Poproszę o pomoc w wyborze(S R 51,LG lx2)

agab

New member
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów po raz pierwszy.
I już na samym początku chciałabym poprosić was o pomoc, poniewaz jestem kompltnym lajkiem a mam zamiar kupić 32 lcd poproszę was ekspertów abyście mi troszke doradzili.
A wię tak zastanawiam się nad kupnem Samsunga R 51 a LG LX2,
telewizor będzie służył mi głównie do ogladanie tv czasami filmów z dvd, przekaz (to niestety)kablówka, odległość od tv ok 2,5-3 m.
Bardzo proszę doradzcie mi troszkę bo po tym co już wyczytałam na forum kompletnie nie wiem co kupic, a może jeszcze coś innego.
Bardzo serdecznie dziękuje z góry za rady i pomoc
pozdrawiam Aga :)

PS. A ostatnio słyszałam coś o obniżce cen od marca na LCD (jak myślicie czy to tylko plotka czy warto poczekać ten miesiąc)
 

karaznie

New member
agab napisał:
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów po raz pierwszy.
I już na samym początku chciałabym poprosić was o pomoc, poniewaz jestem kompltnym lajkiem a mam zamiar kupić 32 lcd poproszę was ekspertów abyście mi troszke doradzili.
A wię tak zastanawiam się nad kupnem Samsunga R 51 a LG LX2,
telewizor będzie służył mi głównie do ogladanie tv czasami filmów z dvd, przekaz (to niestety)kablówka, odległość od tv ok 2,5-3 m.

Miałem taki sam wybór. Wybrałem LX2. Panele są w sumie podobne. W LG obraz traci nasycenie przy patrzeniu z boku. W Samsungu ten efekt jest mniej widoczny. Natomiast moje personalne odczucie jest takie, że jakość obrazu - kolory, nasycenie, ostrość są lepsze w LX2. W moim przypadku miało znaczenie też to, że o wiele bardziej podoba mi się design LG niż samsunga. Zaletą też jest HDMI i DVI. Jeśli miałbym wybierać - wybrałbym ponownie LG. Są tu gdzieś, na forum, testy 32" LCD w których wygrał 32LP1R (bogatsza wersja LX2R - ale ta sama elektornika i ekran).

korby
 

agab

New member
dzięki serdeczne za odpowiedz i podpowiedz.
a więc LG będzie lepiej dbierał kablówke aniżeli samsung?

zastanawiam się też czy w LG kolory nie są bardziej zimne niz w samsungu?
czekam na wasze zdania
pozdrawiam Agnieszka:)
 

karaznie

New member
agab napisał:
dzięki serdeczne za odpowiedz i podpowiedz.
a więc LG będzie lepiej dbierał kablówke aniżeli samsung?

zastanawiam się też czy w LG kolory nie są bardziej zimne niz w samsungu?
czekam na wasze zdania
pozdrawiam Agnieszka:)

Jeśli chodzi o kolory to mam odwrotne wrażenie. Po godzinnych próbach i regulacji według mojego gustu obu tych odbiorników - wybrałem LG.

Jeśli chodzi o kablówkę to mam Aster analogową i cyfrową. Jakość jest IMHO dobra albo bardzo dobra. Dobra na słabych kanałach (TVP), bardzo dobra HBO, C+, TVN, Pro7, BBC itp.

Jeśli chodzi o cyfrową kablówkę to sprawa wygląda jeszcze lepiej. Co prawda z tą jakością "DVD" to jest przesada ale np. filmy 16/9 nadawane w C+ są już rzeczywiście bardzo dobrej jakości.

korby
 

zibi 2006

New member
Mam też tego LG 32 lx2R i odbieram na kablówce ZTP- Aster nie cyfrowy zwykły ale to w 2005 wymieniona siec więc nowa . Jestem in plus zaskoczony obrazem . Są kanały gorsze np tvp 3 i naprawde dobre czyli np tvn-y .Z 2-3 metrów obraz dobry.Lcd jest niezle wyposazony ma nawet prymitywne zawiesie na ściane (takie male blaszki).
 

BartekCh

New member
zibi 2006 napisał:
Mam też tego LG 32 lx2R i odbieram na kablówce ZTP- Aster nie cyfrowy zwykły ale to w 2005 wymieniona siec więc nowa . Jestem in plus zaskoczony obrazem . Są kanały gorsze np tvp 3 i naprawde dobre czyli np tvn-y .Z 2-3 metrów obraz dobry.Lcd jest niezle wyposazony ma nawet prymitywne zawiesie na ściane (takie male blaszki).

Tez mam lx2r i jestem zadowolony.
Na poczatku troche mnie denerwowalo wolne przelaczanie kanalow, ale chyba wszystkie telewizory tego typu tak maja.
Co do "zawiesia" na sciane... poczytaj instrukcje!! To nie zawiesie, tylko zaczepy, by przywiazac tv do sciany. Ma to zapobiec mozliwosci przewrocenia sie tv.
--
Pzdr,
Bart
 

agab

New member
Bardzo serdecznie dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
A więc LG ,co myślicie o cenie 5200 za ten model.
kupować czy jeszcze poczekać?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
to dobra cena - i na razie sie nie zmienia
w najlepszym wypadku - 5149 zł

sprawdź ceny na infolinii - gg 2868228
pozdrawiam
 
Do góry