Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

sobiepa

New member
Dzięki za kolejną propozycję.Wiem,że Ty go masz-ale jest jeden problem-nie można go już kupić.Jaki byś proponował- dokładnie jego odpowiednik-jeżeli jest taki?.
 

muzyk219

New member
Potwierdzam niezawodność Mede8er'a 600. Mam go ponad pół roku i odtwarza wszystkie przez Ciebie wybrane formaty bez najmniejszego problemu. Kup i po sprawie. Będziesz więcej niż zadowolony.
Coś z innych odtwarzaczy?Tu ciekawostka - miałem kiedyś tak prosty i fajny odtwarzacz jak Wiwa HD-5. Odtwarzał również wszystko jak leci bez problemu, włącznie z nowymi formatami dźwięku HD. Wierz mi, najtańszy odtwarzacz jaki znajdziesz, spełniający te same kryteria. Ostatnio widziałem go na OLX za 80zł.
 

sobiepa

New member
muzyk219 dzięki wielkie zwłaszcza za propozycję taniej WiVy.Jednak juz tam widzę w specyfikacji ,że ma wyjście tylko hdmi 1.3 co wg mnie nie wróży dobrze i boję się ,że nie ugryzie obrazów BD.
Koledzy jeszcze takie pytanie prośba.Czy już należy myśleć i szukać sprzetów z tym nowym kodekiem h 265 czy to na razie pieśń przyszłości.Pewno wymienione dla mnie powyżej sprzęty tego nie mają.Jakie by miały i pewno sporo droższe -czy dopłacać?.
 

neonAPSC

New member
Witam,

Poszukuje niewielkiego urządzenia, które wpiąłbym do HDMI i spełniało następujące funkcje:

- odtwarzałoby filmy z dysku WD podpiętego do routera
- umożliwiałoby zainstalowanie weeb.tv
- umożliwiałoby odtwarzanie bezprzewodowo filmów z notebooka/tabletu a także przerzucenie całego obrazu z tabletu na tv - np przeglądarka, youtube
- nie wymagałoby dodatkowych pilotów - możliwość sterowania z telefonu/tabletu

Czy są jakieś niedrogie sprzęty tego typu? Znalazłem mEasy np A2W, ale nie jestem pewien, czy to wszystkie da się za tego pomocą zrealizować.

Z góry dziękuję za każdą podpowiedź.
 

oczkopl7

New member
Witam,

Co możecie powiedzieć na temat CS918 Android ?

Czy urządzenie nada się do oglądania filmów MKV 1080p ? przez DLNA ? z dysku podpiętego pod ruter ? Czy w cenie do 300 zł można znaleźć coś innego ? (lepszego)
 

echo123

New member
himedia

witam szanownych kolegow i kolezanki,

mam typowe pytanie: co kupic?

na razie waham sie pomiedzy:
himedia q5 quad czy mede8er 800x3d czy mede8er 600x3d

czekam na podpowiedzi i sugestie

pozdrawiam,
 

echo123

New member
A jakich funkcji potrzebujesz? :)

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Potrzebuje:
- przeglądać internet
- oglądać filmy z przypiętego dysku twardego oraz poprzez sieć wifi/ethernet z komputerów znajdujących się w sieci (w tym fhd, 4K, 3D, BRISO...)
- korzystać z serwisów typu ipla, player, YouTube...
- słuchać muzyki...w tym internetowego radia...potrzebna wysoka jakość przetwormika DA ....
 

Jawosz

Member
Potrzebuje:
- przeglądać internet
- oglądać filmy z przypiętego dysku twardego oraz poprzez sieć wifi/ethernet z komputerów znajdujących się w sieci (w tym fhd, 4K, 3D, BRISO...)
- korzystać z serwisów typu ipla, player, YouTube...
- słuchać muzyki...w tym internetowego radia...potrzebna wysoka jakość przetwormika DA ....

mede8er - pozwoli ci odtwarzac filmy bez problemu (ale sugeruje po ethernecie)
himedia - cała reszta ale nie wiem jak ze stabilnością działania bo to Android
 

kpmkat

New member
Witam,

chciałem zastąpić wsyłużonego LG DP1 czymś bardziej aktualnym, co pozwoli:
- streamować filmy z dysku HDD podpiętego do routera (Bezprzewodowo)
- korzystać z biblioteki Plexa,

to dwa główne wymogi, reszta bajerów typu youtube itd. nie są jakimś prorytetem. Patrząc na obecnie posiadany LG - nie potrzebuje jakiegos wypasionego sprzętu, co prawda zależy mi na jakości filmów (lecą głównie 1080p po Wlanie najlepiej 5GHz). Na pierwszy rzut oka chcialem Asusa OPlay mini, ale to też wysłużony sprzęt, Plex nie jest odpowiednio supportowany. Rzuciłem okiem na dwa ciekawe, aczkolwiek ciut drogie w moim mniemaniu sprzęty:

1. Orbsmart S82 Niemiecki sprzet z dodatkowym pasmem 5GH, niezle oceniany w DE
2. HiMedia Q5 quad Chinszczyzna, zbiera dosc dobre opinie na swiecie...

Moze ktos potrafilby doradzic, ewentualnei zasugerowac cos tanszego do wspolpracy z Plexem (mam Plex-pass).
 

azzario

New member
Kupno odtwarzacza Minix?

Wityam, przymierzam się do kupna odtwarzacza, będzie służych do filmów HD/3d, słuchania muzyki, youtube, HTML/Flash. Filmy/muza przez Wi-fi.
Co powiecie o masowo wykupywanym na allegro minixie 8-h Plus, dobra specyfikacja, sprzęt chyba niedawno zawitał do polski.
Dziwi mnie że jest najczęsciej kupowany a na forum go nikt nie poleca.
Będzie ok czy jednak mede8er 600 będzie lepszym wyjściem?
Jeden i drugi obsługuje 3d? mede8er ma w specyfikacji ale tu chodzi chyba o pliki BD ISO, MKV pójdzie na każdym?
 
Ostatnia edycja:

loot

New member
hej

może ktoś pomoże w wyborze odtwarzacza który chciałbym, alby posiadał takie funkcje:
- oczywiście odtwarzanie wszelkich filmów bez przycinki
- spotify
- remote control poprzez telefon komórkowy (obsługa bez włączonego TV)
- gapeless (mile widziane, ale niekoniecznie, bo chyba to mało co oferuje)
- youtube
- stabilna praca
- sensowny wbudowany lub możliwy do zainstalowania odtwarzacz muzyki
- obsługa torrent

nie jestem freakiem, potrzebuję raczej czegoś prostego, łatwego w konfiguracji.

polecany jest Mede8er - czy on spełni te oczekiwania?

z góry dzięki!
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
YouTube i Spotify determinują Twój wybór. Jesteś skazany na sprzęt działający pod kontrolą Androida, bowiem wymienione serwisy dość często modyfikują serwery, a producenci playerów opartych ma Linuksie (lepsze, szybsze, bardziej niezawodne, z procesorami dedykowanymi odtwarzaniu multimediów) po pewnym czasie kończą wsparcie i nie ma update linków - tak w dużym skrócie. W playerach pracujących pod kontrolą Androida może aktualizować aplikacje. Z androidowych przyjrzyj się najnowszym modelom Minix, HiMedia Q5 (można instalować wtyczki KODI), warto rzucić okiem też na Popcorn Hour VTEN, który pozwala na aktualizację aplikacji z własnego Marketu Apllikacji.
 

loot

New member
dziękuję

pozostałe funkcje będą działać, szczególnie remote control na sprzęcie na androidzie?

na takim mede8er nie ma szans na spotify? czy jest jakaś alternatywa dla spotify na takim urządeniu?
 
Do góry