Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Poczytałem trochę opinii z których wynika dla mnie by to omijać łukiem.Nie pokusiłbym sie o kupienie czegoś takiego a tym bardziej polecenie tego komuś.

Nie wiem, jakie i czyjego autorstwa opinie czytałeś, ale Chromecast ma szeroką społeczność i sporo alternatywnego firmware na świetnym poziomie. Padło pytanie o YouTube, a lepszego rozwiązania nie znam. Każdy, powtarzam K A Ż D Y player ma na pewnym etapie koniec wsparcia, wystarczy więc zmiana prosta zmiana portu dla YT i już zero korzystania.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Jak go trochę potestujesz to napisz jak on się sprawuje.Czy ten wyświetlacz jest funkcjonalny,czy ma zwiechy,jak sobie radzi z odtwarzaniem filmów,muzyki?Ja niedługo też będę chciał wymienić swoją Himedię na coś nowszego, ale jakoś nic mi nie pasuje,albo za drogo.
 
Ostatnia edycja:

ghotan

New member
Szukam boxa co odtworzy br .iso nie potrzebuję 3d i 4k. ma dekodować dolby
i dts hd. Zamierzam odtwarzać także pliki flac 24/192 które teoretycznie po wyjściu optycznym nie pójdą i potrzebny jest coaxian. Czy przy odtwarzaniu
materiału full hd dysk zewnętrzny (mam taki z usb3) się wyrabia? Skłaniam
się ku androidzie. Sterowanie plikami muzycznymi z tableta (wyświetlanie okładek, metadanych)
 

stev

New member
przejrzałem ten wątek rok wstecz ale specjalnie nie znalazłem rozwiązania swojego problemu :(

Poszukuję playerka nie za drogiego czyli w okolicach 400 zł ... no do max 600 zł obsługującego nowe formaty video bez czkawki, czytającego zewnętrzne polskie napisy dla mkv zawierających już wbudowane napisy (mój TV tego nie potrafi) i odtwarzającego obrazy dysków dvd jak i bd.
O ile dobrze doczytałem, to USB 2.0 ma wystarczającą przepustowość by filmy były odtwarzane płynnie więc obsługa takich dysków mi wystarczy ale możliwość podpięcia dysku po sata do tego w formacie ntfs byłaby genialna. Dysk ma robić za nas-a czyli filmy chcę wgrywać na niego z mojego leciwego laptopa. Player nie musi mieć wi-fi i ponieważ na razie mam budżetowy TV nie musi mieć obsługi 3D ani 4K choć było by to miłe.
Co prawda mój ampli ładne korzysta z plików muzycznych po dlna ale miło by było gdyby playerek też miał obsługę podstawowych formatów muzycznych z naciskiem na flac. :)
 

jordan

New member
Witam powoli chce sie rozstac z moim popcornem a200 bo juz trzeba myslec o czyms nowym

Niedlugo planuje kupic TV 4K 3D wiec przydalby sie jakis sprzet do tego

mysle ze mam ok 1000zł na to

pomozcie w wyborze bo nie wiem czy brac jakiegos picopc i do tego dysk 1TB pod usb i zalatwi sprawe czy cos z wewn dyskiem bo mam 1TB z popcorna 3,5" tak by bylo najlepiej dla mnie

chce zeby to urzadzenie czytalo wszystko glownie filmy mkv i 3d no i pewnie pozniej 4k zeby puszczal kodeki DTS-HD MA i DTS i ponizsze wiadomo i wlasnie nie wiem czy picopc to potrafi i zeby to przepuszczal bezstratnie do aplitunera po HDMI to wazne

chce zeby dzialal mi na tym serwer torrentow i nie zawieszal sie przy wiekszej ilosci plikow

jest tego tyle na rynku ze naprawde ciezko mi wybrac jakis czas sie tym nie interesowalem

pomozcie prosze.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
przejrzałem ten wątek rok wstecz ale specjalnie nie znalazłem rozwiązania swojego problemu :(

Poszukuję playerka nie za drogiego czyli w okolicach 400 zł ... no do max 600 zł obsługującego nowe formaty video bez czkawki, czytającego zewnętrzne polskie napisy dla mkv zawierających już wbudowane napisy (mój TV tego nie potrafi) i odtwarzającego obrazy dysków dvd jak i bd.

Uczyni to każdy w miarę przyzwoicie skonstruowany na układzie Realtek 1186. Z tańszych np. Egreat R6, z droższych Xtreamer Sidewinder 3. Mam ten drugi od ponad dwóch lat - zero problemów, odtwarzam z HDD USB oraz z HDD podpiętego do router TP-link Arecher C5 jako media serwera. USB 2.0 wyrabia bezproblemowo na wszystkich materiałach wideo.
 

stev

New member
Uczyni to każdy w miarę przyzwoicie skonstruowany na układzie Realtek 1186. Z tańszych np. Egreat R6, z droższych Xtreamer Sidewinder 3. Mam ten drugi od ponad dwóch lat - zero problemów, odtwarzam z HDD USB oraz z HDD podpiętego do router TP-link Arecher C5 jako media serwera. USB 2.0 wyrabia bezproblemowo na wszystkich materiałach wideo.

niestety, tych modeli już nie ma w sprzedaży. Na który z obecnie dostępnych zwrócić uwagę?
 

muzyk219

New member
No właśnie mam podobne pytanie. Nie chcę wydawać dużo i jestem blisko kupna philipsa hmp 5000/12 za niewiele ponad 3 stówy, coś lepszego w tej cenie można kupić?
Jeśli to dla Ciebie istotne to w/w Philips nie odtwarza nowych standardów audio HD. Moim zdaniem za ten odtwarzacz ponad 3 stów to sporo za dużo... nie ma w nim nic tak specjalnego by tyle za niego płacić. Ale to tak na marginesie moje zdanie co do ceny. To Twój wybór.Pozdrawiam
 

Dru

Moderator
czy ten odtwarzacz Mede8er 600X3D posiada polskie serwisy takie jak: IPLA, TVN Player albo TVP Player? Czy w serwisie Youtube można ustawić jakość/rozdzielczość na wysoką?
 
Jeśli to dla Ciebie istotne to w/w Philips nie odtwarza nowych standardów audio HD. Moim zdaniem za ten odtwarzacz ponad 3 stów to sporo za dużo... nie ma w nim nic tak specjalnego by tyle za niego płacić. Ale to tak na marginesie moje zdanie co do ceny. To Twój wybór.Pozdrawiam

Co mam rozumieć pod pojęciem nowe standardy audio HD? Sorki jestem trochę zielony w temacie.
Philips zamówiony przez neta, będę miał 2 tygodnie na testowanie. Jeśli nie spełni moich oczekiwań będę szukał dalej.
 

Bonaventura

New member
Jak go trochę potestujesz to napisz jak on się sprawuje.Czy ten wyświetlacz jest funkcjonalny,czy ma zwiechy,jak sobie radzi z odtwarzaniem filmów,muzyki?Ja niedługo też będę chciał wymienić swoją Himedię na coś nowszego, ale jakoś nic mi nie pasuje,albo za drogo.

Trochę potestowałem.

Wyświetlacz - jak dla mnie ekstra bajer (zwłaszcza w kolorze). Jego jakość może nie jest powalająca jak na dzisiejsze czasy ale w zupełności wystarcza. Co do jego funkcjonalności, zbyt wiele elementów wyświetla w pełnym formacie (tak jak menu ekranowe na tv) przez co niekiedy w pełni swobodna nawigacja przy jego wykorzystaniu jest uciążliwa. Nie jest to wina bezpośrednio wyświetlacza ale softu który takie info mu podaje. Ja tam wole jednak spoglądać na ekran tv/projektora. Aczkolwiek już podczas oglądania filmu fajnie i czytelnie wyświetla wszystkie podstawowe i najważniejsze informacje o filmie. Na upartego dałoby się sterować urządzeniem tylko przy jego wykorzystaniu. Podsumowując, nie jest to ideał....... ale i tak najlepszy wyświetlacz jaki miałem w tego typu urządzeniu ;)

Do do zwiech, to mnie się jeszcze nie zdarzyły. Ale też i nie katowałem go ostro przez wiele godzin non stop. Nie wiem z czego one mogły wynikać u innych użytkowników ale jeśli z przegrzania to ten Popcorn ma bardzo duże możliwości rozbudowania chłodzenia co jest dużym plusem.

Co do odtwarzania filmów. Odtworzył mi praktycznie każdy film jaki miałem pod ręką. W jednym tylko dźwięku nie było (ale w nim to żaden odtwarzacz dźwięku nie wykrywał), filmik nagrywany był rejestratorem motocyklowym a'la GoPro. Ale to na czym mi najbardziej zależało, czyli pełna obsługa DVD spisuje się doskonale.

Co do muzyki to się nie wypowiem bo nie mam tutaj żadnego punktu odniesienia. Mi te odtwarzacze służą do oglądania filmów, a muzyka to przy okazji jest w nich filmowa :D

Zostało mi jeszcze przetestować w nim funkcje sieciowe oraz zrobić mu jakiś test długodystansowy, ale na to brak czasu.

Byłbym zapomniał, podświetlany pilot - rewelacja! :eek:k:

Na chwilę obecną śmiało mogę powiedzieć, że to najlepszy odtwarzacz multimedialny jaki miałem, pomimo tego, że brak mu HDMI 1.4 i USB 3.0.
 
Ostatnia edycja:

muzyk219

New member
czy ten odtwarzacz Mede8er 600X3D posiada polskie serwisy takie jak: IPLA, TVN Player albo TVP Player? Czy w serwisie Youtube można ustawić jakość/rozdzielczość na wysoką?
Z tych co wymieniłeś jest tylko YouTube ale jest wiele innych ,naprawdę sporo by je wszystkie ogarnąć czy choćby tu wypisać. Natomiast jest przeglądarka internetowa z tym że raczej nie da się zainstalować TVN Player'a, to nie komputer...
 
D

Deleted member 121090

Guest
Chodzi o dekodowanie np. DTS-HD MA , DTS-HD HR , Dolby True HD,
Jakby ktoś miał sprawdzony jakiś nowy odtwarzacz na androidzie, który ma możliwość nawet nie dekodowania, ale swobodnego wysłania tych formatów dźwięku po HDMI w 7.1 to będę wdzięczny.
 
Do góry