Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Idaho70

Member
Plazma jest jeszcze dobra pod warunkiem że była z minimum średniego segmentu. Twoja to niestety niska połka więc przede wszystkim jeśli zależy ci na jakości obrazu to powinieneś rozwarzyc zakup nowego TV który będzie miał dostęp do smarta, niestety jeśli chodzi o budżetowy playerek do smarta to mibox moim zdaniem nie ma konkurencji na dzień dzisiejszy, potem jest dopiero nvidia za tysiaka .

Chętnie kupiłbym nowy tv, ale z powodu innych wydatków jestem przyblokowany :sad: Stąd pomysł dokupienia box'a jako tymczasowego rozwiązania. Z drugiej strony jak czytam o nowych telewizorach to dopóki Plazma gra, nie palę się do wymiany.

Rozumiem, że jesteś użytkownikiem Mibox? Prosiłbym o informacje czy masz problemy z łączem WiFi oraz (co jest dla mnie ważne) czy po podłączeniu dysku np 1Tb przystawka widzi dysk który nie jest podłączony do zasilacza?
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tak jak napisałeś, posiadając plazmę, trudno jest znaleźć coś nowego, dobrego w rozsądnej cenie...
Też myślałem o zmianie TV (ze względu na wielkość - 50 cali na tą chwilę dla mnie ciut mało), ale ciężko znaleźć godnego następcę plazmy w rozmiarze 55-60 cali za rozsądne pieniądze...
W tej chwili nie mam możliwości wydania na TV 7-9 tys złotych, a kupowanie na siłę jest bez sensu...
Także moja stara - ale jara - plazma na razie zostaje, do tego Himedia H8 i da się oglądać.
 
Chętnie kupiłbym nowy tv, ale z powodu innych wydatków jestem przyblokowany :sad: Stąd pomysł dokupienia box'a jako tymczasowego rozwiązania. Z drugiej strony jak czytam o nowych telewizorach to dopóki Plazma gra, nie palę się do wymiany.

Rozumiem, że jesteś użytkownikiem Mibox? Prosiłbym o informacje czy masz problemy z łączem WiFi oraz (co jest dla mnie ważne) czy po podłączeniu dysku np 1Tb przystawka widzi dysk który nie jest podłączony do zasilacza?

Rozumiem, nie mam problemu z łącznością (światłowód 100 mega) ale do HD nie potrzeba super szybkiego łącza, bardziej trzeba zwrócić uwagę na router że by miał przynajmniej standard N. Co do dysku to ja mam podpięty 1TB i nie ma żadnego problemu, ale wiem że kiedyś były dyski przenośne które musiały mieć dodatkowe zasilanie, pytanie jaki ty masz.
 
Tak jak napisałeś, posiadając plazmę, trudno jest znaleźć coś nowego, dobrego w rozsądnej cenie...
Też myślałem o zmianie TV (ze względu na wielkość - 50 cali na tą chwilę dla mnie ciut mało), ale ciężko znaleźć godnego następcę plazmy w rozmiarze 55-60 cali za rozsądne pieniądze...
W tej chwili nie mam możliwości wydania na TV 7-9 tys złotych, a kupowanie na siłę jest bez sensu...
Także moja stara - ale jara - plazma na razie zostaje, do tego Himedia H8 i da się oglądać.

To zależy jaką się ma plazmę, ja mam dwie jedna z 2010 42 cale HD ready a drugą 50 cali z 2012 FHD i między nimi jest kolosalna różnica w jakości obrazu i tej hd ready nie wahał bym się wymienić, no ale wiadomo że nowy TV kosztuje i nie każdego stać na wymianę. 4k będzie się coraz bardziej rozprzestrzeniać, ale faktem jest to że wielu ludzi nie korzystało jeszcze z prawdziwego FHD które oferuje min. Netflix, szczególnie w jego własnych produkcjach które na mojej 5 letniej plazmie wyglądają naprawdę super
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No właśnie taką Plazmę FULL HD miałem na myśli. I tak jak napisałeś, obraz z dobrego źródła - coś pięknego....mam trochę dobrych wydan plyt BD - poezja dla oka. Do tego dobry dźwięk....
W drugim pokoju mam LCD - niezły, to już nie to samo...
Dlatego ja też na razie wstrzymuje się ze zmianą TV, ehh żeby moja Plazma była większa, a to tylko 50 cali...
 

mirek71

New member
też mam 5 letnią plazmę Panasa 50g30 - obraz dalej rewelka - dzięki radą na innym forum dot. KODI - zamierzam dla niej kupić u chińczyków odtwarzacz multimedialny MECOOL M8S pro + , który ma dobre wsparcie (wgrać można Android TV taki jak w MiBox ) tj. działa na nim Netflix w HD , ewentualnie LibreElec z karty SD pod KODI , ma internet po kablu ... i ta cena - ok 130 zł :)
 

Idaho70

Member
Rozumiem, nie mam problemu z łącznością (światłowód 100 mega) ale do HD nie potrzeba super szybkiego łącza, bardziej trzeba zwrócić uwagę na router że by miał przynajmniej standard N. Co do dysku to ja mam podpięty 1TB i nie ma żadnego problemu, ale wiem że kiedyś były dyski przenośne które musiały mieć dodatkowe zasilanie, pytanie jaki ty masz.

Super, dzięki za info :) Nowy dysk to Seagate 1TB i faktycznie nie ma wejścia zasilacza, więc powinien działać, drugi jest trochę starszy Transcend 500Gb ma wejście do zasilacza, ale jak zadziała ten pierwszy to mi już wystarczy. Internet mam od UPC z dekoderem Horizon, który jest jednocześnie routerem. Z szybkością łącza jest mały problem bo teoretycznie w ofercie powinno być 120Mb, a po WiFi wyniki są średnio 30Mb, także nie wiem...
 

