Poradnik dla korzystających z DLNA - seria G20

zibolek

New member
Witam serdecznie!
Na wstępie powiem, że bardzo mi ten poradnik pomógł :)
Nie doczytałem jednego, bo nie znalazłem, więc pytam:
czy da się jakoś zrobić polskie czcionki w napisach ?
Z góry dzięki za pomoc!

OK - zmieniłem na latin 2 i śmiga :)
oświeciło mnie :)
pzdr
 
Ostatnia edycja:

zukosok

New member
ja tez mam na latin 2 , ale dalal brakuje mi niektórych znaków, przy okazji serviio bardzo fany programik ale pożerał mi dużo ramu i skakało obciążenie procka, aktualnie używam twonkymedia i jest ok, dostałem do g15 a używam z g20. :)
 

Jagrys

New member
ja tez mam na latin 2 , ale dalal brakuje mi niektórych znaków, przy okazji serviio bardzo fany programik ale pożerał mi dużo ramu i skakało obciążenie procka, aktualnie używam twonkymedia i jest ok, dostałem do g15 a używam z g20. :)

Prawdopodobnie dlatego, że plik z napisami masz zakodowany w Windows1250. Wskocz sobie pod poniższy adres , przekonwertuj kodowanie znaków na iso-8859-2 i powinno być dobrze.

konwerternapisow.pl/en/index.php
 

zibolek

New member
Czy komuś przeczytał serial Fringe S03E12 i Californication S04E04 ? Poprzednie odcinki mi czytało a te nie... -PLIK NIE DO ODCZYTU...
 

mirekwr1

Member
Mam pytanie odnośnie dźwięku filmów odtwarzanych przez serwer mediów (Serviio). We wszystkich formatach, tj. DivX, mkv i m2ts, dźwięk odtwarzany jest, z tym że z małym poziomem głośności (na komputerze jest OK). Przykładowo, jeśli normalnie program oglądam z głośnością na skali ok. 20, to już filmy z serwera mediów ponad 50.
 

EdiEd

New member
To nie jest problem serviio , tylko brak funkcjonalności w ffmpeg, z którego serviio korzysta. Na obecną chwile nic się nie zmieniło.

No rozumiem, czyli bryndza, bo Serviio to jedyny program, który mi "nie tnie" filmu. Domyślam się, że jedyny sposób to zmiksować napisy z obrazem na stałe, ale to zdaje się jest "kupa" roboty.
 
Ostatnia edycja:

Adixon33

New member
Witam umnie serviio sam wykryl Ip Telewizora jest taka zakladka w Serviio (STATUS) i tam daj odświez i znajdzie wszystkie urzadzenia w sieci domowej ach tylko wlacz TV
 

noems

New member
Witam
Mam takie pytanie, z tego co wyczytałem w tym wątku to Server multimedialny to jedyna opcja aby puścić w TV plik mkv z DTS. Cichłbym jednak jeszcze się dowiedzieć co dalej z tym dźwiękiem można zrobić rozumiem ze cały strumień video i audio trafia do TV po sieci a czy jest możliwość następnie z TV wypuszczenia tego dźwięku w formacie 5.1 na ampli tuner np. wyjściem optycznym???
 

Anubis76x

New member
TX-P42G20E widzi serwer dopiero po ok 2 minutach

Witam Wszystkich.
Mam od tygodnia Panasonic TX-P42G20E podpięty kablem UTP do ruterka D-LINK Dir300 gdzie ma ustawiony aby ten przyznawał mu ciągle ten sam IP.
Mam też zainstalowany Serviio 0.5.2 i udostępniony katalog z może 10 filmami.
Problem jest taki, że gdy klikam na pilocie Viera tools i wybieram Server medialny to telewizor wyświetla mi informację że "Nie znaleziono serwera". Komunikat pojawia się na ok 2 minuty i po ok 2 minutach bez jakich kolwiek moich ingerencji pilotem czy to w laptopie, serwer się pojawia na liście.
Czemu tak się dzieje ? myślałem że skoro ruter dziala non stop, laptop jest uruchomiony i zalogowany do profilu i sieci od dłuższego czasu to po przełączeniu w telewizorze na serwer medialny od razu powinien się pojawić.

Wczesniej korzystałem z serwera wbudowanego w Windows 7 (mam w laptopie legalny Windows 7 Ultimate 64 Bit) i działało to identycznie.

ps. znalazłem w internecie opis kalibracji obrazu dla tego modelu:

Mode:
Tryb: THX
Kontrast 36
Jasność: 0
Kolor:30
Ostrość: 0 ( u mnie 5 )
Żywe kolory: Off ( u mnie włączone)
Eco-format: Off
P-NR: Off
Inteligentne tworzenie klatki: On
Panel: On
R-gain: +3
G-gain: -2
B-gain: 0
R-cutoff: +2
G-cutoff: -1
B-cutoff: 0

Po tych ustawieniach obraz jest żeczywiście dużo lepszy, polecam nawet po małych modyfikacjach.
 

ami68

New member
Temat bliski mojego zapytania, więc spróbuję.
Mam 46G30, ale to CHYBA nie ma takiego znaczenia że nie G20.
Oglądając zdjęcia normalnie przez Viera Tools np. z pendriva wszystko elegancko działa i pasy po bokach zdjęć są czarne.
Natomiast gdy korzystam z Media Server czy to Servioo czy też Twonky oglądając zdjęcia pasy po bokach są szare.
Czy można coś zmienić żeby były czarne?
 

ami68

New member
"panel boczny" nie zmienia koloru, więc to nie to.
Co do szarych lub czarnych pasów po bokach to myślałem, iż czarny będzie lepiej zapobiegał powidokom niż szary. Chyba, że jest to związane z większą różnicą i kontrastem wyświetlanych obrazów, ale może nie mam racji.
Zdecydowanie preferuję oglądanie w oryginalnych proporcjach i 4:3 mam z pasami. Przy oglądaniu programów tv są jednak czarne, a nie szare.
Ponawiam pytanie.
Czy na serwerze medialnym oglądając zdjęcia macie szare pasy (oglądając z pena są czarne)? Jak jest u Was?
pzdr
 
witam, zainstalowałem serviio na G15 ,wszystko fajnie tv mi znalazł ale nic nie chce odtworzyć, nie zależy mi na filmach tylko chciałbym słuchać mp3 z kompa a on sie zachowuje jak Twonky i wyświetla mi tylko zdjęcia:(, czy zapomniałem czegoś ustawić?
 
Do góry