Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Idaho70

Member
Mam odtwarzacz Himedia H8, mogę Ci odpowiedzieć, że jest on u mnie podłączony do amplitunera po HDMI i później z amp. do TV. Także dźwięk idzie oczywiście przez wzmacniacz. Podpięte dyski 2,5 cala bez dodatkowego zasilania działają bez problemów, 1TB, 500 GB.
Ale na dzisiaj raczej go nie polecam. Ma już swoje lata. Ostatnia aktualizacja z poczatku tego roku zepsuła dźwięk HD MA i DD Tru HD. Pojawily się zakłócenia - minimalne przerwy podczas odtwarzania. Nowego softu nie widać.
Wróciłem to poprzedniego softu i jest OK z dźwiękiem. Generalnie odtwarzacz działa, ale może poszukaj coś nowszego...
O Xiaomi się nie wypowiem bo nie miałem z tym odtwarzaczem stycznosci (choć mam telefon i jest ok).


Znalazłem Himedia H8, nowy w sklepie za 399 zł, natomiast Xiaomi Mibox można kupić na Allegro za 345 zł. Himedia wydaje mi się lepszym rozwiązaniem, szczególnie z uwagi na łącze Ethernet, tego się szczególnie obawiam, czy nie będzie problemem dla Xiaomi praca po Wifi, chociaz już wcześniej jeden użytkowników Miboxa potwierdzał że jest OK.


Czy H8 byłaby lepszym rozwiązaniem niż Mibox?
 

radioaktywny

New member
Cześć,
przeglądałem liczne wątki na forum ale nigdzie nie znalazłem opinii o TV Boxie Mecool M8S pro plus na CPU S905X wersja RAM 2GB i ROM 16GB . Z przeszukanych przeze mnie produktów ten model prezentuje się bardzo dobrze. Może ktoś z kolegów testował lub posiada i może podzielić się opinią o tym sprzęcie.

Podpinam się.

Podobno bezbłędnie działa na nim libreELEC z obsługą Netflix'a w HD.

Ktoś coś z własnego doświadczenia?
 

radioaktywny

New member
Podpinam się.

Podobno bezbłędnie działa na nim libreELEC z obsługą Netflix'a w HD.

Ktoś coś z własnego doświadczenia?

Odpowiem sobie.
Wszystkie tanie "box'y" maja jeden podstawowy problem. Producent montuje tam części jakie chce. Wypuszcza pierwszą serię na markowych podzespołach, a później "żywioł".
Przede wszystkim są to wolniejsze układy pamięci, które ponadto po jakimś czasie padają. I to padają najczęściej podczas aktualizacji oprogramowania systemowego.
Oczywiście nie jest to reguła ale analizując fora tylko dwóch modeli, które mnie interesowały to strach kupować:
Beelink GT1 - po aktualizacji zamienia się w cegłę. Dotyczy jakieś tam całej serii.
MECOOL M8S Pro+ - problemy z WiFi - zależy od zamontowanego układu. Usunięcie przycisku reset. Problemy z pamięcią, dotyczy jakieś całej serii.

Po tym jak libreelec udało się dopracować do układu S912 Amlogic chyba zacznę interesować się Mecool M8S PRO L.
 

radioaktywny

New member
Jestem pewny bo użytkuje (po przez kodi 17,5), trzeba ustawić w xiaomi HDMI passthrough i aktywować funkcje w kodi, przed zakupem szukałem takiej informacji na portalach zagranicznych
Ja mam jedno złącze usb, nie ma czytnika kart, kupiłem w polskiej dystrybucji za 350 (gwarancja, szybka dostawa itp.)

Uważam że w tej kwocie nie ma aktualnie konkurencji jeśli komuś zależy na netliksie w 4k czy chociażby full hd i 60 klatkach, podobnie z yuotube. Super pilocik do obsługi głosowej co w przypadku takiego urządzenie jest niesamowicie wygodne

Witam,

no i zakupiłem Xiaomi Mi Tv Box. Z polskiej dystrybucji bo zależało mi na czasie.

