Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

niqu1982

New member
Jak dla mnie Shield i napęd optyczny po USB.... Może by zadziałało ( ale najlepiej przetestuj ) Generalnie z shielda jestem baaaaardzo zadowolony nie zamienił bym na nic innego !
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
loo
Ja kupiłem Zidoo X10 i powiem Ci, że jestem zadowolony. Odtwarzacz ten spełnia Twoje wymagana (poza napędem optycznym). Do tej pory odtworzył wszytko co mu zapodałem. Obowiązkowo pliki testowe Sony Camp i te meduzy z bitrate 400mbps.
Bardzo fajna aplikacja Hom theatre. Wszystkie niezbędne formaty audio. Po przesiadce z Himedia H8 odczułem dużą różnicę na plus.
Jedyny problem jaki do tej pory napotkałem to kmunikacja z amplitunerm i nie przełączanie źródła sygnału, ale tutaj wina leży chyba po stronie przewodu HDMI. Wymieniłem go i jest OK.
Także za 700 zł kupiłem całkiem fajny odtwarzacz.
 

RAF1977

Banned
Jedna rzecz nie działa na zido, himedia, Egreat. Jest to Netflix, (brak odpowiednich zabezpieczeń). Natomiast działa na Nvidia.
Za to himedia i egreat, mają dobry procesor obrazu, czego nie ma shield.

Mówię oczywiście o aktualnych modelach tych firm.
 

towalski

Member
@marciniozo
Ściągnij sobie aktualizację ze strony producenta. Mi na X10 nie widział aktualizacji online, ale na stronie była. Wgrałem i bomba - nowe HT i cała reszta.
Co do boxów - Egreat ma najlepszy procesor obrazu ze wszystkich boxów na rynku. HiSilicon robi różnicę. Jeżeli chodzi o warunki domowe i TV - X10 i A10 - topowa półka. Czy warto dopłacać do Egreata 600 złotych? Nie, jeżeli nie widziałeś obrazu z Egreata. U mnie na Zidoo i Egreat wszystko lata po WiFi - 5Ghz. Nie mam problemów z płynnością - ale zrobiłem sobie osobną sieć do WiFi - żeby przypadkiem nie było problemów z dzieleniem łącza.
Koledze @loo polecam albo Zidoo albo Egreat - nie ma złotego środka. Egreat na pewno płynniej przewija filmy, ma pokazany aktualny bitrate bez zatrzymywania filmu, niesamowity Imprex 2.0, świetną bibliotekę. Jest mniej androidowy - z kolei Zidoo robi wszystko dobrze, jest bardzo poprawnym boxem, ale jest minimalnie niżej niż A10.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
@towalski,
Dzięki, nowe oprogramowanie już śmiga, co do braku przełączania u mnie źródeł, była to wina przewodu HDMI.
 

ewaldus

New member
To właśnie klikam i du... Mam też problem z dyskiem wd 6tb. Nówka kupiony w sklepie. Dzisiaj zrobiłem format w serwisie przez sata po GPT nfts i nadal pokazuje pamięć zewnętrzna, a nie wewnętrzna.
 

ewaldus

New member
Ale na forach piszą, że można dysk włożony do odtwarzacza można przypisać jako pamięć wewnętrzna. Zrobiłem format do GPT nfts przez sata i dalej pokazuje jako pamięć przenośna.
 

ewaldus

New member
A taki, że nie widzi dysku jako pamięć wewnętrzna. Zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcjami. Jak zewnętrzna nie będę mógł np. nagrywać na dysk z Kodi z tego co wyczytałem. Narazie tego nie sprawdzałem. Android od chyba 6.0 powprowadzał jakieś ograniczenia.
 

cake86

New member
jaki media player, android tv box do filmów 4k 60fps

Dzień dobry,
posiadam kamerę xiaomi yi 4k+ lecz mój komputer nie jest w stanie odtworzyć filmów w jakości 4k 60fps, poszukuję jakiegoś zewnętrznego media playera lub tv boxa na androidzie, który odtworzy filmy w ww. jakości. Filmy w formacie H.264, .mp4, o bitrate 135Mbps.
Poniżej zamieszczam link do sampli.
nie mogłem zamieścić linku do sampli ponieważ jestem nowy, proszę o odszukanie na stronie yitechnology
 
Ostatnia edycja:

daniel4g

New member
Witam,

Proszę o opinię czy jest jakaś znacząca różnica w działaniu pomiędzy odtwarzaczami egreat A5 i A10. Do A5 podpiąłbym dysk przez USB więc ten aspekt pomijam. Natomiast nie jestem pewien czy są różnice w szybkości działania, funkcjach lub jakieś inne istotne?
 
Do góry