Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

archivi

New member
Witam.

Zabieram się jak pies za jeża za zakup jakiegoś boxa... Czytam cały czas ten wątek.
Powiedzcie - jak to jest z tym wsparciem dla S912? Lepiej kupić H96 na S912 i czekać, że w końcu się z tym uporają, czy lepiej kupować S905? Różnica w cenach nie jest duża...
I rozważam jeszcze opdcję HiMedia Q10, ale z tego co widzę, poza dedykowanym KODI, wbudowaną kieszenią na dysk i lepszym wyglądem ;), to są to urządzenia porównywalne (no i poza ceną!). Q10 ma podobno lepsze wsparcie jeśli chodzi o upgrade firmware...

Na forum jak zawieje - czasem jak ktoś pyta "co kupić", jednym chórem pada odpowiedź H96 i o niczym innym nie ma mowy, innym razem Q10 i koniec...

Pozdrawiam
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witajcie,
Też zastanawiam się coraz bardziej nad playerem zewnętrznym.
Co prawda w domu stosunkowo rzadko odpalam filmy z usb, ale jak już odpalam, to rzadko kiedy wszystko jest 100% ok, a to dźwięk czasem nie wskoczy, a to film się przytnie, a to napisy nie chodzą itd.
Chciałbym coś z KODI, żeby podpiąć do tego jakiś dysk 2,5 " albo 3,5 ok 1TB i zasysać sobie. Ponadto chciałbym aby player miał opcję bit stream dźwięku przez HDMI i w miarę ergonomiczny pilot. Wifi mile widziane, ale nie obowiązkowe.
Co polecicie? Chciałbym aby osoby posiadające tego typu playery również dodały co nieco od siebie. Czy warto się w to bawić, a jeśli tak, to z jaką kwotą należy się liczyć.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Dotarł mój H96-Pro. wypróbuję i dam znać, czy to było dobrze wydane 300zł.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Prawdę mówiąc to 301zł. Z Aliexpress.
Wersja lepsza z 3/32Gb pamieci.
Ale to małe. Przy moim Mede8rze wygląda jak z innego świata. Wielkości twardego dysku przenośnego.
Wykonany pierwsza klasa. Bardzo ładny estetyczny. Pilot też świetny.
Ogrom możliwości i aplikacji. Net chodzi płynnie, nic się nie zwiesza. Bardzo szybko reaguje na polecenia.
Jest np. Netflix.
Najpierw poszło Kodi z filmami z podpiętego twardziela.( 750Gb) KODI wersja 16.1 Błyskawicznie odpala wszystkie materiały. Filmy po 40Gb nie stanowią najmniejszego problemu. Obraz bardzo ładny. Nie mam do niego żadnych uwag.
Napisy wyświetla prawidłowo. ( SRT bo takie tam mam).
Z dźwiękiem nie jest już tak różowo z KODI. Nie udało mi się na wyjściu uzyskać formatów DTS czy DTS HD. Niestety. Może mam coś źle ustawione, bo tam tych konfiguracji jest całe mnóstwo. Trzeba by się pobawić, ale player idzie do znajomego który nie ma kina domowego. Więc zabawę w szukanie sobie odpuszczam, bo i tak się to nie przyda.
Wypróbowałem też jakiś inny Media Player który jest w H96Pro i wtedy dxwięk DTS mi się pojawił ale nasze napisy były bez polskich znaków. Ja miałem przy filmach SRT, może TXT byłyby prawidłowe nie wiem.
Konkluzja.
Świetna zabawka za małą kasę jako dodatek do TV. Jak ktoś ma jednak dobry zestaw kina domowego i na bardzo dobrym dźwięku z najnowszymi formatami też mu zależy, to trzeba by się upewnić czy KODI da się tak skonfigurować.
 

dlamnieok

New member
Dzięki za informacje. Mam zamiar podpiąć pod amplituner z dwiema kolumnami na więcej nie mam miejsca. Mam nadzieję, że się uda.

HQ150 - możesz podesłać link z miejscem zakupu. Jak długo czekałeś?
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Prawdę mówiąc to 301zł. Z Aliexpress.
Wersja lepsza z 3/32Gb pamieci.
Ale to małe. Przy moim Mede8rze wygląda jak z innego świata. Wielkości twardego dysku przenośnego.
Wykonany pierwsza klasa. Bardzo ładny estetyczny. Pilot też świetny.
Ogrom możliwości i aplikacji. Net chodzi płynnie, nic się nie zwiesza. Bardzo szybko reaguje na polecenia.
Jest np. Netflix.
Najpierw poszło Kodi z filmami z podpiętego twardziela.( 750Gb) KODI wersja 16.1 Błyskawicznie odpala wszystkie materiały. Filmy po 40Gb nie stanowią najmniejszego problemu. Obraz bardzo ładny. Nie mam do niego żadnych uwag.
Napisy wyświetla prawidłowo. ( SRT bo takie tam mam).
Z dźwiękiem nie jest już tak różowo z KODI. Nie udało mi się na wyjściu uzyskać formatów DTS czy DTS HD. Niestety. Może mam coś źle ustawione, bo tam tych konfiguracji jest całe mnóstwo. Trzeba by się pobawić, ale player idzie do znajomego który nie ma kina domowego. Więc zabawę w szukanie sobie odpuszczam, bo i tak się to nie przyda.
Wypróbowałem też jakiś inny Media Player który jest w H96Pro i wtedy dxwięk DTS mi się pojawił ale nasze napisy były bez polskich znaków. Ja miałem przy filmach SRT, może TXT byłyby prawidłowe nie wiem.
Konkluzja.
Świetna zabawka za małą kasę jako dodatek do TV. Jak ktoś ma jednak dobry zestaw kina domowego i na bardzo dobrym dźwięku z najnowszymi formatami też mu zależy, to trzeba by się upewnić czy KODI da się tak skonfigurować.

Mógłbyś sprawdzić gdzieś w ustawieniach, czy jest opcja dźwięku "bitstream"? Bo nie chciałbym kupować w ciemno, a zależy mi na DTS HD, TRUE HD i ATMOS :)
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ale tu raczej chodzi o ustawienia samej aplikacji KODI 16.1 i sprawdzenia co wypluwa sprzęt.
 

coobah

Member
Bez reklam
U mnie aktualnie pod TV stoi Sunvell T95Z PLUS i całkiem fajnie daje radę.
W kolejce na testy czeka Rupa A9.
Bebechy praktycznie te same co w Sunvell, ale wyglądem nawiązuje do NVidii Shield :)
 
D

Deleted member 121090

Guest
Nie znalazłeś taniej.
Ja kupiłem taki z 3Gb ramu i 32Gb pamięci wewnętrznej.
Ta wersja z Twojego linka kosztuje 69.99
 

Zu3

New member
Czy na Atmosa w Kodi nie mogę liczyć tez jestem posiadaczem 96 Pro i nie mogę wydobyć z niego 7.1
 

radar_88

New member
Cześć

Spędziłem tutaj w sumie chyba z 4 godziny i dalej nie wiem co wybrać.

A95X 2/16GB z S905X za 45$

czy

H96 Pro 2/16GB z S912 za 55$

Co wybrać?
Chcę tego używać do KODI + odtwarzanie filmów z pendrive
 
Do góry