Dysk HDD 3,5" 2TB z własnym zasilaniem widzi bez problemu. Ale po jakimś czasie (info do weryfikacji) urządzanie usypia dysk i nie potrafi go obudzić. Muszę dysk wyłączyć i włączyć do prądu.
Pilot jest świetny ale dowiedziałam się, że urządzenie ma niewyszczególniony w specyfikacji odbiornik podczerwieni więc zapewne podepnę do niego dodatkowo pilot Logitech Harmony.

I pierwszy problem. Dźwięk HD.
W Xiaomi ustawiłem HDMI passthrough. W KODI też chyba ustawiłem OK bo mam dźwięk DD True HD ale nie mam DTS HD MA. Jest tylko zwykłe DTS :(

Ktoś coś może podpowiedzieć jak ustawić DTS HD MA?
 

radioaktywny

New member
Witam,
I pierwszy problem. Dźwięk HD.
W Xiaomi ustawiłem HDMI passthrough. W KODI też chyba ustawiłem OK bo mam dźwięk DD True HD ale nie mam DTS HD MA. Jest tylko zwykłe DTS :(

Ktoś coś może podpowiedzieć jak ustawić DTS HD MA?

Ponownie sam sobie odpowiem.
Jest DTS HD MA ale tylko przy dźwięku stereo!
Na opakowaniu od urządzenia jest znak licencyjny:
dts 2.0+ Digital Out

To samo miałem przy moim starym odtwarzaczu WD.
Czyli lipa.

Tak naprawdę nie ma to dla mnie znaczeniu bo nie słyszę różnicy. Ale tak ładnie wygląda na amplitunerze napis DTS-HD MASTER AUDIO...
 

jgx

New member
Bez reklam
Ponownie sam sobie odpowiem.
Jest DTS HD MA ale tylko przy dźwięku stereo!
Na opakowaniu od urządzenia jest znak licencyjny:


To samo miałem przy moim starym odtwarzaczu WD.
Czyli lipa.

Tak naprawdę nie ma to dla mnie znaczeniu bo nie słyszę różnicy. Ale tak ładnie wygląda na amplitunerze napis DTS-HD MASTER AUDIO...
Lipa i to na całego niestety - w dzisiejszych czasach brak obsługi audio w HD??? To dyskwalifikuje taki player. Ja zakupiłem Popcorna Vten (jedzie do mnie) - tam na pewno nie będzie takich niespodzianek. Już na moim starym a200 wszystkie formaty w 7.1 śmigają jak talala
 

radioaktywny

New member
Lipa i to na całego niestety - w dzisiejszych czasach brak obsługi audio w HD??? To dyskwalifikuje taki player.

Na forum KODI piszą, że musi działać dźwięk HD w Xiaomi. Jest też instrukcja konfiguracji.
Niestety u mnie jest problem z DTS HD MA. Wszystko inne śmiga.
Jeszcze posiedzę dokładnie nad konfiguracją.
 

Abdel85

New member
Witam.
Panowie do tej pory oglądam wszystkie filmy na telwizorze Lg i wszystko szło super.
Problem w tym że zakupiłem amplituner obsługujący dźwięk DTS MA i DD HD czego telewizor nie prześle do amplitunera.
Więc pozostaje mi zakup odtwarzacza który poradzi sobie z filmami FullHD z dźwiękiem HD.
Polecicie jakieś urządzonko ? Czy X96 lub Tanix TX3 sobie z tym poradzą.?
Jakby nie wymagania dźwiękowe urządzenia bym nie kupował ale mieć kino domowe i nie korzystać jak Bóg nakazał to grzech...
 

radioaktywny

New member
Na forum KODI piszą, że musi działać dźwięk HD w Xiaomi. Jest też instrukcja konfiguracji.
Niestety u mnie jest problem z DTS HD MA. Wszystko inne śmiga.
Jeszcze posiedzę dokładnie nad konfiguracją.

