Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

A jak jest w przypadku Zidoo i Egreat z oglądaniem Ipla z DRM. Shield i Mi Box pewnie odtworzy gładko. Czy można na Zidoo czy Egreat zainstalować android TV.

W tej chwili mam HTPC, ale zastanawiam się nad playerem Zidoo, Egreat albo Nas+Mi Box. Jest jeszcze Wtetek play 2, ale nie wiem co on potrafi.

Co się lepiej sprawdzi filmy 1080p i 4k + Ipla z DRM (moto GP)

Z kodi na windows 10 jest problem, że jak wyłączę tv i włączę znów, to mam czarny ekran i głos z kodi. Musze ruszyć klawiaturą, to obraz wróci.
Nie udaje mi się zastąpić klawiatury całkowicie pilotem. Iple ogladam na przeglądarce.

Na libreelec ipla nie działa.
 

dider

New member
Jaki media player polecacie co pójdzie przez niego Atmos.7.1 i będzie to widział ampli Pioneer VSX-LX303 . Czy np. Ferguson FBOX ATV lub HiMedia Q30 czy raczej wyższa półka.
 

awakeman

New member
Witam, mam pytanie dotyczace streamowania filmow z komputera na jakies urzadzenie, ktore to bedzie podpiete pod TV. Czy obecnie sa takie urzadzenia, dzieki ktorym moge obejrzec film w 1080p, w najgorszym wypadku w 720p droga bezprzewodowa, bez zadnych zaciec, dogran, itp, itd? Chcialbym ogladac filmy w takiej samej jakosci jak np. z pendrive'a podpietego pod kino domowe? Czy mozna kupic takie urzadzenie?
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Jaki smart box?

Witam.

Mam w planach zakup smart boxa bo mam tv jeszcze sprzed epoki smart tv.
Potrzebuje smart boxa, ktory bedzie stanie ogarnac takie rzeczy jak :

Youtube
Netflix w tym materiak 4k
Dts hd, Dolby Atmos
Tidal/Spotify
Odtwarzanie plikow z zewnetrzego dysku.


Zalezy mi na latwej obsludze, bezawaryjnosci, zeby geste pliki nie przycinaly, mozliwie odtwarzanie plikow audio w wysokiej rozdzielczosci.

Nie znam sie na temacie wiec licze na wasza pomoc.

Dzięki
 

janusz

New member
Bez reklam
Nie wiem jak z "Dts hd, Dolby Atmos" (pewnie też ale w tym temacie od kilkunatu miesięcy nie jestem zainteresowany więc nie chcę wprowadzać w błąd) ale resztę spokojnie załatwi przeciętny box z 2GB Ram i 16 ROM za około 200 zł, np. mxq pro, x96, tx3.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Zalozylem oddzielny temat zeby nie wertowac 100 stron....
Wiem ze jest himedia 5/10, ferguson ariva, egreat ale czy ich specyfikacje sa ok i czy nie bedzie przerostu formy nad trescia itp.

Prosze o kilka rozasdnych propozycji od osob ktore sa w temacie i beda wygodne i wydajne bez przycinania itp.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jest sporo bardzo dobrych odtwarzaczy, te o których napisałeś są jak najbardziej OK. Jest Himedia Q5/10 pro, Egreat A5/A10, Ferguson, Zidoo X10. Wszystko to mocne maszyny, odtwarzają pliki gęstych formatów (audio/video) bez żadnych problemów.

Jest tylko mały problem, jeżeli chcesz odtwarzać pliki z Netfix w 4K to nie wszystkie do tego się nadają. I właśnie dlatego trzeba poczytać wątek o zakupie odtwarzacza, i wybrać sobie odpowiedni do swoich potrzeb...
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zalozylem oddzielny temat zeby nie wertowac 100 stron....
Wiem ze jest himedia 5/10, ferguson ariva, egreat ale czy ich specyfikacje sa ok i czy nie bedzie przerostu formy nad trescia itp.

Prosze o kilka rozasdnych propozycji od osob ktore sa w temacie i beda wygodne i wydajne bez przycinania itp.

Król jest tylko jeden - Nvidia Shield TV. Sprawdź sobie osiągi tego sprzętu i w jakim stopniu pozostawia innych graczy w tle. Miałem Minixa Neo U1, inne wynalazki, ale to co potrafi Nvidia oraz z jaką szybkością odpala aplikację to sam byłem w szoku. Żaden film jeszcze nie zaciął, po odblokowania opcji programistycznych masz o tym filmiki na Youtube ten sprzęt potrafi naprawdę wiele.
Pilot jest po bluetooth. Niestety bez zyroskopu. Ale ja zakupiłem dodatkowo klawiaturę bezprzewodową i pilot zwyczajnie został odstawiony.
Zależy jakim budżetem dysponujesz. Ja polecam wszystkim.
 

Aniaer6n

New member
Cześć,
Jeśli mogę prosić o poradę. Już miałam kupować xiaomi mi box 4k ale znalazłam artykuł o Ferguson fbox ATV.
Którego z nich kupić?
- czy oba puszczają dźwięk pass thru HD? Czytałam coś o problemach w Ferguson z dd HD
- czy oba nie mają problemu zpolskimi napisami?
- czy korzysta się z domyślnego programu do odtwarzania filmów czy lepiej zainstalować kodi?

Będę wdzięczna za odpowiedź.
Ania
 

jafo73

New member
Do filmów z przeglądarki Chromecast czy box Android ?

Jakie urządzenie kupić do odtwarzania filmów z przeglądarki ,nie z YT, na plazmie ?
 

dzierbiaty

New member
Roku - Ultra Streaming Media Player

Witam

Zamierzam kupić odtwarzacz multimedialny ROKU model 4660R.
Zakup w Bestbuy w USA.
https://www.bestbuy.com/site/roku-ultra-streaming-media-player-black/5948006.p?skuId=5948006

Może ktoś posiada ten odtwarzacz i byłby uprzejmy podać parametry zasilacza jaki jest w komplecie z europejską wersją? Chodzi mi o natężenie i moc.
No i fajnie gdyby ktoś podał czy we wtyczce jack na pinie mamy plus czy masę?
A może zasilacz jest dostosowany na 110/220V?

No i jeszcze jedno pytanie. Jak duzy dysk zewnętrzny 2,5" bez zasilania jest w stanie ,,uciągnąć,, ten odtwarzacz? Czy 4 TB pociągnie?

Nie zależy mi na usługach sieciowych i całym SMART, odtwarzacz ten ma tylko odtwarzac filmy HD z dysku zewnetrznego. Czy ktos mógłby potwierdzić, że nie ma problemu odtworzenia wszelakich dostępnych formatów wideo?

Z góry serdeczne podziękowania za każdą informację
Pozdrawiam
 
Do góry