Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Forest89

Active member
Bez reklam
Kiedyś wsparcie się kończy. Widocznie skupili się na najnowszym pudełku. Przyznaję rację @Kirek50, że wsparcie Fergusona działa bardzo dobrze. Odpisywali mi na każdego maila z pomocą i moimi sugestiami a było ich z 15. Zobaczmy jak będzie za rok czy dwa. Jednak ja osobiście zdaje sobie sprawę z tego, że nie da się wspierać jednego urządzenia przez lata.
 

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
W tym układzie proszę, Ty też zadaj pytanie Fergusonom odpowiadającym (mi niestety nie odpowiedzieli ani razu) - kiedy naprawią zgłaszane problemy z Arivy 4K (która był ich hitem całkiem niedawno - wyszła niecałe 2 lata temu, ja mam 1,5 roku a od roku wsparcia brak)?
 

towalski

Member
Cześć
Prośba o pomoc i ukierunkowanie poszukiwań.
Obecnie ze znajomymi w naszym kinie mamy kolumny 7.1, amplituner Onkyo, projektor Benq i odtwarzacz Mede8er. Jest to na pewno świetny odtwarzacz, bo radzi sobie ze wszystkimi formatami, odtwarza niesamowicie płynnie (filmy 30-50GB), ale niestety czas go już mocno doświadczył i nie ma wsparcia dla 4k i HDR10 (i nie będzie bo jest na HDMI 1.4). Poszukujemy nowego sprzętu, który będzie służył tylko i wyłącznie jako odtwarzacz do filmów.
Główne kryteria wyboru:
1) płynność w odtwarzaniu dużych plików - mam na myśli powyżej 40GB
2) biblioteka filmów - okładki, synchronizacja z IMDB czy Filmweb
3) odtwarzania wszystkich możliwych formatów od mkv przez iso oraz bdmv
4) sprzęt przyszłościowy - 4k, HDR10, możliwie jak najwięcej kodeków - w tym przyszłościowe jak AV1
4) praca w sieci to dodatkowy plus, ale nie must have (czyli korzystanie z serwera FTP i stremowanie bezpośrednio do odtwarzacza z danej lokalizacji)
5) może być z Androidem, ale niekoniecznie - jakość odtwarzanych filmów to priorytet, kosztem dodatkowej funkcjonalności.
Czekam na Wasze pomysły - mam kilka typów, jak Zidoo X10, Dune HD Pro4k - ten sprzęt jest na tym samym procesorze, więc domyślam się, że jakościowo z obrazem będzie podobnie. Może Egreat A10? Z tego czo wyczytałem procesory HiSilicon świetnie nadają się do odtwarzaczy.
 

3d0

New member
Co pomiędzy NAS-a i projektor 4k HDR

Heyka,

Mam pytanie o typ urządzenia, który w najprostszy możliwy sposób “przestrumieniuje” mi materiał 4k HDR z sieci (NAS - LAN) na HDMI.
Mój konfig sprzętowy:

My Cloud (WD) - czyli taki prawie NAS a bardziej dysk sieciowy z materiałem 4k HDR
Switch i router gigabitowy
[brakujący element LAN -> HDMI]
Amplituner HDMI out x2 (HDCP2.2, HDR10)
Projektor 4k HDR (rec.709, HDR10)

Robiąc dość dogłębny research nie spotkałem sprzętu, który spełnia moje wymagania czyli nie jest jakimś mega drogim (500-1k pln) i wyposażonym w miliard funkcji odtwarzaczem sieciowym/BD a jest prosty i mały (TV stick), posiada gigabit ethernet i odpowiednio mocy na płynne strumieniowanie 4k HDR.

Kompromisem są TV boxy z obsługą HDR i 4k ale wydaje mi się, że marketingowcom chodziło o strumieniowanie 4k z takich serwisów jak Netflix czy innych pre-instalowanych i zgodnych aplikacji a niekoniecznie z NAS-a szczególnie, że większość z tych tańszych urządzeń ma tylko 1GB ramu i niezbyt wydajne układy graficzne a te lepsze jak Roku Pro to koszt dobrego odtwarzacza BD.
 

wolfikx

New member
Buuuahahaha :)
Sorry kolego - ale chyba to wygląda na artykuł sponsorowany :)

Albo polityka firmy - wsparcie tylko dla najnowszych produktów?
Skoro tak szybko Ci odpisują - zadaj im pytanie, kiedy będą poprawki do Arivy 4k (jest na androidzie), bo nie było od roku?

I odpisz mi, może być na priv.

Chciałem o to samo zapytać :)
 

3d0

New member
Qrde, na to nie wpadłem jako fan PI:) pewnie dlatego, że od niedawna wspiera 4k. Jest już nawet wersja 3GB za 45$.

Natomiast CPU/GPU nie jest też jakieś imponujące i Mi Box 3 ma nawet deko lepsze a jest do tego gotowym produktem z OS-em oraz dotykowym pilotem i wspiera (tak jak mój router) WiFi AC, więc w teorii 4k poszło by bez kabli. Cenowo nadal 2x więcej wychodzi, więc chyba pytanie czy warto dać ~150pln za pilota:)
 

towalski

Member
Cześć
Prośba o pomoc i ukierunkowanie poszukiwań.
Obecnie ze znajomymi w naszym kinie mamy kolumny 7.1, amplituner Onkyo, projektor Benq i odtwarzacz Mede8er. Jest to na pewno świetny odtwarzacz, bo radzi sobie ze wszystkimi formatami, odtwarza niesamowicie płynnie (filmy 30-50GB), ale niestety czas go już mocno doświadczył i nie ma wsparcia dla 4k i HDR10 (i nie będzie bo jest na HDMI 1.4). Poszukujemy nowego sprzętu, który będzie służył tylko i wyłącznie jako odtwarzacz do filmów.
Główne kryteria wyboru:
1) płynność w odtwarzaniu dużych plików - mam na myśli powyżej 40GB
2) biblioteka filmów - okładki, synchronizacja z IMDB czy Filmweb
3) odtwarzania wszystkich możliwych formatów od mkv przez iso oraz bdmv
4) sprzęt przyszłościowy - 4k, HDR10, możliwie jak najwięcej kodeków - w tym przyszłościowe jak AV1
4) praca w sieci to dodatkowy plus, ale nie must have (czyli korzystanie z serwera FTP i stremowanie bezpośrednio do odtwarzacza z danej lokalizacji)
5) może być z Androidem, ale niekoniecznie - jakość odtwarzanych filmów to priorytet, kosztem dodatkowej funkcjonalności.
Czekam na Wasze pomysły - mam kilka typów, jak Zidoo X10, Dune HD Pro4k - ten sprzęt jest na tym samym procesorze, więc domyślam się, że jakościowo z obrazem będzie podobnie. Może Egreat A10? Z tego czo wyczytałem procesory HiSilicon świetnie nadają się do odtwarzaczy.

Zacytuję swój własny post i odpowiem, bo widać na forum brakuje ekspertów, ale w dziedzinach TV Boxów mocno siedzicie.

Jeżeli ktoś szuka kompletnego odtwarzacza multimedialnego, w którym jakość filmów jest najważniejsza, a nie ilość dodatkowych funkcji i aplikacji - po testach w profesjonalnym kinie (takie mamy ze znajomymi) - odpowiedź na to pytanie jest jedna - Egreat. Procesor HiSilicon z funkcją Imprex 2.0 robi niesamowitą robotę i faktycznie w 4 osoby zgodnie stwierdziliśmy, że HiSilicon>Realtek>cała reszta, typu Amlogic, Rock. Bardzo fajna funkcja dzielenia ekranu na pół - z silnikiem i bez - pokazuje moc. Film referencyjny to Oblivion - na nim wszystko wychodzi. Testowaliśmy jednocześnie Egreat A10 oraz Zidoo X10 - dwa nowe sprzęty, podobna specyfikacja - różnica procesora.
Sprzęt podłączony do projektora, amplituner Onkyo, głośniki Quadrale 7.1. Kolory na Egreat - nie są przekolorowane, świetna saturacja, bardzo duża głębia szczegółów (nie uwierzyłbym, gdyby nie to, że jeden film był puszczony jednocześnie na dwóch odtwarzaczach) - głębia w Blade Runnerze jest niewiarygodna. Płynność - oraz to jak sobie procesor radzi z trudnymi najazdami kamery (HELL OR HIGH WATER - pierwsze sceny, miazga dla sprzętu) powoduje, że film nabiera nowego wymiaru. Postaram się napisać jakąś recenzję, ale nie mam w tym wprawy. mimo wszystko spróbuję, bo maniaków kinowych pewnie tu nie brakuje, a temat jest bardzo słabo opisany. Pozdrawiam
 

