Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Kirek50

Moderator
Bez reklam
To czego potrzebuję to odtwarzacz potrafiący obsłużyć filmy o różnych formatach (mkv,mp4,mov itd.) oraz posiadać możliwość odtwarzania BD poprzez wbudowany napęd (nie z obrazów). Co istotne, to musi mieć możliwość odtwarzania zarówno filmów jak i muzyki (FLAC, mp3).

Na pewno HTPC byłby bardziej uniwersalny, ale koszty są dość wysokie przy Twoich wymaganiach. Moim zdaniem rozwiązaniem może być średniej klasy, ale dobrze dobrany odtwarzacz BD. Do niedawna używałem Samsung BD-E6500 w wersji amerykańskiej i bardzo dobrze się spisywał. Teraz ściągnąłem z Chin Kaiboera BD i Samung pójdzie do dobrych ludzi.
Ten Samsung to dość ciekawy sprzęt. Bardzo przydatny jest wbudowany hub HDMI z dwoma wejściami, do których można podłączać dowolne urządzenia. Oczywiście WiFi w standardzie n, DLNA, opcja Disc to Digital daje możliwość odtwarzania dowolnych materiałów z internetowej chmury. Player odtwarza praktycznie wszystkie formaty, z podłączonego do USB dysku dawałem mu różne pliki multimedialne i nie było problemu. Odtwarza również wewnętrzne ścieżki dźwiękowe i zaszyte wewnątrz napisy w plikach .MKV. Można się przełączać pilotem między plikami audio i napisami. Bez kłopotów oczywiście radzi sobie z polskimi napisami. Jest polskie menu, polski Smart Hub i wszystko idealnie działa. Player się daje w banalny sposób hakować i umożliwia zmianę Smart Huba na dowolny kraj.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Kirek50
Ten Kaiboer BD to ten który opisywałeś parę lat temu, czy jakiś nowy model?
 

ukkuba

New member
Witam, nosze się z zamiarem kupna odtwarzacza strumieniowego z głośnikami do ok 3000zl. Muzyki słuchal bym głównie z internetu - rocka, chillout ;) z czasem podepne pod niego tv. Pokój kwadrat 10m2.
Zastanawiam się nad Cambridge audio minx xi z monitorami audio bx2 - wszystko z 5letnia gwarancja za 2600zl. Może jakaś alternatywa? Chętnie zdam się na wasze doświadczenie
Pozdrawiam
 

TheTester

New member
Na pewno HTPC byłby bardziej uniwersalny, ale koszty są dość wysokie przy Twoich wymaganiach.
A jakie to są wysokie te koszta? Wydawało mi się, że zamknę się bez większych problemów w 1500pln.

Moim zdaniem rozwiązaniem może być średniej klasy, ale dobrze dobrany odtwarzacz BD. Do niedawna używałem Samsung BD-E6500 w wersji amerykańskiej i bardzo dobrze się spisywał. Teraz ściągnąłem z Chin Kaiboera BD i Samung pójdzie do dobrych ludzi.
Ten Samsung to dość ciekawy sprzęt. Bardzo przydatny jest wbudowany hub HDMI z dwoma wejściami, do których można podłączać dowolne urządzenia. Oczywiście WiFi w standardzie n, DLNA, opcja Disc to Digital daje możliwość odtwarzania dowolnych materiałów z internetowej chmury.
WiFi mi niepotrzebne - LAN mam do tego. DLNA mnie nie interesuje tylko natywne odtwarzanie po sieci. Jeśli taki odtwarzacz tego nie ma, to nie jest niestety sprzęt dla mnie.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
A jakie to są wysokie te koszta? Wydawało mi się, że zamknę się bez większych problemów w 1500pln.

Mniej więcej. Poczytaj odpowiedni dział poniżej.

WiFi mi niepotrzebne - LAN mam do tego. DLNA mnie nie interesuje tylko natywne odtwarzanie po sieci.

Po sieci normalnie odtwarza (WiFi i Ethernet) - wideo, muzyka, foto. W moim przypadku do routera Archer C5 mam podłączony HDD 2,5"i wszystko idzie stamtąd.
 

Bonaventura

New member
Czy istnieje obecnie jakiś odtwarzacz, który spełniałby te wymagania?

Może Popcorn Hour C-300?
Nie tak dawno sam miałem podobne dylematy, z tym że stawiałem znacznie większe wymagania od Twoich. Po kilku tygodniach analizowania wybór padł na ten odtwarzacz. Oczywiście nie jest on idealny, ma swoje lata i pewne niedociągnięcia ale jak na razie spisuje się najlepiej ze wszystkich które miałem.
 

ukkuba

New member
Witam, nosze się z zamiarem kupna odtwarzacza strumieniowego z głośnikami do ok 3000zl. Muzyki słuchal bym głównie z internetu - rocka, chillout ;) z czasem podepne pod niego tv. Pokój kwadrat 10m2.
Zastanawiam się nad Cambridge audio minx xi z monitorami audio bx2 - wszystko z 5letnia gwarancja za 2600zl. Może jakaś alternatywa? Chętnie zdam się na wasze doświadczenie
Pozdrawiam
Dodam że zestaw na allegro jest za około 4tys zł,
Ja mam go okazję kupić za 500 funtów, wart swojej ceny? Czy może coś innego można kupić za podobne pieniądze?
 

TheTester

New member
Po sieci normalnie odtwarza (WiFi i Ethernet) - wideo, muzyka, foto. W moim przypadku do routera Archer C5 mam podłączony HDD 2,5"i wszystko idzie stamtąd.
I to nie jest przez DLNA? Natywnie?

Może Popcorn Hour C-300?
Nie tak dawno sam miałem podobne dylematy, z tym że stawiałem znacznie większe wymagania od Twoich.
Pamiętam, że dawno temu, gdy decydowałem się na Prime 3.0, brałem też pod uwagę Popcrona. Nie wiem czy ten sam model, ale na pewno zbliżony koncepcją. Wygląda fajnie, ale troszkę drogi, bo to jest ~1800pln + napęd. Niemniej propozycja warta rozważenia.
A jak jest z jego aktualizacjami? Bo Prime stał się problematyczne ze wzg na brak wparcia dla najnowszych wersji zabezpieczeń na BD (miałem straszny problem z oglądnięciem Gry o tron czy np. Guardians of the Galaxy).
Możesz mi powiedzieć jakie jeszcze były Twoje wymagania? Tak z ciekawości, bo może o czymś zapomniałem i będę później żałował ;)
 

Bonaventura

New member
TheTester. Popcorna można próbować wyhaczyć używanego na portalach aukcyjnych. Czasami się trafiają już z napędami i dyskami za połowę ceny sklepowej, albo i jeszcze taniej. Moje wymagania były następujące:

- szerokość ok. 43cm (aby nie wyróżniać się od reszty sprzętu hi-fi),
- napęd BR (w standardzie lub z możliwością zamontowania),
- usb 3.0 (no i tego tutaj nie ma, więc musiałem niechętnie przymknąć oko),
- złącze HDMI 1.4 lub 1.4a (j.w)
- slot na dysk twardy o pojemności min. 2TB
- obsługa formatów: [.mov] [.vob] obrazy ISO płyt oraz pliki filmów DVD bezpośrednio z folderów [video_ts], oraz obrazy i pliki filmów Blu-Ray wrzucone na dysk twardy,
- obsługa poprzez port usb (i przez ten slot zasilane) dysków twardych o pojemności przynajmniej 2TB,
- posiadać zasilacz wbudowany w obudowę.

Ostatnia aktualizacja do mego Popcorna jest bodajże z lutego zeszłego roku. Czy będą następne to trudno powiedzieć. Ja mam głównie filmy na DVD, ich ilość stanowi jakieś 99% mojej kolekcji. Na Blu-Ray mam dosłownie pięć tytułów także tutaj ciężko mi się wypowiedzieć w szerszym zakresie jak sobie player radzi z ich odtwarzaniem. Wiadomo, że nie jest to ideał, ale sam dla siebie nic lepszego nie znalazłem. Gdyby miał on: USB 3.0, HDMI 1.4 i obsługę dysków 4TB to wtedy już by nim dla mnie był.
 

