porada odnośnie telewizora ok 55"

Bartek.b

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25m^2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? raczej na wprost (max ok 20 stopni)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisiec
6. Jak słońce świeci w pokoju? jest jedno okno na wschód (możliwość zasłonięcia roletą)
7. Jaki masz obecnie telewizor? nie mam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? odtwarzanie filmów, smart TV, 4K, HDR, wifi, tunery naziemnej satelitarnej
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cyfrowy (naziemna i nc+)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? komputer, Blu-ray, ew. tuner.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? różnie myśle że średnio 3 godz.
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? różnie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, seriale, kabarety.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? z przeglądarki mało więcej ipla, player TVP.VOD itp.
15. Czy zamierzasz grać w gry? raczej nie
16. Preferencje co do marki? samsung
17. Preferencje co do wielkości? 55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? ciężko stwierdzić :)
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? max 4 tys
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? jeszcze nie wymieniałem :) raczej nie planuje często
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? ipla, open.fm, player, youtube, TVP.VOD
23. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? nie musi posiadać

z moich poszukiwań znalazłem coś takiego Samsung UE55KU6470S :)
Oczywiście jeżeli będę wdzięczny za każdą inną sugestię i podpowiedź, a może ktoś w was może się wypowiedzieć na temat tego modelu :)

z góry dziękuje za pomoc.
 
Samsung UE55KU6470S to w miare dobry model jak na matryce 60hz.
VA + dobry kontrast
Zobacz jeszcze Panasonica serii 700-730 - tez 60hz ale dobrej jakości matryce typu VA.

W tej cenie raczej nie kupisz dobrego 55 cali 120hz.
Są na rynku Philipsy serii 65 i 71 ale to najtańsze matryce IPS ze słabym kontrastem i marnym odwzorowaniem ruchu.
 

Bartek.b

New member
Dziękuję:) myślałem też o LG 55UH7707 matryca 100Hz i jest promocja że zwracają akurat przy tym modelu 500zł więc budżet by się domknął:), tylko ze to jest IPS i porównując w/w samsunga z tym LG to wypadał gorzej (wisiały obok siebie w sklepie).
Panasonic TX-58DXU701 - a jak w nim sprawuje się Firefox OS?
co do samsunga.. słyszałem że obudowy lubią się rozchodzić a nie wiem czy w nim jest skręcana.
 

bluray

Banned
Panas ma padaczkę z systemem Fire Fox.
No i turecki Vestel jako producent z prawem do LOGO JAPAN PANASONIC.
Koniecznie kup SONY.
Na matrycy 120 Hz od LG.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam śmiało do Twoich potrzeb będzie dobry ten Samsung,z reguły pierwsza decyzja jest trafna.
 

stempo

New member
Jak nie planujesz często wymieniać telewizora to dolicz sobie 800zł do gwarancji pięcioletniej. A jak masz w domu małe dzieci to najlepiej ubezpiecz od wszystkiego - 1000zł na pięć lat:)
 
Dziękuję:) myślałem też o LG 55UH7707 matryca 100Hz i jest promocja że zwracają akurat przy tym modelu 500zł więc budżet by się domknął:), tylko ze to jest IPS i porównując w/w samsunga z tym LG to wypadał gorzej (wisiały obok siebie w sklepie).
Panasonic TX-58DXU701 - a jak w nim sprawuje się Firefox OS?
co do samsunga.. słyszałem że obudowy lubią się rozchodzić a nie wiem czy w nim jest skręcana.

Jeśli obraz LG Ci nie pasował to nie kupuj - to oczywistość.
FireFox OS - spisuje sie bardzo dobrze ale ten system nie bedzie juz rozwijany przez Mozillę.
Prawa do systemu zostały przekazane Panasonicowi.
Tym samym nie jest to juz niezalezny soft tylko zależny od producenta TV. Tak samo jak Tizen od Samsunga czy WebOs od LG...
Nie wiadomo jak długo Panasonic bedzie go wspierał.
 
Do góry