Idaho70

Member
Tak jak napisałeś, posiadając plazmę, trudno jest znaleźć coś nowego, dobrego w rozsądnej cenie...
Też myślałem o zmianie TV (ze względu na wielkość - 50 cali na tą chwilę dla mnie ciut mało), ale ciężko znaleźć godnego następcę plazmy w rozmiarze 55-60 cali za rozsądne pieniądze...
W tej chwili nie mam możliwości wydania na TV 7-9 tys złotych, a kupowanie na siłę jest bez sensu...
Także moja stara - ale jara - plazma na razie zostaje, do tego Himedia H8 i da się oglądać.

Z TV to jest masakra. Jak rozważałem potencjalne opcje to najbardziej podpasował mi Sony XE90. W grę wchodziły jeszcze Panas EX780 (wyraźnie ciemniejszy obraz) i Philips PUS71 (coś pomiędzy Sony i Panasem). Chodziłem po sklepach i puszczałem próbki z pendrive. Ale jak zacząłem czytać sąsiednie forum o LCD, to ja pozdrawlaju. Wywalić 5000 zł na nowy TV, a tam martwe pixele, smużenie, bez upłynniaczy i ulepszaczy nic nie zobaczysz :D Masakra. Dopóki mi plazma nie padnie, nie kupuję :bober:
 

radioaktywny

New member
Dobrą opinią cieszy się:
Xiaomi Mi Box 4K

Z minusów:
- brak gniazda Ethernet,
- jedno złącze USB i to tylko 2.0

Gdyby nie te minusy to bym zakupił.
 

gordonn

Member
Ja używam już 2 lata Minix X7 i jego czas już się powoli kończy. Android tylko 4.4.2.Jest problem z flash w nowych aplikacjach. Na YouTube niektóre filmy są bez obrazu, tylko audio,Netflix jest w starej wersji, Player nie odtwarza treści. Kodi działa dobrze.Przeglądarka Chrome i inne się muli.
Szukam czegoś szybkiego i bez bugów żeby było wydajne w multimediach.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Robocik.eu

New member
Witam,
Potrzebuję porady jaki obecnie sprzęt będzie odpowiedni do moich specyficznych potrzeb. Potrzebuję stabilnie odtwarzać filmy w rozdzielczościach WUXGA i QWXGA. Ze względu na rozmiar plików /czasem nawet ok 20GB/ sprzęt powinien mieć możliwość podpięcia dysku SSD lub M.2. Niestety podpięcie przez USB 2 nie nadaje się całkowicie a 3.0 też czasem ma zbyt niską przepustowość.
Jeszcze jednym warunkiem jest możliwość sterowania sprzętem za pomocą tabletu lub telefonu.
Dotychczas używam HiMedia Q10 który generalnie sprawdza się lecz jest trochę za duży i kosztowny :)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Witam,
Potrzebuję porady jaki obecnie sprzęt będzie odpowiedni do moich specyficznych potrzeb. Potrzebuję stabilnie odtwarzać filmy w rozdzielczościach WUXGA i QWXGA. Ze względu na rozmiar plików /czasem nawet ok 20GB/ sprzęt powinien mieć możliwość podpięcia dysku SSD lub M.2. Niestety podpięcie przez USB 2 nie nadaje się całkowicie a 3.0 też czasem ma zbyt niską przepustowość.

Nie wiem, skąd te informacje, że Full HD i 2K (2048×1152) nie da się odtworzyć z nośnika podłączonego USB 2.0. Odtwarza się bez najmniejszych problemów, a pliki nawet z dużym bitrate (wielkość plików jest nieistotna) odtworzy stabilnie przyzwoitej jakości player oparty na prostym układzie Amlogic S905, nie mówiąc już o S912. Notabene 2K odtworzą też niektóre playery dedykowane Full HD, np. mój Dune HD B1. To tylko kwestia kodeka, który został użyty do stworzenia plików. Jeżeli w X.264 to nie ma problemu. Do X.265 trzeba wspomnianych Amlogiców lub innych układów tej generacji dedykowanych 4K.
 

Robocik.eu

New member
Nie wiem, skąd te informacje, że Full HD i 2K (2048×1152) nie da się odtworzyć z nośnika podłączonego USB 2.0. Odtwarza się bez najmniejszych problemów, a pliki nawet z dużym bitrate (wielkość plików jest nieistotna) odtworzy stabilnie przyzwoitej jakości player oparty na prostym układzie Amlogic S905, nie mówiąc już o S912. Notabene 2K odtworzą też niektóre playery dedykowane Full HD, np. mój Dune HD B1. To tylko kwestia kodeka, który został użyty do stworzenia plików. Jeżeli w X.264 to nie ma problemu. Do X.265 trzeba wspomnianych Amlogiców lub innych układów tej generacji dedykowanych 4K.

Informacje z własnych doświadczeń. Sprzęt wykorzystywany jest przy prezentacjach i zacinanie jest niedopuszczalne. W HiMedia pomogło dopiero zastosowanie dysku SSD.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Informacje z własnych doświadczeń. Sprzęt wykorzystywany jest przy prezentacjach i zacinanie jest niedopuszczalne. W HiMedia pomogło dopiero zastosowanie dysku SSD.

Chętnie zobaczę parametry przykładowego pliku, który zacinał się przy transferze z zewnętrznego źródła przez USB 2.0. Bo u mnie pliki ISO Blu-ray 4K na HiMedia Q10 pro odtwarzają się perfekcyjnie.
 
Do góry