Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Przecież to konstrukcja sprzed sześciu lat! Nie liczyłbym, aby player spełnił wszystkie Twoje wymagania, które tu zaprezentowałeś...
 

CzajaOne

New member
Witam również poszukuje odtwarzacza. Główne wymaganie to to aby dawał rade z sporą ilością rozszerzeń plików. Głównie rozchodzi się o pliki 30gb + (filmy blu ray). Co możecie polecić ? Początkowo rozmyślałem nad typowym odtwarzaczem Blu - Ray, już sam nie wiem co wybrać. Kwota ok 1300 zł. Może jest możliwość połączenia Odtwarzacza Blu - Ray z multimedialnym w jednej skrzynce? Dzięki za podpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
@Kirek50, tzn czego nie obsłuży? Dysk podłączę przez usb, a reszta chyba jakoś pójdzie?

Hmm... Pisałeś o napisach .TXT - nie obsłuży. Plików o dużym bitrate, czyli solidnych ripów z BD lub pełnych BD ISO - też nie bardzo (najczęściej z "czkawką"), nie ma wsparcia dla Dolby TrueHD i DTS Master HD (chyba tylko jakieś pass through multichannel HD LPCM przez HDMI). Raczej sprzęt dla mało wymagających użytkowników.
 

vipsiwy

New member
Witam,
Poszukuje odtwarzacza który spełniłby moje wymagania, a że wybór jest ogromny potrzebuje Waszej pomocy:

Radio internetowe - musi działać bez włączonego TV
Preferuje podłączenie "na stałe" więc wifi jest zbędne

odtwarzanie mp4, mkv, m2ts, iso, bd-iso z możliwością czytania .txt -
bez 3D bo i tak nie wykorzystam

Podłączone to będzie do Harman Kardon AVR460
 
Ostatnia edycja:

rudytww

New member
Witam

Widzę, że trafiłem na forum gdzie wiele osób ma podobne dylematy:)
A więc do sedna.
Mam konkretne wymagania:
1)sprzęt ma być bezgłośny
2)ma mieć możliwość obsługi przez aplikację z telefonu android ( ale to właściwie nie jest żaden problem bo znalazłem yatse ) bez konieczności uruchamiania telewizora
3)ma udźwignąć bez problemów dysk 3tb i xbmc kodi
4)musi posiadać wyjście spdif, mile widziane byłoby też coaxial
5)chcę aby po uruchomieniu urządzenia dysk był widziany w sieci (taka namiasta nas-a)
6)dlna

Mój budżet to jakieś 600 max 800zł

Strasznie dużo w ostatnim czasie pojawiło się urządzeń na rynku i wiele czasu już czytam i porównuje wszystkie gotowce typu popcorn hour, mede8er, dune itp - te jednak odpadają, ponieważ nie mają możliwości wyszukiwania utworów i filmów poprzez aplikację android.
Ogólnie sprzęt służyć ma mi tylko do słuchania muzyki i oglądania najzwyklejszych filmów sd i fullhd żadne obrazy iso, żadne 3d - a więc banał mogłoby się wydawać.

Ostatnio np. znalazłem takiego minix z64 - ale bardzo cienki bolek jeśli chodzi o złącza.
W ogóle wszystkie maluchy htpc w tym budżecie praktycznie są nieosiągalne.

I tak dalej szukam. I dochodze do wniosku, że najlepiej by się chyba nadał dla mnie sprzęt oparty o androida. Obecnie jestem na etapie brania pod uwagę takich urządzeń jak:
-himedia q5 quad
-xtreamer Wonder
-measy b4s
-open hour chameleon
itp

Zwracam się z prośbą o doradzenie mi czegoś i w ogóle podpowiedzenia czy w dobrym kierunku podążam

pozdrawiam
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Mam konkretne wymagania:

Wszyscy, przysłowiowo, chcą być "piękni, młodzi i bogaci"... Czy się da? Da się, ale trzeba poświęcić odrobinę czasu i wysiłku intelektualnego na przeczytanie kilkudziesięciu postów na tym forum. Praktycznie wszystkie odpowiedzi na temat tego jak być "pięknym, młodym i bogatym" już padły, więc nie ma sensu powtarzać ich za każdym razem, gdy jakiś "intelektualny leniuszek" chce kupić player.
 

Bonaventura

New member
Ja przestudiowałem już chyba pół internetu i nadal nie znalazłem swojego ideału.
Czy istnieje i czy znacie jakikolwiek odtwarzacz/kombajn multimedialny który posiadałby m.in.:

szerokość ok. 43cm (aby nie wyróżniać się od reszty sprzętu hi-fi)
posiadał napęd BR (aczkolwiek od biedy może go nie być, albo może być jako opcja)
usb 3.0
złącze HDMI 1.4 lub 1.4a
bezproblemowe odtwarzanie filmów 3D (i innych o wysokim bitrate)
obsługę formatu 7.1
zlot na dysk twardy o pojemności min. 2TB


ale najważniejsze:
musi koniecznie obsługiwać formaty: [.mov] [.vob] obrazy ISO płyt oraz pliki filmów DVD bezpośrednio z folderów [video_ts].
Bezproblemowo obsługiwać poprzez usb (i przez ten slot zasilane) dyski twarde o pojemności przynajmniej 2TB
posiadać zasilacz wbudowany w obudowę

Na chwilę obecną wypatrzyłem sprzęty takie jak:

- Dune HD Base 3D (brak napędu optycznego, usb 3.0)
- Popcorn Hour C-300 (pomimo braku HDMI 1.4 i USB 3.0 to po zamontowaniu napędu BR najbardziej mi pasuje, lecz niestety nigdzie nie ma go w ofercie)

Oczywiście najbardziej by mi odpowiadał sprzęt typu Dune HD Max, z napędem BR, dyskiem twardym i mnogością opcji. Ale ten model jest już przestarzały i od dawna niedostępny. Dune HD Base 3D pomimo, że spełnia część założeń nadal pozostawiałby pewien niedosyt. Popcorn Hour C-300 po dokupieniu do niego napędu BR byłby prawie, że ideałem ale znowu zarówno jak Dune HD Max nie jest już dostępny. Czy wobec tego istnieje jakiś odtwarzacz im podobny ale o współczesnej technologii? Albo czy wiadomo coś aby miały się w jakimś niedługim czasie (ok roku) pojawić jakieś nowe odtwarzacze, może następcy wymienionych modeli.

Na chwilę obecną korzystam z BR LG BD670 do odtwarzania płyt (jestem z niego bardzo zadowolony) oraz z Hy...dai R3050r do odtwarzania filmów z dysków twardych w wielu formatach. Niestety jest to dla mnie mało wygodne, a i technicznie obie konstrukcje są już mocno przestarzałe (zwłaszcza Hy...dai do zastosowań w których go wykorzystuje, czyt. Ripy i pełne BD). Dlatego noszę się z zamiarem ich zastąpienia przez jedno urządzenie. Nie zależy mi na funkcjach sieciowych, napisach, przeglądarkach www i innych temu podobnych bajerach. Jeśli znacie jakieś dobre odtwarzacze, to będę wdzięczny za każdą podpowiedź.
 

muzyk219

New member
Jak odtwarzacz z YouTube na pokładzie?

Witam. Pisze w imieniu mojego znajomego który chce kupić jakiś odtwarzacz z możliwośćią oglądania YouTube i nic więcej!
Obecnie posiada jakiś Bluray Panasonic'a i mówi że jakiś czas temu przestał być wyświetlany w/w serwis.
Doradziłem mu by kupił jakiś odtwarzacz multimedialny i zaproponowałem mu Egreat'a R6S ale czy Egreat odtwarza nadal YouTube?
Czytałem jakiś zcas temu że były z tym jakieś problemy, jak to jest dzisiaj? A jeśli ewentualnie Egreat ma z Youtube problem to co mu mogę innego zaproponować?Nie chcę mu polecać żadnego odtwarzacza na androidzie.Sam miałem pewien etap z tym ustrojstwem i nigdy więcej. Co można dzisiaj mu zaproponować z YouTube w miarę taniego bez androida? Aaa... i Xtreamer 1 i 2 odpada. Miałem i nie polecę mu tego.
Więc co?
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jeżeli tylko do YT to sugeruję Chromecasta. Żaden sprzęt firm trzecich nie da mu gwarancji, że YT będzie obsługiwane "wiecznie", natomiast Chromecast jest Google, więc...
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Oczywiście najbardziej by mi odpowiadał sprzęt typu Dune HD Max, z napędem BR, dyskiem twardym i mnogością opcji. Ale ten model jest już przestarzały i od dawna niedostępny. Dune HD Base 3D pomimo, że spełnia część założeń nadal pozostawiałby pewien niedosyt. Popcorn Hour C-300 po dokupieniu do niego napędu BR byłby prawie, że ideałem ale znowu zarówno jak Dune HD Max nie jest już dostępny.

