Poradnik jak zainstalować Kodi/xbmc (a także inne apki spoza store) na Philipsach z Androidem

jajeczko1982

New member
Witam,
poniżej opis jak to zrobić

1) Ściągnij aplikację "terminal emulator" z playstore
2) Otwórz aplikację i wklej (bez cudzysłowów!) "am start --user 0 -n com.android.settings/.SecuritySettings"
3) Włącz "unknow sources"
4) Ściągnij najświeższą wersję Kodi dev build stąd: mirrors.kodi.tv/nightlies/android/arm/
(prośba do moderatora o poprawienie linku bo ja nie mam jeszcze praw do postowania linków)
5) Zainstaluj i ciesz się nowymi możliwościami :)

Witam czy ktoś może mi powiedzieć gdzie mam wejść i włączyć "unknow sources"<----gdzie to się znajduje??
 

jajeczko1982

New member
Potrzebuje spróbować coś zainstalować z pendriwa do 40pfh 6510 ale niestety brak mozliwości instalacji z nieznanych źródeł. Więc gdzie włączyć unknow sources
Mam emulator wpisałem z tych dwóch punktów a co do trzeciego niewiem co wpisać
 
Ostatnia edycja:

tomekbyrzs

New member
Witam
Wczoraj otrzymałem Tv z androidem Philips 55PUH6400/88 i w żaden sposób nie mogę włączyć instalacji aplikacji z nieznanych źródeł.
Zrobiłem wszystko zgodnie z tą instrukcją, jestem w ustawieniach i jest widoczna opcja "Nieznane źródła" jednak jest nie aktywna (jest na szaro i nie można jej przełączyć).
Proszę o radę.
 

tomeko12

New member
Bo to jest opis jak zainstalować na TV Philips xxPxxxx9 z 2014 roku (z Androidem 4). Telewizory xxPxxxxx0 z 2015 (z Android TV 5) nie mają możliwości instalacji aplikacji z nieznanych źródeł, tylko z Google Play (już jest tam KODI)
 

stealt

New member
A ja w na początku stycznia z konfigurowałem bez problemów KODI + Genesis i kilka innych wtyczek, niestety po aktualizacji po paru dniach KODI się wyłączył i usunął z telewizora - następne próby instalacji zakończyły się fiaskiem. Zrobiłem reset do ustawień fabrycznych i nadal nic. Przez google play pokazuje mi że mam już zainstalowane choć tego nie mam a kolejne próby nic nie dają.
Ma ktoś jakiś pomysł co dalej z takim fantem?
Czy jest możliwość zrobienia downgradu i skąd najlepiej go pobrać.

Dzięki z góry za pomoc
 

stealt

New member
Udało się zainstalował się teraz bezproblemowo.
Nie wiem oco chodzi :)
Dodatków mr know i SD-XBMC z pendriva nie idzie zainstalować. Aplikacja się wiesza :(
Poprawka wymuszenie zamknięcia aplikacji i problem rozwiązany :)
 
Ostatnia edycja:

qub3k

New member
Posiadam Philipsa 55PUS7600. Zainstalowałem Kodi. Dodałem sd-xbmc.org, po wybraniu install from reporistory i wskazaniu sd-xbmc otrzymuję komunikat "Could not connect to repository". Spradziłem trzy losowo dodane repozytoria, za każdym razem ten sam komunikat. Czy ktoś się spotkał z takim problemem i jest w stanie coś poradzić?
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
sd-xmbc od kilku/kilkunastu dni jest z tym problem. Nie tylko na TV. Korzystając najczęściej z "Telewizjada" na sd-xmbc nie włącza się w ogóle, natomiast na mr. know włącza się lecz większość nie działa. Myślę, że są problemy z linkami bezpośrednimi i jestem ciekawy jak zostanie to rozwiązane., Mam nadziej,że wkrótce naprawią ;).
 

chylo

New member
Witam
Czy instalacja aplikacji z poza sklepu w TV ,według poradnika grozi utratą gwarancji?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

qub3k

New member
@Guzioo_PL
Z sd-xbmc rzeczywiście jest ostatnio problem (konkretnie z Telewizjada), ale błąd występuje na etapie odpalenia dodatku. Na którymś forum znalazłem informację, że zmienił się json i należy podmienić wpis w pliku telewizjada.py. Ja natomiast mam problem już na etapie instalacji z repozytorium, po wskazaniu dowolnego repozytorium otrzymuję komunikat 'Could not connect to repository' i nie dotyczy to tylko sd-xbmc. Czy ktoś ma może jakiś pomysł?

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
@Guzioo_PL
Z sd-xbmc rzeczywiście jest ostatnio problem (konkretnie z Telewizjada), ale błąd występuje na etapie odpalenia dodatku. Na którymś forum znalazłem informację, że zmienił się json i należy podmienić wpis w pliku telewizjada.py. Ja natomiast mam problem już na etapie instalacji z repozytorium, po wskazaniu dowolnego repozytorium otrzymuję komunikat 'Could not connect to repository' i nie dotyczy to tylko sd-xbmc. Czy ktoś ma może jakiś pomysł?

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Dziwna sytuacja. Chociaż pamiętam, że jak bawiłem się Kodi i dodatków instalowałem różne rodzaje, to niektóre rzeczywiście nie chciały się zainstalować. Miałem tak z Mr. know kilka miesięcy temu. Nie wiem dlaczego tak się działo, bo inne repozytoria działały. Jako, że bawiłem się TV i instalowałem ponownie później już działało ok. Próbowałeś na nowo postawić system?
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Okazał się, że jednak jest coś z wtyczką SD. Dzisiaj instalowałem na nowo ten dodatek i tak jak było napisane wcześniej - nie da się nawet go zainstalować. Mam nadzieję, że wkrótce naprawią.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Nie masz systemu Android więc niestety nie będzie to możliwe. Opcją jest "Android dongle" ale to jiż dodatkowy wydatek.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry