Porada w zakupie TV ok 1500zł

Witam.

Ostatnio naszła mnie myśl by zmienić swoje 13-to letnie super 21 cali na coś nowszegoi tak trafiłem na to forum. jak to zwykle bywa zamiast iść do przodu wiem coraz mniej :) Szukałem czegoś 32 calowego LCD-ka ale wpadło mi tez w oko coś 42 calowego i to plazma pisze jednak w dziale LCD ponieważ tu zagląda więcej ludzi no i ostatecznie LCD zburzył moja koncepcję. Teraz nie mam dobrego sygnału ale w drodze jest juz n-ka. Przede wszystkim zależy mi na filmach z USB. Moim faworytem na początku był LG 32LK530 (450) potem skierowałem sie na coś w stylu 32LV2500 albo Toshiba 32EL833 aż zobaczyłem plazme LG 42PT353 i ta wygrała. Wątpliwości pojawiły sie jak zobaczyłem w pewnym sklepie o 100zł droższego Sharpa LC-40SH340E. Czy jest on warty dopłaty tych 100zł czy może zostać przy plaźmie albo którymś innym z wyżej wymienionych (a może inne propozycje)?

Ankieta

1. Odległość od ekranu? Około 2,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju? okno z balkonem od strony wschodniej - TV będzie stał ok 1,5m od niego na ścianie północnej.
3. Jak duży jest pokój? 3,5x5,5
4. Preferowana technologia: Dowolna
5. Jaki masz obecnie telewizor? stary ale jary 21 cali CRT Samsunga
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy, teledyski programy rozrywkowe - ani przez sekundę nie będzie sportu
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Ja wieczorem, zona też w dzień
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Malutka lampka
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Nie mam zdania - wszystko jest lepsze niż to co mam obecnie
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Nie wiem
11. Preferowana wielkość telewizora? 32-42
12. Preferowana marka? Dowolnie
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Pixelozy i braku płynności
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Chwile po zakupie zwykła antena zbiorcza z bloku, ale możemy założyć, że już zamówiłem N-ke. Troche później DVD a może blue-ray bo nie ma wielkiej różnicy w cenie. W nieokreślonej przyszłości laptop (jak kupie)
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? Narazie 100% TV bo nie mam nic innego
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost
17. Czy ważne jest wifi ? Nie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Nie
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Nie koniecznie, choć jak będzie to też ok
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Raczej nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? Obowiązkowo.
22. Ma mieć 3D? Nie musi
23. Ma mieć slot na karty SD ? Nie musi
24. Ma mieć tuner DVB-T? Tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI (nie wiem czy do Nki sie nada :))
26. Jaki masz sygnał: zbiorczy badziew - będzie cyfrowa N
27. Ma stać czy wisieć? Stać 9może w przyszłości wisieć)
28. Rozdzielczość: Obijętne
29. Na czym najbardziej Ci zależy: Nie wtopić kasy :) Ale raczej jak każdemu na stosunku ceny do jakości - i obowiązkowo na filmach z USB
30. Ile osób ogląda: 1-2
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: z 10 h
32. Jaka klasa cenowa ? 1300-1700 zł

Dzieki za pomoc.

Pozdrawiam
Mariusz
 

paeru

New member
Bez reklam
Zostań przy LG 42PT353, to najlepsza opcja w tej klasie cenowej.

Sharp SH340E to bardzo podstawowy model, który nie zachwyca - ani możliwościami, ani walorami estetycznymi.
 
Do góry