Dobra, już wszystko śmiga: DD, DTS, DD True HD i DTS-HD MA. Wstyd się przyznać ale w amplitunerze miałem włączone dekodowanie DTS-HD MA do zwykłego DTS. Tak to jest gdy nie czyta się instrukcji obsługi.

Także jak ktoś chce mieć 5.1 / 7.1 AC3 / DD + / Dolby Atmos / TrueHD, DTS: X / HD-Master Audio to działa to na Xiaomi Mi Tv Box z Kodi Krypton.

Pozdr.

Edit.
Małe info. Xiaomi ma procka Amlogic S905X-H z licencją DOLBY i DTS.
 
Ostatnia edycja:

castel

Member
Witam.
Panowie do tej pory oglądam wszystkie filmy na telwizorze Lg i wszystko szło super.
Problem w tym że zakupiłem amplituner obsługujący dźwięk DTS MA i DD HD czego telewizor nie prześle do amplitunera.
Więc pozostaje mi zakup odtwarzacza który poradzi sobie z filmami FullHD z dźwiękiem HD.
Polecicie jakieś urządzonko ? Czy X96 lub Tanix TX3 sobie z tym poradzą.?
Jakby nie wymagania dźwiękowe urządzenia bym nie kupował ale mieć kino domowe i nie korzystać jak Bóg nakazał to grzech...

Kup jakiegoś Mede8era i będzie spoko sprzęcik.
 

vanito

New member
Ostatnio zamieniłem wysłużonego Xtreamera Pro na Himedia Q30. Generalnie mogę polecić ten sprzęt choć korzystając z Media Playera brakuje mi opcji zoom, również brak przesuwania filmu o określony czas np. 30s. Jest natomiast dostęp do rozdziałów.

Sprzętowo gniazda USB 2.0 radzą sobie z dyskami USB 3.0 które wymagają więcej prądu. Jest przydatna konwersja HDR do SDR. Dość szybki start i błyskawiczne wyłączanie. Dobrej jakości pilot. Pamięć wewnętrzną na aplikacje można rozbudować korzystając z karty pamięci. Niski pobór energii.

Należy zwrócić uwagę, że brakuje BT, internet jest 100Mbit, Wi-Fi max w standardzie N. Nie wychodzą też do niego "custom firmware" które są dostępne dla Q10 Pro i Q5 Pro.

Już po zakupie Q30 pojawił się na rynku Egreat A5 który pewnie bym rozważał, ale mimo kilku zalet ma również swoje wady.
 
Poszukuję playera 4k z dwoma HDMI, 1 - dla 4k, 2 - 1080p + HD audio lub tylko HD Audio. Czy ktoś coś może polecić? Znalazłem tylko Egreat A11...
 
Ostatnia edycja:

Abdel85

New member
No to super. Dzięki i powołując się na was zakupie takie gówienko.

A powiedzcie mi jeszcze jedno bo różnie piszą w tych medie8erach 600x3d USB jest w wersji 2.0 czy 3.0.

Bo raz piszą tak raz tak
 
Ostatnia edycja:

bozar

New member
TV BOX - obsługujący mirror z iOS

Ostatnio teściowa mocno podnieciła się moim Smart TV Samsunga. Podobało jej się to, że można sobie oglądać Netflixa bezpośrednio na TV albo, że komputer czy telefon (też samsunga) można mirrorować na TV. Na gwiazdkę chciałbym jej kupić ustrojstwo, które z jej zwykłego Led TV zrobi Smart TV z ww opcjami. Gadżetów wychodzi ostatnio mnóstwo, ale na razie nie znalazłem niczego co mogłoby być tym czego szukam. A szukam urządzenia, które:
1. Zrobi Smart TV z normalnego TV
2. Będzie miało możliwość instalowania podstawowych aplikacji (Netflix, Youtube, Spotify, przeglądarka www)
3. Będzie miało możliwość mirrorowania tego co na iPadzie oraz iPhonie na ekranie TV. I nie chodzi mi tutaj o zwykły streaming niektórych apek, ale o możliwość klonowania obrazu z urządzeń z iOS.
 
Do góry