porada co do kina

ursus83

New member
Witam potrzebuje rady w wyborze sprzętu będzie to moje pierwsze kino. Pokój wymiarów 4,5/4,7 wykorzystanie sprzętu 70% filmy 30% muza. Sygnał będę podawał z dekodera n tv oraz z laptopa Odwiedziłem kilka salonów i zastanawiam się nad :

denon 1611
yamaha 567

do tego zestaw wharfedale diamond 9,5 bardzo podobało mi się brzmienie oraz polecane przez sporo ludzi jamo 606 niestety nie miałem okazji ich usłyszeć

mój budżet to niewiele chciał bym się zmieścić w przedziale 3000 amplituner + kolumny
 

schwarz

New member
To odsłuchaj. Ja ostatnio miałek okazję usłyszeć 10.5 i powiem, że Jamo mi się bardziej podoba. Każdy ma inny gust i Wafle nie są w moim:wink:
 

Cyborg65

New member
Witam

Proponuję się troszkę zmobilizować i posłuchać coś więcej.Lepiej chyba trochę polatać i kupić coś z czego naprawdę będziesz się cieszył.
Popieram kol schwarz Każdy ma inny gust.
P:lol:zdrawiam
 

ursus83

New member
odwiedziłem sklep gdzie były jamo 606 było to euro w gdańsku alfa centrum jednak nie były podłączone prosząc pracownika o możliwość odsłuchu usłyszałem że kierownik sklepu dał im wytyczne jakie sprzęty maja być podłączone i nie ma możliwości podłączenia innych nie pojmuje takiej polityki jak można coś kupić bez uprzedniego sprawdzenia sprzętu podobna sytuacja spotkała mnie kiedy telewizor kupowałem i chciałem sprawdzić jak działa dlna podane z galaxy s na tv
 

schwarz

New member
Euro Rtv Agd to dziwny sklep. W każdym mieście nie można się z nimi dogadać. Raz tam kupiłem tv. W domu okazało się że dostałem z ekspozycji z porwanymi opakowaniami w środku itp. Jak pojechałem po nową sztukę to mieli fochy. Dopiero jak opierd... kierownika to szybciutko dostałem nowy.
 

Cyborg65

New member
Witam

Olej molochy to porażka.
Spróbuj znaleźć coś gzie w spokoju cokolwiek posłuchasz i porównasz.
Najpierw ampki w wybranej cenie pod drogimi głośnikami.
A potem głośniki do wybranego ampka.
nawet jak za to parę zł zostawisz to i tak się opłaci.
Dopasujesz sprzęt do siebie, a te porady co tam komu lepiej to sobie czytaj i nie bierz za mocno do głowy.
P:lol:zdrawiam.
 

ostry66

New member
odwiedziłem sklep gdzie były jamo 606 było to euro w gdańsku alfa centrum
W promieniu ok 1km od tego alfacentrum masz conajmniej 3 sklepy z tego typu sprzętem. Najdalej mediamarkt w którym raczej oba te ampli będą mieli na stanie i jakiś wybór kolumn tez maja (raczej na pewno będą tam mieli wharfedale) i generalnie nie robią problemu z odsłuchem, warunki tez chyba lepsze niż we wspominanym euro.
Poza tym po drodze do media znajduje się radiomarket gdzie też powinny być oba klocki o których piszesz. Nie wiem jak tam z kolumnami ale możesz to jeszcze sprawdzić na stronce tego sklepu.
W przeciwnym kierunku idąc trafisz na albatros gdzie też chyba handlują zarówno denonem jak i yamaha. Tam jednak możesz się spotkać z dość usilnym promowaniem Onkyo (mnie w ten sposób skutecznie do siebie zrazili ;) ale warto przekonać się na własnej skórze.
Ceny podejrzewam też będą mieli konkurencyjne w stosunku do euro.
 

