Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

muzyk219

New member
Kupiłem swojej teściowej miesiąc temu wspomnianego przez Ciebie MXQ PRO. (...) zresztą Youtuba też ale da się zainstalować Youtuba w wersji pod Android TV i wtedy jest cacy. (...)Przeglądarki typu Chrome lub Firefox z powodu skopanego trybu myszki nie da się używać na tym sprzęcie chyba, że ktoś lubi sobie podnosić ciśnienie (...) ;)

Kurde, trochę mnie zmartwiłeś tymi spostrzeżeniami... Właśnie, w miarę sprawne posługiwanie się przeglądarką było moim priorytetem. Czy to dlatego że pilot tak kiepsko działa w połączeniu z przeglądarką czy też same Chrome, tudzież Firefox są skopane softwarowo?
Czy ewentualne wpięcie bezprzewodowej myszki byłoby znacznym ułatwieniem (miałem zamiar od razu po zakupie wpiąć mychę) czy też to samo bagno?

Myślałem że poniżej 200 zł znajdę coś co nie powoduje chęci wywalenia za okno.
Znalazłem ten box w wersji 2GB RAM-u. Czy możliwe że podwójna ilość RAM-u usprawni znacząco posługiwanie się tym androidem bez nerwów?
Alternatywnie, box na CS918 ze starszym androidem byłby lepszym wyborem? Nie zależy mi by mieć jak najnowszą wersją andka lecz na normalnym użytkowaniu tego boxa?
 

piechu

Member
Bez reklam
Powodów jest kilka - po pierwsze MXQ Pro nie jest demonem prędkości ale też nie jest jakąś totalną padliną, bez przesady. Po drugie wszystkie te chińskie android boxy działają na androidzie przeportowanym wprost ze smartphone'ów więc ich sposób działania i obsługa oprócz zmienionego i dostosowanego do boxa launchera nie różni się od tego co mamy na smartphonie. Co za tym idzie gros aplikacji, łącznie z przelądarkami jest przystosowana do obsługi dotykowej a w przypadku takiego boxa do obsługi myszką, gładzikiem lub air mousem. Po trzecie pilot w MXQ PRO ma coś co tylko udaje air mousa. Raczej niemożliwym jest zaimplementowanie tej technologi do pilota działającego na IR. Żeby air mouse działał tak jak powinien musimy mieć pilota na BT albo WIFI.
Jako że nie posiadam ani pilota z air mousem, ani bezprzewodowej myszki nie potrafię Ci odpowiedzieć czy i w jaki sposób takie rozwiązanie wpłynęło by na komfort użytkowania przeglądarki w takim boxie.
Można też spróbować zainstalować Puffin TV i wykorzystać tam zaimplementowaną przegladarkę. Na Nvidia Shield takie rozwiązanie mi wystarcza i sprawuje się to całkiem nieźle chociaż dla mnie korzystanie z przeglądarki na przystawce telewizyjnej to kompletna egzotyka i coś czego w zasadzie nie potrzebuję.
Na Twoi miejscu zamówił bym takiego boxa a jeśli z takich czy innych względów nie przypadłby Ci do gustu, po prostu skorzystałbym z prawa do ustawowego zwrotu.
 
Ostatnia edycja:

muzyk219

New member
Dzięki za wyjaśnienie.
Cóż... z tego co mówisz to tak właśnie zrobię. Nie pozostaje nic innego.
Przejrzałem właśnie popularny serwis aukcyjny na "A" i z tego co widzę do 300zł jest w zasadzie to samo tyle że RAM-u jest z reguły 2 GB.
Kupię więc chyba najtańszy z wersją 2GB i poszukam sprzedawcy który ma darmowy zwrot kosztów wysyłki. Więc jakby nie patrzeć to ok 2,5 stówy.Myszkę mam, pobawię się dzień,dwa i zobaczymy czy wystarczy takie ustrojstwo do skromnego użytkowania.
Dzięki jeszcze raz za pomoc.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Po drugie wszystkie te chińskie android boxy działają na androidzie przeportowanym wprost ze smartphone'ów

Nie do końca prawdziwe. Android jest normalnym, wieloplatformowym systemem operacyjnym, choć przede wszystkim robionym pod kątem układów produkowanych w architekturze ARM. To dopiero producenci smartfonów, tabletów, playerów itp. otrzymują od producenta układu SoC oprogramowanie SDK, na nim budują własne oprogramowanie i flashują system (okrojony lub nie) na swoje urządzenia, czasem uzupełniając o własne wynalazki (nakładki), mniej lub bardziej sensowne. Stąd np. we wszystkich playerach z SoC Amlogic s905, mamy ten sam interfejs fabryczny, lekko różniący się preinstalowanymi dodatkami, animacją bootloadera itp.
 

