Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

niu101

New member
Witam,
Przewertowałem tutaj paręnaście stron i nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedz więc postanowiłem napisać.

Poszukuję Android Box, który będzie chodził na normalnym aandroidzie (nie Android tv), gdzie będę mógł instalować dokładnie takie same aplikacje jak np na smartfonie.
Zależy mi również na odtwarzaniu filmów w wysokiej rozdzielczości oraz sprawnie działającym pilocie.
Myślałem o Xiaomi, ale z tego co czytałem to nie da się na nim zainstalować wszystkich aplikacji.
Jakieś propozycje tak do 400zl ?
 

Jacek144

New member
Witam,
Przewertowałem tutaj paręnaście stron i nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedz więc postanowiłem napisać.

Poszukuję Android Box, który będzie chodził na normalnym aandroidzie (nie Android tv), gdzie będę mógł instalować dokładnie takie same aplikacje jak np na smartfonie.
Zależy mi również na odtwarzaniu filmów w wysokiej rozdzielczości oraz sprawnie działającym pilocie.
Myślałem o Xiaomi, ale z tego co czytałem to nie da się na nim zainstalować wszystkich aplikacji.
Jakieś propozycje tak do 400zl ?

A dlaczego to ma być antek? A Windows nie pasuje?
 

deusexe

Member
Posiadam DUNE HD Base 3D i chciałbym przesiąść się na nowy sprzęt który będzie miał funkcjonalność i jakość obrazu nie gorszą od starego DUNE plus miał hdmi 2.0 czytał HEVC/h265, 4K i Dolby ATMOS (DUNE przy przy głośnych scenach w TrueHD ATMOS się przyciana) Myślałem o Dune HD Duo Base 4K, ale cena powala i ma tylko HDMI 1.4
 

Ted07

New member
Cześć,
przeglądałem liczne wątki na forum ale nigdzie nie znalazłem opinii o TV Boxie Mecool M8S pro plus na CPU S905X wersja RAM 2GB i ROM 16GB . Z przeszukanych przeze mnie produktów ten model prezentuje się bardzo dobrze. Może ktoś z kolegów testował lub posiada i może podzielić się opinią o tym sprzęcie.
 
Witam,
Przewertowałem tutaj paręnaście stron i nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedz więc postanowiłem napisać.

Poszukuję Android Box, który będzie chodził na normalnym aandroidzie (nie Android tv), gdzie będę mógł instalować dokładnie takie same aplikacje jak np na smartfonie.
Zależy mi również na odtwarzaniu filmów w wysokiej rozdzielczości oraz sprawnie działającym pilocie.
Myślałem o Xiaomi, ale z tego co czytałem to nie da się na nim zainstalować wszystkich aplikacji.
Jakieś propozycje tak do 400zl ?

Sam miałem podobny dylemat, wybrałem Xiaomi Mi Box 4, uważam że to na dzień dzisiejszy najlepszy box w klasie budżetowej. Co mi z 3 GB ramu, szybkiego procka skoro np. Netflix pójdzie w sd. Co do aplikacji to ponoć da się zainstalować większość z apek np. przeglądarkę. Dzięki kodi Mi box obsługuje również DTS HD, Dolby True HD, ma super pilocika, gdzie głosowe wyszukiwanie to świetna rzecz. Jeżeli ktoś potrzebuje sprawnego smarta w TV to Mibox jest bardzo dobry natomiast jeśli macie dobrego smarta to lepiej zainwestować porządny sprzęt np. HiMedia, specyfikacja tych boxów wystarczy na parę latek a będziecie mieli urządzenie na dobrych podzespołach oferujące w miarę dobry tor audio i video
 
  1. Jesteś pewny?
    Wg specyfikacji producenta Xiaomi Mi Box 4 nie obsługuje dźwięku HD.
  2. Jakie urządzenia ma złącza? Na niektórych forach jest info, iż ma dwa złącza USB i czytnik kart pamięci
  3. Gdzie kupiłeś i w jakiej cenie?
.Pozdr.

Jestem pewny bo użytkuje (po przez kodi 17,5), trzeba ustawić w xiaomi HDMI passthrough i aktywować funkcje w kodi, przed zakupem szukałem takiej informacji na portalach zagranicznych
Ja mam jedno złącze usb, nie ma czytnika kart, kupiłem w polskiej dystrybucji za 350 (gwarancja, szybka dostawa itp.)

Uważam że w tej kwocie nie ma aktualnie konkurencji jeśli komuś zależy na netliksie w 4k czy chociażby full hd i 60 klatkach, podobnie z yuotube. Super pilocik do obsługi głosowej co w przypadku takiego urządzenie jest niesamowicie wygodne
 

radioaktywny

New member
Jestem pewny bo użytkuje (po przez kodi 17,5), trzeba ustawić w xiaomi HDMI passthrough i aktywować funkcje w kodi, przed zakupem szukałem takiej informacji na portalach zagranicznych
Ja mam jedno złącze usb, nie ma czytnika kart, kupiłem w polskiej dystrybucji za 350 (gwarancja, szybka dostawa itp.)

Uważam że w tej kwocie nie ma aktualnie konkurencji jeśli komuś zależy na netliksie w 4k czy chociażby full hd i 60 klatkach, podobnie z yuotube. Super pilocik do obsługi głosowej co w przypadku takiego urządzenie jest niesamowicie wygodne
Dzięki za info.

A jak ze złączem USB 2.0? Podłączyłeś dysk/pendrive z materiałem 4k? Domyślam się, że nie ma szans na płynny transfer?

Pozdr.
 

Idaho70

Member
Mam pytanie dotyczące Xiaomi MiBox.
Poszukuję box'a do mojej starej, dobrej plazmy Panasonica (niestety tylko HD Ready). Wymagania raczej podstawowe: Netfix, Youtube, IPLA, TVN Player, odtwarzanie filmów avi (max 720p) i muzyki (MP3, FLAC).
Po gruntownej analizie został na placu boju Xiaomi MiBox (droższe sprzęty typu Nvidia czy Himedia Q10 to raczej za dużo jak na moje wymagania i mój TV, natomiast konkurencja typu MX czy Ferguson zostały zaorane przez forumowiczów).
Pytania mam trzy:
1. Czy jak podłączę do przystawki dyski zewnętrzne (500Gb lub 1 Tb) to będą one działały bez zasilacza, czy zasilacz będzie niezbędny?
2. Czy przystawkę można podłączyć do wzmacniacza (co pozwoli mi na odtwarzanie muzyki) czy musi być podpięta do TV?
3. W Miboxie nie podoba mi się brak złącza Ethernet, czy aktualni użytkownicy mogą podpowiedzieć czy mają problemy z jakością łącza tylko przez WIFI.

A może mi podpowiecie czy jest jakaś alternatywa dla Xiaomi, np Himedia H8?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Mam odtwarzacz Himedia H8, mogę Ci odpowiedzieć, że jest on u mnie podłączony do amplitunera po HDMI i później z amp. do TV. Także dźwięk idzie oczywiście przez wzmacniacz. Podpięte dyski 2,5 cala bez dodatkowego zasilania działają bez problemów, 1TB, 500 GB.
Ale na dzisiaj raczej go nie polecam. Ma już swoje lata. Ostatnia aktualizacja z poczatku tego roku zepsuła dźwięk HD MA i DD Tru HD. Pojawily się zakłócenia - minimalne przerwy podczas odtwarzania. Nowego softu nie widać.
Wróciłem to poprzedniego softu i jest OK z dźwiękiem. Generalnie odtwarzacz działa, ale może poszukaj coś nowszego...
O Xiaomi się nie wypowiem bo nie miałem z tym odtwarzaczem stycznosci (choć mam telefon i jest ok).
 

Idaho70

Member
Mam odtwarzacz Himedia H8, mogę Ci odpowiedzieć, że jest on u mnie podłączony do amplitunera po HDMI i później z amp. do TV. Także dźwięk idzie oczywiście przez wzmacniacz. Podpięte dyski 2,5 cala bez dodatkowego zasilania działają bez problemów, 1TB, 500 GB.
Ale na dzisiaj raczej go nie polecam. Ma już swoje lata. Ostatnia aktualizacja z poczatku tego roku zepsuła dźwięk HD MA i DD Tru HD. Pojawily się zakłócenia - minimalne przerwy podczas odtwarzania. Nowego softu nie widać.
Wróciłem to poprzedniego softu i jest OK z dźwiękiem. Generalnie odtwarzacz działa, ale może poszukaj coś nowszego...
O Xiaomi się nie wypowiem bo nie miałem z tym odtwarzaczem stycznosci (choć mam telefon i jest ok).

Super, to może kupię H8 tylko nie będę robił aktualizacji :hihi:
 
Dzięki za info.

A jak ze złączem USB 2.0? Podłączyłeś dysk/pendrive z materiałem 4k? Domyślam się, że nie ma szans na płynny transfer?

Pozdr.

Nie mam tv 4k, MiBox ma odtwarzać 4k więc czy xiaomi pakowało by usb 2.0 wiedząc że nie puści materiału w 4k?
Na dzień dzisiejszy i tak 4k dostępne jest praktycznie tylko na Netlixie, więc to powinien być priorytet przy wyborze streamera, a biorąc pod uwagę cenę miboxa i postęp w tych urządzeniach to nie traktował bym tego zakupu jako inwestycja na lata
 
Mam pytanie dotyczące Xiaomi MiBox.
Poszukuję box'a do mojej starej, dobrej plazmy Panasonica (niestety tylko HD Ready). Wymagania raczej podstawowe: Netfix, Youtube, IPLA, TVN Player, odtwarzanie filmów avi (max 720p) i muzyki (MP3, FLAC).
Po gruntownej analizie został na placu boju Xiaomi MiBox (droższe sprzęty typu Nvidia czy Himedia Q10 to raczej za dużo jak na moje wymagania i mój TV, natomiast konkurencja typu MX czy Ferguson zostały zaorane przez forumowiczów).
Pytania mam trzy:
1. Czy jak podłączę do przystawki dyski zewnętrzne (500Gb lub 1 Tb) to będą one działały bez zasilacza, czy zasilacz będzie niezbędny?
2. Czy przystawkę można podłączyć do wzmacniacza (co pozwoli mi na odtwarzanie muzyki) czy musi być podpięta do TV?
3. W Miboxie nie podoba mi się brak złącza Ethernet, czy aktualni użytkownicy mogą podpowiedzieć czy mają problemy z jakością łącza tylko przez WIFI.

A może mi podpowiecie czy jest jakaś alternatywa dla Xiaomi, np Himedia H8?

Plazma jest jeszcze dobra pod warunkiem że była z minimum średniego segmentu. Twoja to niestety niska połka więc przede wszystkim jeśli zależy ci na jakości obrazu to powinieneś rozwarzyc zakup nowego TV który będzie miał dostęp do smarta, niestety jeśli chodzi o budżetowy playerek do smarta to mibox moim zdaniem nie ma konkurencji na dzień dzisiejszy, potem jest dopiero nvidia za tysiaka .
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Idaho70
Możesz tak zrobić, jak napisałeś😂
Aktualizacja 1.1.7 z marca 2017 tak lekko zamieszała. Wróciłem do poprzedniej wersji softu i jest OK.
 
Do góry