Poradnik dla korzystających z DLNA - seria G20

Jagrys

New member
witam, zainstalowałem serviio na G15 ,wszystko fajnie tv mi znalazł ale nic nie chce odtworzyć, nie zależy mi na filmach tylko chciałbym słuchać mp3 z kompa a on sie zachowuje jak Twonky i wyświetla mi tylko zdjęcia:(, czy zapomniałem czegoś ustawić?

W takim razie poszukaj na forum serviio informacji o tym jak zmienić profil aby przekodowywał ci mp3 na wspierane przez twój tv formaty dżwiękowe (zapewne ac3). Zazwyczaj to kilka linii w konfiguracji.
 
dzisiaj w instrukcji znalazłem taką informację: "This TV does not support any music data (MP3,etc)
To chyba wszystko wyjaśnia:(
 

adrian88

New member
Mam problem z napisami w serviio, otoz konwertuje napisy z txt do srt i dalej nie widzi napisow... wie ktos jak odtworzyc film z napisami???
 

rrutkows

New member
Mam problem z napisami w serviio, otoz konwertuje napisy z txt do srt i dalej nie widzi napisow... wie ktos jak odtworzyc film z napisami???

  1. Napisy działają tylko z filmami avi (divx). Nazwa pliku z napisami musi być identyczna jak nazwa pliku z filmem.
  2. Jeśli nie masz automatycznego odświeżania biblioteki w serviio, to musisz ją odświeżyć ręcznie. W przypadku automatycznego odświeżania konieczne może być odczekanie kilku minut.
  3. W trakcie oglądania filmu napisy trzeba włączyć w TV - przycisk OPTION na pilocie.
 

gottie

New member
Odgrzeje temat G20 + serviio i napisy.

1. AVI - smiga bez problemu, wystarczy ta sama nazwa w pliku srt oraz odpowienie kodowanie i mamy piekne polskie napisy do kazdego filmu. Przydatny jest napiprojekt oraz konwerternapisow.pl

2. MP4 - nie udalo mi sie odpalic napisow

3. MKV - jesli idzie po DLNA, napisy musza byc wmuxowane w plik. Zewnetrzne napisy srt nigdy mi sie nie otworzyly. Aby odpalic wmuxowane napisy wystarczy wylaczyc transkodowanie, wybierajac profil Generic DLNA i wybrac przycisk option. Nie kazdy plik mkv sie odtwarza. Muxowac mozna mkvtoolnix'em ale trzeba wylaczyc obsluge naglowkow (Extra option > compression > none dla Audio i Video). Co ciekawe nie kazdy plik po muxowaniu dziala przez DLNA, ale za to dziala z USB :)

Prosba o podzielenie sie waszymi doswiadczeniami jak najlepiej odtwarzac mkv z napisami na g20 przez dlna lub usb.
 

mstplk

New member
Prosba o podzielenie sie waszymi doswiadczeniami jak najlepiej odtwarzac mkv z napisami na g20 przez dlna lub usb.

Przez 3 dni walczyłem chyba z 20 różnymi media serverami (mówię całkiem serio). Chodziło mi o uzyskanie najlepszej konfiguracji do domowego odtwarzania filmów z komputera z napisami (żona woli hiszpański, niemiecki i francuski) przez DLNA na TV. Jako, że z Windowsem pożegnałem się już z 6 lat temu, sprawa była o tyle trudniejsza, że potrzebowałem czegoś na OS X.

Prowodyrem tej sprawy był nie kto inny jak Panas GT30 :) Świetny telewizor, swoją drogą. Po kalibracji to mistrzostwo świata.