piechu

Member
Bez reklam
Zgadza się. Użyłem skrótu myśliwego, za pomocą którego chciałem pokazać, że gros aplikacji instalowanych na androidzie do ich komfortowej obsługi potrzebuje czegoś więcej niż standardowy pilot IR.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 
D

Deleted member 121090

Guest
Panowie , jak w temacie. Co wybrać?
Już dawno mnie tu nie było i trochę wypadłem z obiegu jeśli chodzi o wiadomości na temat odtwarzaczy multimedialnych.
Sam nadal posiadam baz żadnych problemów działający Mede8er 600-tkę ale potrzebuję dla teściów coś na androidzie.
W obecnym już chyba 6-7 letnim tv niedomaga już smart. Przeglądarka ledwo zipie, Youtube już niewspierane itd...
Wymagania to :
1. Płynne odtwarzanie zawartości w 1080p na Yuotube oraz z przeglądarki (cda.pl) i czasem sporadycznie jakiś film z pendrive albo HDD.
2. W miarę żwawa reakcja na pilota bo nie wiem jak to teraz wygląda?
3. Choć w miarę bezproblemowa konfiguracja by odtwarzacz był widoczny w sieci domowej Ethernet (połączenie będzie kablem). Sam to poustawiam więc dam radę ale wiem że czasem te starsze dongle na Androidzie 4.4 miały problemy czy to z zasięgiem Wi-Fi albo czymś innym...

Moje propozycje:
1. ANDROID TV BOX CS918 4x1.6GHz 2/8GB KODI SET PL (6874484286) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
2. TV BOX MXQ PRO S905x Android 6.0 64BIT SMART 4K (6570645198) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Pierwsza pozycja więcej RAM-u ale starszy android. Druga pozycja , na odwrót.
Co wybrać?
Budżet to ok 150-170zł. Więcej nie chcę wydawać bo zakres potrzeb jest dokładnie taki jak opisałem wyżej. Nic poza tym.
Pomożecie?

Jesienią mają się pojawić nowe modele Mede8er-ów.
Ja też mam taki jak Ty tylko 800kę. I proponuję poczekać właśnie na następcę.
Owszem będzie trochę drożej ale powinno być dobrze.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Dzwoniłem do nich.
Zadzwoń to Ci podają. Z chęcią dzielili się informacjami. Linków chyba jeszcze nigdzie nie ma.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
No skoro ma byc za miesiac albo trzy w sprzedazy, a nie zostal nigdzie zaprezentowany prototyp i nikt o nim nigdzie nie wspomina (nawet na FB cisza), to chyba lepiej zrobie dzwoniac na frywolne panie.
Nie zrozum mnie zle. Moze chca pod marka sprzedawac przepakowany produkt innej firmy, a nie eklskluzywna konstrukcje. Jednak brak jakichkolwiek informacji, nie napawa mnie optymizmem. Tym bardziej nie polecalbym czegos, o czym nic nie wiem "w ciemno".
 
D

Deleted member 121090

Guest
Dlatego napisałem, że POWINNO BYĆ DOBRZE.
Nie napisałem, że na 100% będzie. Mieli bardzo dobre odtwarzacze i mam nadzieję, że tak pozostanie. A jak będzie to się przekonamy.

Na infolinii na szczęście nie ma frywolnych pań, tylko chłopak chyba znający się na rzeczy.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Ok. Tylko wiesz. 4k playery sprzedaja sie od lat. Sa 4kDuny na Sigmach, Himedie i Egreaty na Hisilicon, czy Zido i klony na Realtekach.
Wszystko jakos tam, z mniejszymi, czy wiekszymi bugami dziala, to dlaczego ktos mialby wyczekiwac z zapartym tchem na pudeklo, o ktorym nie tylko "producent", nic nie wspomina, ale w sytuacji kiedy uzytkownicy/fani na forum Mede8era pisza otwarcie, ze juz nie moga dluzej czekac i kupuja 4k playery od konkurencji i nikt z firmy nie probuje ich przekonac, ze to "juz za chwileczke, juz za momencik". Na FB wogole od roku nikt nie odpowiada.
Ale badzmy dobrej mysli, Ktorz nie lubi niespodzianek?
Zaluzmy, ze Med obranduje cudze pudelko/ka , liczac na jesienno-swiateczny run, czyt. wykona klasyczny skok na kase - jesli to bedzie jeden model, to imho nie bedzie powodow, aby miec watpliwosci, co do sytuacji. Kto to pozniej bedzie suportowal? Przeciez od 3 lat nikt nie slyszal zadnych nowinek o firmie, czy jej nowych/nadchodzacych produktach.
Chyba rozumiesz moj brak entuzjazmu dla tej informacji.
 
