Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Witajcie, odświeżę troszkę temat ponieważ zastanawiam się na odtwarzaczem dla moich plików z kamery która zapisuje w formacie 1080 50p 36 Mbps.

Zapomnij o większości Androidowych zabawek - chyba, że na mocnym, czterordzeniowym SoC z równie mocną grafiką - ale to dużo kosztuje. Dla Twoim potrzeb konieczny jest dobry player na RTD 1186 (Xtreamer SW3, Mede8er itp.) lub coś na równoważnym chipie Sigmy.
 

CybPL

New member
Odtwarzanie filmów - dokupienie elementu do zestawu

Witam wszystkich,

Mam nadzieję że wybrałem dobry dział, w końcu chodzi o sprzęt.
Posiadam w domu tak zmontowany zestaw :

TV Samsung z serii F6770/F6650
Amplituner Denon X1000
Router TP Link WDR4300 z możliwością podpięcia zewnętrznego dysku.
Tuner TV od Vectry.

Router TP Linka poza funkcją ala NASa umożliwia skonfigurowanie media serwera. Wszystko było by fajnie i pięknie (audio elegancko śmiga na ampli) gdyby nie fakt że Samsung nie potrafi do filmu wczytać napisów. Z tego co czytałem taki już jest urok tego zestawu, prawdopodobnie DLNA w TP Linku nie jest certyfikowane i nie działa do końca tak jak powinno.
Oczywiście to samo puszczone z pendriva działa poprawnie. Napisy mają odpowiedni format, nazwę itd.

I teraz pytanie :

Co dokupić do tego zestawu aby nie mnożyć urządzeń i pilotów:

Opcja nr 1) Odtwarzacz blu ray. Czy istnieje urządzenie z obsługą dysków sieciowych ? Czy blu raye mogą odtwarzać filmy z serwera mediów i czy będą w stanie wczytać napisy ? Jakie formaty są obsługiwane ? Widziałem że blu ray ma opcję USB, ale pendrive to równie dobrze mogę włożyć do TV, a nie o to chodzi aby latać z penem w tą i z powrotem.

Opcja nr 2) Urządzenie typu WD TV Live HD lub inne o podobnej funkcjonalności - Z tego co czytałem to mieli wszystko i rozwiązuje problem napisów, jednak w tym przypadku dalej jestem bez możliwości słuchania płyt audio/oglądania z płyt BR. Chyba że jest takie urządzenie z napędem BR ?

Opcja nr 3) Jakieś inne urządzenie / rozwiązanie ? Kupno dwóch powyższych to kolejne 2 piloty, kolejne miejsce na RTVce zajęte. Tego wołałbym unikać.

Ktoś ma jakieś propozycje ?
 

Brazylia123

New member
Tani odtwarzacz HD mulimedialny z możliwością przesyłania dźwięku cyfrowo w formatach mp3

Witam , mam pytanie które z tanich odtwarzaczy HD ( z wpiętym dyskiem twardym i muzyką w mp3 ) , daje przesłania dźwięku stereo w formacie mp3 , po " cyfrze " tak żeby mógł podpiąć zew. dac nostromo x1 i wyjściem analogowym do wzmacniacza .
innymi słowy chcę wykorzystać odtwarzacz multimedialny jako " transport danych " zamiast komputera i podłączyć pod taniego dac zew. w celu ( mimo iż to kompresja stratna 320kb/s ) , poprawy dynamiki , przez dac i podłączeniu przez RCA analog do wzmacniacza stereo denon 710 .
Odtwarzacz , również oczywiście będzie wykorzystywany do filmów , cena 300-400 zł typu Asus O player .
Pozdrawiam
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Pomysł dobry,ja do tego celu używam Himedie. Można również bezprzewodowo odtwarzać muzykę z laptopa poprzez Foobara i dlna , można to wszystko jeszcze obsługiwać poprzez aplikację w telefonie i wzmacniacz nam się robi multimedialny.Wszystko chodzi jak trzeba.
Im lepszy będzie dac tym lepiej.
 

