Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Chodzi o dekodowanie np. DTS-HD MA , DTS-HD HR , Dolby True HD,
Tylko, że to są pewnie formaty audio stosowane na płytach blu-ray. Ja z racji, że posiadam stary tv który nawet nie jest FHD, a tylko hd-ready nie zawracam sobie głowy płytami blu-ray. Dlatego odtwarzacz ma uzupełniać opcje multimedialne, które obecne telewizory mają w standardzie. Nie chcę inwestować w wypasiony odtwarzacz multimedialny, bo to będzie przerost formy nad treścią. W przyszłości gdy 4K będzie bardziej popularny, zmienię tv ta takowy i wtedy mój philips hmp5000 i tak pójdzie w odstawkę.
 

rafalopatika

New member

dzięki, mnie się przydało, wybór niewielki. Właśnie przejrzałem czym by tu zastąpić mój WD TV LIVE (jakiś taki wolny, zawiesza się ostatnio ale ogólnie jest na 5+, dobrze mi służy 3 lata) i patrzę, że super sprzęt na androidzie Minx etc tylko ... tylko właśnie nie odtwarzają DTS HD MA ;(. Ostatnio staram sie tylko takie filmy oglądać (jak się da oczywiście) i bardzo mi się spodobała, że WD umożliwiło to od jakiegoś roku. Teraz bedę myślał, czy jednak warto zmieniać bo 99% sprzętu na Androidzie nie ma DTS HD MA. Sprzęt li tylko do filmów i muzyki (spotify/YT), bo podpięte mam to pod projektor.
 

lukpep

New member
Odtwarzacz o prostej funkcjonalnosci sieciowej

witajcie,

wtopilem z telewizorem... Sony KDL-55w829b. Niestety nie potrafi on przekazac po optyku dzwieku DTS do amplitunera. Dolby Digital dziala, DTS jest downmixowany do PCM.
W zwiazku z powyzszym szukam odtwarzacza ktory pozwoli mi z tym zyc bez strzelenia sobie w leb.
Zdaje sie ze Asus O!Play mini ma co mi trzeba - podlaczam mu dysk USB a on po HDMI czy optyku pusci mi bez dekodowania dzwiek DTS Core do ampitunera.
Jezeli mam juz przyinwestowac w kolejna puszke pod TV to moze polaczyc to z dyskiem?
Nie potrzebuje zadnego strumieniowania, wifi, facebooka czy innych bajerow. Chcialbym kupic cos co:


1. Pusci mi DTS 5.1 do amplitunera - prosto z pliku mkv znajdujacego sie na podlaczonym dysku przez HDMI wraz z obrazem oczywiscie.
2. Pozwoli przez siec ethernet wrzucic na swoj dysk nowe pliki, wywalic stare itp.
3. Dysk montowany w srodku urzadzenia = jedna obudowa.

Czy istnieje taki wynalazek ktory sprawi ze moje zycie bedzie mialo znowu sens ktory stracilem po zakupie sony? ;)
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
To ten TV nie obsługuje DTS-u i Kapusta ma racje.Pozdro
Upewnilem się jeszcze masz 2 ustawienia auto dla dolby digital a dla nie kompatybilnych z nim PCM :) i wszystko jasne LG moich rodziców ma gorzej bo nie ma dźwięku wogole przy DTS
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
A czy przypadkiem ten DTS nie jest w 2.0? Bo ostatnio jak sprawdzałem samsunga z serii h to właśnie dolby Digital szło w 5.1 a DTS tylko w 2.0 pomimo ścieżki 5.1
 

czachaaa

New member
Odtwarzacz, tylko jaki?

Na poczatek mala inwentaryzacja.

- dwa komputery (OSX)
- router Time Capsule z mozliwoscia podpiecia dysku po usb ale bez mozliwosci streamowania; posiada AirPlay
- amplituner z AirPlay
- tv z DLNA
- projektor offline


Co chce osiagnac?

Potrzebuje takiego polaczenia urzadzen, ktore pozwoli mi korzystac z zasobow dysku zewnetrznego zarowno za pomoca komputera, telewizora jak i za pomoca projektora. Na komputerze chcial bym moc edytowac pliki, dogrywac je i kasowac, a na telewizorze i projektorze chcial bym moc je ogladac bez ograniczen.

Dzis moge streamowac material bezposrednio z komputera do telewizora, ale musze miec wtedy odpalony komputer oraz program do streamowania .. no i nie bede mogl tego streamowac do projektora ktory nie posiada takiej funkcji. Poza tym material musze miec na komputerze z ktorego wlasnie streamuje. No chyba ze dostep jest do dysku podpietego pod router a to dopiero po odczytaniu przez komp poleci streamem ... ale nie do projektora.

Wydaje mi sie, ze dysk powinien byc spiety z czyms (z jakims odtwarzaczem rzecz jasna) co pozwoli go polaczyc z amplitunerem kablem HDMI, a stad sygnal pojdzie albo do telewizora albo do projektora.. dowolnie, jak mi sie zawidzi.

Wymagania co do urzadzenia ktore na to pozwoli? Odtwarzanie filmow (w tym 3D), mozliwosc skonfigurowania jakiegos klienta torrent no i nienaganna jakosc bez rwania filmow w wysokiej jakosci. Zalezy mi na tym, aby moc nie korzystac z komputera jesli nie bede chcial, a odtwarzacz powinien umiec pobrac pobrac wskazane pliki i np. dograc napisy... da sie tak? ;)

W ktora strone isc? Nie chce nadszarpywac budzetu.



PS. Moglby byc Apple TV, tyle ze uzytecznosc tego urzadzenia w naszym kraju jakos nie powala jeszcze.. moze gdy wejdzie do nas Netflix?
PS2. Nie wiem czy za bardzo nie namieszalem ;)
 
Ostatnia edycja:

BaNtio

New member
Jaki adapretr Smart Tv do 300 zł.

Witam
Poszukuję adaptera którego głównym zadaniem będzie obsługa serwisu YouTube , oczekuję płynnej pracy oraz rzadkich zawieszeń owego urządzenia , w tym możliwości aktualizacji softu . Adapter będzie działać tylko przez internet bezprzewodowy WI-Fi odległość od routera to 1m. Potrzebuje jeszcze myszki klawiatury bezprzewodowej dość małych gabarytów do 100 lub mniej zł, odległość od Tv to 2 m. myślałem nad Natec Smart TV Dongle HD221 i Fergusonie Fbox.
Pozdrawiam Banito.
 

TheTester

New member
Witam
Potrzebuję małej porady. Mam w tej chwili Dune Prime 3.0. Do tej pory sprawdzał się bardzo dobrze jednak jakiś czas temu producent wypiął się na niego (jak i inne jemu podobne) i zaprzestał aktualizować firmware o zabezpieczenia BD. W konsekwencji coraz więcej kupowanych przeze mnie filmów nie chce na tym odtwarzaczu zadziałać - musiałem posiłkować się próbnymi wersjami programów do omijania zabezpieczeń aby zrobić obraz.

To czego potrzebuję to odtwarzacz potrafiący obsłużyć filmy o różnych formatach (mkv,mp4,mov itd.) oraz posiadać możliwość odtwarzania BD poprzez wbudowany napęd (nie z obrazów). Co istotne, to musi mieć możliwość odtwarzania zarówno filmów jak i muzyki (FLAC, mp3) oraz zdjęć (jpg, a super by było jakby wsparcie dla RAW było) przez lokalną sieć, z serwera plików (SAMBA).

Urządzenie byłoby podłączone do amplitunera Yamaha RX-V673.

I teraz mam tak naprawdę dwie opcje:
1. Jakiś konkretny odtwarzacz a'la mój obecny Prime 3.0.
2. Złożenie HPTC.

Ze względów prostoty opcja pierwsza jest ciekawa, ale druga za to daje ogólnie większe możliwości.
I teraz moje pytania:
1. Czy istnieje obecnie jakiś odtwarzacz, który spełniałby te wymagania?

2. Jaki procesor jest potrzebny aby płynnie odtwarzać filmy BD o wysokim bitrate? Reszta komponentów jest mniej istotna: płyta to albo ITX (lub ewentualnie micro-ATX), 2-4GB RAM. Do tego jakaś obudowa i jakiś sposób na jak najcichsze chłodzenie. No i oczywiście licencja na któryś z programów pozwalających odtwarzać zabezpieczone BD. Także jak widać tylko procesor stanowi tutaj problem, bo nie znam wydajności CPU pod kątem zawartości FHD. Szczególnie, że niektóre kombinacje mają wbudowane karty graficzne ze wsparciem sprzętowym...
 
Do góry