ursus83

New member
euro odwiedzałem dla tego ze na necie była informacja że są jamo 606 na składzie a ze nie chcieli mi podłączyć to nie odsłuchałem a do tego salonu jechałem prawie 20km w 1 stronę ;/
Jeśli ktoś zna w trójmieście i okolicach jakieś sklepy gdzie spokojnie można odsłuchać prosił bym o namiar
pytanie jeszcze takie teoretyczne bo znalazłem na necie zestaw jamo 506 + sub jamo 210 w cenie zestawu jamo 606 czy nie lepiej było by kupić te 506 i mieć już suba z głowy

W promieniu ok 1km od tego alfacentrum masz conajmniej 3 sklepy z tego typu sprzętem. Najdalej mediamarkt w którym raczej oba te ampli będą mieli na stanie i jakiś wybór kolumn tez maja (raczej na pewno będą tam mieli wharfedale) i generalnie nie robią problemu z odsłuchem, warunki tez chyba lepsze niż we wspominanym euro.
Poza tym po drodze do media znajduje się radiomarket gdzie też powinny być oba klocki o których piszesz. Nie wiem jak tam z kolumnami ale możesz to jeszcze sprawdzić na stronce tego sklepu.
W przeciwnym kierunku idąc trafisz na albatros gdzie też chyba handlują zarówno denonem jak i yamaha. Tam jednak możesz się spotkać z dość usilnym promowaniem Onkyo (mnie w ten sposób skutecznie do siebie zrazili ;) ale warto przekonać się na własnej skórze.
Ceny podejrzewam też będą mieli konkurencyjne w stosunku do euro.

bylem w media tam właśnie odsłuchałem wharfedale postaram dotrzeć to tych sklepików tylko trochę problem mam ze sklepami "nie molochami" gdyż czas w weekend tylko mam by jeździć a w weekend na ogol mniejsze nie są długo otwarte
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

cinemaniak

New member
jakies pół roku temu chciałem sobie kupic kino domowe , myślałem nad zwykłymi kompaktami typu samsung za około 1500zł . Z racji tego ze nie jestem jakims audiofilem postanowiłem wybrac ten własnie kompakt ale na forum odradzili mi to mocnymi argumentami. Wtedy postanowiłem ze zamiast wydac 1500zł i żałować, to lepiej wydac dwa razy tyle i byc usatysfakcjonowanym, padlo na amplituner Onkyo TX-SR 607 + Qadral Quintas 5000 + Jamo SUB250. W tym momecie ogladam film pt. 2012 na HBO HD na platformie telewizji N , film w jakości HD z dzwiękiem DD 5.1 i jestem w dalszym ciągu zachwycony efektami dzwiekowymi jakie serwuje mi mój zestaw, przestrzenność dzwięku jest niesamowita a bas jest wystarczający do pokoju o wielkości jakies 18m2 . Śmiało moge ci polecic taki set, w trym momęcie nie orientuje sie w cenach, ale jesli jest cos lepszego w tym przedziale to szukaj , jak nie to naprawde polecam taki zestaw.

PS. Ale tak jak pisze Cyborg są gusta i gusciki tak ze lepiej wybierz sobie kino domowie na podstawie swoich własnych odsłuchów...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

schwarz

New member
Teoretycznie to zrób tak:
Teraz S606 a w przyszłości suba min Jamo 300. Mniejszy moim zdaniem nic nie wniesie w paśmie.
Lub S506 i Jamo sub 300. Do S506 sub 210 jest za mały. Trzeba przyjąć że S506 dobrze zagrają do 40Hz a to za wysoko jak chcesz żeby było naprawdę dobrze. Do S506 idealny jest sub 300 (w ostateczności 250) bo powiększasz pasmo o kolejne 12Hz. 12Hz w dół robi ogromną różnicę.
Jeśli za wszelką cenę chcesz żeby było tanio i nie chcesz dokładać do tego pieniędzy w przyszłości to bierz S506 i sub 250. Za 1900 zł powinieneś kupić taki zestaw i będzie dobrze.
Nie patrz w kategoriach, że będzie z głowy bo nie o to chodzi.
 