Brazylia123

New member
Cześć , ja tylko chcę korzystać z opcji przez kabel cyfrowo , komputer tym samym chcę wykluczyć .
Problem w tym , że nie wszystkie tanie odtwarzacze od 200-400zł mają taką możliwość wyprowadzenia cyfrowym torem dźwięku stereo mp3 , flac itd.
 
Ostatnia edycja:

Brazylia123

New member
Ok, ale jesteś pewien że on wypuszcza cyfrowo audio z w/w formatami , bo w specyfikacji technicznej nie ma o tym słowa , analogicznie w żadnej specyfikacji ze strony , chyba dopiero w instrukcji obsługi konkretnego modelu .

Dzięki za propozycję
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Prestigio MultiCenter Box PAB2411

Witam Panów. Ktoś miał do czynienia z tym urządzeniem? Pytam bo miałem kiedyś kupować adapter wifi do swojego tv ale za podwojoną cene adaptera mam coś takiego.. Jest tam android i moje pytanie jest następujące ( myśląc o tym urządzeniu jako pożerającym kombajnie flac'ów i filmów hd z dysku zewnętrznego): Czy to urządzenie będzie połykało takie właśnie pliki z dysku ??
 

muzyk219

New member
Jest tam android i moje pytanie jest następujące ( myśląc o tym urządzeniu jako pożerającym kombajnie flac'ów i filmów hd z dysku zewnętrznego): Czy to urządzenie będzie połykało takie właśnie pliki z dysku ??

U siebie mam m.in. MK 808 a to prawie to samo (ten sam procesor) więc i możliwości techniczne niemalże identyczne.
Flac odtworzysz bez problemu. Mój MK 808 odtwarza normalnie choć swojego androida nie używam ani do filmów ani do muzyki. Służy jako android na telewizor i tyle. do takich plików mam inny odtwarzacz.
Co do filmów w HD to procesor 4 rdzeniowy odtwarza filmy z bitrate max 12 Mbit. Dwurdzeniowy zapewne też coś koło tego. Tak ze jeśli film ma nie więcej niż z 10-12 GB to BYĆ MOŻE nie będzie się ciął. Ale to już max granica wielkości pliku w płynnym odtwarzaniu. Jeśli masz większe pliki HD lub z wyższym bitrate niż 12 to zapomnij.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
U siebie mam m.in. MK 808 a to prawie to samo (ten sam procesor) więc i możliwości techniczne niemalże identyczne.
Flac odtworzysz bez problemu. Mój MK 808 odtwarza normalnie choć swojego androida nie używam ani do filmów ani do muzyki. Służy jako android na telewizor i tyle. do takich plików mam inny odtwarzacz.
Co do filmów w HD to procesor 4 rdzeniowy odtwarza filmy z bitrate max 12 Mbit. Dwurdzeniowy zapewne też coś koło tego. Tak ze jeśli film ma nie więcej niż z 10-12 GB to BYĆ MOŻE nie będzie się ciął. Ale to już max granica wielkości pliku w płynnym odtwarzaniu. Jeśli masz większe pliki HD lub z wyższym bitrate niż 12 to zapomnij.

na ta chwile odtwarzam je przez moj nienajlepszy tv po usb sa to pliki ok 10gb i dziala pieknie oczywiscie te, ktorych nie mam na plytach. chcialem miec internet w tv i dlatego pomyslalem o tym prestigio zamiast adaptera samsung za 150zl bo daje wiecej mozliwosci. przydaloby mi sie cos (odtwarzacz) zeby flacki z dysku czytal i nie musialbym wiecznie wlaczac tv a do tego nieraz obsluzyl reszte.
 

