Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

eekz

New member
Witam.
Mam problem z moim nowym tv (wątek tutaj): 65PUS6412/12 - wielkie rozczarowanie - HDforum

Poszukuję jakiegokolwiek playera/boxa, który obsłuży film UHD z HDR10 z podpiętego źródła pod USB. W zasadzie kompletnie nic innego mnie nie interesuje, jedynie właśnie owa możliwość uruchomienia pliku. Czytałem opinie i tematy, ale tych boxów obecnie jest tryliard i nie mam pojęcia co wybrać, tudzież czym się sugerować, żeby nie zmoczyć tak jak z kupnem tego feralnego TV.
Obecnie na allegroszu znalazłem dwa powiedzmy, że interesujące mnie boxy (linki poniżej), ale czy ten tańszy jest w stanie ogarnąć to, co potrzebuję? Oczywiście są to tylko przykłady i zapewne znacie się znacznie lepiej niż ja na tym temacie, więc jestem bardzo otwarty na sugestie.

Dane pliku:
Format : HEVC
Format/Informacja : High Efficiency Video Coding
Format_Commercial_IfAny : HDR10
Profil formatu : Main 10@L5.1@High
ID kodeka : V_MPEGH/ISO/HEVC
Przepływność bitów : 52,4 Mb/s

https://allegro.pl/tv-box-v8-android-7-1-s905w-smart-4k-kodi-pl-24h-i7074595148.html
SMART TV BOX A5X MAX PLUS ANDROID 7.1 4/32GB 4K (7121767474) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
eekz
Te odtwarzacze, które podałeś w linkach mówiąc krótko szału nie robią...
Ile jesteś w stanie wydać na boxa?
Przykładowo mogę polecić te dwa bardzo dobre :
https://m.geekbuying.com/item/Himedia-Q10-Hi3798CV200-2G-16G-TV-BOX-386286.html

https://m.geekbuying.com/item/ZIDOO...NAS--Realtek-RTD1295-Media-Player-388176.html
Wysyłka z Niemiec, sprzęt masz w ciągu dwóch dni roboczych kurierem (kupowałem, dostawa błyskawiczna, niecałe dwie doby i paczka była u mnie), żadnych dodatkowych opłat.
Ja kupiłem Zidoo - był wtedy tańszy, śmiga wszystko, pliki z bardzo dużym bitrate, wspierane wszelkie formaty video i audio.
 
Ostatnia edycja:

eekz

New member
Myślałem tak maksymalnie do 400pln, ale jak już pisałem ja nie potrzebuję kompletnie żadnych innych możliwości poza odtwarzaniem UHD, także kupować coś zacnego chyba mija się z celem :p
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No tak, tylko żeby się nie denerwować i bez problemu odtwarzać UHD przydalby się właśnie zacny sprzęt..., ale oczywiście to tylko moja skromna rada...
 

towalski

Member
eekz, bierz MiBoxa. Idzie UHD, zależy w jakim bitrate. Mi na dużych plikach minimalnie klatkował. Testowałem X10 - super i Egreat A10. Egreat top półka, Zidoo 2 miejsce. Potem cała reszta boxopodobnych odtwarzaczy.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
eekz, bierz MiBoxa. Idzie UHD, zależy w jakim bitrate. Mi na dużych plikach minimalnie klatkował. Testowałem X10 - super i Egreat A10. Egreat top półka, Zidoo 2 miejsce. Potem cała reszta boxopodobnych odtwarzaczy.
Mibox na Remux UHD klatkuje bardzo mocno.
Jak się ma Nvidia Shield do Egreat?
 

piechu

Member
Bez reklam
Shield nie jest do filmów, to samo co MiBox, może słabiej. Jeżeli top półka - Egreat.
Tak, podstawowa funkcjonalność Shielda to podstawka pod książki, ewentualnie pod kubek. W drugiej kolejności ale tylko gdy ktoś się uprze Shield może służyć jedynie do oglądania gejmplejów z Minecrafta na jutjubie ale w rozdziałce max. 480p. Aha do zestawu dołączany jest kontroler, który w zasadzie nie służy do niczego innego jak ciskanie nim o ścianę gdy ww. jutjuba odpalasz i nie chce Ci ruszyć te 480p. Nvidia pomyślała o wszystkim!
 

turzol

Member
Co sądzicie o Apple TV 4K?
Mamy w nim procka tego samego co w Ipadzie PRO czyli nie byle wydmuszka. Dodatkowo HDMI 2.1, natywną obsługę HDR10 oraz Dolby Vision, co więcej w najnowszej odsłonie TvOS dodali obsługę Dolby Atmos. Pudełko przesyła dźwięk do amplitunera jako LPCM czyli bezstratnie.
 

towalski

Member
U mnie to wygląda tak. Serwer DS718+, na którym są filmy po kilkadziesiąt GB. MiBox, Shield - wszystko przycina. Dopiero sprzęt pokroju Egreat lub Zidoo X10 - nie mam z tym problemów. Zależy na czym komu zależy. Jak jesteś "niedzielnym" kinomanem - to MiBox wystarczy w 100%. Jak masz duże oczekiwania, np. porządny sprzęt - to się nie obejdzie bez ww. urządzeń. Egreat w filmach FHD - ma przewagę nad resztą - niesamowity ImprexEngine 2.0. W 4k świetnie wyświetla kolory, obraz bez zacięcia.