TheTester

New member
Ok, dzięki za odpowiedź. Tych aktualizacji się najbardziej obawiam...HTPC też nie jest pod tym względem idealnym rozwiązaniem, bo opiera się na istnieniu i stałej aktualizacji aplikacji pokroju anyDVD HD.

Jak dla mnie to póki co zestaw HTPC wydaje się sensowniejszy. Gdyby tylko ktoś doradził mi w kwestii procesora, to by było już w ogóle fajnie. :p Problem polega na tym, żeby nie przegiąć z wydajnością i tym samym głośnością chłodzenia.
 

tomek_lyse

New member
Polećcie jakiś dobry odtwarzacz multimediów. Głównie zależy mi na filmach w wysokiej rozdzielczości (MKV kilkunasto GB) i dźwięku wielokanałowym min. DTS-HD. Żeby nie było problemów że czegoś nie może odpalić. Będzie to podłączone do amplitunera
 

tomek_lyse

New member
@pierwszyy: wygląda interesująco. Ma ktoś coś takiego? Jak z obsługa ac3 i innych wielo kanałowych formatów dźwięku?
 
Ostatnia edycja:

ikar1975

Active member
Bez reklam
Nie mam odtwarzacza multimed. Ale mój najtańszy LG BD 550 obsługuje wszystko czego ci potrzeba formaty dźwięku HD ,mkv 15;20;i nawet koncert 33gb ,nawet podaje pliki 3d na TV i nie ma problemu , kosztował mnie 4 lata temu 299pln:p .Pozdro
 

wirus

Klub HDTV.com.pl
VIP
mede8er, posiadam. Nie otwarza tylko menu z BR i divx. Jak masz dziwne formaty do sprawdzenia to możesz mi podesłać.
 

tomek_lyse

New member
W tym mede8er jak jest z obsługa różnych formatów dźwięków wiwlokanalowych? Będę miał to podłączone pod amplituner i zależy mi na dobrej jakości dźwięku i obsługa wielu formatów plików w tym h265. Nie potrzeba mi żadnych bajerow sieciowych
 

sobiepa

New member
Koledzy przestudiowałem to forum i mam chyba najprostsze pytanie o odtwarzacz ze wszystkich tu zadanych.Chodzi mi o sprzęt który odtworzy popularne pliki TYLKO np mkv ORAZ obrazy BD -z dźwiękiem DTS Hd Ma i DD thrue HD i bez przetworzenia prześle do amplitunera i tam dopiero sobie z dekoduję.Głównie zależy mi na płynnym odtwarzaniu oczywiście bez zacięć ww formatów zwłaszcza dużych plików BD.Z pozostałymi formatami np FLAC sobie poradzę i mam w pogotowiu BD stacjonarny.Wstępnie po opisach tutaj wybrałem np.egreat r6s pro ale bardziej zależy mi na niższej cenie jeżeli się da.Nie musi być żadnych wifi dysków wbudowanych nic tylko te dwie rzeczy aby odtworzył przez usb.
 
Ostatnia edycja:

zwierzak11

New member
mam R6S ze 3 lata i używam do tego co ty ale egreat jak masz BD w którym katalog STERAM składa się np. kilkunastu m2ts ów nie radzi sobie po prostu, nie składa ich bez przycięć natomiast na konkurencyjnym forum potwierdzono mi że MED600x3d radzi sobie z tym bez problemu . ja dzisiaj brałbym mede8er, oraz od jakigoś czasu mam w egreat problem z jakością obrazu, i odtwrzaniem ścieżek DTS Hd Ma i DD thrue HD ( muszę go czasami kilka razy restartować) - ale może to jest ze starości
 
Do góry