muzyk219

New member
przydaloby mi sie cos (odtwarzacz) zeby flacki z dysku czytal i nie musialbym wiecznie wlaczac tv a do tego nieraz obsluzyl reszte.
A w jaki sposób chcesz sie poruszać po plikach na dysku mając wyłączony tv? Włączony tv jest koniecznością. No chyba że znasz na pamięć układ folderów i plików w nich zawartych i pamiętasz kolejność wciskania przycisków na ekranie na pamięć. Ja w swoim Xtremerze muszę włączyć tv chcąc się dostać do danego pliku a po już uruchomieniu np. pliku muzycznego mogę tv wyłączyć i przełączać się pomiędzy plikami na pamięć bo pamiętam ich układ. Oczywiśćie odtwarzacz mam wpięty przez HDMI do ampli a z ampli do TV i w takiej konfiguracji tv do odtwarzania muzyki już po jej uruchomieniu, nie jest mi potrzebny.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
W tym miesiacu maja pojawic sie playery na rk3288. To bedzie cos, potezne moca ..... warto poczekac.

Z tą mocą to by nie przesadzał. Rockchip nie robi układów SoC, które rzucałyby na kolana - to są układy dla sprzętu budżetowego.

Uczciwie dodam, że sprzętu z tymi układami nie ma rynku, więc trudno o jakieś autorytatywne wnioski, ale dotychczasowe doświadczenia wskazują, że tzw. androidowe odtwarzacze z kilkoma rzeczami sobie nie radzą. Być może Cortex-A17 okaże się tym strzałem w dziesiątkę dla playerów wideo... Albo nie...

Specyfikacja jest obiecująca: OpenGL ES3.0, OpenCL1.1 and DirectX11, dekodowanie 4Kx2K, zgodność z HDCP2.x. Ale poza tym nic nowego: MPEG-2,MPEG-4,AVS,VC-1,VP8,MVC with up to 1080p@60fps.

Z moich dotychczasowych doświadczeń z playerami opartymi na układach w tej architekturze wynika, że przegrywały rywalizację z nowymi Realtekami i Sigmami, które są układami dedykowanymi multimediom. Może z tą nowinką będzie inaczej, ale raczej wierzę w mojego Xtreamera SW3...
 

kwasior21

New member
No zobaczymy, android to syf jakich malo.CO z tego ze jest mostwo aplikacji jak sprzet zamula:/ Jeszcze takie cosik ma wyjsc :

A80_Allwinner Technology

Gdyby tak ominac andka i walnac openelec +xbmc czy kodi moglaby byc miazga, wydajnosciowo oraz w prostocie uzytkowania ale ..... trzeba czasu
 

sobiepa

New member
Koledzy jak można prosić ja się nie znam dopiero zaczynam temat odtwarzaczy
założyłem sobie tak:Obsługa dużych plików mkv np 20gb BD ISO HD Audio:
DTS, DTS-HD HR, DTS-HD MA, DD, DD Plus, DD True HD 5.1-7.1
Obsługa dysków z usb np 500GB.
praca w sieci na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę w co warto doinwestować?.
Kwota wiadomo jak najniższa 400-600-800 zł.
Czy zna ktoś takie moje bardzo wstępne typy i co o nich sądzicie czy warte są uwagi?:
ASUS Digital Media Player O!Play http://www.komputronik.pl/search/pl...//searchString/YXN1cyUyMG8lMjFwbGF5/category/

ASUS Digital O!Play Media Pro, Dolby True HD
ASUS Digital Media Player O!Play Media Pro Dolby True HD, GBLAN, WiFi - RTV - sklep Komputronik.pl


Mede8er MED600x3D - multimedialny sieciowy odtwarzacz 3D

ODTWARZACZ MULTIMEDIALNY DUNE HD TV-101

Odtwarzacz multimedialny Dune HD TV-301

lub co polecacie w tych moich założeniach??.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Mede8er na pierwszym miejscu, Asus jako drugi. A najlepiej wejdź dzisiaj na Ibood.pl i kup oferowanego tam IcobBita. Cena naprawdę okazyjna.
 
Do góry