Sugeruję przyjrzeć się niektórym playerom z napędami dysków optycznych firmy Kaiboer... O kilku wspominałem na forum.
 

Bonaventura

New member
Kirek50 dziękuje za podpowiedź. :blagam:
Przepatrzyłem na szybko modele Kaiboer, w tym Twój opis jednego modelu i spodobał mi się K860i. Niestety jego cena, zaczynająca się od 630$, co daje ponad 2300zł dyskwalifikuje go to na miejscu. Już prędzej przełknąłbym brak USB na przednim panelu (sic). Cenowo mierzyłbym raczej w półkę do 1500zł. Poza tym nie ma u nas żadnego importera tych odtwarzaczy :/
 

muzyk219

New member
Jeżeli tylko do YT to sugeruję Chromecasta. Żaden sprzęt firm trzecich nie da mu gwarancji, że YT będzie obsługiwane "wiecznie", natomiast Chromecast jest Google, więc...
Wieczne odtwarzanie na jakichś tam playerach YT to oczywiste że tak nie będzie ...\
Chromecast odpada, to nadal android w dodatku tylko gadżet... Poczytałem trochę opinii z których wynika dla mnie by to omijać łukiem.Nie pokusiłbym sie o kupienie czegoś takiego a tym bardziej polecenie tego komuś.
PS3 odpada ze względu na cenę pow. 400zł. Egreat R6S nadal odtwarza Yt czy nie?
Jak wygląda w tym przypadku HiMedia 910A?
 

Bonaventura

New member
Bonaventura - a o takim czymś może myślałeś?
Zappiti Player 4K - Ultimate UHD Media Player

Tak, przeglądałem ofertę Zappiti.
Niestety ten model jak dla mnie ma szereg wad, m.in.:
- brak wbudowanego zasilacza
- brak wyświetlacza (a przynajmniej ja go nie stwierdziłem)
- brak gniazda USB na przednim panelu
- slot na dysk twardy w bocznej ściance (sic)
- niewielka szerokość (28 centymetrowe maleństwo jakoś nie bardzo by wyglądało na 43 centymetrowym amplitunerze)

Niestety widzę, że większość obecnych odtwarzaczy na rynku to jakieś takie mikro pudełeczka, a nie pełnowymiarowe pudła :sad:

Z Zappiti to tylko mi się spodobał Zappiti Player 3D, ale to to samo co Dune HD 3D.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
W sumie to czepiasz się "szczegółów" , na amplitunerze to lepiej nic nie stawiać,to i tak jest duży odtwarzacz w porównaniu z resztą,dysk twardy to ja np. u siebie jak raz włożyłem tak go jeszcze nigdy nie wyjąłem.
Ale szukaj dalej,jak znajdziesz coś co zaspokoi wszystkie Twoje wymagania to napisz co kupiłeś,ale nie zapomnij co w takich odtwarzaczach jest najważniejsze.
 

Bonaventura

New member
jaco.37 no wiesz, nie nazwałbym tego szczegółami. Jednak wygoda użytkowania musi stać na pewnym poziomie, zwłaszcza że parę złotych by to człowieka kosztowało.
Chyba, że dla Ciebie wygodne jest podłączanie napędów po omacku gdzieś z boku lub z tyłu obudowy odtwarzacza. Brak wyświetlacza, to jak brak obrotomierza w aucie ;)
A co do dysków, jak się ma jeden to faktycznie wszystko jedno. Ja natomiast mam ich kilkadziesiąt, i jakoś nie uśmiechałoby mi się go co jakiś czas wyciągać z szafy, obracać i kombinować z ich podmianką. Jednak możliwość montażu od frontu jest o niebo wygodniejsza.
Wszystkich moich wymagań to raczej nic nie spełni. Będę już zachwycony gdy cokolwiek spełni je chociażby w 80% ;)
Myślę, że gdyby się trafił w dobrej cenie nowy Popcorn Hour C-300 to bym nie pogardził.

ale nie zapomnij co w takich odtwarzaczach jest najważniejsze.

Oświecisz mnie? Bo już o tej godzinie mam problem z zebraniem myśli ;)
 
Do góry