dysku usb. Głównie 4K z HDR i oczywiście 1080P. Mój tv Philips pos9002 super radzi sobie z netflixem, youtube czy spotify, ale do odtwarzania filmów z dysku się nie nadaje :/ Na wszystkich aplikacjach jak KODI, VLC, Archos występują przycięcia obrazu w większym lub mniejszym stopniu - niestety mocno utrudniając oglądanie :( Dzięki z góry Panowie!

P.S Zastanawiałem się nad nvidia shield, ale obecnie przekracza mój budżet
 
Ostatnia edycja:

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak głównie do plików to Ferguson się nada. Miałem, odtwarzał wszystko jak leci. Przekazuje wszystkie formaty dźwięku dalej.

Ale jeśli jesteś w stanie dołożyć to Shield :) mam od niedawna i jestem bardzo zadowolony.
 

Szlachtus

Member
Tak chodzi głównie o pliki, netflix, youtube, spotify działa super na android tv z samego telewizora. Dołożyłbym do Shielda ale różnica jest spora, fergusona jak się dobrze poszuka można nabyć za 250zł, shielda najtaniej 700zł, spora różnica :)
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak chodzi głównie o pliki, netflix, youtube, spotify działa super na android tv z samego telewizora. Dołożyłbym do Shielda ale różnica jest spora, fergusona jak się dobrze poszuka można nabyć za 250zł, shielda najtaniej 700zł, spora różnica :)

W Komputroniku aktualnie promocja - 180zł

Jak resztę ogarnia Ci tv, to sprawdzi się jak najbardziej :)
 

deusexe

Member
Co polecicie zamiast mojego starego Zidoo X9S. Chciałbym wymienić na coś ze stabilnym firmware tu długo musiałem szukać odpowiedniego, żeby nie klatkował choć i tak czasem się przytnie. No i ważne żeby działał CEC, tu padło... Zależy mi na wyświetlaczu z czasem na panelu przednim, 3 wejściach USB. Nie potrzebne mi w ogóle apki typu NETFLIX AMAZON. Ogólnie pod mp4 z ATMOSEM TRUEHD i HDR 4K z dysków.
 

MusiC

Member
Co polecicie zamiast mojego starego Zidoo X9S. Chciałbym wymienić na coś ze stabilnym firmware tu długo musiałem szukać odpowiedniego, żeby nie klatkował choć i tak czasem się przytnie. No i ważne żeby działał CEC, tu padło... Zależy mi na wyświetlaczu z czasem na panelu przednim, 3 wejściach USB. Nie potrzebne mi w ogóle apki typu NETFLIX AMAZON. Ogólnie pod mp4 z ATMOSEM TRUEHD i HDR 4K z dysków.

Zidoo X20 lub X20 Pro :).
 
Do góry