Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

HoDe

New member
Na S905X też są takie problemy? Zamówiłem właśnie X96 2/16, jeszcze mogę anulowac :D

btw. aktualnie na BG jest promo i wychodzi $36 za w/w wersje
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Odpowiadając na pytania, otrzymałem już X92 3/32GB. Co ciekawe, wygląda w rzeczywistości lepiej jak na renderowanych zdjęciach reklamowych. Jakość wykonania bardzo przyzwoita jak na chiński produkt. Napis X92 jest podświetlany głębokim soczystym niebieskim światłem i jest dość efektowny (filmy i zdjęcia nie oddają tego efektu).
Jeśli chodzi o działanie to od razu informuję, że nie mam telewizora 4K a jedynie FullHD i do tego zestaw stereo. Z braku czasu przeprowadziłem tylko krótkie testy na fabrycznym firmware z 12.2016.
Urządzenie działa stabilnie, nic się nie zawiesza, jest bardzo szybkie i responsywne. Uruchamia się ok 26 s. W menu jest dostępny język polski. HDMI CEC działa z mim TV Sony (obsługa pilotem od TV).
W KODI (ver.16.1) przemieliłem kilkanaście filmów różnych formatów HD i FullHD z zewnętrznego dysku USB . Z ani jednym nie było problemów. Uruchamiały się błyskawicznie, działy płynnie i można było je przewijać. KODI ma już sporo gotowych zainstalowanych wtyczek. Włączyłem kilka filmów z Exodusa i również odtwarzały się bez problemów. Warto jedynie doinstalować wtyczkę pobierającą napisy.
Sam internet działa sprawnie choć ma typowo androidowe bolączki jak ograniczony wygląd stron czy nie działające materiały korzystające ze flasha. Pewnie da się je rozwiązać - jak ktoś wie to proszę o info.
W najbliższym wolnym czasie postaram się przetestować inne wersje firmware z Libreelec włącznie.
 

mirek71

New member
wielki dzięki kol Kola za info o X92
poza librelec i kodi 17 z karty SD proszę jeszcze o testy:
1. wifi w tym urządzeniu - czy działa stabilnie na materiale w HD np. przez ściany mieszkania
2.jego możliwości na grach androidowych - i czy "czuć" moc tego urządzenia tj 3 GB RAM
3.jeśli zamawiałeś razem z keyboardem to proszę o opinie jak współpracuje z TV box i czy warto dopłacać ...
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
1. WiFi u mnie działa stabilnie na materiale FullHD ale ja mam router w standardzie "n" 2,4GHz w tym samym pokoju (w odległości ok 3m). Speedtest wykazał faktyczną szybkość 54 Mb/s (mam łącze 100 Mb/s).
2. Zainstalowałem jedną grę z ciekawości ale pojawił się problem ze sterowaniem i sobie odpuściłem (była typowo pod ekran dotykowy). Przetestować Ci jakąś konkretną pozycję?
3. Tak, zakupiłem razem z klawiaturą i8 z touchpadem i z podświetleniem (te typowe i8 są bez podświetlenia). Bardzo fajnie działa. Jest nieduża, trzyma się ją jak pada do gier i pisze kciukami. Touchpad działa dobrze. Podświetlenie przydaje się w gorszym oświetleniu. Klawiatura ma już akumulator BL-5C (taki z klasycznej Nokii). Ładuje sie ją bez wyjmowania aku przez gniazdo microUSB (kabelek micro USB/USB był w zestawie) lub przez ładowarkę micro USB (chyba każdy taką ma w domu). Jedyny problem jak się pojawił to działanie klawisza "ENTER", który w KODI działa dobrze (zatwierdza wprowadzony tekst) ale na stronach internetowych w Chrome jego wciśnięcie nie zatwierdza wprowadzonego tekstu (muszę ręcznie zjechać kursorem na klawiaturę ekranową i tam wybrać "OK" by zatwierdzić). Nie jest to wina samej klawiatury bo jak pisałem w innych miejscach (KODI, czy po prostu w komputerze) enter działa dobrze.
 
Ostatnia edycja:

themo

New member
Kola a nie masz delikatnych skoków przy odtwarzanych filmach, bo nie wiem czy ja to tylko widzę na moim H96 :D


Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

mirek71

New member
1. też mam ruter w "n"-2,4 GHz - między ruterem a pok z TV, który też mam w Fulhd są 2 ściany (blok) i mam w nim ok 10 Mb/s stabilnego wifi - myślisz ze wystarczy dla materiałów np.z Kodi w Ful HD - myślę ze dodatkowa antena w tym odtwarzaczu jest dużym atutem ...- jeśli możesz zrobić małą próbę przez ścianę byłbym wdzięczny :krol:
2. co do gier to pytałem przy okazji - mam w domu 2 synów nastolatków więc podejrzewam że będą też korzystać z gier (np worloftanks) - na marginesie oglądałem jakiś rosyjski filmik x92 na youtube i widać że spoko radzi sobie z grami
3. będę zamawiał z kolorowym keyboardem - dzięki za podpowiedz :)
4. widzę że na twojej aukcji chińczyk sprzedał już modele z 3/32 - więc poszukam u innych sprzedawców
5. jaki rodzaj przesyłki brałeś - tj co z vatem? ...
6. i przy okazji daj znać jak działa libreelec z karty SD i kodi 17 ... (na ich stronie niejaki kszaq robi też softy na amlogic 912 )
jeszcze raz wielkie dzięki za info
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Kola a nie masz delikatnych skoków przy odtwarzanych filmach, bo nie wiem czy ja to tylko widzę na moim H96 :D


Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Jeśli pytasz o materiał z dysku USB to nie mam żadnych przeskoków (testowane przez KODI). Wszystko co włączałem HD/FullHD idzie idealnie płynnie i sprawnie. Nie jest to z resztą jakiś wyczyn bo z FullHD radziły sobie płynnie już tanie odtwarzacze sprzed 6-7 lat (jak np mój ASUS HDP-R1).
Masz coś nie tak z ustawieniami.

@mirek71:
- nie mam stałego łącza w innym pokoju - nie zrobię Ci testu Wifi.
- przesyłka bezpłatna, z VAT'em mi sie upiekło ale czekałem 60 dni na przesyłkę.
- LE oczywiście przetestuję w wolnej chwili.
 
Ostatnia edycja:

juzeg76

Member
Witam od 3 tygodni uzywam x92 3/16 chodzi bardzo szybko do www czy kodi rewelacja .Wczoraj 1x sie zawiesil musialem odlaczyc wtyczke. Dzis z rana po odpaleniu z pilota uruchomil zegar ale sygnalu video nie bylo i znowu wtyczka.Wifi ok nie zerwal przez ten czas ani razu ogolnie ok ale te zwiechy niepokoją .Kupilem na aledrogo
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Przetestowałem wczoraj Libreelec 8.0.1h z KODI 17.1 na moim X92 (Amlogic S912).

Instalacja na komputerze LibreElec na karcie SD bardzo prosta. Na końcu włożyłem kartę do X92, włączyłem i od razu urządzenie uruchomiło się z niej. Chwila konfiguracji i prostych pytań i LE był gotowy.
Uruchamia się ok 20s, można ustawić język polski w menu. KODI jest tradycyjnie "goły" czyli wymaga dodania wtyczek do obsługi filmów/muzyki z internetu. Przez dobrą godzinę intensywnego maglowania nie zauważyłem żadnych problemów poza jedną zwiechą gdy próbowałem zainstalować Youtube. Przy ponownej próbie już poszło. HDMI CEC, WiFI i stała sieciówka działają OK, nie działa natomiast wbudowany wyświetlacz X92 (jest cały czas ciemny). Sprawdziłem kilkanaście filmów HD/FullHD z dysku USB i z internetu przez EXODUSA i wszystko działało sprawnie i bez najmniejszych przycinek.
Najciekawsze jest to, że powyższą metodą LibreElec nie jest przenoszony do pamięci wewnętrznej urządzenia i wystarczy po prostu wyłączyć pilotem, wyjąć kartę SD i przy ponownym uruchomieniu wstaje tradycyjnie wewnętrzny system (nie trzeba wyjmować wtyczki zasilacza czy robić resetu switchem). W ten sposób można szybko i wygodnie zmieniać systemy w zależności od potrzeb.
 
Ostatnia edycja:

aothunterpl

New member
Witam mam pytanie.

Czy ktoś podłączał model H96 PRO + pod kabel AV do starszego TV.

Czy to chodzi i jaki kabel ?

Z tego co widzę są problemy, z działaniem, jest film na YT

A na płycie PCB nie podoba mi się gniazdo jack przystosowane do 3pin a powinno być 4pin

Gnd , Video , Audio L + P

A na pcb są tylko 3 sygnały
odejmując masę , to w sumie tylko 2....
 
Przetestowałem wczoraj Libreelec 8.0.1h z KODI 17.1 na moim X92 (Amlogic S912).
Instalacja na komputerze LibreElec na karcie SD bardzo prosta. Na końcu włożyłem kartę do X92, włączyłem i od razu urządzenie uruchomiło się z niej.
A u mnie LibreElec nie chce się odpalić z karty SD. Instalację przeprowadziłem za pomocą LibreELEC USB-SD Creator, potem podmieniłem plik gxm_q200_3g.dtb (zmieniając nazwę na dtb.img) i kicha. LibreElec nie chce ruszyć ;-((
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
LibreELEC USB-SD Creator ??? A jaki obraz nim pobrałeś? Do Raspberry Pi? To może dobrze, że nie ruszyło :)
Pobierz ręcznie plik: "LibreELEC-S912. ... .img.gz" z: Index of /s912/8.0.1h-experimental/
Nie rozpakowując go, zrób Rufusem obraz na karcie SD (w Rufusie ustawienia domyślne). Finalnie karta SD zmieni pojemność na 512 MB i tak ma być.
Później pobierasz plik zgodny z Twoim playerem z : Index of /s912/device_trees/
Zmieniasz mu nazwę i rozszerzenie na dtb.img i przenosisz go na kartę SD (tam już będzie plik o takiej nazwie ale inny - musisz zgodzić się na podmianę). Karta gotowa.
Wkładasz ją do czytnika w swoim playerze i po prostu go włączasz. To wszystko.

Jak w przyszłości będziesz chciał przywrócić pierwotny rozmiar karcie SD to użyj np SDFormatter (w opcjach przestaw "format size adjustment" na ON)
 
Ostatnia edycja:
I dokładnie tak robiłem. Za pomocą USB-CD Creator nie pobierałem obrazów, wskazałem mu wcześniej pobrany plik (ten o którym wspominasz). Potem też miałem drugie podejście za pomocą Rufusa. Efekt taki sam. Plik podmieniałem. Karta po instalacji ma 512 MB. Nie wiem w czym problem.

Mam jeszcze jedno pytanie. Twój x92 da radę włączyć czerwonym przyciskiem power? Wyłączyć go wyłączę ale już ponownie nie włącze. Muszę go wyłączyć z prądu na ok 30 sek i dopiero wtedy system się odpali.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Rozumiem, że pytasz o przycisk power na pilocie? Włącza się i wyłącza bez problemu.
A wracając do LE - jakiej wielkości masz kartę?
Możesz jeszcze spróbować zrobić obraz na pendrive. Musisz tylko sprawdzić w którym USB działa bootowanie (najczęściej tylko w jednym).


Edit:
Możesz już potestować z nową wersją LE: 8.01j: http://kszaq.libreelec.tv/s912/ (pojawiła się przed chwilą)
 
Ostatnia edycja:
Tak, o niego pytam. To ja mam coś zwalone z tym przyciskiem power. Często też trochę muszę poczekać, od włączenia do prądu, zanim mi się zacznie system ładować. Może dlatego nie chce mi się odpalić libreelec. Nie zdziwiłbym się, gdyby mój okazał się modelem ze zwrotu, bo miałem już zaladowaną jakąś bibliotekę w zakładce filmy w kodi. Spróbuję może jeszcze z USB, ale coś czuję że nic z tego nie będzie. A jak wejdziesz do recovery to jakiego masz robocika? U mnie jest z wykrzyknikiem.

edit:
wersja j też nie odpala się, spróbuje jeszcze z usb odpalić a jak nie pójdzie to może powalczę aby od nowa wgrać firmware

edit2: libreelec poszedl z usb (pierwszy z gory od prawej strony), musiałem tylko użyć przycisku "hard resetu" za pierwszym razem. Potem próbowałem jeszcze raz karty sd użyć, niestety bezskutecznie. Może coś walnięta jest ta karta, nie wiem.
 
Ostatnia edycja:

tomplichta

New member
Witam zamierzam kupić jeden z poniższych tv boxów dla dziecka, tylko nie wiem który ?

Ogólnie to nie widzę w podzespołach różnicy między nimi, są praktycznie identyczne, tylko chyba obudową się różnią - może ktoś bardziej wiedzący się wypowie.
- 1.MXQ PRO
- 2.Ferguson FBOX4
- 3.X96
- 4.X95
- 5.M8S
 

themo

New member
Rozumiem, że pytasz o przycisk power na pilocie? Włącza się i wyłącza bez problemu.
A wracając do LE - jakiej wielkości masz kartę?
Możesz jeszcze spróbować zrobić obraz na pendrive. Musisz tylko sprawdzić w którym USB działa bootowanie (najczęściej tylko w jednym).


Edit:
Możesz już potestować z nową wersją LE: 8.01j: http://kszaq.libreelec.tv/s912/ (pojawiła się przed chwilą)
A jak wogole wgrać taki LE nigdy nie wgrywałem takich cud, na coś trzeba uważać? Coś tam czytałem u nich na forum ale nie do końca rozumiem.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry