Porada dla początkującego firmy, rozmiar co i jak?

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
Witam zamierzam kupić pierwsze, a właściwie drugie kino domowe w życiu. Pierwszym bylo Sony hts-f1000, ale niestety się zawiodlem i musialem sie rozstac...

Przechodząc do sedna. Kwestie wzmacniacza i dvd pomińmy. Zdecydowalem sie na amplituner Pioneer'a VSX-916 oraz DVD równiez tej samej firmy a mianowicie Pioneer DV-490...

A teraz chyba najważniejsze kolumny... Pokoj mam maly, ale nie zmienia to faktu, ze chce kupic sprzet ktory bedzie konkretny, bedzie dysponowal spora moca i bedzie drzemal w nim jakis potencjal. Mieszkam teraz w małym pokoiku doslownie kilka m2 ale w przyszlym roku bede sie wyprowadzal i cche juz kupic cos na dlugie lata... Zastosowanie to 50% muzyki w szczególności RAP, oczywiscie Polski :p hehe a następna połowa to filmy oraz gry na PlayStation2 a w przyszlosci PlayStation3. I teraz tak...

Nie wiem jaki wybrać rozmiar... Zainteresowany jestem kolumnami podstawkowymi na przód, ale nasuwa sie pierwsze pytanie czy zagraja one tak dobrze jak pelno wymiarowe kolumny kina domowego? Mam tutaj na mysli kilka modeli i znow nasuwa sie pytanie która filrma najlepsza i zapewni mi sprzet na dlugie lata... odnośnie podstawek zainteresowany byłbym modelami:

KODA
http://allegro.pl/item163725547_rewelacja_stereo_koda_av_737t_jm_system_olkusz.html

MAGNAT
http://allegro.pl/item164232442_magnat_monitor_220_3_kolory_gwar_022_836_11_31.html

YAMAHA
http://allegro.pl/item163958625_yamaha_nsm_515_ns_m_515_hit_cenowy_sklep_.html

i teraz tak, która firma najlepsza? Które najlepiej kupić? Koda jest 300zl tansza a to znaczny plus...

a z drugiej strony nasuwa sie pyatnie... Czy podstawkowe są dobre? Moze kupić cały zestaw np. Yamahe ns-45e + ns-p60 ten zestaw bez suba kosztuje kolo 1100zl

Kupujac podstawki dokupil bym zestaw yamahy ns-p60 i bym sie cieszyl... Nie wiem teraz czy podstawki zagaraja gorzej od normalnych kolumn...

Zastanawiam sie rowniez czy mzoe nie kupic calego zestawu QUADRAL QUINTAS http://allegro.pl/item161828213_kolumny_quadral_quintas_nowe_5_szt_okazja_2_kolory.html ale pierwszy raz o tej firmie slysze podobnie jak o kodzie, ale okej :p Z samej nazwy wydaje mi sie ze to kicha, ale moze sie myle...

Moj budzet na kolumny to totatlny max 1500zl ale chcialbym sie zmiescic np. w 1200zl widzialem jakies zestawy kody nawet z subem za 1200zl. Czy to sie nada? CZy dźwiek raczej mnie nie zaskoczy?

Podsumowując, chcialbym otrzymac odpowiedzi na moje poniższe pytania, z góry dziekuje za odpowiedzi:

1. Podstawki czy moze pelnowymairowe kolumny??
2. Jaka firma? Yamha, Koda, Qaudral, Magnat??
3. Możecie powiedziec gdzie moge tanio to kupic, z moliwością zakupu na raty? Wzmaka i dvd kupie normalnie a kolumny na raty, chyba ze odwrotnie... Wzmacniacz ok 1150 a dvd ok 400zl
4. może kolumny pełnowymiarowe czy slim? Ale raczej bylbym za pelnowymiarowymi...


Prosze o pomoc
 

kalakamil

New member
Do rodzaju muzyki jakiego sluchas bierz quadrale quintas 500 bedziesz mial wystarczajaca ilosc basu .Dla mnie troche cienki sopran maja "Posiadam taki komplet . I w moim komplecie zagoscily wysokie visatona .Ale dla wiekszosci sluchajacych dawka wysokich z tych przetwornikow bedzie w zupelnosci wystarczajaca . Generalnie jak na ich niewielkie rozmiary maja pelny bass dosc nisko schodzacy pelny srodek i jak wspomnialem delikatna gore .
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
Mówilem maly :) Pokoj ma wymairy 4,5x3,5 metra ale tv i wszystko musze miec w jedym rogu czyli wychodzi cos 2,5 x 3,5 metra :D hehe wiem ze malutki zle jak mowie to ma byc sprzet na nowe mieszkanko a tu przy okazji...

