Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

flaterik

New member
odtwarzacz z funkcja dysku sieciowego

Dzień dobry,

po bezowocnych przeszukiwaniach internetu, chcialbym dowiedziec sie czy istnieje cos takiego jak "odtwarzacz multimedialny z funkcja dysku sieciowego":
- urzadzenie podlaczona do telewizora
- urzadzenie posiada wyjscie usb na dysk/pendrajw (preferencyjnie) lub posiada wbudowany dysk
- urzadzenie to potrafi sie laczyc z routerem sieci domowej, i zezwala na dostep do dysku poprzez wifi, i tak np. mozna by na nie kopiowac materialy jak na dysk sieciowy, a z tego dysku potem odtwarzac je na tv

Dodatkowo super by bylo gdyby:
- na androidzie, pozwalajace na instalacje i obsluge androidowych aplikacji
- pozwalajace odtwarzac filmy ze stron oferujacych strumniowo seriale i filmy (strony type watchseries.*)

pozdrawiam,
jacek
 

bajaczek

New member
Panowie, myślałem nad zakupem jakiegoś odtwarzacza do kina domowego ale nie znam się w ogóle. Mam tani zestaw tagi 5.1 do tego projektor benq w1070, amplituner pioneer vsx (429 bodajze) i lg bp420.
Nie wiem czemu kupiłem odtwarzacz bray bez wi-fi i teraz mi tego bardzo brakuje. Możecie polecić jakiś w miarę sensowny player, powiedzmy tak do ~700zł (im taniej tym lepiej ^^)? Chciałbym, żeby odtwarzał więcej formatów niż mój odtwarzacz oraz żeby wydajność była na przyzwoitym poziomie tj. nie miał problemów z odtwarzaniem filmów o wysokim bit rate. Najważniejsze jednak, żeby posiadał wi-fi i podstawowe aplikacje (youtube itp.).
 
Ostatnia edycja:

kazik555

New member
Witam,
Szukam odtwarzacza pod TV na prezent dla taty.
Cena - do 500 zl,
WIFI +WEEB+FILMY HD (kamerka itd)
Bardzo prosze o porade od serca,. Ktos mial do czynienia z HiMedia Q8 Quad ?
Zalezy mi na czmys przyszlosciowym......
 

sturnus

New member
Odtwarzacz sieciowy +NAS

Witam

Poszukuje odtwarzacza sieciowego który "dogadałby sie" z NAS synology 115j, denon avr-x2100w i TV samsung es6100.

Zależy mi na płynnym odtwarzaniu mkv w fullhd i DTS +napisy zlokalizowanych na serwerze NAS.
Nie intereusje mnie strumieniowanie przez dlna wiec odtwarzacz powinien "widzieć" dane z NAS jako udział sieciowy (SMB). Fajnie gdyby posiadał napęd blu-ray:)

Prosze o sugestie, opinie i komentarze w tej sprawnie.
 

marlowe

Member
Najtańszy odtwarzacz z LAN i HDD

Miałem swego czasu Popcorn (sprowadzany swego czasu z USA bo w PL jeszcze nie było) a ostatnie 3 lata Dune Prime. Dune jednak chyba jednak uległo już trwałej awarii i zostałem bez sieciowego odtwarzacza... Teraz Święta i kupę wydatków, dopiero w okolicach marca 2016 będę miał fundusze żeby kupić coś porządnego. Do tego czasu chciałbym zakupić jakiś odtwarzacz tani, jedyne wymogi żeby czytał divx, miał hdd i dałoby rade go połączyć z kompem PC przez LAN. Bardzo proszę o zaproponowanie czy jest w ogóle taki sprzęt do kupienia za małe pieniądze?
 

deusexe

Member
Czy powstały już odtwarzacze sieciowe ze wsparciem HEVC?

Niedawno nabyłem Dune HD Base 3D niestety nie odtwarza on filmów zakodowanych kodekiem x265 /h265. Czy możecie polecić jakiś odtwarzacz najlepiej z "rodziny" Dune z wyświetlaczem i nie na androidzie który wspiera w/w kodeki? Aha dobrze by było jakby czytał napisy txt, Dune tego nie robi...
 

deusexe

Member

No ciekawa propozycja szkoda tylko, że nie ma hdmi 2.0 i txt za tą kasę już by mogło być, co prawda w specyfikacji jest: text (MKV), ale to jakiś chwyt marketingowy tak jak w Dune dałem się nabrać, ten sam tekst i to w cale nie oznacza, że czyta napisy .txt... No i jest na androidzie a tego nie chcę.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Hmm... sprawdziłem bo w sumie mało kiedy oglądam z napisami i poprzednia wersja czyta napisy txt być może po aktualizacji oprogramowania.
 

jazzy

New member
No ciekawa propozycja szkoda tylko, że nie ma hdmi 2.0 i txt za tą kasę już by mogło być, co prawda w specyfikacji jest: text (MKV), ale to jakiś chwyt marketingowy tak jak w Dune dałem się nabrać, ten sam tekst i to w cale nie oznacza, że czyta napisy .txt... No i jest na androidzie a tego nie chcę.


