Popsute wyjście optyczne

krystian0330

New member
Witam mam problem otóż posiadam kino domowe samsunga od jakis 2 miesiecy i 3 dni temu ni z tego ni z owego grając na konsoli, która była podlączona kablem optycznym pod kino domowe padł dżwięk po chwili zorientowałem się ze tam gdzie zawsze wkładam kabel optyczny w kinie domowym się nie świeci tak jak zawsze na czerwono i po prostu wejscie padlo. Co trzeba robic oczywiście wiadomo ze można dac do serwisu bo jest gwarancja ale nie chce mis ie tak dlugo czekac ile kosztowalo by naprawienie tego albo czy jest jakis sposob zeby to naprawic. Z góry dziekuje za pomoc.
 

Rathgar

New member
Czesc
Ja sprawdziłbym najpierw kabel optyczny, może uległ uszkodzeniu w jakimś miejscu, zwłaszcza że to kabel podłączony np. do konsoli świeci na czerwono, a nie wejście w amplitunerze.
 

krystian0330

New member
hmm

tlyko,że podłaczając np do ps3 czy xboxa to kabel się zaczyna świecić natomiast gdy podlącze go tylko do amplitunera już nie świeci w ogule
 

lsdw

New member
w kinie to masz raczej wejście optyczne a nie wyjście - wyjście się świeci, a wejście nie.
Jaki konkretnie masz sprzęt?

--edit
zapomniałem o jeszcze jednym:
to, że kabelek świeci nie jest jednoznaczne z tym, że jest dobry!
Spróbuj na innym kablu. Sprawdź też, czy przypadkiem nie wyłączyłeś wejścia optycznego w ampli
 
Ostatnia edycja:

krystian0330

New member
no to tak sprzet mój to Samsung HT-TZ315 a co do kabla to ciężko by mi byo teraz na innym sprawdzać bo nie mam może jest jakiś inny sposób żeby sprawdzić a i jeszce jak mógłbym wyłączyć wejście cyfrowe w amplitunerze??
 

lsdw

New member
a i jeszce jak mógłbym wyłączyć wejście cyfrowe w amplitunerze??

Przejrzałem instrukcję od tego sprzętu i nie znalazłem nic nt możliwości włączenia/wyłączenia wejścia optycznego, tak więc jest raczej cały czas aktywne.
Zakładam oczywiście, że po podłączeniu kabla optycznego przełączasz w urządzeniu źródło na D.IN
(wejście optyczne, źródła zmieniasz przyciskiem AUX na pilocie).
Jeśli tak to są 3 (chyba) możliwości:

  • uszkodzony kabel
  • uszkodzone wejście w jednostce kina
  • uszkodzone wyjście w urządzeniu, które podłączasz
Jeśli nie masz skąd załatwić kabla, to przetestuj gdzieś swój (u brata, kolegi ostatecznie nawet w jakimś sklepie RTV) - bez sprawnego kabla nic nie zdziałasz.
 

krystian0330

New member
ok

No dobra dzieki za rady to w tym moemencie albo kabel popsuty albo wejscie w ampli bo podlaczalem kabel do 2 konsol i do dekodera wiec to wykluczam teraz tylko poszukam kogos z innym kablem albo pojde do kogos :)
 

krystian0330

New member
no

udało się i okazało się że to rzeczywiście wina kabla była (pewnie go zgiąłem jakoś mocno i cos światłowody sie popsuły) kupilem nowy bo jakos nikt nie mial pozyczyc troche zaryzykowalem ale naszceście problem rozwiazany teraz tylko tzreba kabel szanowac :D
 
Do góry