Sprzęt na jakim działam
1) Panasonic VT60, Onkyo TX-676, Heco Elementa 700
2) Benq W1070+, Onkyo 676, Quadrale 7.1

Zarówno w domu, jaki i w kinie - sprzęty przeszły test bojowy.
 
Ostatnia edycja:

niqu1982

New member
U mnie to wygląda tak. Serwer DS718+, na którym są filmy po kilkadziesiąt GB. MiBox, Shield - wszystko przycina. Dopiero sprzęt pokroju Egreat lub Zidoo X10 - nie mam z tym problemów. Zależy na czym komu zależy. Jak jesteś "niedzielnym" kinomanem - to MiBox wystarczy w 100%. Jak masz duże oczekiwania, np. porządny sprzęt - to się nie obejdzie bez ww. urządzeń. Egreat w filmach FHD - ma przewagę nad resztą - niesamowity ImprexEngine 2.0. W 4k świetnie wyświetla kolory, obraz bez zacięcia.

Sprzęt na jakim działam
1) Panasonic VT60, Onkyo TX-676, Heco Elementa 700
2) Benq W1070+, Onkyo 676, Quadrale 7.1

Zarówno w domu, jaki i w kinie - sprzęty przeszły test bojowy.


To popracuj nad shieldem albo nasem bo u mnie Readynas 104 i shield bez problemu filmy 4k po 60 GB odtwarza ( łacze nas - switch 2x1GB i szkielet w domu na gigabicie)
 

towalski

Member
Może nie wszystko - źle to zabrzmiało. Bardzo ciężkie sceny klatkują. To nie jest wina sieci. Filmy FHD mają u mnie między 35-50 GB, natomiast 4k sięgają 9kilku (BatmanVSuperman, John Wick2). Przykładowo w Oblivion od mniej więcej 4 minuty jak kamera idzie bokiem na centrum dowodzenia oraz jak Jack startuje - przycinka. Nie ma płynności - TV i projektor te same ustawienia -> wniosek jest jeden - wina odtwarzacza. Nas jest na LAN 2Gbit (LA). Sprzętowo - nie ma się do czego przyczepić. Bitrate dochodzi do 100 Mbit -> wniosek jest jeden - Shield jest do filmów, owszem, ale nie nadaje się do tego jak np. Egreat, który jest tylko do tego.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Może nie wszystko - źle to zabrzmiało. Bardzo ciężkie sceny klatkują. To nie jest wina sieci. Filmy FHD mają u mnie między 35-50 GB, natomiast 4k sięgają 9kilku (BatmanVSuperman, John Wick2). Przykładowo w Oblivion od mniej więcej 4 minuty jak kamera idzie bokiem na centrum dowodzenia oraz jak Jack startuje - przycinka. Nie ma płynności - TV i projektor te same ustawienia -> wniosek jest jeden - wina odtwarzacza. Nas jest na LAN 2Gbit (LA). Sprzętowo - nie ma się do czego przyczepić. Bitrate dochodzi do 100 Mbit -> wniosek jest jeden - Shield jest do filmów, owszem, ale nie nadaje się do tego jak np. Egreat, który jest tylko do tego.
Ktoś to potwierdzi?
@armanig
 

leszekgd

Active member
Zaprzeczam. Bez żadnych kombinacji Shield odtwarza u mnie po sieci domowej filmy z bitrate powyżej 100mb/s. 4k z HDR i Atmosem śmigają aż miło. Dla mnie te wszystkie Egreaty i Zidoo są jedynie ładniejsze od Shielda. Nowe softy do nich naprawiają stare bugi i dodają nowe. Brak normalnie działającego CEC dyskwalifikuje je na starcie.
 

piechu

Member
Bez reklam
Testowałem pliki 4k 10bit H.265 z bitrate do 180mbit, shield łyka takowe bez zająknięcia.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 

towalski

Member
@piechu
Mozesz dać namiar na plik o tak wysokim bitrate? Czy to dynamiczne sceny czy statyczne? Będę wdzięczny, na pewno przyda się na test TV i projektorów.
 
Do góry