freyu

New member
Jest to problem. Na netflix i shield max to HDR i dolby digital 5.1, dlatego filmy mam postaci bluray wtedy już działą hdr i formaty dźwięków TRUE HD i DTS HD. Xbox one x w netflix odtwarza w dolby atmos. Ale i tak w tej półce cenowej nie znajdziemy lepszego odtwarzacza niż nvidia shield. Przypuszczam, że nawet drogie playery nie dadzą rady z HDR, DOLBY VISION, ATMOS, TRUE HD, DTS HD na raz. Wszystko przez licencję i kasę.

No właśnie odświeżam sobie temat boxa z androidem. Bo mnie już wkurza mi box...porażka. Wiecznie jakieś zwiechy, przycinania i inne dziwna tematy. Generalnie jestem zdecydowany na nvidię, bo jak czytam to nikt nie narzeka, wręcz przeciwnie.
Przechodząc do sedna, z tego co czytam, to nadal oprócz mi boxa, nvidii i czegoś tam jeszcze nie wspiera Netfilxa z dźwiękiem 5.1?
 

wolfikx

New member
może i te odtwarzacze o których mówicie, egreat i są lepsze ale popatrzcie do jakich sprzętów je porównujecie, to nie ta sama półka cenowa
taki A10 to kwota 1k+
 

MacPaul

New member
tylko wtrącę sie w kwestii fergussona. Posty wydaja się faktycznie reklamą. Posiadam od ponad 10 lat rózne modele sprzętu tej firmy i nigdy naprawdę nigdy nie było żadnego wsparcia technicznego z ich strony. Nie ma. Spróbujcie się do nich dodzwonic lub chocby znaleźć namiary na firmę .
Jak będę miał kiedyś czas to sam się do nich przejadę korzystając z tego że jestem z Poznania.
Sprzęt b słaby technicznie (przynajmniej najnowsze boxy - np 4K tragedia !) . Starsze tunery (mam ich kilka ) działały prawidłowo (ale w końcu to nie wyczyn) a po gwarancji to juz ...Np tylko u nich padło mi gniazdo HDMI

tak więc mimo, ze to "polskie o poznańskie" NIE POLECAM

w kwestii odtwarzacza po sugestiach z forum nabyłem Invidię shield . Działa OK. Bez rewelacji w kwestii obrazu i dzwięku ale się przynajmniej nie tnie itp. Choc mam kłopoty z niektórymi dyskami.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Buuuahahaha :)
Sorry kolego - ale chyba to wygląda na artykuł sponsorowany :)

Albo polityka firmy - wsparcie tylko dla najnowszych produktów?
Skoro tak szybko Ci odpisują - zadaj im pytanie, kiedy będą poprawki do Arivy 4k (jest na androidzie), bo nie było od roku?

I odpisz mi, może być na priv.

Jak wspomniałem, odtwarzaczy Fergusona nie używałem. Owszem, testowałem kiedyś Arivy 110 i 210 - wykonanie było OK, firmware już mniej, ale była spora społeczność, dedykowane forum i ludziska poprawiali firmware lub modowali z innych odtwarzaczy na tym samym SoC. Tutaj pisałem o jednym konkretnym modelu i na jego podstawie o moich doświadczeniach z firmą. Dobrych doświadczeniach.

Niestety: wiem, że producenci z reguły nie dbają o klientów i skupiają się na usuwaniu bugów z najnowszych produktów.

Chlubnych wyjątków jest niewiele, osobiście zaliczam do nich firmę Dune - mój odtwarzacz Dune Smart B1, który jest w domu dyżurnym do blu-ray jest z 2011 roku, a niedawno otrzymał nowy firmware... I pociągnie z zew. dysku filmy 4K z nie za dużym bitrate... Ale to inna półka cenowa, co też jest istotne.
 

induss

New member
Witam
dotychczas używałam Med8er'a model Mede8er 600x3D ale zapragnąłem czegoś z andkiem, bo wiadomo Kodi rządzi ;)
jak myślicie ten model z 64GB będzie OK ?
TV BOX H96 pro+ smart 3GB / 64GB BestBuy24h - Latarki Convoy, elektronika użytkowa

Chyba jako jedni z niewielu mają wersję 64GB a jak mam już wydać kasę to chyba warto dopłacić?

