Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

muzyk219

New member
Szukam odtwarzacza dla dziadka. Pliki z 4K z torr.... Ważne by był tani, ale z zadowalającą jakością obrazu. Sam miałem Egreat A5, ale waham się pomiędzy tańszymi HiMedia Q5 lub Zidoo X8. Ktoś je porównywał?

https://www.c4i.com.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=category&virtuemart_category_id=622
Tak się składa że ponad rok temu kupiłem Zido X8 i żałowałem już pierwszego dnia. Za cholerę nie dało sie tego poprawnie skonfigurować. Ciągle coś nie działało, pobieranie bibliotek do filów to jakaś porażka. Po trzech dniach kopania się z koniem odechciało mi sie dalszej przyjaźni. Miałem już wiele różnego rodzaju odtwarzaczy multimedialnych i trochę już wiem na temat ich sposobu pracy, czy odpowiedniej konfiguracji. W Zidoo nic nie jest domyślne. Czasem miałem wrażenie że trafił mi sie felerny egzemplarz ale okazało się ze moje wątpliwości nie biorą sie z niczego gdyż w sieci było mnóstwo takich problemów z jakimi i ja się borykałem. Sprzedałem na szczęście z zyskiem bo kupiłem w Chinach więc stratny nie byłem.
Potem kupiłem właśnie HiMedią Q5 PRO. Powiem tak. PO PROSTU BAJKA!!!! Wszystko działa jak należy, nic sie nie zawiesza. Cała obsługa jest intuicyjna, nie mam od ponad roku z nią żadnych problemów, odtwarza chyba wszystko co wrzucę niezależnie od formatu czy wielkości pliku.

Szczerze mówiąc, myślałem już wcześniej o Q5 ale Zidoo skusił mnie trochę niższą ceną. Defacto po sprzedaży Zidoo trafiłem na promocję na Ali i kupiłem Himedią za 99$ więc w sumie podobne pieniądze co Zidoo X8.

Uwierz , Zidoo fajnie wygląda i interfejs graficzny jest przyjemny dla oka ale na tym zalety się kończą, nie warto się z tym czymś męczyć. Kupuj od razu Himedią. Wsparcie techniczne jest ogromne czego niestety nie można powiedzieć o Zidoo a to akurat jest istotne.

Na forum Futeko znajdziesz wiele porad oraz oprogramowania wraz z najnowszym androidem.
 

Jarotl

New member
Witam!
Szukam kombajnu multimedialnego, koniecznie z mozliwoscia odtwarzania plyt BD. Możliwość podłączenia ciekawych głośników, korzystania z radia internetowego, sterowania z poziomu aplikacji w telefonie sa mile widziane. Dzięki za pomoc😀
 

Kluczboy

New member
Miałem kiedyś fergusona, ale Fbox3 (ten z żyro pilotem) był fajny, ale powolny. Te nowe maja 10bit głebię grafiki i szybki procesor, ale w "praniu" nie widziałem. Dla mnie ważne by miał kieszeń na 3,5 calowy dysk, szybki transfer po sieci, no i odtwarzał wszystko bez problemu (i sprawy z tym powiązane) Nie instaluje żadnego oprogramowania prócz MX Player i z F-Droid, Transistor (takie proste radio internetowe).


Co mnie w Q10 pro irytuje (v 2.10):
Brak włączenia 10 bit (to na prawdę dużo daje obrazowi) (okazuje się, że w Custom Firmware 2.10 ta opcja jest.)