Mam jeszcze takie pytanie... Czy przy tym wzmacniaczu 100w na kanal podlaczam takie glosniki i beda one harczec jak moceniej podkrece glosnosc?

bylem w mm na odlsuchu. Wlaczam muzyke i buc podchodzi... moze Pan sluchac ciszej? Nie jest tutaj Pan sam i takie teksty... zenada ale to juz mniejsza z tym... Ladnie te quadrale graja ale jak wrzucilem glosniej zaczely harczec podlaczone byly do jakiegos wzmacniacza onkyo caly zestaw 3200...
Prosze o jakas pomoc
 

kojot

New member
Witam
mam podobny problem ale ja jeszcze nie kompletuje zestawu musze troche poczekac ale juz wiem ze za takie pieniadze nie kupisz nic dobrego mysle ze lepiej kupic na poczatek dobre monitory reszte pozniej teraz masz maly pokoik to dwie kolumny dobrej klasy napewno wystarcza za 1500 powinienes cos dostac a z czasem dokupisz reszte tak ja zrobie i napewno bedzie to dobra droga zeby zlozyc sobie cos fajnego nie ma sensu wydawac kasy na rok a pozniej sprzedawac cos za pol darmo zeby kupic nastepne kolumny sam sluchales zestawu za 1 tys zl i widzisz ze za ten szmalec nie bedziesz miec nic dobrego przemysl to dobrze ci radze
pozdro
 

ro35

New member
dobre podstawki nie są złe ;)
(długo u mnie grały - ze starej dobrej serii - dali 102 w stereo)
jako przody sprawdzą się głośniki z ok. 17cm przetwornikiem. dobrze zaprojektowane, dobrej firmy, w przyzwoitej obudowie, potrafią dostarczyć miłych wrażeń.
magnat, heco, elac to niemieckie (solidne) marki produkujące sprzęt dla mas ale i z wyższej półki. dystrybutorem jest elcoexim - wystawia na allegro sprzęt (końcówki starszych serii) w całkiem ciekawych cenach. warto obserować - http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=5515356
np. wystawia w tej chwili heco xenon center i surround (warto zapytać czy nie ma do tej serii przodów)

ps.
a cóż to masz za potwora 100W na kanał ? :>
dobry przetwornik nigdy nie będzie "harczał" z mocnym wzmacniaczem
efekt taki słychać gdy wzmacniacz nie wydala i zniekształca sygnał
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
No tam w media było to onkyo podlaczone z zestawem quadrali... Ono ma chyba wat 130 na kanal a kolumny frontowe 120... Pozatym ja nie jestem jakims strasznym melomanem czy audiofilem jak kto woli... Zadowol sie napewno kolumnami za te 1000-1300zl a monitory to jakie? Koleżka ma bowers&wilkins graja miodnie i przepieknie ale cena 750zl sztuka... pozatym quadral 500 tez ladnie graja tylko to harczenie mnie przeraza... Pozdrawiam

PS. Ponawiam pytanie czemu Onkyo a nie Pioneer?
 

rafix01

Member
Bez reklam
Kuba_ps2 napisał:
Ladnie te quadrale graja ale jak wrzucilem glosniej zaczely harczec podlaczone byly do jakiegos wzmacniacza onkyo caly zestaw 3200...
Prosze o jakas pomoc
To nie wina głośników, że charczą tylko ampa, jest poprostu za słaby aby prawidłowo je napędzić prze wyższym natężeniu dźwięku (amp daje sygnał zniekształcony = zakłócenia)
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
No to Onkyo 504 nie pociągnie takich głosnikow ze przy 60 harczy? jak jest skala do 100? Zarówno w trybie stereo jak i direct. Pozdrawiam
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
Ale lubie slvuhac głosno muzyki... w sumie nie wiem czy to nei bedzie cos tak samo mocnego jak moja wierza stara która ma wzmacznia 2x30 a kolumny 2x60 czy tam odwrotnie ;)

Czym sie różni Onkyo 605 od 604? Wyglądem portami HDMI, co słyszałem ze i tak nie działa, wieksza iloscia portów drugą strefa i czyms jeszcze?? Pozdrawiam
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
W moim wątku, wiec ja poprosze jakies fajne kinko ewentulanie rabacik... To juz duzo, wiec nagroda za jubileusz sie nalezy :p :D
 

krzysio123

New member
Kolumny T+A

Witam
Jestem nowicjuszem na takim forum i proszę o wybaczenie , jeżeli zrobię coś nie tak.
Mam możliwość kupienia do mojego amplitiunera Technics SA-AX6
kolumn A+T TMR 80 ( używane - stan bdb ) za 1 000 zł. Mam pokój 50mkw
Ponieważ jestem już weteranem muzycznym - bylem na pierwszych Jarocinach , to chciałbym , aby ten ewentualny zakup służył mi jak najdłużej.
Proszę o poradę osób ,ktore mają takie kolumny.
Spotkalem się też z sugestią , iż powinienem wymienić amlitiuner
na lepszy.
Pozdrawiam krzysztof
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
Panie Blackninja mam pytanie jeśli kupie amplituner Onkyo 604 na allegro.pl to jak to będzie wyglądac z gwarancją w PL? Niby jest gwarancja Unii Europejskiej, ale...? Nie to że pytam bo kupuje u konkurencji ale sam Pan rozumie na allegro da się to wyrwać za 1350zl... pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli coś złego stanie się Twojemu maleństwu, wówczas musisz liczyć na uprzejmość sprzedawcy, który weźmie Twój sprzęt i odda go do naprawy w Niemczech.

ArtS :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Gwarancja europejska jest ale w polsce serwisów Onkyo nie ma, każdy importer naprawia w swoich serwisach. EIC ma największy serwis i najbardziej kompetentny, jednak tylko dla swoich produktów. Gwarancja EIC opiewa też na 3 lata.
 
Do góry