Jak przeważnie odtwarzacie 4k?
Mam nas'a i lecę sobie po kablu żeby 4K nie przycinało na wifi, czy w przypadku H96 pro+ nie będzie problemu z odtwarzaniem 4K po wifi?
 

induss

New member
Witam
dotychczas używałam Med8er'a model Mede8er 600x3D ale zapragnąłem czegoś z andkiem, bo wiadomo Kodi rządzi ;)
Zastanawiam się między miboxem a h96 pro+
jak myślicie ten model z 64GB będzie OK ?
TV BOX H96 pro+ smart 3GB / 64GB BestBuy24h - Latarki Convoy, elektronika użytkowa

czy może zostać przy miboxie, aczkolwiek mibox nie ma rj45 a boję się o to że wifi nie uciągnie 4k

Chyba jako jedni z niewielu mają wersję 64GB a jak mam już wydać kasę to chyba warto dopłacić do tego H96 zamiast miboxa?
 

ewaldus

New member
Wczoraj kupiłem za 670zl (wysyłka, ubezpieczenie) Zidoo x10. Sklep https://geekbuying com. Wysyłka z Niemiec, więc żadne opłaty celne. Dziś mam status, że wysłane niemieckim GLS. U nas ceny od 1090zl + wysyłka.

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka
 

loo

New member
Cześć,
Od kilku tygodni rozglądam się za odtwarzaczem multimediów. Mam kilka oczekiwań w stosunku do niego:
- wyjście wideo obsługujące UHD: 4K, 10-bit, HDR (póki co HDR10), paletę Rec.2020,
- możliwość ustawienia wyjścia jako YCbCr 4:2:0 żeby wyeliminować zbędną konwersję z materiału filmowego,
- obsługa plików MKV, obrazów ISO BluRay,
- audio passthrough,
- mile widziany napęd UHD.

Odtwarzanie wprost z TV (Samsung 55MU7042). Cześciowo możliwe, wystarczająco wygodne, ale poprzez ARC nie ma możliwości wypuścić nic poza DD+ / DTS.

Xiaomi Mi Box. Tani. Brak portu Ethernet jest problemem dla obrazów BluRay. Wg testów urządzenie mimo obsługi WiFi AC w praktyce osiąga 50-60 Mbps, co jest zbyt małą wartością.

Xbox One S. Ma napęd, można do niego dograć Kodi, ale nie ma możliwości wypuszczenia audio passthrough z uwagi na ograniczenia programistyczne po stronie Microsoftu.

nVidia Shield TV. Wg wielu opinii słabe skalowanie obrazu do 4K, co wymusza ręczną zmianę rozdzielczości na wyjściu w zależności od odtwarzanego materiału. Wcześniej nawet nie było takiej możliwości przy podłączeniu do telewizora UHD. Cena podobna do Xbox One S, a napędu brak.

Panasonic DMP-UB300. Klasyczny odtwarzacz z dolnej półki Panasonika, choć bardzo dobrymi opiniami. Zapewne brak obsługi ISO.

Własne HTPC. Brak procesorów z obsługą HDMI 2.0a/b, a tym bardziej 2.1. Intel dopiero zamierza wprowadzić, AMD ma 2.0 w Ryzen. Jest za to możliwość skorzystania z adaptera DP->HDMI wbudowanego w niektóre płyty główne. Rozwiązanie najbardziej uniwersalne, przyszłościowe, ale też zapewne najdroższe.

Czy nasuwa się Wam jeszcze jakieś rozwiązanie? Macie któryś z wymienionych sprzętów i możecie podzielić się opiniami? Może wspomniane post wyżej Zidoo X10?
 

loo

New member
czy może zostać przy miboxie, aczkolwiek mibox nie ma rj45 a boję się o to że wifi nie uciągnie 4k

Wg testów pracując w standardzie AC jest w stanie osiągnąć 50-60 Mbps w obie strony, więc musisz sprawdzić czy Twoje materiały mieszczą się w tym zakresie.
 
Do góry