Cyborg65

New member
Witam

Ja mimo wszystko będę bardzo usilnie namawiał do odsłuchu.
Wprost tego raczej nikt nie mówi ale zobacz na allegro ile praktycznie nowych kolumn ludzie się pozbywają i jakie firmy w tym królują.
Działa tu podejżewam zasada:
Tak chwalili tak polecali kupiłem.
Cieszę sie niezmiernie też zachwalam bo gra exta.
Idę do kolegi włącza sprzęt i moja kopara mocno i zdecydowanie oparła się na dywanie. Pytam ile za to zapłaciłeś wychodzi praktycznie to samo co ja.
Kolega poświęcił czas i kupił sprzęt ja kupiłem coś co polecały mi osoby ( niewątpliwie szczerze )na podstawie własnych odczuć. Wszystko pięknie tylko gdzie twoje preferencje odnośnie dźwięku, i jak zbadać skalę porównawczą wypowiadających się osób, nie mówiąc o ich prawdziwych zamiarach w niektórych przypadkach.
Dla jasności nikogo nie mam tu zamiaru oceniać czy krytykować ale jak wiadomo na forum wypowiadać się może każdy.
Warto to brać pod uwagę
P:lol:zdrawiam
 

ursus83

New member
Co do muzyki to mało słuchamy ale jak już to lubię po pracy odprężyć się przy czymś lekkim jakiś chillout coś w ten gust YouTube - Aerosoul-Isla Blanca (Aftersun Chill Version) lubię połączenia muzyki elektronicznej z instrumentami
gustuję też w psytrance coś w ten gust YouTube - Infected Mushroom - Overload (Deedrah Remix)

moja panna słucha głownie to co radio i mtv jej puści hehe głownie pop lady gaga, richanna , mariah carey ostatnio też podoba się lekki vocal trance coś w ten typ YouTube - Armin van buuren feat. Christian Burns - This light between us _2010 Mirage__(360p)

Byłem dziś w radiomarket jak ostry66 polecił w środku przywitały mnie puste półki i właściciele sklep przenoszą w inne miejsce mniejsza z tym znowu zaszedłem do molocha bo akurat w pobliżu miałem sprawę do załatwienia odwiedziłem saturna

Odsłuchałem tam kilka zestawów z frontów nic co by mi się spodobało w cenie dla mnie przystępnej nie mieli podłączonego ale spodobały mi się głośniki surround wharfedale diamond 9.1 przyjemne niskie brzmienie środek również ładny troche mało wysokich oraz klipsch b2 bardzol fajnie w całym zakresie choć w diamondach bas wydawał się trochę głębszy
 

ursus83

New member
w saturnie te wharfedare 9.1 były za 299 sztuka co do budżetu to kolumny 5.0 może jakimś cudem 5.1 w 2000 chce się zmieścić amplituner to 1000-1500 w tym przedziale spokojnie znajdę coś co mi wystarczy tak sądzę
 

ursus83

New member
może i nie wyglądają ale brzmiały ładnie choć klipsch b2 nieznacznie lepiej ale 200 zloty droższe za sztukę, zestaw z f1 by się zmieścił w budżecie ale te fronty 2 kanałowe jakoś ich nie czuję może dlatego ze nie słyszałem hehe
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Klipscha odsłuchiwałem wiele razy i z czystym sumieniem mogę poradzić- to dobry zakup do tych potrzeb.
 

Cyborg65

New member
Witam

Po prostu posłuchaj i wybierz to co się tobie będzie podobać i na co ci wystarczy. Kiki mówi klipy dobre parę innych osób też, mi najdelikatniej nie lezą.
Więc posłuchaj i wybierz to co tobie pasuje.
Odsłuch to podstawa.
A skąd ci przyszło do głowy wybieranie głośników na podstawie satelit to całkiem nie trybię.
Ich praktycznie nie słuchasz to głośniki otoczenia więc wybieraj po przednich nie po tyłach czy bokach.
Przody są w każdym zestawia najważniejszymi głośnikami reszta to pikuś.
Sory - pan pikuś
P:lol:zdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ursus83

New member
nie miałem okazji więcej frontów odsłuchać do tej pory 3 modele wharfedale jakiegoś magnata jbl i najbardziej mi się wharfedale 9.5 podobał głośników surround więcej odsłuchałem dlatego też sugeruje się satelitkami hehe
 
Ostatnia edycja:
Do góry