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
Przed zakupem Shielda użytkowałem MED600X3D przez parę lat i byłem z niego bardzo zadowolony. Niestety moim zdaniem Mede8er przespał czas na wprowadzenie nowych playerów 4K i raczej nie wróżę im większego sukcesu na tym polu, ale równie dobrze mogę się mylić :)
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ok. Tylko wiesz. 4k playery sprzedaja sie od lat. Sa 4kDuny na Sigmach, Himedie i Egreaty na Hisilicon, czy Zido i klony na Realtekach.
Wszystko jakos tam, z mniejszymi, czy wiekszymi bugami dziala, to dlaczego ktos mialby wyczekiwac z zapartym tchem na pudeklo, o ktorym nie tylko "producent", nic nie wspomina, ale w sytuacji kiedy uzytkownicy/fani na forum Mede8era pisza otwarcie, ze juz nie moga dluzej czekac i kupuja 4k playery od konkurencji i nikt z firmy nie probuje ich przekonac, ze to "juz za chwileczke, juz za momencik". Na FB wogole od roku nikt nie odpowiada.
Ale badzmy dobrej mysli, Ktorz nie lubi niespodzianek?
Zaluzmy, ze Med obranduje cudze pudelko/ka , liczac na jesienno-swiateczny run, czyt. wykona klasyczny skok na kase - jesli to bedzie jeden model, to imho nie bedzie powodow, aby miec watpliwosci, co do sytuacji. Kto to pozniej bedzie suportowal? Przeciez od 3 lat nikt nie slyszal zadnych nowinek o firmie, czy jej nowych/nadchodzacych produktach.
Chyba rozumiesz moj brak entuzjazmu dla tej informacji.

Nie do końca prawda.
Jak napiszesz maila z problemem do nich to bardzo szybko ktoś postara Ci się pomóc.
Wiem, sprawdziłem i to działa świetnie!
Nowych modeli ma być więcej.
Ostatni oficjalny soft jest z 2015r z listopada. To jednak krócej niż trzy lata.A wersja beta softu V 4.0.2 z kwietnia 2016. Popatrz też na to, że te modele weszły na rynek chyba w 2012r. Czyli nowe softy ukazywały się przez 4 lata.

Nowe mają na razie problemy z uzyskaniem licencji Googla. Trwa procedura certyfikacji. Mają być z androidem 7 ( niestety) ale mają mieć soft ,, mede8erowy''. Na Realtecach 1295 i 1296( wyższe modele).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bubafat

Active member
Bez reklam
Nie do końca prawda.
Jak napiszesz maila z problemem do nich to bardzo szybko ktoś postara Ci się pomóc.
Wiem, sprawdziłem i to działa świetnie!
Nowych modeli ma być więcej.
Ostatni oficjalny soft jest z 2015r z listopada. To jednak krócej niż trzy lata.A wersja beta softu V 4.0.2 z kwietnia 2016. Popatrz też na to, że te modele weszły na rynek chyba w 2012r. Czyli nowe softy ukazywały się przez 4 lata.

Nowe mają na razie problemy z uzyskaniem licencji Googla. Trwa procedura certyfikacji. Mają być z androidem 7 ( niestety) ale mają mieć soft ,, mede8erowy''. Na Realtecach 1295 i 1296( wyższe modele).


Ale co jest wg Ciebie nieprawda? Napisalem wyraznie, ze ostatni player wydali 3 lata temu ( serie x3d w 2014, no chyba ze wczesniej, ja nie jestem uzytkownikiem od premiery) i od tego czasu nie zapowiedzieli nawet nowego playera. Pisamie o FW z 2015, o ktorym akurat wiem, bo jestem posiadaczem 600x3d *, jest troche nie na miejscu, jako kontrargument co do tego, ze po 2014 nie pojawil sie zaden inny player tej firmy, ani opis takiego projektu.
Ja w kqzdym razie, nie widze zadnej wzmianki na ten temat na firmowym forum, www, ani na FB, na ktorym zapytania o nowy player pozostaja bez odpowiedzi od ubieglego roku.
Fajnie ze wklejasz info, ale poki nie masz do zaprezentowania linkow poswiadczajacych, ze chocby czesciowo rozmijam sie z prawda, badz udowadniajace istnieje jakies inne oficjalne i ogolnie dostepne zrodlo informacji, ktore umknelo mojej uwadze, nie ma sensu abys zaczynal swoja wypowiedz od zwrotu wskazujacego na to ze pisze nieprawde. Wystarczy, ze napiszesz, ze sie ze mna nie zgadzasz. Wtedy masz czyste rece i spokoj, bo nie widze sensu ani mozliwosci, zeby Cie przekonywac do mojej racji. Oczywiscie moge wkleic linki do www FB czy forum, poswiadczajace to, co napisalem powyzej, z tym ze nie ma to zadnego sensu, bo to sa fakty. Natomias moim celem nie bylo to, aby wyklocac sie z kims, o oczywiste rzeczy, tylko poddac watpliwosci idee oczekiwania na ten jeden wartosciowy UHDplayer, w swietle okolicznosci, ktore przedstawilem. Zeby bylo jasne, nie jestem ani fanem innych konstrukcji/marek, ani wrogiem, czy rozczarowanym uzytkownikiem Mede8era. Staram sie byc pragmatykiem. Ty podobno tez nie lubisz byc nabijany w butelke. Proponuje wiec nie odrzucac odtroznosci w imie rozmowy telefonicznej z sympatycznym gosciem.