Anyway, jedyną, bezproblemową (jak dotąd) opcją jest:
1. Zaopatrzenie się w film. Ostatnia próba to 720p w mkv.
2. Ściągnięcie napisów przez Qnapi (Napiprojekt)
3. Konwersja napisów do czegoś innego niż txt np. ASS, SRT (u mnie lepiej ASS).
4. Użycie MKVTOOLNIX do zmuxowania napisów bez konwersji i kompresji (none; UTF-8). U mnie trwa 30 sekund.
5. Odpalenie media servera. Najlepiej wypadł iSedora. Prosty jak drut, działa rewelacyjnie.
6. Wyłączenie transcode (GT30 odpala prawie wszystko sam).
7. MacBook leży sobie obok, a ja na TV odpalam przez media server, opcje, napisy i wsio :)

Oczywiście ważne jest dobre wi-fi i spokój na LAN, ale to chyba wiecie.
iSedora wykrywa podobno dużo urządzeń. GT30 wykryła z automatu, razem z obsługiwanymi formatami. Ma też fajną opcję pt. media informer — przeciąga się plik i otrzymujemy pełne info o pliku (bitrate, wielkość, rozmiar, napisy, audio itd.).

No i najważniejsze — bez transcode zużywa mniej CPU i RAM niż "notatnik".
Z trans. jest tylko trochę gorzej, ale nie tak źle, jak przy PS3MS. Można wybrać np. że będzie pracował tylko jeden rdzeń. PS3MS zmuszał mnie do użycia co najmniej 2.

Napisy z USB lub HDD są zbyt małe i mają złą przezroczystość. Z tego, co wiem, nie da się ich ustawić w Panasonicu.

Tak więc, od dzisiaj, to moja metoda na kino domowe :)
 
Ostatnia edycja:

gottie

New member
Tez mam OSX i testowalem kilka opcji z napisami MKV. Co wazne w modelu G20, aby muxowac wersja 3.3.0 a nie nowsza, bo inaczej TV nie odczyta pliku.
 

ph88

New member
Ja mam GT30 i przez serviio żaden mkv nie uruchomił się z napisami. Po wmuxowaniu uruchamia się każdy.
Prawdopodobnie na G20 można muxować nawet najnowszą wersją mkvtoolnix. Od którejś wersji domyślnie jest odznaczona opcja w "mmg": "Disable header removal compression for audio and video tracks by default". Należy tę opcję zaznaczyć i powinno wszystko działać.
 

seboos

Member
Pytanko odnośnie Serviio.
Mam wersję 1.2
Telewizor Panas P42G20E po wifi (netgear) i router tp-link
Lapek po wifi
Serviio na lapku i zaznaczona biblioteka.
W zakładce status widzi jedno IP ale to IP jest lapka. (sprawdzane z routera)
Co zrobić, aby Serviio widziało tv?
Net w tv śmiga (tvnplayer, youtu.be, itp)
Pozdro
 

Wojcio

New member
Pytanko odnośnie Serviio.
Mam wersję 1.2
Telewizor Panas P42G20E po wifi (netgear) i router tp-link
Lapek po wifi
Serviio na lapku i zaznaczona biblioteka.
W zakładce status widzi jedno IP ale to IP jest lapka. (sprawdzane z routera)
Co zrobić, aby Serviio widziało tv?
Net w tv śmiga (tvnplayer, youtu.be, itp)
Pozdro

włącz TV i w serviio wciśnij refresh

walczyłem jakiś czas z PS3 Media Server, ale strasznie muliło i nic nie szło oglądać
już chciałem kupić sobie jakiś odtwarzacz HD, co by spokojnie filmy oglądać na moim P42G20
ale postanowiłem jeszcze dać szanse Serviio, i spotkała mnie miła niespodzianka

poczytałem tutejsze porady (profil Sony Bravia, transkodowanie, muksowanie napisów, domyślnie pl) i wczoraj udało mi się obejrzeć film w jakości HD (taki o tajnym agencie ;) ), i co najważniejsze, polskie napisy wyciągnął z polską czcionką


tylko jednej rzeczy nierozumiem

dziś włączam kompa, a na partycji gdzie ustawiłem folder Temp dla Serviio, jest on PUSTY !?
czyli jak będe chciał coś znowu obejrzeć to znowu będzie sobie tam transkodował ?
 
Do góry