Mulenie (z dyskiem) ponad minutę po włączeniu (nawet bez Kodi)
Pulsowanie czerni na ciemnych scenach filmu. Trzeba wyłączyć imprex engine by przestało)
Znikanie całych linijek tekstu w napisach (w mediacenter)
Netflix w SD (dlatego nawet nie ogladam :) )

Fochy (czasmi brak reakcji na pilota, lub gra nadal po wyłączeniu odtwarzania mediacenter)
i kilka innych drobnych spraw (pasek android, brak odtwarzania menu dvd z iso)
W oficjalnym firmware powracające po resecie aplikacje skype, pandora itp)

Zaletą jest niewątpliwie super jakość obrazu, tu duuuuży plus, oraz kieszeń na hdd


Dziękuję za informację.
Z racji faktu iż masz już za sobą jakieś TV Boxy na jaki sprzęt byś się teraz zdecydował?
Jest coś dobrego na rynku ? Ja potrzebuję generalnie TV do oglądania 720p/1080i.
Netflix może i fajny ale na to trzeba mieć czas :)
 

kouczan

New member
Witam!
Czy możecie polecić odtwarzacz plików do podłączenia do DACa i dalej do wzmacniacza.
Czego potrzebuję:
- wbudowany dysk lub możliwość podłączenia zewnętrznego (karty pamięci, SSD, cokolwiek)
- sterowanie za pomocą smartfona z Androidem
- możliwość przesłania nowych plików do urządzenia przez Wi-Fi

Michał

ps. możliwe, że piszę nie w tym dziale co trzeba, ale generalnie nie posiadam na tą chwilę TV tak więc odtwarzacz póki co wykorzystywałbym jedynie do audio
 

caporeira

New member
Witam potrzebuję kupić uzupełnienie mojego tunera Vu+Solo 4k na którym nie działają takie VOD jak Amazon, Netflix, HBO, Showmax itd.

Nie musi być najtańszy ale musi być dobry [emoji846]
Co możecie polecić ?
 

janusz

New member
Bez reklam
Witam!
Czy możecie polecić odtwarzacz plików do podłączenia do DACa i dalej do wzmacniacza.
Czego potrzebuję:
- wbudowany dysk lub możliwość podłączenia zewnętrznego (karty pamięci, SSD, cokolwiek)
- sterowanie za pomocą smartfona z Androidem
- możliwość przesłania nowych plików do urządzenia przez Wi-Fi

Michał

ps. możliwe, że piszę nie w tym dziale co trzeba, ale generalnie nie posiadam na tą chwilę TV tak więc odtwarzacz póki co wykorzystywałbym jedynie do audio

Dedykowane do audio:
https://www.ceneo.pl/57926269#tab=spec
https://www.ceneo.pl/51124444#tab=spec
Oba jednak nie spełniają pierwszego wymagu, natomiast mają wbudowany DAC, a chcesz to podłączyć do DAC-a, więc chyba zbędny. Moim zdaniem dobry będzie jakiś niedrogi android box, tylko powinien mieć co najmniej 2 GB RAM i wyjście cyfrowe pasujące do Twojego DAC-a.
 

OmniModo

New member
Najlepszy mediaplayer

Jak sobie ostatnio poczytałem to do odtwarzania filmów w wysokiej jakości (UHD+HDR+TrueHD) z zewn. dysku USB najlepiej nadaje się NVIDIA SHIELD

Reszta tańszych odtwarzaczy albo zacina, albo nie ma odpowiednich kodeków albo ma słabej jakości HDR (lub w ogóle) czy też brak obsługi dźwięku HD lub jakąś inną wadę w tym stylu.
Nvidia shield jest pierońsko droga , ale zrozumiałem, że jak ktoś kupił dobry jakościowo TV UHD i sprzęt audio to teraz nie może szukać oszczędności na źródle obrazu/dźwięku. To pudełeczko łyka wszystkie formaty, nie pogarsza jakości i nie przycina obrazu. Tyle przynajmniej wynika z mojej wiedzy teoretycznej .
Jutro odbieram przedmiotowe urządzonko. :D

Aha, a moje poszukiwania odtwarzacza zaczęły się po tym jak nie udało mi się w sposób odpowiedni i pełny odtworzyć filmów z kompa PC / TV z X1 Extreme / konsoli PS4 PRO i XBOX ONE X . Zawsze czegoś brakowało.
 

maciekslaskpl

New member
Mi Box 4K to się nadaje do 1080p.
Nic, oprócz testowych, mocno statycznych filmów 4K nie pójdzie płynnie.
Nie ma tanich odtwarzaczy 4K i kropka.

Na netfliksie film testowy przełącza na 4K po kilkunastu sekundach, a jest to absolutnie statyczny obraz oprócz latającej kropki.

Ale do Netflixa się nadaje na pewno lepiej niż np Tizen w Samsungu premium.
No i Kodi chodzi.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Mi Box 4K to się nadaje do 1080p.
Nic, oprócz testowych, mocno statycznych filmów 4K nie pójdzie płynnie.
Nie ma tanich odtwarzaczy 4K i kropka.

Na netfliksie film testowy przełącza na 4K po kilkunastu sekundach, a jest to absolutnie statyczny obraz oprócz latającej kropki.

Ale do Netflixa się nadaje na pewno lepiej niż np Tizen w Samsungu premium.
No i Kodi chodzi.
Ostatnio Shield TV był za 639 zł.
 

danio1000

New member
Egreat A8, Pioneer X-HM76

Potrzebuję pomocy. W tej chwili posiadam Wieża YamahaPianoCraft MCR-800 i MED800X3D. chciałbym odnowić sobie trochę sprzęt.Możecie coś sensownego polecić.
Przydało by mi się jakieś urządzenie mutlimedialne – ciche z dużym dyskiem, polskim menu i łatwością użytkowania.Myślałem o Egreat A10 lub zidoo x10, czy to dobry wybór?
oraz
wieża pioneer x-hm76

Większość muzy słucham w formie cyfrowej, dlatego zależy mi na łatwości obsługi. Najlepiej żeby był widoczny wyświetlacz jak w Pioneer X-HM76.

Może lepiej wybraćjakiś wzmacniacz sieciowy + cichy serwer?

Możecie cośsensownego polecić w cenie raczej budżetowej czyli audio 2000+- oraz z 1000 zaurządzenie multimedialne.
Mam małego szkrabai mało czasu i siły na przewalanie forum + zupełnie nie orientuję się w temacie,wielkie dzięki Panie i Panowie za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

meterek

New member
Odtwarzacz android tv box

Siema , szperajac po necie znalazlem fajne odtwarzacze android z wbudowanym dekoderem dvbt oraz nagrywarka , i teraz pytanie ktore kieruje do tych forumowiczow ktorzy mieli doczynienia z tego typu dostawkami android do tv, czy funkcja nagrywania dziala tylko do nagrania naziemnej telewizji czy tez mozna nagrac cos z neta? tzn: kupilem usluge wp pilot i nieraz leca dobre filmy na filmbox to bym nagral i obejzal puzniej prosze glownie o odpowiedz tych co posiadaja badz posiadali android box z wbudowanym dekoderem dvbt oraz funkcja nagrywania (pvr), z gory dziekuje i pozdrawiam.:eek:k:
 

skywalker17

New member
Witam wszystkich. Jestem nowym forumowiczem. Aktualnie zastanawiam się nad kupnem Zidoo Z9S. W tej chwili posiadam Dune HD Base, więc jest pewnie "przepaść" między jednym a drugim.

Założenie jest takie, że będę korzystał do odtwarzania filmów full blu-ray z dysku z możliwością odtwarzania menu (filmy koncerty). Dźwięk 5.1. i Full HD (na razie mam TV i amplituner obsługujące takie parametry).

Prosiłbym o wsparcie czy ten model zidoo to nie za "wysoka" wersja jak na moje potrzeby i co alternatywnego możecie polecić.

Po wtóre, czy X9S (chyba już wycofują ze sprzedaży) będzie wystarczający?

Z góry dziękuję za wsparcie.
 

zpoe

New member
Dune HD PRO 4K czy Zidoo Z10?

Jak w temacie, co polecacie? Dune czy Zidoo? Zidoo ma nowszy procesor i większych różnic nie widzę.
 
Do góry