Przy okazji dzieki za szczegoly. O to w sumie pierwotnie mi chodzilo

* - Nie uzywam juz tego playera, bo jego miejsce zajely inne, ale Afaik Mede8er nie poprawil FW, aby usunac problem powstaly w zwiazku z koniecznoscia logowania do opensubtitles.org, co np w swej VideoStation zrobila Synology i ktorej aplikacje dla SmartTV od jakiegos czasu, ponownie oferuja automatyczne wyszukiwanie napisow do streamowanych z NAS-ow filmow.
 
Ostatnia edycja:

freyu

New member
A ja po zakupie i podłączeniu Mi boxa mam (albo i nie?) problem. Odtwarzacz podłączony do amplitunera Yamaha, wszystko działa ok. W opcjach włączony arc. Do odtwarzania zainstalowałem na początek Kodi. Dysk podpięty, filmy działają. W opcjach dźwięku filmu czy też samego Kodi jest taka opcja, aby dźwięk był przesyłany przez np ampli. Mam to włączone. I tu problem. Przy włączonej tej opcji, dźwięk idzie 5.1, gra i trąbi, ale nie mogę sterować głośnością z pilota Mi boxa. tylko z pilota ampli. Z kolei jak wyłączę tą opcję to mogę sterować głośnością pilotem Mi boxa, ale wtedy dźwięk nie jest przestrzenny. Idzie tylko na dwie przednie kolumny. Jakieś pomysły co to może być? Czy tak ma być po prostu?
 

piechu

Member
Bez reklam
Tak ma być. Jeśli masz ustawiony dźwięk przestrzenny passtrough to nie możesz sterować głośnością z poziomu pilota mibox. Głupio rozwiązane ale nic nie poradzisz, w Nvidia Shield jest tak samo.
 
Ostatnia edycja:

freyu

New member
Dzięki za odpowiedź. Wczoraj do późna siedziałem żeby to rozkminić, ale się poddałem. Szkoda, że tak ma być, bo pilocik Mi boxa zgrabniejszy. Przyzwyczaiłem się, że w starym Asusie normalnie dźwiękiem sterowałem z ichnego pilota. No, ale on był tak stary, że arc tam nie działał :) Trzeba będzie przywyknąć. Raz jeszcze dzięki!
 

Arek

Member
Cześć,
poradźcie proszę bo przespałem ostatnie trzy lata w temacie odtwarzaczy. Obecnie korzystam z leciwego Huyndaia Mbox 3150s, którego nawet lubię, ale jest zbyt wolny jak na dzisiejsze czasy.

Korci mnie aby kupić Mede8er MED800X3D , w wersji jako używany, bo nowy chyba nie ma sensu takiej kasy płacić za to co oferuje.

Wypunktuję na czym mi zależy, kolejność ma znaczenie:

- na prędkości działania pośród tysięcy plików (audio/wideo)
- zgrywania po sieci ethernet materiału obrobionego na PC (zdjęcia, filmy HD)
- odtwarzania koncertów z możliwie najlepszą ścieżką Audio (jakość 1080p oraz ISO z płyt Bleuray)
- oglądania filmów 1080p w 7.1 na ekranie 133" (choć ten temat pewnie umrze śmiercią naturalną za rok czy dwa , przez Netflixy itp)
- odtwarzanie zdjęć (w setkach katalogów, dziesiątki tysięcy zdjęć)
- odtwarzania filmów z kamer FullHD Sony, komórek, GoPro itp.
- odtwarzania filmów z yotube (nie mam jeszcze Smart TV)

I to tyle. Ważne aby można było w to ustrojstwo włożyć 3,5 cala 4TB, bo choć coraz lepiej działa współpraca z NAS itp. to jednak najszybciej będzie z twardziela, musi być :)

Czy jest coś na rynku sensowego ? Na razie nie myślę o treściach 4k, 3D i innych cudach wiankach. Jestem szczęśliwym posiadaczem plazmy panasa 720p i proja DLP Full HD :mrgreen:
 
Do góry