W specyfikacji nie ma wsparcia dla kodeka h.265. Wydaje mi sie ze procesor zastosowany nie ma wsparcia dla tego kodeka.

Podejrzewam ze ciezko bedzie znalezc cos nie na androidzie ze wsparcirm dla tego kodeka. Nowe playery ktore wychodza sa glownie androidowe.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Panowie i Panie a czy ktoś może coś powiedzieć na temat takiego urządzenia :
Art A4S RK3288 Quad-core ARM Cortex-A17 1,8 GHz.

Smart Android TV BOX Art A4S - hurt.com.pl - hurtownia, sklep internetowy - baterie, akumulatorki, ładowarki, eneloop, everactive

Warto kupić coś takiego. Polska dwuletnia gwarancja. Zależy mi na odtwarzaniu plików Full HD kodowanych H264, plików kodowanych H265. Oczywiście ważny jest też dźwięk z DD True HD i DTS HD MA przesyłanych pass-through poprzez wyjście HDMI.
 

radioaktywny

New member
Panowie i Panie a czy ktoś może coś powiedzieć na temat takiego urządzenia :
Art A4S RK3288 Quad-core ARM Cortex-A17 1,8 GHz.

Smart Android TV BOX Art A4S - hurt.com.pl - hurtownia, sklep internetowy - baterie, akumulatorki, ładowarki, eneloop, everactive

Warto kupić coś takiego. Polska dwuletnia gwarancja. Zależy mi na odtwarzaniu plików Full HD kodowanych H264, plików kodowanych H265. Oczywiście ważny jest też dźwięk z DD True HD i DTS HD MA przesyłanych pass-through poprzez wyjście HDMI.

Na papierze wszystko OK.
Poczytaj sobie jednak komentarze na zachodnich forach na temat android tv box, np. najnowsze zabawki na nowszym RK3368:
Zidoo X6 | Zidoo forum
HiMedia H8 Octa

Obraz tnie, dźwięk się rozjeżdża z obrazem, dźwięk DH w teorii itd. itp. Generalnie sprzęt w praktyce jest mocno niezgodny ze specyfikacją, a stabilność jak w wersji alfa. Jeżeli kupisz urządzenie jakieś renomowanej firmy to jeszcze w ciągu kilkunastu miesięcy czy kilku lat poprawiają soft i można liczyć, że będzie działało. Sami się tłumaczą, że np. Mede8er przez kilka lat modyfikował soft, aż osiągnął stan stabilny zgodny ze specyfikacją.
Jak coś kupować to z internetu. Przejrzyj dokładnie forum kupowanego urządzenia czy w ogóle warto. Jak kupisz to przez 2 tygodnie testujesz i podejmujesz decyzję czy oddać.
Co jeszcze. Np KODI na pewno nie wspiera procka RK3288 w dekodowaniu HEVC (H.265), najprawdopodobniej także nie wspiera dekodowania VC-1 / WMV 9. Jak inne odtwarzacze to nie wiem.
Jeżeli H.265 i KODI to na chwilę obecną tylko pełna obsługa dla Tegra X1 (TX1) - Nvidia SHIELD TV.
Prawie pełna obsługa dla całej gamy urządzeń na Amlogic S805 / M805 / S806 / M806 / S812. Dlatego prawie pełna bo kolory 8 bitowe zamiast 10.

Na chwilę obecną gdybym musiał coś kupić to chyba:
https://eco-gadzet.eu/pl/glowna/46-minix-neo-u1-dodatkowo-a2-lite.html
Najlepiej jednak poczekać na wiosenny wysyp procków:
HiSilicon Hi3798C V200, Amlogic S912 i S908. Oczywiście, tak jak pisałem wcześniej, obsługa tego sprzętu przez androida to już inna bajka.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
radioaktywny
Dzięki za info. No i bądź tu teraz mądry....
Czytałem, że te nowe 8-mio rdzeniowe procki takie sobie, że ten czterordzeniowy RK3288 lepszy.
Skoro też słaby to lepiej jednak wstrzymać się z zakupem.
Pozdrawiam
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Procesory sygnowane przez Rockchip są najtańszymi i najsłabszymi w swoich klasach z obecnych na rynku. Wart zwrócić uwagę, że obecne są we wszystkich najbardziej budżetowych smartfonach. Jak na razie do stosowania w stacjonarnych mediaplayerach to porażka...
 

baton_dk

New member
Witam. Planuję zakup odtwarzacza. Niestety nie śledzę na bieżąco a sprzętów na rynku przybywa, wiec wybór ciężki.

Z waszych opinii wnioskuje ze na androidzie sprzęt odpada.

Interesuje mnie:
Możliwość instalacji dysku wewnątrz lub napędu bluray
Dlna
Obsluga bd iso , bd iso 3d

Nie zamierzam używać do oglądania tv sat, grania jak na konsoli. Tylko filmy

Przeglądałem np cos z egreat, dune, med8er, popcornhour itp

Co polecacie?
 
Ostatnia edycja:
Do góry